Uzyskane rabaty

Opinie, pytania i porady dotyczące zakupu Superba
Regulamin forum
1. Temat musi zaczynać się od [S1] lub [S2], a treść powinna być taka sama jak ta występująca w cenniku lub konfiguratorze, np. "[S2] Przygotowanie pod telefon GSM I"
2. Jeden wątek powinien dotyczyć jednej opcji wyposażenia dostępnej w cenniku lub konfiguratorze.
kleofas
Posty: 356
Rejestracja: 22 lis 2016, o 23:12
Samochód: Superb II combi
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Lokalizacja: Warszawa

Re: Uzyskane rabaty

Post autor: kleofas »

ja to czytam tak: więcej bulisz (za superba) = jest bardziej premium ;-)
piotr26
Posty: 291
Rejestracja: 25 paź 2018, o 21:43
Samochód: Superb III combi 4x4
Silnik: 2.0TSI (272KM)
Aktualnie: 350/494
Imię: Piotr

Re: Uzyskane rabaty

Post autor: piotr26 »

daro pisze:
piotr26 pisze:Teść zamawiał do firmy S2 3.6 wersja Platinum, mocno doposażona ( nie było wtedy L&K - weszła rok albo 2 lata później ) - koszt około 170-180 tys zł, nie wiem czy cennikowo czy z rabatem. Pierwsza S3 L&K 280 km kosztowała około 150 tys ( wydaje mi się że nieco poniżej ), jeżeli dobrze pamiętam. Teraz 187 tys.
chyba kolega troszkę wprowadza w błąd forumowiczów z tym poniżej 150k.....sprawdziłem archiwum i Limo 280KM najtaniej w L&K było po 162,1k w cenniku
Sorry. Faktycznie w cenniku z tamtego okresu cena startowała od 162 tys zł. Pamieć zawodzi ;)
Andrzeju
Posty: 9
Rejestracja: 8 wrz 2019, o 17:48
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Imię: Andrzej

Re: Uzyskane rabaty

Post autor: Andrzeju »

Wg Eurotaxu Superb traci mało w stosunku...ale też spotkałem się z takimi sobie ofertami na to auto, co trochę dziwi...Obrazek
Reez
Posty: 54
Rejestracja: 24 mar 2017, o 20:27
Samochód: Superb III Facelift
Silnik: 2.0TDI (190KM)

Re: Uzyskane rabaty

Post autor: Reez »

1,5 tsi ambition plus parę dodatków 118 -> 103, wychodzi trochę ponad 12%. Zakup prywatny.
Awatar użytkownika
enocylhdclub
Posty: 231
Rejestracja: 30 kwie 2017, o 08:59
Samochód: Inny
Silnik: 1.6TDI (120KM)
Imię: Dawid

Re: Uzyskane rabaty

Post autor: enocylhdclub »

Dostałem ofertę na firmę 193k zł na 169k zł. Szału nie ma.
Awatar użytkownika
Camillinhio
Posty: 5897
Rejestracja: 8 wrz 2013, o 09:56
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Lokalizacja: Wrocław

Re: Uzyskane rabaty

Post autor: Camillinhio »

Patrząc na wpisy, jakie się tu ostatnio pojawiały, to ta oferta jest całkiem przyzwoita.
Obrazek
Awatar użytkownika
karas2002
Posty: 121
Rejestracja: 5 paź 2019, o 08:52
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Imię: Wojtek
Lokalizacja: Łódź

Re: Uzyskane rabaty

Post autor: karas2002 »

193300 zł ->179900 zł
Jakby udało się wyprodukować w 2019 będzie 175900 zł
Pytając wcześniej o droższą konfigurację na urodziny dealera było 203250->187700
Wszystko auta do produkcji.
Auto z placu 177850->159000

Niestety muszę przełożyć zakup na początek 2020, pewnie będzie drożej.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
jorgus
Posty: 100
Rejestracja: 5 paź 2019, o 13:10
Samochód: Superb III Facelift
Silnik: 1.5TSI DADA (150KM)
Lokalizacja: Wrocław

Re: Uzyskane rabaty

Post autor: jorgus »

Witam,

Odnośnie roku 2020 wspomnianego przez kolegę Wojtka, czy są jakieś przecieki odnośnie ceny na Superba, który miałby datę produkcji styczeń 2020? Dealerzy pod tym względem opowiadają historie skrajnie się różniące, od tego że 1.5 TSI nie zdrożeje "raczej" do dawania wyceny o 10k wyższej jeśli nie będzie wyprodukowane w tym roku. Skoro w PL świętym wyznacznikiem wartości auta jest rocznik produkcji a mi miesiąc jeżdżenia dłużej obecnym autem nie zrobi różnicy, to wykoncypowałem sobie że najrozsądniej byłoby zamówić tak, by SIII zjechał z taśmy po 31 grudnia. Z tego co mówi najrozsądniej brzmiący dealer trzeba się w takim wypadku wstrzymać min. do listopada, bo produkcja aktualnie idzie żwawo (6 tygodni).
Jakieś rady, przemyślenia? :)
Awatar użytkownika
karas2002
Posty: 121
Rejestracja: 5 paź 2019, o 08:52
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Imię: Wojtek
Lokalizacja: Łódź

Re: Uzyskane rabaty

Post autor: karas2002 »

jorgus pisze:Witam,

Odnośnie roku 2020 wspomnianego przez kolegę Wojtka, czy są jakieś przecieki odnośnie ceny na Superba, który miałby datę produkcji styczeń 2020? Dealerzy pod tym względem opowiadają historie skrajnie się różniące, od tego że 1.5 TSI nie zdrożeje "raczej" do dawania wyceny o 10k wyższej jeśli nie będzie wyprodukowane w tym roku. Skoro w PL świętym wyznacznikiem wartości auta jest rocznik produkcji a mi miesiąc jeżdżenia dłużej obecnym autem nie zrobi różnicy, to wykoncypowałem sobie że najrozsądniej byłoby zamówić tak, by SIII zjechał z taśmy po 31 grudnia. Z tego co mówi najrozsądniej brzmiący dealer trzeba się w takim wypadku wstrzymać min. do listopada, bo produkcja aktualnie idzie żwawo (6 tygodni).
Jakieś rady, przemyślenia? :)
Wiesz co mi powiedziano tylko o dodatkowym rabacie za rocznik 2019 w wysokości 4 tys. Mówimy o zamówieniu teraz. Jak wyprodukuje się w 2020 to rabatu nie będzie. O zmianach cen nikt nie wspominał, ale zamawiając teraz obowiązuje obecny cennik, a auta raczej będą drożeć niż tanieć po nowym roku.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
jorgus
Posty: 100
Rejestracja: 5 paź 2019, o 13:10
Samochód: Superb III Facelift
Silnik: 1.5TSI DADA (150KM)
Lokalizacja: Wrocław

Re: Uzyskane rabaty

Post autor: jorgus »

Dzięki za info. Jak na mój motoryzacyjnie dyletancki rozum różnica "księgowa" wartości auta za kilka lat powinna zrekompensować te dodatkowe 4 tysiące.
daro
Posty: 518
Rejestracja: 20 sie 2015, o 19:56
Samochód: Superb III
Rocznik: 2019
Silnik: 2.0TSI (272KM)
Lokalizacja: Kraków

Re: Uzyskane rabaty

Post autor: daro »

Slyszalem ze od polowy listopada korekta cen ok + 1300-1600 w zaleznosci od silnika
Awatar użytkownika
timanfaya
Posty: 636
Rejestracja: 21 mar 2019, o 10:16
Samochód: Superb III combi 4x4 Facelift
Silnik: 2.0TSI (272KM)

Re: Uzyskane rabaty

Post autor: timanfaya »

jorgus pisze:Dzięki za info. Jak na mój motoryzacyjnie dyletancki rozum różnica "księgowa" wartości auta za kilka lat powinna zrekompensować te dodatkowe 4 tysiące.
Pytanie czy tak faktycznie będzie. Ja kupowałem poprzednie auto jako wyprzedaż rocznika (akurat z placu) i nie widziałem żadnej różnicy przy sprzedaży po 4 latach - ludzie raczej zwracali uwagę na przebieg (miałem relatywnie mało, więc to czy był 2014 czy 2015 było bez znaczenia).

Ale pewnie co przypadek to inaczej ;)
jorgus
Posty: 100
Rejestracja: 5 paź 2019, o 13:10
Samochód: Superb III Facelift
Silnik: 1.5TSI DADA (150KM)
Lokalizacja: Wrocław

Re: Uzyskane rabaty

Post autor: jorgus »

Hmm, zorientowałem się dopiero, że cennik w pdf jaki pobrałem w międzyczasie się zdezaktualizował i teraz podają 8k upustu za MY2020 rocznik 2019 (z zastrzeżeniami na dole oczywiście że ograniczona oferta blabla). Może jednak warto pomyśleć o autku pod choinkę? :) Od ceny z konfiguratora minus te 8k ile można oczekiwać % upustu od dealera w chwili obecnej - jakie jest minimum przyzwoitości na chwilę obecną (zwykły ludź z ulicy, nie żadna flota)? Wiem że 283 strony tego wątku są o tym ale zwykle wszyscy się chwalą procentami całościowo.
Awatar użytkownika
enocylhdclub
Posty: 231
Rejestracja: 30 kwie 2017, o 08:59
Samochód: Inny
Silnik: 1.6TDI (120KM)
Imię: Dawid

Re: Uzyskane rabaty

Post autor: enocylhdclub »

Kilka słów w sprawie tego modelu i często ogólnie zakupu rocznych samochodów z przebiegiem: https://www.otomoto.pl/oferta/skoda-sup ... llery-open

Samochód miał wymienianą przednią szybę oraz lakierowany zderzak. Do tego z dziwnych powodów nie mogą uruchomić gwarancji na 12 miesięcy z Das WeltAuto. Najtańszy leasing jaki znalazłem to około 104,6% czyli +-12 tysięcy zł więcej. Robi się z tego cena 142 tysiące za samochód bez gwarancji z delikatną, ale jednak ingerencją (naprawą). Dostałem w tym czasie wycenę z Lellka na FL 2020 L&K 2.0 TDI 4x4 190KM + Comfort + Webasto + Wentylowane fotele + Kessy Full + Czarna podsufitka + zapasowe koło + Lakier + Pakiet przeglądów z 193 050 zł na 169 850 zł i leasing niecałe 101%. Czyli jedynie ~30 tysięcy zł dopłaty za samochód nowy, po FL z podobnym wyposażeniem i pełną gwarancją.
Awatar użytkownika
karas2002
Posty: 121
Rejestracja: 5 paź 2019, o 08:52
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Imię: Wojtek
Lokalizacja: Łódź

Re: Uzyskane rabaty

Post autor: karas2002 »

Ładny rabat. 10 tys więcej niż ja dostałem a niby Plichta najtańszy. Polecisz kogoś ze sprzedawców? Co prawda na przyszły rok, ale warto zbierać kontakty.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
ODPOWIEDZ