Uzyskane rabaty

Opinie, pytania i porady dotyczące zakupu Superba
Regulamin forum
1. Temat musi zaczynać się od [S1] lub [S2], a treść powinna być taka sama jak ta występująca w cenniku lub konfiguratorze, np. "[S2] Przygotowanie pod telefon GSM I"
2. Jeden wątek powinien dotyczyć jednej opcji wyposażenia dostępnej w cenniku lub konfiguratorze.
Awatar użytkownika
leszekmw
Posty: 3078
Rejestracja: 18 wrz 2013, o 14:13
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 213KM
Imię: leszek
Lokalizacja: lublin

Re: Uzyskane rabaty

Post autor: leszekmw »

szokujące ceny jak za skodę.. :roll:
ja wiem że to dobre wozy , ale..
Awatar użytkownika
baarttbaartt
Posty: 422
Rejestracja: 16 cze 2019, o 07:44
Samochód: Superb III combi 4x4
Rocznik: 2019
Silnik: 2.0TSI (272KM)

Re: Uzyskane rabaty

Post autor: baarttbaartt »

Firmowy;)

Osobiscie nie zaplacilbym tyle


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Awatar użytkownika
orlik
Doradca
Posty: 2978
Rejestracja: 16 lis 2016, o 22:04
Samochód: Superb III 4x4
Silnik: 2.0TSI (272KM)
Aktualnie: 450/550
Lokalizacja: RZ

Re: Uzyskane rabaty

Post autor: orlik »

Ja zapłaciłem osobiście, premiumy z takim wyposażeniem i silnikiem wyszły po rabatach minimum 100 tys. więcej.
Awatar użytkownika
timanfaya
Posty: 636
Rejestracja: 21 mar 2019, o 10:16
Samochód: Superb III combi 4x4 Facelift
Silnik: 2.0TSI (272KM)

Re: Uzyskane rabaty

Post autor: timanfaya »

Większość osób chwali się jaki dostała rabat, ale mało kto podaje szczegóły. Dlatego postanowiłem spisać to, czego się nauczyłem - myślę, że nie zdradzę żadnych tajemnic / są to dla wielu osób oczywistości, ale może przyda się to nowym w temacie.

Po pierwsze - rabat podawany procentowo nie ma sens. Przykład: teraz Skoda daje od siebie -4k, a dealer dolicza do tego jakiś procent od siebie. Przy aucie za 100k już sama zniżka od Skody to aż 4%. Przy aucie za 200k - już "tylko" 2%. To, że jeden dostał finalnie -10% a drugi -12% wcale nie znaczy, że zrobił lepszy/gorszy deal.

Po drugie - finansowanie. Łatwo się domyślić, że salony mają prowizję za nowego klienta przyprowadzonego do banku (kredyt, leasing). To też pozwala wkalkulować zniżkę. Przy obecnej ofercie VWLeasing (101% + 1% ubezpieczenie) w zasadzie ciężko z tego i tak nie skorzystać.

Flota - jeśli nasza firma ma więcej samochodów, to można otrzymać dodatkowy rabat. To, że ktoś na forum dostał spory rabat wcale nie znaczy, że my też musimy - może on bierze kolejny samochód.

Dodatkowe rabaty na diesla / wyprzedaż rocznika - to chyba wiadomo, ale gdzieś w sieci widziałem gigantyczny rabat (bodajże -37k przy aucie za ponad 200k). No ale jeśli odejmiemy od tego dostępne wtedy -10k na bodajże wyprzedaż rocznika i dorzucimy dodatkowy rabat flotowy, to zostaje dobry, standardowy rabat. Z kosmosu się niestety te pieniądze nie biorą i wszystko się musi zgadzać :)

Usługi dodatkowe. Ja, jako obecny posiadacz Skody, dostałem pakiet pogwarancyjny za darmo (aktualna wartość 1400 zł). Gdyby nie jeden z dealerów który sam to zaproponował to bym nie wiedział, że mogę coś takiego dostać. No i mój rabat może się przez to wydawać skromniejszy, niż innych, ale jak się policzy całościowo - to już jest OK. Wszystko zależy od której strony go przedstawimy :)

U mnie (bez żadnych flot, kontaktów, przy zwykłym leasingu operacyjnym z wysoką wpłatą) wyszło -23,5k przy wartości auta 198,5k. Przy czym pakiet przeglądów mam wciśnięty gratis, więc de facto robi się z tego -22 od 197k. Jeszcze może do tego dojdzie -2,5k za zostawienie auta w rozliczeniu (o ile wycenią sensownie) - to jeszcze kolejna opcja.

U mnie negocjacje były dość proste - napisałem pare maili do różnych salonów w Polsce (odpowiedzi od "nie dajemy rabatów" po całkiem sensowne, coś koło -19k). Szybko zorientowałem się, że salony w mojej okolicy (Kraków) dają jedne z lepszych rabatów, więc pokazałem im to, co daje konkurencja - przebili się. A na koniec udało się przez forum dostać jeszcze minimalnie lepszą ofertę z nieco innego miejsca w kraju (za co dziękuję) i praktycznie wszyscy "moi" wyrównali - choć wcześniej było, że to już i tak wysoki rabat i "trzeba zgody kierownika". Strzelam, że w tym momencie osiągnąłem sufit dla przeciętnego Kowalskiego, bo już nawet ciężko było rozmawiać o ew. dodatkach typu siatki w bagażniku czy inne pierdoły :)
Awatar użytkownika
orlik
Doradca
Posty: 2978
Rejestracja: 16 lis 2016, o 22:04
Samochód: Superb III 4x4
Silnik: 2.0TSI (272KM)
Aktualnie: 450/550
Lokalizacja: RZ

Re: Uzyskane rabaty

Post autor: orlik »

Ale kupisz to auto? Czy jeszcze książkę napiszesz i wydasz? :D
Awatar użytkownika
timanfaya
Posty: 636
Rejestracja: 21 mar 2019, o 10:16
Samochód: Superb III combi 4x4 Facelift
Silnik: 2.0TSI (272KM)

Re: Uzyskane rabaty

Post autor: timanfaya »

orlik pisze:Ale kupisz to auto? Czy jeszcze książkę napiszesz i wydasz? :D
No cóż, ja z tych co nie lubią przepłacać / kupować kota w worku. Doktorat zrobiony, więc auto zamówione :mrgreen:
Awatar użytkownika
CLO27
Posty: 9857
Rejestracja: 23 lis 2015, o 23:51
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: +-500 KM/600NM
Lokalizacja: Nowy Sacz

Re: Uzyskane rabaty

Post autor: CLO27 »

Chłopie naucz sie liczyć i poczytaj co to są proporcje :lol: właśnie tylko podanie procentowego rabatu ma sens dokładnie dlatego co opisałeś, że 4 tyś przy aucie za 200 a za 120 to zupelnie inny procent wartosci :lol: masakra
Z matematyki 1, sprawdz ile tak naprawde to 101% leasingu kosztuje, a i poka ten 1% za ubezpieczenie bo to mnie zaciekawiło :)
CZARNUCH SII 1,8 TSI mn moc seryjna x 2,5 ;)
viewtopic.php?f=18&t=7516
Kura SIII + Kuń GT + Dzik ZJ grand + Miś KQ :)
Awatar użytkownika
timanfaya
Posty: 636
Rejestracja: 21 mar 2019, o 10:16
Samochód: Superb III combi 4x4 Facelift
Silnik: 2.0TSI (272KM)

Re: Uzyskane rabaty

Post autor: timanfaya »

CLO27 pisze:Chłopie naucz sie liczyć i poczytaj co to są proporcje :lol: właśnie tylko podanie procentowego rabatu ma sens dokładnie dlatego co opisałeś, że 4 tyś przy aucie za 200 a za 120 to zupelnie inny procent wartosci :lol: masakra
Z matematyki 1, sprawdz ile tak naprawde to 101% leasingu kosztuje, a i poka ten 1% za ubezpieczenie bo to mnie zaciekawiło :)
Zgadza się, miałem na maturze z matematyki rozszerzonej 1... i dwa zera.

To jeszcze raz przykład dla ciebie. Hipotetycznie kupiłem auto za 200k. Dostałem 4k rabatu (od Skody) i dodatkowe 8% od (pierwotnej) ceny od dealera. Razem wyszło -10%

Ty kupiłeś auto za 100k. Dostałeś 4k rabatu od Skody i dokładnie te same 8% od dealera. Razem dostałeś -12% rabatu.

2 punkty procentowe różnicy (nie mylić z 2%) - czyli bardzo dużo z punktu widzenia kupującego (który nie zna dokładnie oferty) - a jak się rozłoży na czynniki pierwsze to rabat od dealera jest ten sam.

Także to tyle jeśli chodzi o podstawy matematyki i tego, że ludzie nie potrafią liczyć.

PS. Teraz możesz wykonać to samo zadanie dla miliona zł. Wyjdzie jeszcze inny rabat. Proporcji pod to nie podepniesz, bo jest stała wartość rabatu Skody.

A polisa 1% jest - zadzwoń do dealera i spytaj (albo np. na otomoto znajdziesz)
Awatar użytkownika
CLO27
Posty: 9857
Rejestracja: 23 lis 2015, o 23:51
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: +-500 KM/600NM
Lokalizacja: Nowy Sacz

Re: Uzyskane rabaty

Post autor: CLO27 »

Eeeehhh i o czym tu z tobą mam rozmawiać hhhmmm no o niczym...Tak to sobie zinterpretuj to, mój rabat był dwa razy większy niż twój hehehe...a na maturze to się dostawało oceny (za moich czasów :) ) Rozpatrywanie rabatu jako kwoty jest dopiero bezsensowne i cały czas podpierasz swoje teorie tezą która jej zaprzecza...chyba cię jednak wyrypali z tym rabatem i wmówili że świetna oferta :lol: :lol: :lol: jak podpiszesz takową umowę na 101, mam takie 3 to ładnie policz skoro taki jesteś uzdolniony matematycznie (w szkole średniej wprawdzie uczą liczyć - z matematyką ma to wspólnego niewiele....ale to pomińmy) czy to jest rzeczywiście 1%
CZARNUCH SII 1,8 TSI mn moc seryjna x 2,5 ;)
viewtopic.php?f=18&t=7516
Kura SIII + Kuń GT + Dzik ZJ grand + Miś KQ :)
Awatar użytkownika
timanfaya
Posty: 636
Rejestracja: 21 mar 2019, o 10:16
Samochód: Superb III combi 4x4 Facelift
Silnik: 2.0TSI (272KM)

Re: Uzyskane rabaty

Post autor: timanfaya »

CLO27 pisze:Eeeehhh i o czym tu z tobą mam rozmawiać hhhmmm no o niczym...Tak to sobie zinterpretuj to, mój rabat był dwa razy większy niż twój hehehe...a na maturze to się dostawało oceny (za moich czasów :) ) Rozpatrywanie rabatu jako kwoty jest dopiero bezsensowne i cały czas podpierasz swoje teorie tezą która jej zaprzecza...chyba cię jednak wyrypali z tym rabatem i wmówili że świetna oferta :lol: :lol: :lol: jak podpiszesz takową umowę na 101, mam takie 3 to ładnie policz skoro taki jesteś uzdolniony matematycznie (w szkole średniej wprawdzie uczą liczyć - z matematyką ma to wspólnego niewiele....ale to pomińmy) czy to jest rzeczywiście 1%
Nie, moja teza jest taka, że należy patrzeć na rabat całościowo (czy jest flota, czy jest wsparcie importera (teraz 4k), czy są jakieś inne zniżki jak gwarancja za zero, a dopiero na końcu wychodzi % od dealera). Oprócz tego widzę, że nie masz żadnych rzeczowych argumentów, więc chyba szkoda klawiatury na dalsze rozważania :)

Tak, przy wpłacie początkowej 45% faktyczna suma opłat na rzecz leasingu to 100,7% przez trzy lata (!). Po zsumowaniu rat i odjęciu RTI wychodzą grosze. Ba, przelewając swoje własne oszczędności na zwykła lokatę / konto oszczędnościowe 3% zgarniam z odsetek więcej, niż płacę bankowi. Generalnie jestem ogromnym przeciwnikiem kredytów, ale w pewnych sytuacjach (jak np. leasing) najzwyczajniej w świecie się opłaca.

No ale ty i tak powiesz, że nie umiem liczyć. Pozdrawiam :)


edit: a nawet ci to rozpisze... a co.

Samochód 175000 zł
Koszt leasingu z RTI: 182409,85
Koszt leasingu bez RTI: 176209,9

Teraz uwaga, magia, czyli dzielenie - suma opłat w procentach to: 176209,9/175000 = 1,0069. Czyli tyle, ile napisałem (100,7%).
Awatar użytkownika
Camillinhio
Posty: 5897
Rejestracja: 8 wrz 2013, o 09:56
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Lokalizacja: Wrocław

Re: Uzyskane rabaty

Post autor: Camillinhio »

A z RTI, które wziąć musisz, masz 104%. Grupa VW ma najdroższe możliwe ubezpieczenie RTI, w każdej innej marce są to kwoty rzędu 1-1,5%.

Jeszcze słowo o liczeniu upustu / rabatu. Podaje się go tylko i wyłącznie w procentach. Przeliczanie na złotówki co do zasady mija się z celem. ;)
Obrazek
Awatar użytkownika
CLO27
Posty: 9857
Rejestracja: 23 lis 2015, o 23:51
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: +-500 KM/600NM
Lokalizacja: Nowy Sacz

Re: Uzyskane rabaty

Post autor: CLO27 »

A policz jeszcze jak wpłacisz 80%...widzę że zagadnienie ekonomii jest ci obce jeżeli myślisz że na lokacie zarabiasz buhahahahhaahahahahaha :lol:

Kamil zburzyłeś jego przeświadczenie że ma najtańszy leasing na świecie :) nie fajnie oj nie fajnie się bawisz :P ;)
CZARNUCH SII 1,8 TSI mn moc seryjna x 2,5 ;)
viewtopic.php?f=18&t=7516
Kura SIII + Kuń GT + Dzik ZJ grand + Miś KQ :)
Awatar użytkownika
timanfaya
Posty: 636
Rejestracja: 21 mar 2019, o 10:16
Samochód: Superb III combi 4x4 Facelift
Silnik: 2.0TSI (272KM)

Re: Uzyskane rabaty

Post autor: timanfaya »

Camillinhio pisze:A z RTI, które wziąć musisz, masz 104%. Grupa VW ma najdroższe możliwe ubezpieczenie RTI, w każdej innej marce są to kwoty rzędu 1-1,5%.
No tak, ale rozmawialiśmy o kwocie leasingu. Mimo wszystko nawet z RTI jest to ciągle bardzo dobra oferta - jeśli przez 4 lata jest 104%, to (całkowicie upraszczając, bo tak się tego nie liczy) jest to 1.33% w skali roku. To mniej niż inflacja i mniej niż dostanę na lokacie. Mogę wrzucić swoje środki na lokatę z oprocentowaniem 3% brutto i po 3 latach wyciągnąć więcej.
Jeszcze słowo o liczeniu upustu / rabatu. Podaje się go tylko i wyłącznie w procentach. Przeliczanie na złotówki co do zasady mija się z celem. ;)
Nie dogadamy się. Tak, podawanie % jest lepsze, niż podawanie kwot, jednak ciągle nie możemy porównywać oferty za 100k z ofertą za (hipotetyczne) 300k. Pierwsza z 8% rabatu i wsparciem importera 4k daje finalnie 12% rabatu, a druga (na tych samych zasadach) daje 9.33%. Choć tu i tu rabat dealera % jest ten sam.
Awatar użytkownika
timanfaya
Posty: 636
Rejestracja: 21 mar 2019, o 10:16
Samochód: Superb III combi 4x4 Facelift
Silnik: 2.0TSI (272KM)

Re: Uzyskane rabaty

Post autor: timanfaya »

CLO27 pisze:A policz jeszcze jak wpłacisz 80%...widzę że zagadnienie ekonomii jest ci obce jeżeli myślisz że na lokacie zarabiasz buhahahahhaahahahahaha :lol:

Kamil zburzyłeś jego przeświadczenie że ma najtańszy leasing na świecie :) nie fajnie oj nie fajnie się bawisz :P ;)
Spoko, zapisze sie na lekcje do ciebie - będę mógł pisać ludziom na forach ze nie mają racji, nie podając ani jednego sensownego argumentu :)
Awatar użytkownika
CLO27
Posty: 9857
Rejestracja: 23 lis 2015, o 23:51
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: +-500 KM/600NM
Lokalizacja: Nowy Sacz

Re: Uzyskane rabaty

Post autor: CLO27 »

Czyli jak dadzą ci leasing za 0% i przymusowo rti za 20% to będziesz super zadowolony :lol: ja pierd nie wierze w to co czytam :lol:
już wiem skąd te przekręty są Polacy to naiwny naród.... :lol: :lol: :lol: wystarczy słowo promocja :lol:

Nikt nie pisze że oferta jest zła (zresztą napisałem że mam 3 auta na tych zasadach) tylko że 101 nie oznacza że kosztować cię to będzie 1%, ale skoro ty rozdzielasz koszt leasingu i przymusowe dodatkowe opłaty jesteś najlepszym klientem, łykający hasła marketingowe jak pelikan :) :lol:
CZARNUCH SII 1,8 TSI mn moc seryjna x 2,5 ;)
viewtopic.php?f=18&t=7516
Kura SIII + Kuń GT + Dzik ZJ grand + Miś KQ :)
ODPOWIEDZ