Uzyskane rabaty

Opinie, pytania i porady dotyczące zakupu Superba
Regulamin forum
1. Temat musi zaczynać się od [S1] lub [S2], a treść powinna być taka sama jak ta występująca w cenniku lub konfiguratorze, np. "[S2] Przygotowanie pod telefon GSM I"
2. Jeden wątek powinien dotyczyć jednej opcji wyposażenia dostępnej w cenniku lub konfiguratorze.
Awatar użytkownika
Jarek104
Posty: 424
Rejestracja: 6 mar 2016, o 12:32
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Re: Uzyskane rabaty

Post autor: Jarek104 »

pixi pisze:
CLO27 pisze:Przeciez przy srednio skonfigurowanym superbie z wmiare silnikiem podobny rabat wyjdzie....
zamówiłem i w moim przypadku wyszło ponad 7k różnicy od ceny, którą miałem od dealera miesiąc wcześniej;
co by oznaczało, że z tych 15k połowę do swojej marży dorzucił dealer
ludzie, wy czytacie co jest na cennikach napisane czy widzicie tylko 15tys?
4tys jest zawsze
1tys jest za rezygnację z rzeglądów
10tys jest za wyprzedaż.

Marże też są niższe przy takim rabacie od importera
Pawel_81
Posty: 47
Rejestracja: 27 paź 2017, o 06:46
Samochód: Superb III
Silnik: 2.0TDI (190KM)

Re: Uzyskane rabaty

Post autor: Pawel_81 »

Witam!
Zamówiłem Superba w ubiegłym tygodniu, rabat jaki dostałem to 22 000 tys od cennika. Sprawdzałem w salonie podobno samochód ma się wyprodukować początkiem grudnia, tak więc załapię się na tą wyprzedaż która dotyczy samochodów do produkcji pod warunkiem zafakturowania auta do 20.12.2017. Podobno produkcja Superba na chwilę obecną od zamówienia to 6 -8 tygodni.
Big
Posty: 1592
Rejestracja: 7 kwie 2012, o 17:20
Samochód: Superb III 4x4 Facelift
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Lokalizacja: Lublin

Re: Uzyskane rabaty

Post autor: Big »

Samo wyprodukowanie auta od chwili złożenia zamówienia przez klienta w salonie to ok. 4-5 tygodni. Trzeba do tego dodać transport do importera i od importera do dealera i faktycznie wychodzi ok. 6-7 tygodni.
pixi
Posty: 33
Rejestracja: 5 kwie 2016, o 11:18
Samochód: Superb III combi 4x4
Rocznik: 2017
Silnik: 2.0TDI (190KM)
Lokalizacja: Lublin

Re: Uzyskane rabaty

Post autor: pixi »

Jarek104 pisze:
pixi pisze:
CLO27 pisze:Przeciez przy srednio skonfigurowanym superbie z wmiare silnikiem podobny rabat wyjdzie....
zamówiłem i w moim przypadku wyszło ponad 7k różnicy od ceny, którą miałem od dealera miesiąc wcześniej;
co by oznaczało, że z tych 15k połowę do swojej marży dorzucił dealer
ludzie, wy czytacie co jest na cennikach napisane czy widzicie tylko 15tys?
4tys jest zawsze
1tys jest za rezygnację z rzeglądów
10tys jest za wyprzedaż.

Marże też są niższe przy takim rabacie od importera
ja widziałem tylko 15 tyś. ;-)

kamracik pisze:Jak Wy kupujecie te auta? Pierwszy raz kupowałem auto z salonu i pierwsze co zrobiłem zamawiając we wrześniu pytałem czy da radę przejście rocznika zrobić. Odpowiedź dostałem twierdzącą z zaznaczeniem, że nie wiadomo jaki będzie dodatek (opony, upust itd.). Dealerowi w sumie to wisi kiedy odbierzesz, bo ten upust daje importer, a nie dealer.
szczerze to trochę mi wisi "przejście" rocznika - zaszyta w VIN data produkcji i tak będzie 2017; a na sylwka w góry pojedzie się już nowym
macieks
Posty: 108
Rejestracja: 26 paź 2017, o 13:45
Samochód: Inny
Silnik: 1.4TSI (150KM)
Imię: Maciek
Lokalizacja: Warszawa

Re: Uzyskane rabaty

Post autor: macieks »

Pawel_81 pisze:Witam!
Zamówiłem Superba w ubiegłym tygodniu, rabat jaki dostałem to 22 000 tys od cennika. Sprawdzałem w salonie podobno samochód ma się wyprodukować początkiem grudnia, tak więc załapię się na tą wyprzedaż która dotyczy samochodów do produkcji pod warunkiem zafakturowania auta do 20.12.2017. Podobno produkcja Superba na chwilę obecną od zamówienia to 6 -8 tygodni.
Mi się udało wynegocjować trochę ponad 22kPLN :D
Awatar użytkownika
kamracik
Zasłużony
Posty: 7444
Rejestracja: 10 paź 2014, o 10:52
Samochód: Superb II combi
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Lokalizacja: Łódź

Re: Uzyskane rabaty

Post autor: kamracik »

pixi pisze:
kamracik pisze:Jak Wy kupujecie te auta? Pierwszy raz kupowałem auto z salonu i pierwsze co zrobiłem zamawiając we wrześniu pytałem czy da radę przejście rocznika zrobić. Odpowiedź dostałem twierdzącą z zaznaczeniem, że nie wiadomo jaki będzie dodatek (opony, upust itd.). Dealerowi w sumie to wisi kiedy odbierzesz, bo ten upust daje importer, a nie dealer.
szczerze to trochę mi wisi "przejście" rocznika - zaszyta w VIN data produkcji i tak będzie 2017; a na sylwka w góry pojedzie się już nowym
Yyy.. to nie o datę chodzi tylko o te 15kPLN :lol: Jak tak kupujecie auta to gratulacji :) Mi tam taka kasa nie była obojętna.
pixi
Posty: 33
Rejestracja: 5 kwie 2016, o 11:18
Samochód: Superb III combi 4x4
Rocznik: 2017
Silnik: 2.0TDI (190KM)
Lokalizacja: Lublin

Re: Uzyskane rabaty

Post autor: pixi »

kamracik pisze:
pixi pisze:
kamracik pisze:Jak Wy kupujecie te auta? Pierwszy raz kupowałem auto z salonu i pierwsze co zrobiłem zamawiając we wrześniu pytałem czy da radę przejście rocznika zrobić. Odpowiedź dostałem twierdzącą z zaznaczeniem, że nie wiadomo jaki będzie dodatek (opony, upust itd.). Dealerowi w sumie to wisi kiedy odbierzesz, bo ten upust daje importer, a nie dealer.
szczerze to trochę mi wisi "przejście" rocznika - zaszyta w VIN data produkcji i tak będzie 2017; a na sylwka w góry pojedzie się już nowym
Yyy.. to nie o datę chodzi tylko o te 15kPLN :lol: Jak tak kupujecie auta to gratulacji :) Mi tam taka kasa nie była obojętna.

Ja w finansach robię, więc liczby są mi bliższe niż filozofia ;-) Przejdźmy na liczby zatem.
Auto, które w konfiguratorze we wrześniu kosztowało 170k, po promocjach i rabatach dealera biorę za 143,5k.
Uważasz, że w styczniu '18 kupiłbym je znacząco taniej ??? O ile Twoim zdaniem ?
yaro_1
Posty: 533
Rejestracja: 23 paź 2017, o 12:11
Samochód: Superb III combi
Silnik: 2.0TDI (150KM)
Lokalizacja: wschodnie mazowsze

Re: Uzyskane rabaty

Post autor: yaro_1 »

może byś kupił taniej, tylko pytanie czy by było, znaczy w takiej konfiguracji jaka tobie pasuje
inna sprawa że na otomoto można spotkać jeszcze auta z roku 2016 które czekają na chętnych i jakoś przesadnie tańsze nie są (cena z ogłoszenia)
WG
Posty: 213
Rejestracja: 8 cze 2017, o 12:42
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 286KM 620Nm
Imię: Włodek
Lokalizacja: Radonie

Re: Uzyskane rabaty

Post autor: WG »

Sprawdzałem kiedyś ofertę na carly.pl i teraz przychodzą do mnie maile. Dzisiaj dostałem: Co powiesz na Skodę Superb z silnikiem 2.0 TSI o mocy 220KM, 17" kołami Stratos, alarmem oraz radiem Bolero za 100.500zł (brutto)? Auto dostępne od ręki. 18,3% od ceny katalogowej.
Awatar użytkownika
Camillinhio
Posty: 5897
Rejestracja: 8 wrz 2013, o 09:56
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Lokalizacja: Wrocław

Re: Uzyskane rabaty

Post autor: Camillinhio »

yaro_1 pisze:może byś kupił taniej, tylko pytanie czy by było, znaczy w takiej konfiguracji jaka tobie pasuje
inna sprawa że na otomoto można spotkać jeszcze auta z roku 2016 które czekają na chętnych i jakoś przesadnie tańsze nie są (cena z ogłoszenia)
Dealer w którymś momencie musi wykupić auto i zarejestrować (wewnętrzne rozliczenia z importerem). Wtedy na takie auto nie da większego rabatu, bo miał z nim już konkretny koszt, i jeśli miałby sprzedawać, to ze sporą stratą ;) Przerabiałem to z jednym dealerem z Łodzi jak kupowałem pastucha.
Obrazek
Awatar użytkownika
kamracik
Zasłużony
Posty: 7444
Rejestracja: 10 paź 2014, o 10:52
Samochód: Superb II combi
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Lokalizacja: Łódź

Re: Uzyskane rabaty

Post autor: kamracik »

pixi pisze:Ja w finansach robię, więc liczby są mi bliższe niż filozofia ;-) Przejdźmy na liczby zatem.
Auto, które w konfiguratorze we wrześniu kosztowało 170k, po promocjach i rabatach dealera biorę za 143,5k.
Uważasz, że w styczniu '18 kupiłbym je znacząco taniej ??? O ile Twoim zdaniem ?
No tyle ile jest wyprzedaż rocznika - 14kPLN.
yaro_1 pisze:może byś kupił taniej, tylko pytanie czy by było, znaczy w takiej konfiguracji jaka tobie pasuje
inna sprawa że na otomoto można spotkać jeszcze auta z roku 2016 które czekają na chętnych i jakoś przesadnie tańsze nie są (cena z ogłoszenia)
Przecież nie kupujesz z placu, tylko zamawiasz wrzesień/październik, aby wyprodukował się w tym roku i odbierasz w styczniu. Jest dokładnie pod Twoje widzi mi się i z bonusem za zeszły rok. Sęk w tym, że wtedy dokładnie nie wiesz ile to będzie. Jeśli pixi ma auto na produkcję powiedzmy listopad i przeczeka do stycznia z odbiorem to załapie się na bonus.
Camillinhio pisze:Dealer w którymś momencie musi wykupić auto i zarejestrować (wewnętrzne rozliczenia z importerem). Wtedy na takie auto nie da większego rabatu, bo miał z nim już konkretny koszt, i jeśli miałby sprzedawać, to ze sporą stratą ;) Przerabiałem to z jednym dealerem z Łodzi jak kupowałem pastucha.
Nie pamiętam, ale kołacze mi się po głowie 3-6 miesięcy, później auto dealer musi rozliczyć z importerem (zarejestrować itd.) lub zbyć.
Awatar użytkownika
Jarek104
Posty: 424
Rejestracja: 6 mar 2016, o 12:32
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Re: Uzyskane rabaty

Post autor: Jarek104 »

kamracik pisze:
pixi pisze:Ja w finansach robię, więc liczby są mi bliższe niż filozofia ;-) Przejdźmy na liczby zatem.
Auto, które w konfiguratorze we wrześniu kosztowało 170k, po promocjach i rabatach dealera biorę za 143,5k.
Uważasz, że w styczniu '18 kupiłbym je znacząco taniej ??? O ile Twoim zdaniem ?
No tyle ile jest wyprzedaż rocznika - 14kPLN.
on teraz berze z placu z uwzględnieniem wyprzedaży. Weź kalkulator i policz. I nie wprowadzaj ludzi w bład.

kamracik pisze:
yaro_1 pisze:może byś kupił taniej, tylko pytanie czy by było, znaczy w takiej konfiguracji jaka tobie pasuje
inna sprawa że na otomoto można spotkać jeszcze auta z roku 2016 które czekają na chętnych i jakoś przesadnie tańsze nie są (cena z ogłoszenia)
Przecież nie kupujesz z placu, tylko zamawiasz wrzesień/październik, aby wyprodukował się w tym roku i odbierasz w styczniu. Jest dokładnie pod Twoje widzi mi się i z bonusem za zeszły rok. Sęk w tym, że wtedy dokładnie nie wiesz ile to będzie. Jeśli pixi ma auto na produkcję powiedzmy listopad i przeczeka do stycznia z odbiorem to załapie się na bonus.
Piotolicie towarzyszu.
Klienta obowiązuje cena z dnia złożenia zamówienia. Jeśli zamawiasz w sierpniu to to, że Skoda wprowadza wyprzedaż w październiku nie ma znaczenia. Ty podpisałeś w sierpniu.
Chyba że dogadasz się z dealerem, ale to już inna bajka. A przeczekanie rocznika z odbiorem nic Ci nie da. NIC.

Ale są geniusze którzy wymyślają, że skoro ich auto stoi na placu od miesiąca, bo nie stać ich na wpłatę własną do leasingu i akurat w tym czasie weszła przed-wyprzedaż to im się należy, bo ich auto stoi na placu. Nieważne że zamówione w sierpniu. No ale mentalności Polaka nie zmienisz
macieks
Posty: 108
Rejestracja: 26 paź 2017, o 13:45
Samochód: Inny
Silnik: 1.4TSI (150KM)
Imię: Maciek
Lokalizacja: Warszawa

Re: Uzyskane rabaty

Post autor: macieks »

Szkoda że skoda nie uwzględnia dodatkowych rabatów jakie ew. mogą się pojawić pomiędzy zamówieniem samochodu a jego odbiorem :(
Foton

Re: Uzyskane rabaty

Post autor: Foton »

Wy tak na powaznie? rece opadaja. Cebularze jedne:)
Awatar użytkownika
whity
Posty: 14835
Rejestracja: 23 sty 2015, o 16:53
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 333km / 703nm
Lokalizacja: MS

Re: Uzyskane rabaty

Post autor: whity »

Potem my sie dziwimy ze tak debilne posty na forum sie pojawiają
Nie bójcie się być premium.

#stayPremium :)
ODPOWIEDZ