Uzyskane rabaty

Opinie, pytania i porady dotyczące zakupu Superba
Regulamin forum
1. Temat musi zaczynać się od [S1] lub [S2], a treść powinna być taka sama jak ta występująca w cenniku lub konfiguratorze, np. "[S2] Przygotowanie pod telefon GSM I"
2. Jeden wątek powinien dotyczyć jednej opcji wyposażenia dostępnej w cenniku lub konfiguratorze.
Awatar użytkownika
Camillinhio
Posty: 5897
Rejestracja: 8 wrz 2013, o 09:56
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Lokalizacja: Wrocław

Re: Uzyskane rabaty

Post autor: Camillinhio »

Ściany są różne i bardzo często wynikają od podejścia klienta / sprzedawcy do sprawy. Ja przy swoich zapytaniach wybierałem lokalnie, bo salony spoza Wro okazywały się albo zbliżone, albo jeżeli tańsze to na tyle nie atrakcyjne, że mi się nie kalkulowało jechać gdzieś. I tyle.

Po prostu zwróciłem uwagę na fakt, że ktoś instruuje nowych będąc nowym, że dant sprzedawa jest the best. Nie ma the best, bo za dużo wpływa na cenę auta, i nie zawsze jest to wprost przeliczalne na PLN.
Obrazek
Awatar użytkownika
Jarek104
Posty: 424
Rejestracja: 6 mar 2016, o 12:32
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Re: Uzyskane rabaty

Post autor: Jarek104 »

widzisz..Camillinhio

różnica między "nowymi" a "starymi" jest taka, że ci nowi kupują a starzy biją pianę i grają "znawców"

Także całkiem słusznie nowi forumowicze dzielą się swoimi spostrzeżeniami z zakupów, bo oni je realizują.. Wiesz ile "zapytań" dostaję od roku od koniobijców z kilkuletnim stażem na forum tym czy innego modelu, a później czytam, że jeśli w ogóle zmienił to na używany, ale na nowy to mu dali tyle i tyle. Tyko ze go nie było stać na zakup..
Awatar użytkownika
whity
Posty: 14835
Rejestracja: 23 sty 2015, o 16:53
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 333km / 703nm
Lokalizacja: MS

Re: Uzyskane rabaty

Post autor: whity »

:LOL:
Nie bójcie się być premium.

#stayPremium :)
Awatar użytkownika
CLO27
Posty: 9857
Rejestracja: 23 lis 2015, o 23:51
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: +-500 KM/600NM
Lokalizacja: Nowy Sacz

Re: Uzyskane rabaty

Post autor: CLO27 »

Ja jarka rozumiem, ale dziwię się też że to napisał :) hehe :lol:
CZARNUCH SII 1,8 TSI mn moc seryjna x 2,5 ;)
viewtopic.php?f=18&t=7516
Kura SIII + Kuń GT + Dzik ZJ grand + Miś KQ :)
Awatar użytkownika
Łuki_ssuperb
Posty: 5377
Rejestracja: 9 gru 2015, o 13:56
Samochód: Superb III
Silnik: 2.0TDI (190KM)
Aktualnie: Co by tu pomodzić...
Lokalizacja: Warszawa

Re: Uzyskane rabaty

Post autor: Łuki_ssuperb »

Jak dla mnie żadnej łaski handlowiec nie robi... do mnie tez spływa dziennie ileś zapytań a zleceń jest może jakieś 5-10% z tego. Taka praca a jak komuś nie pasuje to niech zajmie się czym innym
Wilki nie przejmują się tym co sądzą o nich barany...
szms
Zasłużony
Posty: 15316
Rejestracja: 13 maja 2012, o 10:59
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Re: Uzyskane rabaty

Post autor: szms »

Dokładnie Łuki...

tego typu wypowiedzi są na poziomie -1, zapraszamy piętro niżej. :lol:
kleofas
Posty: 356
Rejestracja: 22 lis 2016, o 23:12
Samochód: Superb II combi
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Lokalizacja: Warszawa

Re: Uzyskane rabaty

Post autor: kleofas »

brawo Jarek, mówi jak jest
Awatar użytkownika
CLO27
Posty: 9857
Rejestracja: 23 lis 2015, o 23:51
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: +-500 KM/600NM
Lokalizacja: Nowy Sacz

Re: Uzyskane rabaty

Post autor: CLO27 »

:lol:
CZARNUCH SII 1,8 TSI mn moc seryjna x 2,5 ;)
viewtopic.php?f=18&t=7516
Kura SIII + Kuń GT + Dzik ZJ grand + Miś KQ :)
szms
Zasłużony
Posty: 15316
Rejestracja: 13 maja 2012, o 10:59
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Re: Uzyskane rabaty

Post autor: szms »

cała prawda, całą dobę :lol:

Dobra, teraz muszę odszukać wszystkich, którzy chcieli projekt a kupili wybudowane już domy, albo poszli do kogoś innego, będzie słodka zemsta :lol:
Awatar użytkownika
Łuki_ssuperb
Posty: 5377
Rejestracja: 9 gru 2015, o 13:56
Samochód: Superb III
Silnik: 2.0TDI (190KM)
Aktualnie: Co by tu pomodzić...
Lokalizacja: Warszawa

Re: Uzyskane rabaty

Post autor: Łuki_ssuperb »

+1
Wilki nie przejmują się tym co sądzą o nich barany...
szms
Zasłużony
Posty: 15316
Rejestracja: 13 maja 2012, o 10:59
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Re: Uzyskane rabaty

Post autor: szms »

s-e e-b pisze:P.S. Szymek teraz tych co nie kupili musisz nazwać...a w ramach zemsty podpierd..ić do nadzoru bud. lub US
Śmiej się... pisałem to już tutaj, jak chwilke pracowałem w nadzorze budowlanym (w piknym Chełmnie) to donosów było kilka, kilkanaście dziennie! Aż mnie chuj strzelał, jacy ludzie potrafią być złośliwi...
Awatar użytkownika
przemoka
Posty: 585
Rejestracja: 24 lip 2016, o 10:29
Samochód: Superb III 4x4
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Aktualnie: kurę ukradli :(

Re: Uzyskane rabaty

Post autor: przemoka »

Panowie,

nie wiem o co w ogóle dyskusja. Kupno Superba za ~110-150-180 kPLN to nie jest pójście do sklepu po bułki tylko naprawdę bardzo poważna decyzja finansowa. W takiej cenie można kupić mieszkanie w niejednej miejscowości, a tak naprawdę rozmawiamy o zakupie raptem auta ze średniej półki.
Niestety nie jesteśmy Wielką Brytanią, Szwecją, czy USA, gdzie jednak zarabia się o wiele więcej. Dlatego tylko nielicznych stać na zakup nowej fury za taką cenę. Jakby większość narodu zarabiała w okolicach 150-200 tys. PLN, to podejrzewam, że większość i tak by patrzyła na jakieś hiper drogie Volvo czy Audi SQ7 i by narzekała, że takie drogie, a na Skodę nikt by nawet nie splunął.

Jarek od razu potrafi zaproponować rabat, którego żaden z warszawskich salonów nie jest w stanie dać. I to nawet, gdy używa się znajomości kierowników salonów z grupy VW. I w mojej ocenie taka strategia jest całkiem całkiem - niższa marża jednostkowa, ale przez większy wolumen sprzedaży salon i tak wychodzi na swoje, a podejrzewam, że są jeszcze jakieś premie za pozycję w rankingu sprzedaży. A warszawskie salony mają to w d***e, bo obsługują firmy leasingujące floty. Więc takich szaraczków jak my traktują z góry.

Wiadomo, że z obsługą sprzedażową zawsze i prawie wszędzie będzie dobrze, a posprzedażówka to wszędzie jest tak samo, czyli "olewamy jelenia, bo już kupił i zapłacił".
Mam porównanie obsługi sprzedażowej w BMW w Wawce - tam jak nie wydacie > 200 kPLN to w ogóle jesteście gołodupce, którymi nie warto się interesować.

A w sprawie nadzoru budowlanego to zapraszam do siebie. Takie wałki, jak lecą w stolicy, a PINB z wydziałami architektury biorą w łapę od deweloperów, to po prostu przechodzi ludzkie pojęcie.
Awatar użytkownika
Łuki_ssuperb
Posty: 5377
Rejestracja: 9 gru 2015, o 13:56
Samochód: Superb III
Silnik: 2.0TDI (190KM)
Aktualnie: Co by tu pomodzić...
Lokalizacja: Warszawa

Re: Uzyskane rabaty

Post autor: Łuki_ssuperb »

i zrecznie przeszlismy do tematu łapówek ;-)
Wilki nie przejmują się tym co sądzą o nich barany...
Awatar użytkownika
leszekmw
Posty: 3078
Rejestracja: 18 wrz 2013, o 14:13
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 213KM
Imię: leszek
Lokalizacja: lublin

Re: Uzyskane rabaty

Post autor: leszekmw »

przemoka ma rację , tak ogólnie...
takie wałki jak się kręci w budowlance to chyba nigdzie indziej , tam tylko pomocnik murarza nie wałkuje ..a i tak nie jestem pewien...wszyscy dymają wszystkich..od samego dołu do samej góry..tylko na dole stawki inne ..
i każdy jest zadowolony bo swoje ukręca.. :D
jakby wszystko szło "normalnie" budownictwo było by sporo tańsze..
sporo rozmawiam z gościem który jest malutkim pionkiem w budowlance w warszawie..takim prawie pomocnikiem murarza..chciałbym tyle zarabiać normalnie co on na lewych fakturach itp.
fakt, duża część tej kasy jest na czarno..
szms
Zasłużony
Posty: 15316
Rejestracja: 13 maja 2012, o 10:59
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Re: Uzyskane rabaty

Post autor: szms »

przemoka pisze:A w sprawie nadzoru budowlanego to zapraszam do siebie. Takie wałki, jak lecą w stolicy, a PINB z wydziałami architektury biorą w łapę od deweloperów, to po prostu przechodzi ludzkie pojęcie.
Bo są za małe kary, urzędas nie ponosi odpowiedzialności i tak to wygląda.
W Gdańsku koło mnie, deweloper poleciał kilka bloków za dużo o dwa piętra - dostał kare bodajże 4 czy 5 mln... tylko, że na sprzedaży tych mieszkań zyskał 2-3 razy tyle :D

Mimo, że uwział się na niego wojewoda - sąsiad, któremu te bloki zasłoniły słońce :lol: :lol:

Wolna amerykanka, kto ma kasę działa.
ODPOWIEDZ