Forum Skoda Superb

Portal mi艂o艣nik贸w i u偶ytkownik贸w Skody Superb
Teraz jest 25 sie 2019, o 03:19

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Regulamin dzia艂u

1. Temat musi zaczyna膰 si臋 od [S1] lub [S2], a tre艣膰 powinna by膰 taka sama jak ta wyst臋puj膮ca w cenniku lub konfiguratorze, np. "[S2] Przygotowanie pod telefon GSM I"
2. Jeden w膮tek powinien dotyczy膰 jednej opcji wyposa偶enia dost臋pnej w cenniku lub konfiguratorze.

Utw贸rz nowy w膮tek Odpowiedz w w膮tku  [ Posty: 13 ] 
Autor Wiadomo艣膰
PostNapisane: 21 sie 2019, o 21:16 

Imi臋: Artur
Do艂膮czy艂(a): 21 sie 2019, o 21:09
Samoch贸d: Inny
Silnik: Inny
Cze艣膰 wszystkim!
Staj臋 przed zakupem SIII i mam do Was pytanie - co s膮dzicie o be偶owej tapicerce?
Czy jest ona trudna w utrzymaniu na tyle 偶e lepiej jednak wzi膮膰 czarn膮?
Czy inne jasne dekory pod tapicerk臋 przeszkadzaj膮 w utrzymaniu auta w czysto艣ci?
Bardzo mi si臋 podoba, ale mam bli偶ej nieokre艣lone obawy, 偶e zm臋czenie b臋dzie 艂atwiej wida膰 materia艂贸w, 偶e b臋dzie si臋 brudzi膰 i zawsze b臋dzie uwalona, 偶e zawsze progi b臋d膮 utyt艂ane itd.
Chcia艂bym wiedzie膰 jak Wam to idzie w praktyce.

Pozdrawiam!

G贸ra

G贸ra
PostNapisane: 22 sie 2019, o 08:19 

Do艂膮czy艂(a): 26 wrz 2017, o 09:19
Samoch贸d: Superb III
Silnik: 2.0TDI (190KM)
To mo偶e ja po 1,5 roku u偶ytkowania L&K z be偶ow膮 tapicerk膮 co艣 napisz臋.

Generalnie kolor robi robot臋, wygl膮da super, ale w utrzymaniu to dramat.
Je偶d偶臋 samemu g艂ownie, czasem z 偶on膮. Cz臋sto zak艂adam jeansy granatowe.
Tapicerka masakrycznie si臋 brudzi, po 2-3 tygodniach jest ca艂a niebieska, czyszczenie przynajmnie 1 raz w miesi膮cu.
Dodatkowo sama tapicerka to jeszcze nic, niestety farbuje uchwyt na dzwiach od kierowcy gdzie trzymam lewe kolano i cz臋艣膰 tunelu 艣rodkowego gdzie opieram prawe kolano.
Mega ci臋偶ko jest ten plastik doczy艣ci膰, kupowa艂em specjalne preparaty w sklepie do car detailingu i powiem szczerze 偶e niebieskawe 艣lady nadal s膮, nawet po do艣膰 agresywnych kosmetykach.

Moja rada to zdecydowanie i艣膰 w czarn膮 tapicerk臋 - wygl膮da depresyjnie ale z praktycznego punktu widzenia jest o kilka klas lepsza.

G贸ra

PostNapisane: 22 sie 2019, o 09:03 
Moderator

Do艂膮czy艂(a): 2 cze 2012, o 09:20
Silnik: 2.0TSI (220KM)
Aktualnie: 313 KM / 419 Nm
A moja rada to odzwyczai膰 si臋 od jeans贸w i nie b臋dzie problemu.

Nie udzielam porad technicznych na PW. Nie podejmuj臋 si臋 wykonywania 偶adnych modyfikacji w cudzych samochodach. Prosz臋 mnie o to nie pyta膰.

G贸ra

PostNapisane: 22 sie 2019, o 14:18 

Do艂膮czy艂(a): 23 lis 2016, o 00:12
Samoch贸d: Superb II combi
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
ja do superba zak艂adam tylko spodnie z jewabiu marki pierre cardin, 12 ty艣 dolar贸w ameryka艅skich za par臋

G贸ra

PostNapisane: 22 sie 2019, o 17:05 

@MotoFan - dzi臋kuj臋 Ci bardzo za odpowied藕.
Przyznam, 偶e szkoda, bo liczy艂em, 偶e nie b臋dzie tak problematyczna. Nie obra藕 si臋 za pytanie - korzysta艂e艣 od pocz膮tku z impregnacji foteli?

G贸ra

PostNapisane: 22 sie 2019, o 19:34 
Moderator

Ja u偶ywam spodni boss i pierre cardin. Nie jeansy. Tapicerk臋 przez ponad 3 lata czy艣ci艂em raz. Na pocz膮tku. I nie ma z ni膮 najmniejszego problemu.

Nie udzielam porad technicznych na PW. Nie podejmuj臋 si臋 wykonywania 偶adnych modyfikacji w cudzych samochodach. Prosz臋 mnie o to nie pyta膰.

G贸ra

PostNapisane: 22 sie 2019, o 20:39 

Rozumiem, czyli "materia艂owe" spodnie, wzgl臋dna schludno艣膰 i wystarczy, by utrzymywa膰 to w dobrym stanie.
A co s膮dzicie nt jasna tapicerka i ambient? Przez to 偶e jest jasna zapewne dobrze odbija 艣wiat艂a ale czy nie jest tego za du偶y wsp贸艂czynnik i nie powoduje to stylu dyskoteki w aucie?

G贸ra

PostNapisane: 22 sie 2019, o 20:52 

Do艂膮czy艂(a): 23 sty 2015, o 17:53
Aktualnie: 333km / 703nm
Enriquez napisa艂(a):
Ja u偶ywam spodni boss i pierre cardin. Nie jeansy. Tapicerk臋 przez ponad 3 lata czy艣ci艂em raz. Na pocz膮tku. I nie ma z ni膮 najmniejszego problemu.
taaaa, jak si臋 ubrudzi to kupujesz nowe fotele

#stayPremium :)

G贸ra

PostNapisane: 22 sie 2019, o 21:08 

Imi臋: Piotr
Do艂膮czy艂(a): 12 sie 2012, o 12:21
Samoch贸d: Superb III combi 4x4
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Aktualnie: 444PS/567Nm
A wystarczy艂o zaimpregnowa膰 fotele i problem z g艂owy, wtedy 偶adne jeansy nie straszne

G贸ra

PostNapisane: 22 sie 2019, o 21:17 

Do艂膮czy艂(a): 23 sty 2015, o 17:53
Aktualnie: 333km / 703nm
Apropos jeasnsow, to tanie jeasy nie farbuj膮 !

#stayPremium :)

G贸ra

PostNapisane: 22 sie 2019, o 21:44 
Moderator

piramida napisa艂(a):
A wystarczy艂o zaimpregnowa膰 fotele i problem z g艂owy, wtedy 偶adne jeansy nie straszne

Kurde faktycznie zapomnia艂em dopisa膰, 偶e moje impregnowane by艂y :)

G贸ra

PostNapisane: 23 sie 2019, o 11:19 

Do艂膮czy艂(a): 28 lis 2014, o 22:41
Samoch贸d: Superb II
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Je藕dzi艂em kiedy艣 mondeo mkIV z jasn膮 tapicerk膮, materia艂ow膮, do tego mia艂 jasny d贸艂 i dywaniki. Dla mnie rewelacja. Nic si臋 od garderoby nie odbarwialo, ale d偶insy nosi艂em bardzo rzadko, do tego jasne. Najwi臋kszy problem to by艂 deszcz, bo kiedy fotele by艂y ju偶 troch臋 przykurzone po dw贸ch, trzech latach i wpad艂o par臋 kropel na nie, to w tych miejscach pojawia艂y si臋 kleksy. Kiedy zmienia艂em samoch贸d wystarczy艂o parowo je troch臋 od艣wie偶y膰 i po k艂opocie.
Teraz w SII mam jasn膮 alcantar臋. Podobnie, bez problem贸w. Cardiny ciemnogranatowe nic nie by艂y w stanie przebarwia膰, wi臋c mo偶e to kwestia jako艣ci materia艂u. Sama alcantara w porz膮dku, nie dbam o ni膮 za dobrze co prawda, nie odkurzam za cz臋sto, wi臋c wida膰 lekkie przyciemnienie na fotelu kierowcy, no i troch臋 wkurza to uk艂adanie si臋 w艂osk贸w w zale偶no艣ci od kierunku przyg艂askania - masz wra偶enie jakby r臋k膮 zostawia艂a brudne 艣lady. Szkoda, 偶e d贸艂 jest czarny, bo tam rzuca si臋 w oczy piach.
Raz zdarzy艂o mi si臋 czy艣ci膰 boczki, bo kurz si臋 przykleja艂 od nowo艣ci i robi艂y si臋 przybrudzenia jak w VW :) Jedyny skuteczny 艣rodek do czyszczenia to mleczko Cif, takie do 艂azienek. Do 艂azienki nie u偶ywam, bo rysuje, ale w skodzie idealnie si臋 sprawdza. Gorzej ze wstawkami "sk贸rzanymi" na fotelach, bo ich nie m臋czy艂em, a zbieraj膮 czarne 艣lady od fotelik贸w dla dzieciak贸w - czarny plastik brudzi fotele. Za to si臋 nie bra艂em, bo foteliki i tak ca艂y czas s膮 za艂o偶one, wi臋c nie ma to jeszcze sensu. Ca艂o艣膰 i tak oddam do czyszczenia pewnie za jaki艣 czas, jak ju偶 si臋 dowiem, kiedy do odbioru b臋dzie SIII, te偶 z jasn膮 tapicerk膮 rzecz jasna :) tylko materia艂ow膮.

G贸ra

PostNapisane: 23 sie 2019, o 11:41 

Do艂膮czy艂(a): 26 wrz 2017, o 09:19
Silnik: 2.0TDI (190KM)
rajtur napisa艂(a):
@MotoFan - dzi臋kuj臋 Ci bardzo za odpowied藕.
Przyznam, 偶e szkoda, bo liczy艂em, 偶e nie b臋dzie tak problematyczna. Nie obra藕 si臋 za pytanie - korzysta艂e艣 od pocz膮tku z impregnacji foteli?

Tak, impregnowa艂em na pocz膮tku zestawem Colourlock. D偶ins贸w te偶 nie kupuj臋 najta艅szych z Pepco :).

G贸ra

G贸ra
Wy艣wietl posty nie starsze ni偶:  Sortuj wg  
Utw贸rz nowy w膮tek Odpowiedz w w膮tku  [ Posty: 13 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Nie mo偶esz rozpoczyna膰 nowych w膮tk贸w
Nie mo偶esz odpowiada膰 w w膮tkach
Nie mo偶esz edytowa膰 swoich post贸w
Nie mo偶esz usuwa膰 swoich post贸w
Nie mo偶esz dodawa膰 za艂膮cznik贸w

Szukaj:
Skocz do: