[S4] Termin oczekiwania

Opinie, pytania i porady dotyczące zakupu Superba
Regulamin forum
1. Temat musi zaczynać się od [S1] lub [S2], a treść powinna być taka sama jak ta występująca w cenniku lub konfiguratorze, np. "[S2] Przygotowanie pod telefon GSM I"
2. Jeden wątek powinien dotyczyć jednej opcji wyposażenia dostępnej w cenniku lub konfiguratorze.
Awatar użytkownika
siemi1
Posty: 2345
Rejestracja: 25 mar 2013, o 14:13
Samochód: Superb III combi 4x4 Facelift
Rocznik: 2022
Silnik: Inny
Aktualnie: 2.0 TDi 200KM
Lokalizacja: Wawa_Bemowo

[S4] Termin oczekiwania

Post autor: siemi1 »

Nowy wątek dla nowego modelu:) ten od SIII już dosyć długi:)
Domówka:
OII FL, Elegance 2.0TDI Kombi, oszust RS Jest 171,7 KM i 402,9 Nm
Służbówka:
S3 FL, Scout 2.0TDI Kombi 200KM DSG7 4x4, Steel Grey/pakiet Black
Dez71
Posty: 11
Rejestracja: 11 cze 2016, o 20:12
Samochód: Superb III
Silnik: 2.0TDI (150KM)
Imię: Przemysław
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: [S4] Termon oczekiwania

Post autor: Dez71 »

W tytule masz literówkę. Popraw.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
igo_89
Posty: 61
Rejestracja: 1 sty 2024, o 17:01
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Re: [S4] Termon oczekiwania

Post autor: igo_89 »

Wpadł właśnie cennik nowego Kodiaqa póki co wersja selection z dieslem 2.0 TDI 193 KM 4x4. Doposażony na full 284 tys zł. Ogólnie za wszystko trzeba grubo dopłacać za każde sensowne wyposażenie. Odlecieli z cenami na maxa już w tej Skodzie.
Awatar użytkownika
siemi1
Posty: 2345
Rejestracja: 25 mar 2013, o 14:13
Samochód: Superb III combi 4x4 Facelift
Rocznik: 2022
Silnik: Inny
Aktualnie: 2.0 TDi 200KM
Lokalizacja: Wawa_Bemowo

Re: [S4] Termon oczekiwania

Post autor: siemi1 »

Dez71 pisze:W tytule masz literówkę. Popraw.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
To już chyba tylko admin chyba teraz może.

Wysłane z mojego IN2023 przy użyciu Tapatalka

Domówka:
OII FL, Elegance 2.0TDI Kombi, oszust RS Jest 171,7 KM i 402,9 Nm
Służbówka:
S3 FL, Scout 2.0TDI Kombi 200KM DSG7 4x4, Steel Grey/pakiet Black
Arek87
Posty: 14
Rejestracja: 13 sty 2023, o 10:50
Samochód: Inny
Rocznik: 2007
Silnik: 1.9TDI BXE (105KM)

Re: [S4] Termin oczekiwania

Post autor: Arek87 »

Nikt z forum nie zamówił jeszcze s4? Jak długo się na niego ma czekać?
igo_89
Posty: 61
Rejestracja: 1 sty 2024, o 17:01
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Re: [S4] Termin oczekiwania

Post autor: igo_89 »

Arek87 pisze: 27 sty 2024, o 03:36 Nikt z forum nie zamówił jeszcze s4? Jak długo się na niego ma czekać?
Póki co nie ma co zamówić w S4 żadnego konkretnego silnika ani napędu 4x4
Awatar użytkownika
rowerek
Posty: 677
Rejestracja: 13 cze 2010, o 09:41
Samochód: Superb III
Silnik: 1.8TSI CJSA (180KM)
Lokalizacja: Poznań

Re: [S4] Termin oczekiwania

Post autor: rowerek »

S4 jeszcze nie dojechały do salonów. Zamawiać auto w ciemno, bez możliwości choćby pomacania? Trochę ryzykowne. Dodatkowo obecnie i tak nie ma normalnych silników, to po co zamawiać? Z diesla większość ludzi i tak rezygnuje (udział sprzedaży diesli w 2023 w Polsce, to mniej niż 10%), a 1.5tsi to jest dobre w Scali, czy powiedzmy Octavii, a nie 5m limuzynie/kombi.

Wysłane z mojego SM-S906B przy użyciu Tapatalka

artho
Posty: 1016
Rejestracja: 26 wrz 2021, o 17:55
Samochód: Superb III combi 4x4 Facelift
Rocznik: 2021
Silnik: 2.0TSI (280KM)

Re: [S4] Termin oczekiwania

Post autor: artho »

rowerek pisze: 27 sty 2024, o 08:53Z diesla większość ludzi i tak rezygnuje (udział sprzedaży diesli w 2023 w Polsce, to mniej niż 10%) (...)
Ciekawe, można prosić o link?
ik26
Posty: 213
Rejestracja: 19 wrz 2013, o 11:33
Samochód: Superb II
Silnik: 1.4TSI CAXC (125KM)
Lokalizacja: Małopolska

Re: [S4] Termin oczekiwania

Post autor: ik26 »

rowerek pisze: 27 sty 2024, o 08:53 S4 jeszcze nie dojechały do salonów. Zamawiać auto w ciemno, bez możliwości choćby pomacania? Trochę ryzykowne. Dodatkowo obecnie i tak nie ma normalnych silników, to po co zamawiać? Z diesla większość ludzi i tak rezygnuje (udział sprzedaży diesli w 2023 w Polsce, to mniej niż 10%), a 1.5tsi to jest dobre w Scali, czy powiedzmy Octavii, a nie 5m limuzynie/kombi.

Wysłane z mojego SM-S906B przy użyciu Tapatalka
Ja to nie pasuje do tego forum . Jeżdżę jeszcze superbem II FL od 2013r z silnikiem 1,4 tsi 125 KM. czyli ponad 10 lat. Objechałem nią większe pół Europy ,Turcję 16 tyś km w ekstremalnych warunkach temp. i nigdy nie miałem problemów. Jedynie gdzie wymiękam to autostrady niemieckie.
Tak więc każdy kupuje co mu pasuje nie dyskwalifikując posiadaczy silników o mocy poniżej 280KM i jednonapędowców. A że nie jestem do końca grzeczny to jeżdżę motocyklami gdzie zastrzyk emocji mam po 3 sekundach. A jeszcze ,może dział dla vipów i dział zwykłego kowalskiego. Nie raz miałem o coś zapytać ale wstyd mi było zadać pytanie mówiąc że mam silnik od kosiarki. Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
rowerek
Posty: 677
Rejestracja: 13 cze 2010, o 09:41
Samochód: Superb III
Silnik: 1.8TSI CJSA (180KM)
Lokalizacja: Poznań

Re: [S4] Termin oczekiwania

Post autor: rowerek »

artho pisze:
rowerek pisze: 27 sty 2024, o 08:53Z diesla większość ludzi i tak rezygnuje (udział sprzedaży diesli w 2023 w Polsce, to mniej niż 10%) (...)
Ciekawe, można prosić o link?
https://motofocus.pl/informacje/119105/ ... e-w-2023-r
ik26 pisze:
rowerek pisze: 27 sty 2024, o 08:53 S4 jeszcze nie dojechały do salonów. Zamawiać auto w ciemno, bez możliwości choćby pomacania? Trochę ryzykowne. Dodatkowo obecnie i tak nie ma normalnych silników, to po co zamawiać? Z diesla większość ludzi i tak rezygnuje (udział sprzedaży diesli w 2023 w Polsce, to mniej niż 10%), a 1.5tsi to jest dobre w Scali, czy powiedzmy Octavii, a nie 5m limuzynie/kombi.

Wysłane z mojego SM-S906B przy użyciu Tapatalka
Ja to nie pasuje do tego forum . Jeżdżę jeszcze superbem II FL od 2013r z silnikiem 1,4 tsi 125 KM. czyli ponad 10 lat. Objechałem nią większe pół Europy ,Turcję 16 tyś km w ekstremalnych warunkach temp. i nigdy nie miałem problemów. Jedynie gdzie wymiękam to autostrady niemieckie.
Tak więc każdy kupuje co mu pasuje nie dyskwalifikując posiadaczy silników o mocy poniżej 280KM i jednonapędowców. A że nie jestem do końca grzeczny to jeżdżę motocyklami gdzie zastrzyk emocji mam po 3 sekundach. A jeszcze ,może dział dla vipów i dział zwykłego kowalskiego. Nie raz miałem o coś zapytać ale wstyd mi było zadać pytanie mówiąc że mam silnik od kosiarki. Pozdrawiam.
Ale czemu się dziwisz? Nie twierdzę, że tylko 280KM i żaden inny. Twierdzę, że 150KM w 5m aucie, które z założenia ma wozić rodziny, to nie jest optymalny wybór dla sporej części kupujących. Jeździłem kiedyś S3 1.5tsi z wypożyczalni i dla mnie to auto było troszkę ociężałe, nie mówiąc już jak do niego wsiądą 3-4 osoby.
Nie piszę o wyciskaniu siódmych potów z auta, a o odczuciach z normalnej jazdy, gdzie brakuje pewnej lekkości. Czuć, że silnik ma więcej do roboty niż takie 2.0tsi 190KM, nawet przy normalnej jeździe.
Stąd ciężko się dziwić, że ludzie się nie rzucili na zapisy w ciemno, bo jak widać na forum, dla większości nie ma z czego wybierać. Diesle, jak napisałem wyżej są już marginesem sprzedaży, a benzyna mało interesująca.

Wysłane z mojego SM-S906B przy użyciu Tapatalka

artho
Posty: 1016
Rejestracja: 26 wrz 2021, o 17:55
Samochód: Superb III combi 4x4 Facelift
Rocznik: 2021
Silnik: 2.0TSI (280KM)

Re: [S4] Termin oczekiwania

Post autor: artho »

ik26 pisze: 27 sty 2024, o 10:45Ja to nie pasuje do tego forum . Jeżdżę jeszcze superbem II FL od 2013r z silnikiem 1,4 tsi 125 KM. czyli ponad 10 lat. Objechałem nią większe pół Europy ,Turcję 16 tyś km w ekstremalnych warunkach temp. i nigdy nie miałem problemów. Jedynie gdzie wymiękam to autostrady niemieckie.
rowerek pisze: 27 sty 2024, o 11:56Ale czemu się dziwisz? Nie twierdzę, że tylko 280KM i żaden inny. Twierdzę, że 150KM w 5m aucie, które z założenia ma wozić rodziny, to nie jest optymalny wybór dla sporej części kupujących. Jeździłem kiedyś S3 1.5tsi z wypożyczalni i dla mnie to auto było troszkę ociężałe, nie mówiąc już jak do niego wsiądą 3-4 osoby.
Problemy ik26? Skoda faktycznie potrafiła instalować silniki, które były zdecydowanie poniżej pewnego minimum, już nie mówię o optimum. Czy Twój silnik 1.4 TSI 125KM w SS2 jest poniżej minimum? Pewnie nie, chociaż jest blisko, podobnie jak 1.6 TDI 105KM w SS2. Poniżej minimum w mojej opinii są raczej silniki, które w sztuczny sposób zaniżały cenę Octavii - ot np. 1.4 60KM w O1, czy 1.9 SDI 68KM. Tym pierwszym nawet w wypożyczonej Skodzie CitiGo ledwo 5 lat temu w Grecji miałem problemy z wyjechaniem pod stromą górkę. Żona musiała wysiąść, nie wiem czy nie wyjeżdżałem finalnie tyłem. Trochę poczułem się jakby epoka małego Fiata do nas wróciła. Zresztą nie tylko ta pojedyncza stroma górka, samochód krztusił się i dławił na bardziej stromych podjazdach gdzie nieraz trzeba było mocno zastanawiać się czy na drugim biegu nie zgaśnie.

Technologia idzie do przodu, zwiększają się też wymagania jak i oczekiwania użytkowników. Na początku lat 90. standardem w dużych europejskich limuzynach segmentu E była moc 100-150KM wyciągane z 2-3 litrowych silników. Ani momentem ani przyspieszeniem te jednostki nie grzeszyły, ale w tamtych czasach większości osób to nie przeszkadzało, bo przeciętna do której celowali była zawieszona na kompletnie innej poprzeczce. A to do właśnie tej przeciętnej drogi celujemy i nie po to aby się porównywać z innymi tylko po to, aby zachowywać się na drodze jak przeciętna osoba. To nic więcej i nic mniej ponad spotkanie na drodze raz na jakiś czas typowego niedzielnego kierowcy, jadącego 40-letnim klasykiem, zamulającego że aż strach i wykonującego wszelkie manewry w sposób oraz w dynamice... która po prostu odstaje od współczesnej przeciętnej.
SE7
Posty: 195
Rejestracja: 10 lut 2020, o 19:09
Samochód: Superb III combi 4x4 Facelift
Silnik: 2.0TDI (190KM)

Re: [S4] Termin oczekiwania

Post autor: SE7 »

artho pisze: 27 sty 2024, o 13:06 Technologia idzie do przodu, zwiększają się też wymagania jak i oczekiwania użytkowników. Na początku lat 90. standardem w dużych europejskich limuzynach segmentu E była moc 100-150KM wyciągane z 2-3 litrowych silników. Ani momentem ani przyspieszeniem te jednostki nie grzeszyły, ale w tamtych czasach większości osób to nie przeszkadzało, bo przeciętna do której celowali była zawieszona na kompletnie innej poprzeczce. A to do właśnie tej przeciętnej drogi celujemy i nie po to aby się porównywać z innymi tylko po to, aby zachowywać się na drodze jak przeciętna osoba. To nic więcej i nic mniej ponad spotkanie na drodze raz na jakiś czas typowego niedzielnego kierowcy, jadącego 40-letnim klasykiem, zamulającego że aż strach i wykonującego wszelkie manewry w sposób oraz w dynamice... która po prostu odstaje od współczesnej przeciętnej.
A co wg Ciebie jest przeciętną w starych autach? Niektórzy mają nowe "przewymiarowane" auta i też nie potrafią jeździć zgodnie ze sztuką i przepisami
artho
Posty: 1016
Rejestracja: 26 wrz 2021, o 17:55
Samochód: Superb III combi 4x4 Facelift
Rocznik: 2021
Silnik: 2.0TSI (280KM)

Re: [S4] Termin oczekiwania

Post autor: artho »

SE7 pisze: 27 sty 2024, o 17:01 A co wg Ciebie jest przeciętną w starych autach? Niektórzy mają nowe "przewymiarowane" auta i też nie potrafią jeździć zgodnie ze sztuką i przepisami
Tu nie chodzi o jazdę bez uszanowania przepisów ruchu drogowego. Pisząc o wartości przeciętnej piszę o wielu parametrach - o przyspieszeniu 0-100, o maksymalnym momencie obrotowym, o wadze pojazdu ale i jego wymiarach. Ciężko nie uwzględniać wszystkich tych parametrów podczas normalnych manewrów, które wykonujemy prowadząc samochody każdego dnia.
Awatar użytkownika
eXiDe
Posty: 185
Rejestracja: 7 maja 2016, o 15:54
Samochód: Superb III combi
Rocznik: 2015
Silnik: 2.0TDI (190KM)
Lokalizacja: Lublin

Re: [S4] Termin oczekiwania

Post autor: eXiDe »

Hej,
To ja jestem w takim razie pierwszy 😁 Wczoraj zamówiłem S4 2.0 TDI w L&K:

https://cc.skoda-auto.com/pol/pl-PL/sum ... %7Csummary

Pierwotnie miał być Combi Sportline 4x4 200km ale spóźniłem się i już nie mogłem zamówić.

Pzdr.
igo_89
Posty: 61
Rejestracja: 1 sty 2024, o 17:01
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Re: [S4] Termin oczekiwania

Post autor: igo_89 »

eXiDe pisze: 31 sty 2024, o 06:24 Hej,
To ja jestem w takim razie pierwszy 😁 Wczoraj zamówiłem S4 2.0 TDI w L&K:

https://cc.skoda-auto.com/pol/pl-PL/sum ... %7Csummary

Pierwotnie miał być Combi Sportline 4x4 200km ale spóźniłem się i już nie mogłem zamówić.

Pzdr.
I na kiedy odbiór masz ? Dostałeś jakieś info ?
ODPOWIEDZ