[S2] Prośba o realną ocenę, 2.0 TDI DSG

Opinie, pytania i porady dotyczące zakupu Superba
Regulamin forum
1. Temat musi zaczynać się od [S1] lub [S2], a treść powinna być taka sama jak ta występująca w cenniku lub konfiguratorze, np. "[S2] Przygotowanie pod telefon GSM I"
2. Jeden wątek powinien dotyczyć jednej opcji wyposażenia dostępnej w cenniku lub konfiguratorze.
Draggon
Posty: 2
Rejestracja: 9 maja 2017, o 23:06
Samochód: Inny
Silnik: Inny

[S2] Prośba o realną ocenę, 2.0 TDI DSG

Post autor: Draggon »

Witam serdecznie.
Nie będę ukrywał, że stworzyłem profil na forum właśnie w celu założenia tego wątku. Otóż poluję od pewnego czasu właśnie na Skodę SuperB drugiej generacji. Nie mam co prawda żadnego doświadczenia z tą marką, ale założyłem sobie, że to właśnie ma być mój następny pojazd. Pierwotnie nastawiłem się na samodzielny zakup Skody za czeską granicą. Szukałem czegoś do 30 tysięcy złotych, z silnikiem o mocy 140 km bądź większym. W międzyczasie leniwie przeszukiwałem polskie portale i natrafiłem na bardzo ciekawe ogłoszenie. Konkretnie to ogłoszenie. Przebieg nareszcie wygląda na realny, sam opis pojazdu również nie budzi podejrzeń. Chciałbym się od was dowiedzieć czy waszym zdaniem warto przyjrzeć się bliżej temu egzemplarzowi? Moje poprzednie jak i z resztą aktualne auto to benzyniak. Z dieslami poza jazdą jako pasażer nawet nie miałem nigdy kontaktu. Z tego co wyczytałem w internecie to sam silnik nie jest najgorszy i raczej nie sprawia większych problemów. Natomiast bardzo mnie martwi automatyczna skrzynia biegów. Oczywiście komfort jaki dostajemy w zamian jest ogromny, ale czy w w czeskim wydaniu po przejechaniu tylu kilometrów nie będzie to skarbonka bez dna? O co najlepiej zapytać przy wykonywaniu telefonu do sprzedawcy? Jakich mogę się spodziewać wydatków na wstępie? Może w ogóle powinienem nastawić się na zupełnie inny motor, mniejszy przebieg? Czego unikać, a na co się "czaić" przy dalszych poszukiwaniach?
Za KAŻDY komentarz będę bardzo wdzięczny i przepraszam jeśli nieświadomie zaśmiecam wam forum swoim wątkiem.
Awatar użytkownika
whity
Posty: 14835
Rejestracja: 23 sty 2015, o 16:53
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 333km / 703nm
Lokalizacja: MS

Re: [S2] Prośba o realną ocenę, 2.0 TDI DSG

Post autor: whity »

Odpuść takie "cacko".
Te samochody sie zaczynaja od 7.000€ w Niemczech.
Nie bójcie się być premium.

#stayPremium :)
Draggon
Posty: 2
Rejestracja: 9 maja 2017, o 23:06
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Re: [S2] Prośba o realną ocenę, 2.0 TDI DSG

Post autor: Draggon »

Na jakim silniku, skrzyni i przebiegu się w takim razie skupić?
Awatar użytkownika
Camillinhio
Posty: 5897
Rejestracja: 8 wrz 2013, o 09:56
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Lokalizacja: Wrocław

Re: [S2] Prośba o realną ocenę, 2.0 TDI DSG

Post autor: Camillinhio »

A do czego auta ma być wykorzystywane? Trasy, miasto, jakie roczne przebiegi, i czy założone 30 kzł to kwota na samo auto, czy już z założonymi naprawami (10-20% wartości auta)?
Obrazek
Awatar użytkownika
leszekmw
Posty: 3078
Rejestracja: 18 wrz 2013, o 14:13
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 213KM
Imię: leszek
Lokalizacja: lublin

Re: [S2] Prośba o realną ocenę, 2.0 TDI DSG

Post autor: leszekmw »

nie wiem czy to nie bkd przypadkiem jeszcze tam nie siedzi..
Awatar użytkownika
niekumaty_pl
Posty: 454
Rejestracja: 20 gru 2013, o 20:16
Samochód: Superb II combi
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Aktualnie: 170 KM
Imię: Łukasz
Lokalizacja: Krotoszyn

Re: [S2] Prośba o realną ocenę, 2.0 TDI DSG

Post autor: niekumaty_pl »

kuzfa ze zdjęć wygląda na umęczone ....
niop........
ODPOWIEDZ