3.6

Opinie, pytania i porady dotyczące zakupu Superba
Regulamin forum
1. Temat musi zaczynać się od [S1] lub [S2], a treść powinna być taka sama jak ta występująca w cenniku lub konfiguratorze, np. "[S2] Przygotowanie pod telefon GSM I"
2. Jeden wątek powinien dotyczyć jednej opcji wyposażenia dostępnej w cenniku lub konfiguratorze.
helens4
Posty: 42
Rejestracja: 9 maja 2017, o 20:46
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Re: 3.6

Post autor: helens4 »

Kto tu się obraża? Toż wy po kolei piejecie i bluzgacie, dowodząc prawdziwości famy o poziomie typowego posiadacza skody;)
Awatar użytkownika
Enriquez
Administrator
Posty: 13599
Rejestracja: 2 cze 2012, o 09:20
Samochód: Inny
Rocznik: 2022
Silnik: Inny
Imię: Marcin
Lokalizacja: Łódź - Wieś ELW

Re: 3.6

Post autor: Enriquez »

A jaki to jest typowy posiadacz Skody niby? I czym się różni od innych?
Pozdrawiam
Marcin
---
Nie udzielam porad technicznych na PW. Nie podejmuję się wykonywania żadnych modyfikacji w cudzych samochodach. Proszę mnie o to nie pytać.
helens4
Posty: 42
Rejestracja: 9 maja 2017, o 20:46
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Re: 3.6

Post autor: helens4 »

Dobra, ta dyskusja nie ma sensu, więc się wyłączam. Mówiąc serio, oczywiście nie macie racji pisząc że 1.2 to taki muł, bo nikt z was nigdy takim nie jeździł i wasze porównania do malucha świadczą tylko o was samych i o niczym więcej: silnik 1.2 jest, jak na swoją pojemność, dość przyjemny w eksploatacji, a dzięki doładowaniu pod wieloma względami góruje nad silnikami wolnossącymi. Tym stwierdzeniem, czysto subiektywnym, żegnam panów i życzę szerokiej drogi, oczywiście do tematu superba wkrótce powrócę, bo lubię często zmieniać auta i topić w ten sposób kasę.
Awatar użytkownika
Enriquez
Administrator
Posty: 13599
Rejestracja: 2 cze 2012, o 09:20
Samochód: Inny
Rocznik: 2022
Silnik: Inny
Imię: Marcin
Lokalizacja: Łódź - Wieś ELW

Re: 3.6

Post autor: Enriquez »

Nie ma co udowadniać kwadratury koła. Jeździłem takim właśnie 1.2 miesiąc temu - przejazd do roboty i z powrotem - 150km. Tu nie ma co komentować - to jest zamiennik tramwaju.
Pozdrawiam
Marcin
---
Nie udzielam porad technicznych na PW. Nie podejmuję się wykonywania żadnych modyfikacji w cudzych samochodach. Proszę mnie o to nie pytać.
Awatar użytkownika
marcin wroclaw
Posty: 1975
Rejestracja: 3 sty 2014, o 16:24
Samochód: Superb II
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Lokalizacja: Wrocław

Re: 3.6

Post autor: marcin wroclaw »

E tam tramwaj. Jak porownuje 1,2tsi mojej mamy z wolnossacym 1,4 w hyundaiu żony to faktycznie 1,2tsi idzie lepiej.
A co do kolegi to tez tak prawdopodobnie jest, ze to albo klimat w stylu Eleganca, albo to jego najmocniejszy samochod do tej pory i dlatego tak pisze.
Dlatego ja wole nie sprawdzac jak idzie 280KM i cieszyć sie swoim 160KM;)
Marcin
Obrazek
Foton

Re: 3.6

Post autor: Foton »

po prostu nie dorosl jeszcze do Skody.:-)

Kupil se benzyne ktora pod gore przy 100km/h tego nie uciagnie, ale na sile zaklina rzeczywistosc...a niech ma za kare.
xtremesystems
Posty: 350
Rejestracja: 17 sie 2011, o 06:19
Samochód: Inny
Silnik: 2.0TDI (150KM)
Lokalizacja: EL

Re: 3.6

Post autor: xtremesystems »

nie przesadzajmy do jazdy normalnej sie nada. tez mi mowili ze 1.6 tdi nie jedzie a jak wsiedli panowie to oczy. moj po czipie odpychal sie calkiem dobrze lepiej niz o2 1.4 tsi po czipie na 150hp [dwa razy z kreski z bondziem sprawdzalismy]. jechal na poziomie leona 2 1.9 tez po czipie [z kubaskiem z kreski testowalem]

problemem w tych malych silnikach jest to ze przy predkosciach autostrafowych puchna a co gorsza pala ta jak wieksi bracia. kaszkiet pewnie jak fabia dodatkowo ma zdupcona aerodynamike [lub pewnie jej wcale nie ma]. fabia 1.6tdi pali wiecej przy 150 niz o2 z 1.6tdi wiec z aero jest bardzo zle

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
sane
Posty: 1820
Rejestracja: 7 lut 2017, o 09:59
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 335/450
Lokalizacja: Warszawa

Re: 3.6

Post autor: sane »

helens4 pisze:też 2.0 Hondy do nich zaliczam, bo nie lubię jeździć 6 tys obrotów, gdzie tapicerka odpada od warczenia, trzęsienia i wycia
Czy Ty aby na pewno jeździłeś kiedyś Hondą Accord? Tapicerka odpada, trzęsie, wyje? :shock:

Silniki 2.0 i 2.4 bardzo lubią obroty i mają dużą kulturę pracy jak na R4, a "odpadanie" tapicerki, wycie i trzęsienie to rzeczy całkowicie obce temu autu, bo najzwyczajniej w świecie jest świetnie wykonane.

I to chyba oczywiste, że wolnossącym 2.0 "jeździ się obrotami, a nie momentem". Co z tego, że 2.0 N/A nie ma 190Nm momentu od 2000 obr. jak znacznie lepiej regauje na gaz i chętniej wkręca się na obroty. Poza tym zobacz jeszcze raz porównanie, które zamieściłem - nawet na 5 biegu od 60 km/h do 90 km/h (gdzie w Hondzie to będą obroty rzędu 1500 obr.) Accord przyspieszy prawie 2.5 sekundy szybciej niż Juke 1.2 DIG-T. Więc znowu Twoja teoria nie jest prawdziwa.
Ostatnio zmieniony 30 cze 2017, o 11:08 przez sane, łącznie zmieniany 1 raz.
Honda Civic VI iSR ¦ 2008-2013
Honda Accord VII Sport GT ¦ 2008 - 2017
Skoda Superb III Sportline ¦ 2017 - 2023

BMW 5 Series G30 LCi M Sport ¦ 2022 -
Awatar użytkownika
kamracik
Zasłużony
Posty: 7444
Rejestracja: 10 paź 2014, o 10:52
Samochód: Superb II combi
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Lokalizacja: Łódź

Re: 3.6

Post autor: kamracik »

Jeszcze dywagujecie? Dajcie koledze cieszyć się autem. Widocznie ma bardzo subiektywne odczucie, że idzie lepiej to niech się tym cieszy. Kolega niech z kolei nas nie przekonuje, że to super silnik i wszyscy będą szczęśliwi :)
Foton

Re: 3.6

Post autor: Foton »

xtremesystems pisze:nie przesadzajmy do jazdy normalnej sie nada. tez mi mowili ze 1.6 tdi nie jedzie a jak wsiedli panowie to oczy. moj po czipie odpychal sie calkiem dobrze lepiej niz o2 1.4 tsi po czipie na 150hp [dwa razy z kreski z bondziem sprawdzalismy]. jechal na poziomie leona 2 1.9 tez po czipie [z kubaskiem z kreski testowalem]

problemem w tych malych silnikach jest to ze przy predkosciach autostrafowych puchna a co gorsza pala ta jak wieksi bracia. kaszkiet pewnie jak fabia dodatkowo ma zdupcona aerodynamike [lub pewnie jej wcale nie ma]. fabia 1.6tdi pali wiecej przy 150 niz o2 z 1.6tdi wiec z aero jest bardzo zle

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka
o...teraz 1.6 to jest to:)

Kiedys jeden sprzedawca mowil ze "ma odejście":-)
Awatar użytkownika
kamracik
Zasłużony
Posty: 7444
Rejestracja: 10 paź 2014, o 10:52
Samochód: Superb II combi
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Lokalizacja: Łódź

Re: 3.6

Post autor: kamracik »

Ehh.. Pany, wszystkim co ma powyżej 10kg/KM da radę sprawnie jeździć. Nikt nie mówi, że będzie to rakieta, ale da radę tym dynamicznie jeździć. To po pierwsze, a po drugie tak, małopojemnościowe silniki będę dynamiczne w krótszym zakresie prędkości niż wolne ssaki i koniec.
Awatar użytkownika
Matt
Posty: 1763
Rejestracja: 19 sie 2011, o 23:28
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 323/463

Re: 3.6

Post autor: Matt »

10km/kg to juz podchodzi pod rakiete ;)

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka
szms
Zasłużony
Posty: 15316
Rejestracja: 13 maja 2012, o 10:59
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Re: 3.6

Post autor: szms »

A ja sobie wypraszam, skody już nie mam, tylko w leasingu :lol:

No to fakt, że nie tylko liczy się start od 0-100, ale właśnie im większa pojemność tym silnik bardziej elastyczny... przy 80-120 na pewno 1.2 nie jest dynamiczny i elastyczny jak porównywalnie mocny 2.0 na ten przyklad.
Awatar użytkownika
leszekmw
Posty: 3078
Rejestracja: 18 wrz 2013, o 14:13
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 213KM
Imię: leszek
Lokalizacja: lublin

Re: 3.6

Post autor: leszekmw »

szms pisze:przy 80-120 na pewno 1.2 nie jest dynamiczny i elastyczny jak porównywalnie mocny 2.0 na ten przyklad.
zapewniam Cię żę 1,2 stoi wtedy w miejscu jadąc 5/6..oczywiście możesz jeździć również i na trzecim biegu z takimi prędkościami i mieć uczucie wciskania w fotel..tzn. że będzie Ci sie wydawało że wciska.. :D
Awatar użytkownika
kamracik
Zasłużony
Posty: 7444
Rejestracja: 10 paź 2014, o 10:52
Samochód: Superb II combi
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Lokalizacja: Łódź

Re: 3.6

Post autor: kamracik »

Matt pisze:10km/kg to juz podchodzi pod rakiete ;)
Czepianie się :P Tak samo jak z jednostką kilometr na kilogram :P
ODPOWIEDZ