Uzyskane rabaty

Opinie, pytania i porady dotyczące zakupu Superba
Regulamin forum
1. Temat musi zaczynać się od [S1] lub [S2], a treść powinna być taka sama jak ta występująca w cenniku lub konfiguratorze, np. "[S2] Przygotowanie pod telefon GSM I"
2. Jeden wątek powinien dotyczyć jednej opcji wyposażenia dostępnej w cenniku lub konfiguratorze.
Awatar użytkownika
caballero
Posty: 347
Rejestracja: 16 wrz 2016, o 16:48
Samochód: Superb III 4x4 Facelift
Rocznik: 2021
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Imię: Tomek
Lokalizacja: Warszawa

Re: Uzyskane rabaty

Post autor: caballero »

Mi na leasingu VW 102% realnie wyszło 106.2% na 4 lata (w tym RTI na 3 lata), spłacam całość w trakcie leasingu.
Przy standardowej zniżce od Jarka wychodzi na niewielkim plusie w stosunku do ceny katalogowej. :)
opa_pl
Posty: 20
Rejestracja: 2 paź 2016, o 17:57
Samochód: Superb III 4x4
Silnik: 1.6TDI (120KM)

Re: Uzyskane rabaty

Post autor: opa_pl »

Witam szanowne koleżanki i kolegów.

Ja na swojego Superba otrzymałem 10 % rabatu.
Mam tylko jedno pytanie. Sprzedawca wpisał mi na zamówieniu "leasing nasz". Wg jego kalkulacji w vw leasing wychodziło 112% (20% wstępna, 5 lat i 1% wykup). Zgodzili się na leasing pekao (pewnie ma prowizję), gdzie przy tych samych parametrach leasingu wyszło 110%. Sprzedający samochód powiedział mi, że gdy wybiorę inny leasing uzyskam rabat na samochód 8%. Czy może tak postąpić?

Jaki procent w leasingu jest ok w przypadku wybranych przeze mnie parametrów? - 20% wpłaty, 5 lat i 1% wykup
bartekpion
Posty: 599
Rejestracja: 11 lut 2016, o 13:12
Samochód: Superb III combi 4x4
Rocznik: 2017
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Lokalizacja: południowe mazowsze

Re: Uzyskane rabaty

Post autor: bartekpion »

ja mam informacje, że jest dodatkowa zniżka na auto jak weźmiesz leasing u sprzedawcy w VWLeasing. z tym że u mnie jest mowa o 1% dodatkowego rabatu. jak nie weźmiesz leasingu, tracisz tą dodatkową zniżkę.
Awatar użytkownika
CLO27
Posty: 9857
Rejestracja: 23 lis 2015, o 23:51
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: +-500 KM/600NM
Lokalizacja: Nowy Sacz

Re: Uzyskane rabaty

Post autor: CLO27 »

Mozna spokojnie uzyskać leasing na poziomie 107-108% bez specjalnych negocjacji. Jego ofertę wyślij do innych salonów lub tu na forum są koledzy z aso i do nich zapytanie...ja ci dam 20% ale leasing 130% hehhe dobre :)
CZARNUCH SII 1,8 TSI mn moc seryjna x 2,5 ;)
viewtopic.php?f=18&t=7516
Kura SIII + Kuń GT + Dzik ZJ grand + Miś KQ :)
opa_pl
Posty: 20
Rejestracja: 2 paź 2016, o 17:57
Samochód: Superb III 4x4
Silnik: 1.6TDI (120KM)

Re: Uzyskane rabaty

Post autor: opa_pl »

Sprawa wygląda tak, że auto stoi już u dilera, czekamy na papiery i wchodzi Leasing.
Cenę auta mam w zamówieniu pisemnym, zawarta jest tam informacja "Leasing nasz". W przypadku zmiany leasingodawcy sprzedawca ma prawo podnieść cenę auta? Pierwotnie sprzedawca dawał 8% rabatu. Twierdzi, że jak zmienię leasingodawcę to zabierze mi 2% rabatu.
Awatar użytkownika
Jarek104
Posty: 424
Rejestracja: 6 mar 2016, o 12:32
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Re: Uzyskane rabaty

Post autor: Jarek104 »

masz to w zamówieniu ujęte? Z klauzulą że cena jest uwarunkowana finansowaniem? Nie wydaje mi się.. A sformułowanie "leasing nasz".. no sorry.. to równie dobrze może być WBK leasing, bo z nimi akurat salon ma umowę podpisaną..

Który to salon tak z ciekawości? I
opa_pl
Posty: 20
Rejestracja: 2 paź 2016, o 17:57
Samochód: Superb III 4x4
Silnik: 1.6TDI (120KM)

Re: Uzyskane rabaty

Post autor: opa_pl »

Jarek104 pisze:masz to w zamówieniu ujęte? Z klauzulą że cena jest uwarunkowana finansowaniem? Nie wydaje mi się.. A sformułowanie "leasing nasz".. no sorry.. to równie dobrze może być WBK leasing, bo z nimi akurat salon ma umowę podpisaną..

Który to salon tak z ciekawości? I
Przesyłam zdjęcie fragmentu zamówienia - pozycje wyposażenia dodatkowego. Na auto czekam już 12 msc... Dołożyłem wyposażenie w postaci haka, zmienił się bluetooth (ten, który zamówiłem nie jest dostępny i musiałem dopłacić 800 zł do innej wersji).

Obrazek


W wv leasing - przy założeniach 20% wpłaty, 59 msc i 1 % wykupu wyszło 114 %..., w leasingu polecanym (tj. ten z którym dealer ma umowę) 110%. Mam korzystniejszą ofertę 108%. Niby niedużo, ale 3.400 zł piechotą nie chodzi...

Teraz nie wiem, czy warto zmieniać leasing na ten, który daje 108%? Czy dealer może mi przez to zabrać 2% rabatu?
Pozostaje kwestia późniejszego podejścia do auta. Chodzi mi tutaj o serwis. Najprawdopodobniej akurat tam będę serwisować auto... Chyba, że w Niemczech (do serwisu niemieckiego mam raptem 5km).
bartekpion
Posty: 599
Rejestracja: 11 lut 2016, o 13:12
Samochód: Superb III combi 4x4
Rocznik: 2017
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Lokalizacja: południowe mazowsze

Re: Uzyskane rabaty

Post autor: bartekpion »

U kogo zamawiałeś?
szms
Zasłużony
Posty: 15316
Rejestracja: 13 maja 2012, o 10:59
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Re: Uzyskane rabaty

Post autor: szms »

no pewnie, ze tak gadaja... Ja tez zawsze ta gadka slysze. Jarek, przeciez jest jakas prowizja czy cos, ktos na tym zarabia, a jak czlowiek przyprowadza swoj jakis zewnetrzny leasing to jest zniesmaczenie. 8-)
Jak bralem OIII to u Plichty tak samo - wezmie pan u nas leasing to jeszcze obetniemy z ceny, wzialem inny a i tak obcieli :lol: tylko mniej, ale leasing rekompensowal reszte.
Awatar użytkownika
Jarek104
Posty: 424
Rejestracja: 6 mar 2016, o 12:32
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Re: Uzyskane rabaty

Post autor: Jarek104 »

Kurwa, co to jest? zamówienie pisane ręcznie????
Wszystkie salony Skody mają jeden wzór zamówień, generowany z systemu..

"leasing nasz" nie jest określeniem, że to VWL. Olej. Masz cenę na zamówieniu, nie masz napisane, że jest uwarunkowana finansowaniem.
Powiem więcej. Wpłaciłeś zadatek. Termin realizacji zamówienia był zgodny z ustaleniami pierwotnymi? Bo jak nie to masz prawo się wycofać i żądać dwukrotności zadatku..
bartekpion
Posty: 599
Rejestracja: 11 lut 2016, o 13:12
Samochód: Superb III combi 4x4
Rocznik: 2017
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Lokalizacja: południowe mazowsze

Re: Uzyskane rabaty

Post autor: bartekpion »

Czeka 12 miesięcy, a miał czekać 6-8miesiecy. ja bym zrobił jak pisze jarek. Coś tu nie gra. Pewnie jakiś broker itp.
szms
Zasłużony
Posty: 15316
Rejestracja: 13 maja 2012, o 10:59
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Re: Uzyskane rabaty

Post autor: szms »

No pewnie, ze nie tylko VWL, ale ja przyprowadziłem Marka z Masterlease, siedzi w Oplu w Lubiczu (może znasz) to problemy nawet robili chooje, zwlekali i tak dalej. Totalnie w niesmak im bylo. Oni mieli jeszcze getin i raiff.
opa_pl
Posty: 20
Rejestracja: 2 paź 2016, o 17:57
Samochód: Superb III 4x4
Silnik: 1.6TDI (120KM)

Re: Uzyskane rabaty

Post autor: opa_pl »

szms pisze:no pewnie, ze tak gadaja... Ja tez zawsze ta gadka slysze. Jarek, przeciez jest jakas prowizja czy cos, ktos na tym zarabia, a jak czlowiek przyprowadza swoj jakis zewnetrzny leasing to jest zniesmaczenie. 8-)
Jak bralem OIII to u Plichty tak samo - wezmie pan u nas leasing to jeszcze obetniemy z ceny, wzialem inny a i tak obcieli :lol: tylko mniej, ale leasing rekompensowal reszte.

U mnie na zamówieniu jest już podana cena. Tylko dealer "wygraża" się, że obetnie dwa procent jak wezmę zewnętrzny leasing. Nawet gdyby miał prawo tak zrobić, to cena całkowita auta wyniesie tyle samo. Mam tańszy leasing o 2% a auto niby zdrożeje o 2%... (nie będzie to identyczna kwota, chodzi bardziej o +- ;))

Nie zamawiałem auta u żadnego brokera - Salon KIM Skoda w Zielonej Górze. Generalnie nie polecam. Dziwne podejście mają tamci panowie, udzielają szczątkowych informacji. Pytałem dwóch panów o datę rozpoczęcia produkcji - każdy mówił o innym dniu (różnica 30 dni).

Samochód 2 lutego mieli już u siebie, a do dzisiaj nie mają na niego dokumentów.... :roll:

Co do oczekiwania na zamówienie to sam miałem w tym mały wkład. Jakoś w lipcu dołożyłem hak, furmanka miała być do odebrania pod koniec listopada. Nie chcąc mieć rocznego auta po miesiącu, kazałem przesunąć datę na nowy rok. - tutaj nie mam pretensji.
Awatar użytkownika
kamracik
Zasłużony
Posty: 7444
Rejestracja: 10 paź 2014, o 10:52
Samochód: Superb II combi
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Lokalizacja: Łódź

Re: Uzyskane rabaty

Post autor: kamracik »

opa_pl pisze:Przesyłam zdjęcie fragmentu zamówienia - pozycje wyposażenia dodatkowego. Na auto czekam już 12 msc... Dołożyłem wyposażenie w postaci haka, zmienił się bluetooth (ten, który zamówiłem nie jest dostępny i musiałem dopłacić 800 zł do innej wersji).

Obrazek
Jak to ręcznie wypisane? :shock: Pierwsze widzę takie coś.
kleofas
Posty: 356
Rejestracja: 22 lis 2016, o 23:12
Samochód: Superb II combi
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Lokalizacja: Warszawa

Re: Uzyskane rabaty

Post autor: kleofas »

ręcznie? jak zwierzęta?
ODPOWIEDZ