zakup s3 i zostawienie samochodu w rozliczniu

Opinie, pytania i porady dotyczące zakupu Superba
Regulamin forum
1. Temat musi zaczynać się od [S1] lub [S2], a treść powinna być taka sama jak ta występująca w cenniku lub konfiguratorze, np. "[S2] Przygotowanie pod telefon GSM I"
2. Jeden wątek powinien dotyczyć jednej opcji wyposażenia dostępnej w cenniku lub konfiguratorze.
Awatar użytkownika
arecki1338
Posty: 217
Rejestracja: 30 paź 2016, o 18:34
Samochód: Superb III
Rocznik: 2017
Silnik: 1.8TSI CJSA (180KM)

zakup s3 i zostawienie samochodu w rozliczniu

Post autor: arecki1338 »

niedlugo odbieram swoje s3, w zwiazku z tym zastanawiam sie na zostawieniem w rozliczeniu obecnej O3 rocznik 2013, pierwsza rej 2014.Jak to wyglada w salonach, o ile mniej wyceniaja w stosunku do wersji rynkowej? Wiem, ze mozna zrobic cos takiego, jak przeglad komisowy, ktos robil? moglby sie podzielic opinia? ile taka usluga kosztuje?
Awatar użytkownika
JacekRS
Posty: 1420
Rejestracja: 18 gru 2016, o 16:24
Samochód: Superb III 4x4
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Aktualnie: 430PS/535Nm
Imię: Jacek
Lokalizacja: Jaworzno

Re: zakup s3 i zostawienie samochodu w rozliczniu

Post autor: JacekRS »

Ja zostawiłem swojego RS'a w rozliczeniu, rocznik 2013 (wrzesień) 102kkm przejechane, diesel w manualu z Columbusem i Cantonem, stłuczka robiona w ASO.
Dali mi 70kPLN brutto i zostało to zaklasyfikowane na poczet pierwszej wpłaty przy leasingu. Potem wystawili ją za 76kPLN, a finalnie sprzedali za 73kPLN.
Dali dobrą cenę według mnie, może i ciut więcej bym wyciągnął, a może i nie, ale odpadła mi cala zabawa z wystawianiem ogłoszeń, poświęcaniem czasu na pokazywanie i wysłuchiwanie "narzekań", że drogo itp itd...
Awatar użytkownika
arecki1338
Posty: 217
Rejestracja: 30 paź 2016, o 18:34
Samochód: Superb III
Rocznik: 2017
Silnik: 1.8TSI CJSA (180KM)

Re: zakup s3 i zostawienie samochodu w rozliczniu

Post autor: arecki1338 »

to nie jest zle, mi wstepnie po przeslaniu wyposazenia i informacji o samochodzie, wycenili na 47tys. Po dlugim weekendzie, bede sie chcial umowic na ten przeglad komisowy, dlatego ciekawi mnie czy takie rozwiazanie jest wogole oplacalne. Nie mam za bardzo czasu na dawanie ogloszen, umawianie sie z potencjalnymi kupujacymi. Chce im zostawic o3 ambition 1.4 w manualu, produkcja listopad 2013, 61tys km. dolozone troche wyposazenia, biksenony itp.
zegaryna
Posty: 100
Rejestracja: 16 mar 2017, o 10:43
Samochód: Superb III
Silnik: 2.0TDI (150KM)
Imię: Paweł

Re: zakup s3 i zostawienie samochodu w rozliczniu

Post autor: zegaryna »

Jak VAG i w miarę świeży to źle nawet nie wychodzi w ich sieci dealerskiej. Około 2-3 tysiące poniżej rynkowej z tego co wiem... ale zaoszczędzony czas i nerwy.

Jak tak jak ja mam 10 letnie auto innej marki to oferty ( miałem jedną ) są nieco mniej korzystne. Ja wolę by moje auto albo zostało u mnie, albo nieco poczekało na nabywcę bo różnica też 3-4 tysiące, ale przy wartości około 20 tys to już większy procent aniżeli przy 70 tys. Nie mam ciśnień na sprzedaż.

Przegląd komisowy jest dość mocno szczegółowy+ badania lakieru i odliczanie za każde uszkodzenie. Standard.

Reasumując- super opcja jak ktoś nie ma czasu na sprzedaż a potrzebuje kasy na wpłatę.
Awatar użytkownika
JacekRS
Posty: 1420
Rejestracja: 18 gru 2016, o 16:24
Samochód: Superb III 4x4
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Aktualnie: 430PS/535Nm
Imię: Jacek
Lokalizacja: Jaworzno

Re: zakup s3 i zostawienie samochodu w rozliczniu

Post autor: JacekRS »

Moj przeglad komisowy trwal ... 5min
zegaryna
Posty: 100
Rejestracja: 16 mar 2017, o 10:43
Samochód: Superb III
Silnik: 2.0TDI (150KM)
Imię: Paweł

Re: zakup s3 i zostawienie samochodu w rozliczniu

Post autor: zegaryna »

JacekRS- może auto taka perła, że nie było się do czego doczepić lub po prostu z ich salonu znali je ?:-)

U mnie moja 10 letnia Alfa 159 była z każdej strony przebadana ( ok, 260 tys km na blacie ) i dawali za nią.. 15500zł. Moje oczekiwania są ciut wyższe, a że mam czas na sprzedaż auta i mogę trzymać zarówno nowe i jak stare u siebie przez jakiś czas to nie przystałem... zresztą i tak suma sumarum zamówiłem S3 w innym salonie- kolegi Jarka.
Awatar użytkownika
JacekRS
Posty: 1420
Rejestracja: 18 gru 2016, o 16:24
Samochód: Superb III 4x4
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Aktualnie: 430PS/535Nm
Imię: Jacek
Lokalizacja: Jaworzno

Re: zakup s3 i zostawienie samochodu w rozliczniu

Post autor: JacekRS »

zegaryna pisze:JacekRS- może auto taka perła, że nie było się do czego doczepić lub po prostu z ich salonu znali je ?:-)

U mnie moja 10 letnia Alfa 159 była z każdej strony przebadana ( ok, 260 tys km na blacie ) i dawali za nią.. 15500zł. Moje oczekiwania są ciut wyższe, a że mam czas na sprzedaż auta i mogę trzymać zarówno nowe i jak stare u siebie przez jakiś czas to nie przystałem... zresztą i tak suma sumarum zamówiłem S3 w innym salonie- kolegi Jarka.
Samochód, który zostawiałem w rozliczeniu był u nich kupowany i serwisowany, także znali auto na wylot, można by powiedzieć.

Też mogłem zrobić tak jak Ty, ale jak wyżej pisałem dali mi dobrą cenę, a to własnie o to chodziło:)
Awatar użytkownika
CLO27
Posty: 9857
Rejestracja: 23 lis 2015, o 23:51
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: +-500 KM/600NM
Lokalizacja: Nowy Sacz

Re: zakup s3 i zostawienie samochodu w rozliczniu

Post autor: CLO27 »

Za 3 tyś też bym się nie pierdzilił ze sprzedawaniem gdzieś....
CZARNUCH SII 1,8 TSI mn moc seryjna x 2,5 ;)
viewtopic.php?f=18&t=7516
Kura SIII + Kuń GT + Dzik ZJ grand + Miś KQ :)
Awatar użytkownika
arecki1338
Posty: 217
Rejestracja: 30 paź 2016, o 18:34
Samochód: Superb III
Rocznik: 2017
Silnik: 1.8TSI CJSA (180KM)

Re: zakup s3 i zostawienie samochodu w rozliczniu

Post autor: arecki1338 »

zobaczymy jak u mnie wyjdzie, samochod u nich kupiony, ale serwisowany blizej miejsca zamieszkania. 4 maja wszystko bede wiedzial.
Awatar użytkownika
Camillinhio
Posty: 5897
Rejestracja: 8 wrz 2013, o 09:56
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Lokalizacja: Wrocław

Re: zakup s3 i zostawienie samochodu w rozliczniu

Post autor: Camillinhio »

JacekRS pisze:
zegaryna pisze:JacekRS- może auto taka perła, że nie było się do czego doczepić lub po prostu z ich salonu znali je ?:-)

U mnie moja 10 letnia Alfa 159 była z każdej strony przebadana ( ok, 260 tys km na blacie ) i dawali za nią.. 15500zł. Moje oczekiwania są ciut wyższe, a że mam czas na sprzedaż auta i mogę trzymać zarówno nowe i jak stare u siebie przez jakiś czas to nie przystałem... zresztą i tak suma sumarum zamówiłem S3 w innym salonie- kolegi Jarka.
Samochód, który zostawiałem w rozliczeniu był u nich kupowany i serwisowany, także znali auto na wylot, można by powiedzieć.

Też mogłem zrobić tak jak Ty, ale jak wyżej pisałem dali mi dobrą cenę, a to własnie o to chodziło:)
Ja przy zmianie auta też w pierwszej kolejności pojechałem do swojego aso, żeby mi Skodę wycenili. Ale wycena była daleka od wartości rynkowej, także dobrze trafiłeś, albo ja fatalnie ;)
Obrazek
Awatar użytkownika
JacekRS
Posty: 1420
Rejestracja: 18 gru 2016, o 16:24
Samochód: Superb III 4x4
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Aktualnie: 430PS/535Nm
Imię: Jacek
Lokalizacja: Jaworzno

Re: zakup s3 i zostawienie samochodu w rozliczniu

Post autor: JacekRS »

Camillinhio pisze: Ja przy zmianie auta też w pierwszej kolejności pojechałem do swojego aso, żeby mi Skodę wycenili. Ale wycena była daleka od wartości rynkowej, także dobrze trafiłeś, albo ja fatalnie ;)
I dlatego zdecydowałem się na Superb`a - wszystko w jednym miejscu załatwiłem. A nie powiem.... Passat chodził po głowie :lol: :mrgreen:
ODPOWIEDZ