Uzyskane rabaty

Opinie, pytania i porady dotyczące zakupu Superba
Regulamin forum
1. Temat musi zaczynać się od [S1] lub [S2], a treść powinna być taka sama jak ta występująca w cenniku lub konfiguratorze, np. "[S2] Przygotowanie pod telefon GSM I"
2. Jeden wątek powinien dotyczyć jednej opcji wyposażenia dostępnej w cenniku lub konfiguratorze.
bezduszny

Re: uzyskane rabaty

Post autor: bezduszny »

może jest w systemie gotowy samochód w specyfikacji jaką chciałeś
każdy salon ma podgląd do systemu i wszyscy widzą to auto w "dostępnych"
Jędrula

Re: uzyskane rabaty

Post autor: Jędrula »

nieee - przeciez napisalem "do zamowienia". Panowie wiem co mam na mailach i o czym rozmawialem z handlowcami z roznych miast..grubo sie nad wyborem zastanawialem co wybrac bo na 2011 rok modelowy dawali lepszy rabat. dla wyjasnienia - autko z pewnoscia nie stalo na placu.
bezduszny

Re: uzyskane rabaty

Post autor: bezduszny »

na placu przy salonie nie musi stać..
może stać na ich centralnym placu lub u innego dealera

miałeś jakąś mocno nietypową konfigurację ?
mnie poinformowali, że auto do produkcji to czas oczekiwania 6-8 tygodni
frytol
Posty: 346
Rejestracja: 29 lip 2010, o 18:37
Samochód: Superb II combi
Silnik: 2.0TSI (200KM)
Aktualnie: 267, 351
Lokalizacja: Płock/Warszawa

Re: uzyskane rabaty

Post autor: frytol »

Rok modelowy w całym VAG-u liczony jest do do i od połowy roku. Produkcja MY2011 wystartowała po przerwie letniej w 2010 i kończy się wraz z przerwą letnią w 2011. Po przerwie letniej produkują MY2012 i tak do przerwy letniej w przyszłym roku.

W cenniku roku modelowego 2011: "Cennik obowiązuje od 07.04.2011 r. do odwołania i dotyczy samochodów z roku modelowego 2011, wyprodukowanych od 01.01.2011 r. do 29.05.2011 r."
W cenniku roku modelowego 2012: "Cennik obowiązuje od 09.11.2011 r. do odwołania i dotyczy samochodów z roku modelowego 2012, wyprodukowanych od 30.05.2011 r."

Jędrula, rozumiem, że salony Skody z którymi rozmawiałeś cofną się w czasie przed 30.05.2011 w celu zamówienia i wyprodukowania Twojego auta?

Swoją drogą właśnie zwróciłem uwagę, że w cenniku MY2012 pojawił się pakiet wyposażenia L&K, co ciekawe dostępny jest on do wersji Elegance, czyli do wyrównania z Platinum trzeba sobie domówić elektrykę klapy, asystenta parkowania i boczne poduchy z tyłu. Pakiet jest za 16.5k pln - trochę sporo jak za kilka opcji z konfiguratora i dodatkowe znaczki na aucie. Jedyna fajna rzecz to wreszcie dostępne na rynku europejskim LED-y, ale niestety tylko do sedana :/.
bezduszny

Re: uzyskane rabaty

Post autor: bezduszny »

ciekawe kiedy dołożą w końcu hamulec ręczny "na guziczek"
frytol
Posty: 346
Rejestracja: 29 lip 2010, o 18:37
Samochód: Superb II combi
Silnik: 2.0TSI (200KM)
Aktualnie: 267, 351
Lokalizacja: Płock/Warszawa

Re: uzyskane rabaty

Post autor: frytol »

Oby nigdy :).
bezduszny

Re: uzyskane rabaty

Post autor: bezduszny »

a mi się podoba :)
choć powinna być jako opcja
frytol
Posty: 346
Rejestracja: 29 lip 2010, o 18:37
Samochód: Superb II combi
Silnik: 2.0TSI (200KM)
Aktualnie: 267, 351
Lokalizacja: Płock/Warszawa

Re: uzyskane rabaty

Post autor: frytol »

Jak dla mnie odpada bo blokuje wszystkie 4 koła, a ręczny tnący dupę auta bywa przydatny w sytuacjach awaryjnych.
bezduszny

Re: uzyskane rabaty

Post autor: bezduszny »

a jak masz napęd 4x4 oparty na haldexie IV ?
Arnold
Posty: 41
Rejestracja: 26 kwie 2011, o 19:59
Samochód: Inny
Silnik: 2.0TDI BSS (140KM)

Re: uzyskane rabaty

Post autor: Arnold »

Jędrula pisze:Panowie mogę się podzielić - jestem na bieżąco ze Skodą - negocjacje z kilkoma salonami (7,8 sztuk) prowadziłem przez ostatnie tygodnie. Zauważyłem jeden wspólny mianownik dla wszystkich z tych, które dawały najlepsze oferty - 13, 14% to był mur nie do przebicia, naturalnie dla mnie (nie mam koneksji - człowiek z tzw. ulicy). Przy czym mówię o:

- samochodzie na zamówienie
- rok modelowy 2012

Te 13, 14% to absolutnie wszystko co się udało ugrać przez telefon/email stosując różnego rodzaju techniki i formy negocjacji (sam jestem handlowcem i psychologiem :D).
Ponieważ nie spieszyło mi się - mogłem spokojnie, bez stresu (to ważne!) w głosie i piśmie negocjować z handlowcami. Mogę tu potwierdzić, że oferta z Inter Auto Kraków była bardzo dobra na tle konkurencji. Faktycznie zależy im na sprzedaży. Kontakt niezły.

Można ugrać więcej "z ulicy" na rok modelowy 2011 (15%, choć nie wiem, czy jeszcze zbierane są zamówienia na 2011), jednak uznałem, że wolę ciut dopłacić i mieć świeższe autko. Jak to mówią 'jak się obsrać to po pachy'.

13,14% to i tak nieźle... Ja negocjowałem i max 11%;/
Szybkiego Powrotu Do Zdrowia ROBERT !
Jędrula

Re: uzyskane rabaty

Post autor: Jędrula »

jak chcesz taki ręczny trzeba było prać Pastucha. Bardzo dobrze, że w Skodzie go nie ma :P
Jędrula

Re: uzyskane rabaty

Post autor: Jędrula »

frytol pisze:Rok modelowy w całym VAG-u liczony jest do do i od połowy roku. Produkcja MY2011 wystartowała po przerwie letniej w 2010 i kończy się wraz z przerwą letnią w 2011. Po przerwie letniej produkują MY2012 i tak do przerwy letniej w przyszłym roku.

W cenniku roku modelowego 2011: "Cennik obowiązuje od 07.04.2011 r. do odwołania i dotyczy samochodów z roku modelowego 2011, wyprodukowanych od 01.01.2011 r. do 29.05.2011 r."
W cenniku roku modelowego 2012: "Cennik obowiązuje od 09.11.2011 r. do odwołania i dotyczy samochodów z roku modelowego 2012, wyprodukowanych od 30.05.2011 r."

Jędrula, rozumiem, że salony Skody z którymi rozmawiałeś cofną się w czasie przed 30.05.2011 w celu zamówienia i wyprodukowania Twojego auta?

Swoją drogą właśnie zwróciłem uwagę, że w cenniku MY2012 pojawił się pakiet wyposażenia L&K, co ciekawe dostępny jest on do wersji Elegance, czyli do wyrównania z Platinum trzeba sobie domówić elektrykę klapy, asystenta parkowania i boczne poduchy z tyłu. Pakiet jest za 16.5k pln - trochę sporo jak za kilka opcji z konfiguratora i dodatkowe znaczki na aucie. Jedyna fajna rzecz to wreszcie dostępne na rynku europejskim LED-y, ale niestety tylko do sedana :/.
frytek nie bądź taki mądry :roll: - ja operuję na ofertach, które oficjalnie otrzymałem drogą emailową ze skrzynek Skody, przez różnych handlowców wysłane z różnych salonów z różnych miast. Nie dam sobie głowy odciąć, że goście się nie pomylili - nie jestem pracownikiem Skody itp. Niemniej to trochę dziwne, by tyle osób z różnych źródeł nie wiedziało jak jest lub próbowało mnie wprowadzić w błąd/oszukać. Nie uważasz? Mówię tu przynajmniej o 4 ofertach na 2011 do zamówienia. Moja konfiguracja nie jest standardowa.

Co więcej - dowiedziałem się, że moje zamówienie musiało chwilę poczekać, ponieważ realizowane były jeszcze te na rok modelowy 2011. To info zarówno z Wawy jak i Krakowa. Powiedz mi więc - jak to się ma do tego co zacytowałeś ze strony Skody?

Poza tym - zapewniam Cię - nie mam żadnego interesu w tym, by kogoś tu wprowadzać w błąd. Jedynie dzielę się zdobytym doświadczeniem.

pzdr.
Jędrek
jjumbo
Posty: 538
Rejestracja: 26 mar 2011, o 03:15
Samochód: Superb II combi
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Lokalizacja: KOL

Re: uzyskane rabaty

Post autor: jjumbo »

JĘDRULA ja odbierałem samochód z salonu w maju, wyprodukowany był w 19 tygodniu czyli również w maju (samochód zamawiany w lutym dopiero do produkcji)
Rok modelowy jest to 2011
Od 22 tygodnia produkcyjnego zaczął się rok modelowy 2012 i będzie trwał do lipca roku 2012
Tak między nami to zastanawiałem sie wówczas czy nie prosić ich o przestawienie produkcji z tego względu że od roku modelowego 2012 miał wejść komputer maxi dot w języku polskim
więc nie pień się tylko posłuchaj mądrzejszych a i ty takim się staniesz ;)
fiat cinquecento , polonez caro , citroen xsara ,skoda octavia I , fiat seicento , citroen c8 , skoda octavia II , yamaha fz6 s fazer , ford transit , skoda superb II
Jędrula

Re: uzyskane rabaty

Post autor: Jędrula »

Jjumbo dla mnie temat zamknięty. Możecie sobie pisać co chcecie a mnie oszukali - nie ma sprawy :) Poważnie - daleko mi od chęci przekonywania was do czegokolwiek...napisałbym więcej ale czytają dzieci ;)
Ponieważ to do niczego nie prowadzi - macie rację. Ja się myliłem. Moja wina. Nie znam się. :D
bezduszny

Re: uzyskane rabaty

Post autor: bezduszny »

kupował ktoś może nowy samochód za granicą... np. w Czechach ?

kupując na firmę i za gotówkę można kupić auto bez podatku VAT.. czyli w dobrej cenie :)
ODPOWIEDZ