Uzyskane rabaty

Opinie, pytania i porady dotyczące zakupu Superba
Regulamin forum
1. Temat musi zaczynać się od [S1] lub [S2], a treść powinna być taka sama jak ta występująca w cenniku lub konfiguratorze, np. "[S2] Przygotowanie pod telefon GSM I"
2. Jeden wątek powinien dotyczyć jednej opcji wyposażenia dostępnej w cenniku lub konfiguratorze.
Foton

Re: Uzyskane rabaty

Post autor: Foton »

A mógłbyś konkretniej?:)
Awatar użytkownika
sane
Posty: 1820
Rejestracja: 7 lut 2017, o 09:59
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 335/450
Lokalizacja: Warszawa

Re: Uzyskane rabaty

Post autor: sane »

Foton pisze:A mógłbyś konkretniej?:)
Nie znam się na tyle :lol:
Honda Civic VI iSR ¦ 2008-2013
Honda Accord VII Sport GT ¦ 2008 - 2017
Skoda Superb III Sportline ¦ 2017 - 2023

BMW 5 Series G30 LCi M Sport ¦ 2022 -
Awatar użytkownika
Camillinhio
Posty: 5897
Rejestracja: 8 wrz 2013, o 09:56
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Lokalizacja: Wrocław

Re: Uzyskane rabaty

Post autor: Camillinhio »

Nie musisz się znać. Wystarczy, że Ci się wydaje ;)
Obrazek
johnnybravo
Posty: 102
Rejestracja: 20 paź 2017, o 11:48
Samochód: Superb III combi 4x4
Silnik: 2.0TSI (220KM)
Lokalizacja: Wawa

Re: Uzyskane rabaty

Post autor: johnnybravo »

Pokaż mi ofertę na osobę fizyczną na auto do produkcji z wyższym rabatem niż 10% z małym haczykiem, a uwierzę i publicznie przeproszę.
Z zastzeżeniami co do warunków jak powyżej..

nie będzie to expres ale postaram się w miarę szybko ogarnąć[/quote]
Chciałem tylko napisać, że johnnybravo jest słowny i rzeczywiście wysłał mi skan oferty ;)

Racja jest po środku. Oferta jest na 8.5% oraz dodatkowe 4000. Sumarycznie jest 10.8%.
Kwestia jak interpretować wsparcie sprzedażowe 4000. Obowiązuje od lata do odwołania. Jeśli potraktować to jako stały upust, to nie miałem racji i publicznie przepraszam za niedowierzanie. Jeżeli jako promocję czasową, to miałem rację i przeprosiny cofam :D[/quote

Typowo polskie uzasadnienia bo coś tam lub ale gdyby itd... - nie może być tak poprostu :-)
Z tej perspektywy biorąc pod uwagę np. pełnie księżyca to pewnie tez jakiś wpływ mogłaby mieć i stad rabat
Nie mniej jednak dzięki ;-)
Foton

Re: Uzyskane rabaty

Post autor: Foton »

Tak mało konkretnie Ci napisał, nie?:)
johnnybravo
Posty: 102
Rejestracja: 20 paź 2017, o 11:48
Samochód: Superb III combi 4x4
Silnik: 2.0TSI (220KM)
Lokalizacja: Wawa

Re: Uzyskane rabaty

Post autor: johnnybravo »

To zbyt skomplikowane dla mnie :-)
Mnie interesuje ile mam do zapłaty i dlaczego tak dużo a nie dogłębna analiza kwoty rabatu oraz innych czynników społecznych :-)
yacobo
Posty: 72
Rejestracja: 2 lis 2017, o 13:32
Samochód: Superb III combi
Silnik: 2.0TDI (150KM)

Re: Uzyskane rabaty

Post autor: yacobo »

ja dostalem rabat 8.9% na L&K kombiak 2018
johnnybravo
Posty: 102
Rejestracja: 20 paź 2017, o 11:48
Samochód: Superb III combi 4x4
Silnik: 2.0TSI (220KM)
Lokalizacja: Wawa

Re: Uzyskane rabaty

Post autor: johnnybravo »

yacobo pisze:ja dostalem rabat 8.9% na L&K kombiak 2018
jesteś na czarnej liście - dostałeś większy rabat niż sane :-)
a nie przepraszam on napisze zaraz że to dlatego ponieważ jutro czarny piątek ;-)
Awatar użytkownika
sane
Posty: 1820
Rejestracja: 7 lut 2017, o 09:59
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 335/450
Lokalizacja: Warszawa

Re: Uzyskane rabaty

Post autor: sane »

johnnybravo pisze:jesteś na czarnej liście - dostałeś większy rabat niż sane :-)
a nie przepraszam on napisze zaraz że to dlatego ponieważ jutro czarny piątek ;-)
Jutro Black Friday :D

PS.
johnnybravo pisze:Typowo polskie uzasadnienia bo coś tam lub ale gdyby itd... - nie może być tak poprostu :-)
Z tej perspektywy biorąc pod uwagę np. pełnie księżyca to pewnie tez jakiś wpływ mogłaby mieć i stad rabat
sane pisze:Oczywiście nie wliczając pakietów promocyjnych, dodatkowych rabatów za sprzedaż auta używanego czy promocji okresowych jak np. wyprzedaż rocznika.
...jak już cytujemy i dalej to wałkujemy 8-)
Ostatnio zmieniony 23 lis 2017, o 09:46 przez sane, łącznie zmieniany 1 raz.
Honda Civic VI iSR ¦ 2008-2013
Honda Accord VII Sport GT ¦ 2008 - 2017
Skoda Superb III Sportline ¦ 2017 - 2023

BMW 5 Series G30 LCi M Sport ¦ 2022 -
johnnybravo
Posty: 102
Rejestracja: 20 paź 2017, o 11:48
Samochód: Superb III combi 4x4
Silnik: 2.0TSI (220KM)
Lokalizacja: Wawa

Re: Uzyskane rabaty

Post autor: johnnybravo »

Ja potrafię z tym żyć - nawet jak ktoś dostanie większy rabat niż ja - życzę tego każdemu kupującemu :-)

Tak naprawdę to im więcej dodatków dołożysz to dostaniesz większy rabat
Awatar użytkownika
sane
Posty: 1820
Rejestracja: 7 lut 2017, o 09:59
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 335/450
Lokalizacja: Warszawa

Re: Uzyskane rabaty

Post autor: sane »

johnnybravo pisze:Ja potrafię z tym żyć - nawet jak ktoś dostanie większy rabat niż ja - życzę tego każdemu kupującemu :-)
Ale przecież ja też z zawiści nie pisałem o poziomie rabatów :roll:
I także każdemu życzę, żeby kupił jak najlepiej, poważnie :)
Honda Civic VI iSR ¦ 2008-2013
Honda Accord VII Sport GT ¦ 2008 - 2017
Skoda Superb III Sportline ¦ 2017 - 2023

BMW 5 Series G30 LCi M Sport ¦ 2022 -
johnnybravo
Posty: 102
Rejestracja: 20 paź 2017, o 11:48
Samochód: Superb III combi 4x4
Silnik: 2.0TSI (220KM)
Lokalizacja: Wawa

Re: Uzyskane rabaty

Post autor: johnnybravo »

sane pisze:
johnnybravo pisze:jesteś na czarnej liście - dostałeś większy rabat niż sane :-)
a nie przepraszam on napisze zaraz że to dlatego ponieważ jutro czarny piątek ;-)
Jutro Black Friday :D

PS.
johnnybravo pisze:Typowo polskie uzasadnienia bo coś tam lub ale gdyby itd... - nie może być tak poprostu :-)
Z tej perspektywy biorąc pod uwagę np. pełnie księżyca to pewnie tez jakiś wpływ mogłaby mieć i stad rabat
sane pisze:Oczywiście nie wliczając pakietów promocyjnych, dodatkowych rabatów za sprzedaż auta używanego czy promocji okresowych jak np. wyprzedaż rocznika.
...jak już cytujemy i dalej to wałkujemy 8-)
Mam dla Ciebie propozycje - napisz mi kiedy konkretnie mam uzyskać ofertę na auto z rabatem większym niż 10% i to uczynię - tylko napisz mi dokładnie kiedy nie ma żadnych dodatkowych akcji bo uwierz mi ja tego nie śledzę i nie interesuje się tym :-)
Może wtedy zrozumiesz to co pisze że rabat zależy w dużej mierze od wyposażenia :-)

PS. Może być z tym ciężko bo chyba praktycznie cały rok są jakieś akcje ;-)
feels3
Posty: 217
Rejestracja: 15 wrz 2014, o 14:11
Samochód: Superb III
Silnik: 1.4TSI CAXC (125KM)

Re: Uzyskane rabaty

Post autor: feels3 »

9% na auto do produkcji w 2018 (na osobe fizyczną.)
Awatar użytkownika
sane
Posty: 1820
Rejestracja: 7 lut 2017, o 09:59
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 335/450
Lokalizacja: Warszawa

Re: Uzyskane rabaty

Post autor: sane »

johnnybravo pisze:Mam dla Ciebie propozycje - napisz mi kiedy konkretnie mam uzyskać ofertę na auto z rabatem większym niż 10% i to uczynię - tylko napisz mi dokładnie kiedy nie ma żadnych dodatkowych akcji bo uwierz mi ja tego nie śledzę i nie interesuje się tym :-)
Dostałeś 8.5% i 4000. Nie chce mi się już tego tłumaczyć, bo i Ty masz rację (bo tak, sumarycznie było to 10.8%) i ja (bo pisałem, że 8-8.5% jest możliwe do zdobycia nie wliczając okresowych akcji VGP).
Nawet ofercie, którą mi wysłałeś były to dwie rozdzielone pozycje.
Niżej masz wyjaśnione dokładniej. Dla mnie EOT.
johnnybravo pisze:Może wtedy zrozumiesz to co pisze że rabat zależy w dużej mierze od wyposażenia :-)
To jest trochę bardziej skomplikowane. Zakładając, że handlowcy dostają prowizję od wartości zamówienia, to będą bardziej skłonni zejść z ceny wraz z jej wzrostem. Więc istnieje duże prawdopodobieństwo, że na konfig za 200 koła dadzą Ci maks tego, na co pozwala VGP (8% na osobę fizyczną) i być może zejdą trochę z marży dealera, w zależności od tego jaką mają derogację od szefostwa salonu/sieci dealerskiej. Jeżeli dodatkowo VGP teraz daje bonus 4000 zł, to oczywiście Ci go dadzą.
Natomiast musisz zrozumieć jedną rzecz z tego biznesu. Jeżeli VGP daje im 8%, to wszystko ponad te 8% (+ 4000 zł aktualnego bonusa) to rezygnacja z marży dealera, a tu jakiegoś wielkiego pola do negocjacji nie ma.

Niemniej jednak potrafię zrozumieć Twój tok myślenia, że dla Ciebie liczy się różnica między ceną na fakturze a ceną w cenniku i nie interesuje Cię jak dokładnie to funkcjonuje.

PS. Warunki handlowe są dynamiczne, a sterowanie rabatami i promocjami to odpowiedź na sytuację na rynku. Jak sprzedaż Superba i Passata dalej będzie spadała, to rabaty będą wyższe. Ale o tym nie decyduje handlowiec w salonie tylko VGP.

PS2. Nie przez cały rok, bo przez prawie całą I połowę 2017 nie było żadnych kwotowych upustów. Jak sprzedaż ruszy do założonych targetów to wsparcie sprzedażowe zniknie. Jak będzie znacznie poniżej, to może nawet wzrośnie.

PS3. Może jednak warto śledzić okresowe promocje, żeby, jak sam napisałeś "wycisnąć jak najwięcej".
Honda Civic VI iSR ¦ 2008-2013
Honda Accord VII Sport GT ¦ 2008 - 2017
Skoda Superb III Sportline ¦ 2017 - 2023

BMW 5 Series G30 LCi M Sport ¦ 2022 -
johnnybravo
Posty: 102
Rejestracja: 20 paź 2017, o 11:48
Samochód: Superb III combi 4x4
Silnik: 2.0TSI (220KM)
Lokalizacja: Wawa

Re: Uzyskane rabaty

Post autor: johnnybravo »

pozwolisz że już nie będę komentował tego :-)
ODPOWIEDZ