Forum Skoda Superb

Portal mi艂o艣nik贸w i u偶ytkownik贸w Skody Superb
Teraz jest 26 sie 2019, o 08:32

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Regulamin dzia艂u

1. Temat musi zaczyna膰 si臋 od [S1] lub [S2], a tre艣膰 powinna by膰 taka sama jak ta wyst臋puj膮ca w cenniku lub konfiguratorze, np. "[S2] Przygotowanie pod telefon GSM I"
2. Jeden w膮tek powinien dotyczy膰 jednej opcji wyposa偶enia dost臋pnej w cenniku lub konfiguratorze.

Utw贸rz nowy w膮tek Odpowiedz w w膮tku  [ Posty: 4143 ]  Przejd藕 na stron臋 Poprzednia strona  1 ... 272, 273, 274, 275, 276, 277  Nast臋pna strona
Autor Wiadomo艣膰
PostNapisane: 11 lip 2019, o 08:24 

Do艂膮czy艂(a): 21 mar 2019, o 11:16
Samoch贸d: Superb III combi 4x4
Silnik: Inny
Aktualnie: b臋dzie 272 09.19
CLO27 napisa艂(a):
Eeeehhh i o czym tu z tob膮 mam rozmawia膰 hhhmmm no o niczym...Tak to sobie zinterpretuj to, m贸j rabat by艂 dwa razy wi臋kszy ni偶 tw贸j hehehe...a na maturze to si臋 dostawa艂o oceny (za moich czas贸w :) ) Rozpatrywanie rabatu jako kwoty jest dopiero bezsensowne i ca艂y czas podpierasz swoje teorie tez膮 kt贸ra jej zaprzecza...chyba ci臋 jednak wyrypali z tym rabatem i wm贸wili 偶e 艣wietna oferta :lol: :lol: :lol: jak podpiszesz takow膮 umow臋 na 101, mam takie 3 to 艂adnie policz skoro taki jeste艣 uzdolniony matematycznie (w szkole 艣redniej wprawdzie ucz膮 liczy膰 - z matematyk膮 ma to wsp贸lnego niewiele....ale to pomi艅my) czy to jest rzeczywi艣cie 1%

Nie, moja teza jest taka, 偶e nale偶y patrze膰 na rabat ca艂o艣ciowo (czy jest flota, czy jest wsparcie importera (teraz 4k), czy s膮 jakie艣 inne zni偶ki jak gwarancja za zero, a dopiero na ko艅cu wychodzi % od dealera). Opr贸cz tego widz臋, 偶e nie masz 偶adnych rzeczowych argument贸w, wi臋c chyba szkoda klawiatury na dalsze rozwa偶ania :)

Tak, przy wp艂acie pocz膮tkowej 45% faktyczna suma op艂at na rzecz leasingu to 100,7% przez trzy lata (!). Po zsumowaniu rat i odj臋ciu RTI wychodz膮 grosze. Ba, przelewaj膮c swoje w艂asne oszcz臋dno艣ci na zwyk艂a lokat臋 / konto oszcz臋dno艣ciowe 3% zgarniam z odsetek wi臋cej, ni偶 p艂ac臋 bankowi. Generalnie jestem ogromnym przeciwnikiem kredyt贸w, ale w pewnych sytuacjach (jak np. leasing) najzwyczajniej w 艣wiecie si臋 op艂aca.

No ale ty i tak powiesz, 偶e nie umiem liczy膰. Pozdrawiam :)

edit: a nawet ci to rozpisze... a co.

Samoch贸d 175000 z艂
Koszt leasingu z RTI: 182409,85
Koszt leasingu bez RTI: 176209,9

Teraz uwaga, magia, czyli dzielenie - suma op艂at w procentach to: 176209,9/175000 = 1,0069. Czyli tyle, ile napisa艂em (100,7%).

G贸ra

G贸ra
PostNapisane: 11 lip 2019, o 08:38 

Do艂膮czy艂(a): 8 wrz 2013, o 09:56
Samoch贸d: Inny
A z RTI, kt贸re wzi膮膰 musisz, masz 104%. Grupa VW ma najdro偶sze mo偶liwe ubezpieczenie RTI, w ka偶dej innej marce s膮 to kwoty rz臋du 1-1,5%.

Jeszcze s艂owo o liczeniu upustu / rabatu. Podaje si臋 go tylko i wy艂膮cznie w procentach. Przeliczanie na z艂ot贸wki co do zasady mija si臋 z celem. ;)

G贸ra

PostNapisane: 11 lip 2019, o 08:46 

Do艂膮czy艂(a): 24 lis 2015, o 00:51
Samoch贸d: Superb II
Silnik: 1.8TSI CDAB (152KM)
Aktualnie: 350 KM/435NM
A policz jeszcze jak wp艂acisz 80%...widz臋 偶e zagadnienie ekonomii jest ci obce je偶eli my艣lisz 偶e na lokacie zarabiasz buhahahahhaahahahahaha :lol:

Kamil zburzy艂e艣 jego prze艣wiadczenie 偶e ma najta艅szy leasing na 艣wiecie :) nie fajnie oj nie fajnie si臋 bawisz :P ;)

G贸ra

PostNapisane: 11 lip 2019, o 08:50 

Camillinhio napisa艂(a):
A z RTI, kt贸re wzi膮膰 musisz, masz 104%. Grupa VW ma najdro偶sze mo偶liwe ubezpieczenie RTI, w ka偶dej innej marce s膮 to kwoty rz臋du 1-1,5%.

No tak, ale rozmawiali艣my o kwocie leasingu. Mimo wszystko nawet z RTI jest to ci膮gle bardzo dobra oferta - je艣li przez 4 lata jest 104%, to (ca艂kowicie upraszczaj膮c, bo tak si臋 tego nie liczy) jest to 1.33% w skali roku. To mniej ni偶 inflacja i mniej ni偶 dostan臋聽na lokacie. Mog臋 wrzuci膰聽swoje 艣rodki na lokat臋 z oprocentowaniem 3% brutto i po 3 latach wyci膮gn膮膰聽wi臋cej.

Cytuj:
Jeszcze s艂owo o liczeniu upustu / rabatu. Podaje si臋 go tylko i wy艂膮cznie w procentach. Przeliczanie na z艂ot贸wki co do zasady mija si臋 z celem. ;)

Nie dogadamy si臋. Tak, podawanie % jest lepsze, ni偶聽podawanie kwot, jednak ci膮gle nie mo偶emy por贸wnywa膰 oferty za 100k z ofert膮 za (hipotetyczne) 300k. Pierwsza z 8% rabatu i wsparciem importera 4k daje finalnie 12% rabatu, a druga (na tych samych zasadach) daje 9.33%. Cho膰 tu i tu rabat dealera % jest ten sam.

G贸ra

PostNapisane: 11 lip 2019, o 08:56 

CLO27 napisa艂(a):
A policz jeszcze jak wp艂acisz 80%...widz臋 偶e zagadnienie ekonomii jest ci obce je偶eli my艣lisz 偶e na lokacie zarabiasz buhahahahhaahahahahaha :lol:

Kamil zburzy艂e艣 jego prze艣wiadczenie 偶e ma najta艅szy leasing na 艣wiecie :) nie fajnie oj nie fajnie si臋 bawisz :P ;)

Spoko, zapisze sie na lekcje do ciebie - b臋d臋 m贸g艂 pisa膰 ludziom na forach ze nie maj膮 racji, nie podaj膮c ani jednego sensownego argumentu :)

G贸ra

PostNapisane: 11 lip 2019, o 08:57 

Czyli jak dadz膮 ci leasing za 0% i przymusowo rti za 20% to b臋dziesz super zadowolony :lol: ja pierd nie wierze w to co czytam :lol:
ju偶 wiem sk膮d te przekr臋ty s膮 Polacy to naiwny nar贸d.... :lol: :lol: :lol: wystarczy s艂owo promocja :lol:

Nikt nie pisze 偶e oferta jest z艂a (zreszt膮 napisa艂em 偶e mam 3 auta na tych zasadach) tylko 偶e 101 nie oznacza 偶e kosztowa膰 ci臋 to b臋dzie 1%, ale skoro ty rozdzielasz koszt leasingu i przymusowe dodatkowe op艂aty jeste艣 najlepszym klientem, 艂ykaj膮cy has艂a marketingowe jak pelikan :) :lol:

G贸ra

PostNapisane: 11 lip 2019, o 09:00 

timanfaya napisa艂(a):
CLO27 napisa艂(a):

Spoko, zapisze sie na lekcje do ciebie - b臋d臋 m贸g艂 pisa膰 ludziom na forach ze nie maj膮 racji, nie podaj膮c ani jednego sensownego argumentu :)

No rzeczywi艣cie bo sensowny argument jest taki 偶e 10% od 100ty艣 jest r贸偶ny od 10% z 300ty艣, to piszmy kwoty nie procent :lol: .....no kurde odkry艂e艣 ko艂o na nowo WOW :lol: :lol: :lol:

G贸ra

PostNapisane: 11 lip 2019, o 09:04 

CLO27 napisa艂(a):
Czyli jak dadz膮 ci leasing za 0% i przymusowo rti za 20% to b臋dziesz super zadowolony :lol: ja pierd nie wierze w to co czytam :lol:
ju偶 wiem sk膮d te przekr臋ty s膮 Polacy to naiwny nar贸d.... :lol: :lol: :lol: wystarczy s艂owo promocja :lol:

Nikt nie pisze 偶e oferta jest z艂a (zreszt膮 napisa艂em 偶e mam 3 auta na tych zasadach) tylko 偶e 101 nie oznacza 偶e kosztowa膰 ci臋 to b臋dzie 1%, ale skoro ty rozdzielasz koszt leasingu i przymusowe dodatkowe op艂aty jeste艣 najlepszym klientem, 艂ykaj膮cy has艂a marketingowe jak pelikan :) :lol:

Ja te偶 nie wierze w to co czytam. Napisa艂em ci co do grosza ile mnie to kosztuje i ile wychodzi 艣redniorocznie. Nie wiem co ma wsp贸lnego z naiwno艣ci膮 leasing na poziomie 1.33% w skali roku (z RTI) ale OK. Kolejny argument z dupy :)

CLO27 napisa艂(a):
timanfaya napisa艂(a):
CLO27 napisa艂(a):

No rzeczywi艣cie bo sensowny argument jest taki 偶e 10% od 100ty艣 jest r贸偶ny od 10% z 300ty艣, to piszmy kwoty nie procent :lol: .....no kurde odkry艂e艣 ko艂o na nowo WOW :lol: :lol: :lol:

Ch艂opie przeczytaj to co napisa艂em. Wr贸膰 do podstaw贸wki i zrozum co to jest funkcja ax + b i jaki ma przebieg dla kwoty 100 tys z艂 a jaki dla 200 tys z艂. Szkoda mi klawiatury na dalsze t艂umaczenie.

G贸ra

PostNapisane: 11 lip 2019, o 09:24 

Imi臋: Marcin
Do艂膮czy艂(a): 9 lis 2017, o 03:31
Samoch贸d: Superb III combi
Silnik: 2.0TDI (190KM)
Camillinhio napisa艂(a):

Z tego co wiem to RTI jest nieobowi膮zkowe. Ja swoje dokupowa艂em w firmie zewn臋trznej. I leasing kt贸ry zawiera艂em w styczniu wychodzi dok艂adnie 101% (20% wp艂aty, 3 lata, wykupi 1%)

G贸ra

PostNapisane: 11 lip 2019, o 09:45 

Faya jeste艣 zabawny :lol: odk艂adaj na lokat臋 biznes 偶ycia :lol:

Klient idealny :lol:

G贸ra

PostNapisane: 11 lip 2019, o 09:56 

zoltan1988 napisa艂(a):
Camillinhio napisa艂(a):

Z tego co wiem to RTI jest nieobowi膮zkowe. Ja swoje dokupowa艂em w firmie zewn臋trznej. I leasing kt贸ry zawiera艂em w styczniu wychodzi dok艂adnie 101% (20% wp艂aty, 3 lata, wykupi 1%)
Mog艂o si臋 zmieni膰. Oferty finansowe co chwil臋 maj膮 jakie艣 nowe zapisy ;)

G贸ra

PostNapisane: 11 lip 2019, o 10:01 

timanfaya napisa艂(a):
Nie dogadamy si臋. Tak, podawanie % jest lepsze, ni偶聽podawanie kwot, jednak ci膮gle nie mo偶emy por贸wnywa膰 oferty za 100k z ofert膮 za (hipotetyczne) 300k. Pierwsza z 8% rabatu i wsparciem importera 4k daje finalnie 12% rabatu, a druga (na tych samych zasadach) daje 9.33%. Cho膰 tu i tu rabat dealera % jest ten sam.

Bo jak m贸wi stare india艅skie przys艂owie: por贸wnujmy jab艂ka do jab艂ek :P

Wsparcie importera bywa r贸偶ne, auta mog膮 by膰 inaczej wyposa偶one, ch臋膰 rabatowania ze strony salonu te偶 mo偶e by膰 inna dla auta z takim, czy innym wyposa偶eniem ;)

Dlatego naj艂atwiej podawa膰 cen臋 katalogow膮 i ko艅cow膮, b膮d藕 warto艣膰 procentow膮 rabatu, jaki si臋 otrzyma艂o od ceny katalogowej. I tyle :)

G贸ra

PostNapisane: 11 lip 2019, o 10:11 

Camillinhio napisa艂(a):
timanfaya napisa艂(a):

Bo jak m贸wi stare india艅skie przys艂owie: por贸wnujmy jab艂ka do jab艂ek :P

Wsparcie importera bywa r贸偶ne, auta mog膮 by膰 inaczej wyposa偶one, ch臋膰 rabatowania ze strony salonu te偶 mo偶e by膰 inna dla auta z takim, czy innym wyposa偶eniem ;)

Dlatego naj艂atwiej podawa膰 cen臋 katalogow膮 i ko艅cow膮, b膮d藕 warto艣膰 procentow膮 rabatu, jaki si臋 otrzyma艂o od ceny katalogowej. I tyle :)

Zgadza si臋. Generalnie o to mi chodzi艂o w moim wywodzie - 偶e w r贸偶nym czasie, r贸偶ne auta mog膮 mie膰 r贸偶ne rabaty i ci臋偶ko je tak do ko艅ca por贸wna膰. Ja, czytaj膮c na pocz膮tku to forum jako newbie, nie do ko艅ca by艂em tego 艣wiadom, wi臋c s膮dzi艂em, 偶e dla wielu os贸b moje wypociny mog膮 by膰 przydatne.

G贸ra

PostNapisane: 11 lip 2019, o 10:43 

Do艂膮czy艂(a): 16 lis 2016, o 23:04
Samoch贸d: Superb III 4x4
Aktualnie: 272KM
Prosz臋 tylko nie por贸wnywa膰 lokat bankowych do leasing贸w.
Kupuj膮c auto ju偶 na samym pocz膮tku jeste艣my w plecy, chyba, 偶e kupimy zabytkowe Porsche i jego cena z roku na rok b臋dzie ros艂a.

A co do lokat, nie ma lokat o oprocentowaniu 3% na kwoty np. 100 tysi臋cy na rok czasu, w zwi膮zku z bardzo niskimi stopami procentowymi NBP.
Mo偶na oczywi艣cie po艂asi膰 si臋 na tak膮 ale z ni偶szym wk艂adem i kr贸tszym czasem, ale nale偶y te偶 pami臋ta膰 o 19% podatku Belki od zysku, co ju偶 realnie obni偶a do ok. 2,4%. Istnieje wiele innych 藕r贸de艂, na kt贸rych mo偶na zarobi膰 a nie tylko wegetowa膰 pini膮dz.

A co do rabat贸w, s膮 lepsze i s膮 gorsze, wa偶ne 偶eby klient by艂 zadowolony :D a czy kupi艂e艣 kota w worku to i tak dowiesz si臋 w ci膮gu najbli偶szych trzech lat i 偶adnymi wzorami matematycznymi tego nie obliczysz na chwil臋 obecn膮.

G贸ra

PostNapisane: 11 lip 2019, o 10:54 

orlik napisa艂(a):
Prosz臋 tylko nie por贸wnywa膰 lokat bankowych do leasing贸w.
Kupuj膮c auto ju偶 na samym pocz膮tku jeste艣my w plecy, chyba, 偶e kupimy zabytkowe Porsche i jego cena z roku na rok b臋dzie ros艂a.

A co do lokat, nie ma lokat o oprocentowaniu 3% na kwoty np. 100 tysi臋cy na rok czasu, w zwi膮zku z bardzo niskimi stopami procentowymi NBP.
Mo偶na oczywi艣cie po艂asi膰 si臋 na tak膮 ale z ni偶szym wk艂adem i kr贸tszym czasem, ale nale偶y te偶 pami臋ta膰 o 19% podatku Belki od zysku, co ju偶 realnie obni偶a do ok. 2,4%. Istnieje wiele innych 藕r贸de艂, na kt贸rych mo偶na zarobi膰 a nie tylko wegetowa膰 pini膮dz.

A co do rabat贸w, s膮 lepsze i s膮 gorsze, wa偶ne 偶eby klient by艂 zadowolony :D a czy kupi艂e艣 kota w worku to i tak dowiesz si臋 w ci膮gu najbli偶szych trzech lat i 偶adnymi wzorami matematycznymi tego nie obliczysz na chwil臋 obecn膮.

Na rok mo偶e faktycznie nie, ale og贸lnie s膮. Przyk艂ad: Getin Bank 3% do 400k na koncie oszcz臋dno艣ciowym przez 4 miesi膮ce. 2,7% do 100k w Millennium, kt贸re mo偶na odnawia膰 w zasadzie na okr膮g艂o. Inbank na 3 lata na 2,95%. Polecam poprzegl膮da膰 w jakim艣 rankingu, np https://depozaur.pl
Mo偶na te偶聽i艣膰 w obligacje skarbowe indeksowane inflacj膮. Ja dokupuje co miesi膮c, rok temu zak艂ada艂em np. 10-letnie indeksowane inflacj膮. W bie偶膮cym okresie mam oprocentowanie 3,7% (w艂a艣nie dzi臋ki temu, 偶e CPI jest wysokie :))

Anyway, zgadzam si臋 te偶, 偶e nowe auto jest de facto strat膮 pieni臋dzy - cz臋sto fanaberi膮 / nagrod膮. Mnie akurat na tak膮 nagrod臋 sta膰, nie jestem typem polaka (kt贸rego pr贸bowa艂 mi wm贸wi膰 Clo) kt贸ry kupuje na kredyt i 偶eby rata by艂a niska - cho膰 ca艂o艣ciowo jest w plecy na grube tysi膮ce. W por贸wnaniu chodzi艂o mi po prostu o to, 偶e gdybym kupi艂 teraz auto za got贸wk臋, to zap艂aci艂bym 100% warto艣ci. Je艣li natomiast bior臋 leasing, to pomimo tego, 偶e finalnie wyjdzie mnie ca艂o艣ciowo ok. 104%, to moje oszcz臋dno艣ci przez te 3 lata zarobi膮 jakie艣 marne, ale jednak, odsetki na lokatach - i pokryj膮 to, co bierze ode mnie bank w formie leasingu.

PS. Mia艂em ju偶 leasing (i to nawet w VW) wi臋c wiem jak to mniej wi臋cej dzia艂a i ile wychodzi na ko艅cu :)

G贸ra

G贸ra
Wy艣wietl posty nie starsze ni偶:  Sortuj wg  
Utw贸rz nowy w膮tek Odpowiedz w w膮tku  [ Posty: 4143 ]  Przejd藕 na stron臋 Poprzednia strona  1 ... 272, 273, 274, 275, 276, 277  Nast臋pna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Nie mo偶esz rozpoczyna膰 nowych w膮tk贸w
Nie mo偶esz odpowiada膰 w w膮tkach
Nie mo偶esz edytowa膰 swoich post贸w
Nie mo偶esz usuwa膰 swoich post贸w
Nie mo偶esz dodawa膰 za艂膮cznik贸w

Szukaj:
Skocz do: