Uzyskane rabaty

Opinie, pytania i porady dotyczące zakupu Superba
Regulamin forum
1. Temat musi zaczynać się od [S1] lub [S2], a treść powinna być taka sama jak ta występująca w cenniku lub konfiguratorze, np. "[S2] Przygotowanie pod telefon GSM I"
2. Jeden wątek powinien dotyczyć jednej opcji wyposażenia dostępnej w cenniku lub konfiguratorze.
ACextreme
Posty: 11
Rejestracja: 25 sty 2018, o 18:37
Samochód: Inny
Silnik: 1.4TSI (150KM)

Re: Uzyskane rabaty

Post autor: ACextreme »

Przyznam się bez bicia - nie mam pojęcia jakie są realne różnice/wady obu opcji.
Z tego co zauważyłem w 1.8 powinna być nowsza 7b przekładnia, a w 2.0 starsza 6 biegowa - co lepsze, nie wiem :(
Szczególnych wymagań w temacie nie mam, gdyż nigdy automatu na stałe nie miałem - każdy powinien być teoretycznie dobry.
bartekpion
Posty: 599
Rejestracja: 11 lut 2016, o 13:12
Samochód: Superb III combi 4x4
Rocznik: 2017
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Lokalizacja: południowe mazowsze

Re: Uzyskane rabaty

Post autor: bartekpion »

w 1.8 masz moment stłumiony do 250Nm (w manualu masz 320Nm) - to max tej skrzyni, dodatkowo suche DSG ma słabą opinie nt trwałości i niezawodności, w stosunku do mokrego dsg, które znów nie ma problemu z podnoszeniem mocy silnika (chłopaki mają ponad 300koni z TSI220 i ponad 400 koni z TSI280) i niezawodnością. poprzez ten mankament brałem pod uwagę tylko 2.0TSI.
ACextreme
Posty: 11
Rejestracja: 25 sty 2018, o 18:37
Samochód: Inny
Silnik: 1.4TSI (150KM)

Re: Uzyskane rabaty

Post autor: ACextreme »

Dzięki! Coś jestem mądrzejszy :)
Tuningował nie będę na pewno, lecz zawsze lepiej mieć mniejsze szanse na problemy ze skrzynią nawet na gwarancji.
Awatar użytkownika
kamracik
Zasłużony
Posty: 7444
Rejestracja: 10 paź 2014, o 10:52
Samochód: Superb II combi
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Lokalizacja: Łódź

Re: Uzyskane rabaty

Post autor: kamracik »

ACextreme pisze:Każdy liczy po swojemu oczywiście i każdy ma inne oczekiwania. Wiadomo że przy takim finansowaniu musi być hak, np. w postaci zaniżonej wartości końcowej. To bardzo podobnie jakby własny samochód odsprzedawać dealerowi - nigdy się nie opłaca ;)
Nie wiem jak Ty liczysz, ale Niskie Raty od Skody, nie są niskie, nie jest to dobry leasing/kredyt, ani dobra opcja jako najem.

Chcesz najmować auto, to skorzystaj z takiego produktu, a nie takiego, który się uważa za najem. Nie wiem jaką ratę teraz płacisz, ale strzelam coś pod ~1800PLN brutto, bazując na tym co piszesz i za te pieniądze w najmie, uwierz mi, możesz celować w coś dużo więcej niż Superb.

Na marginesie nie rozumiem też, jak przy 40k rocznie opłaca Ci się brać benzynę, ale zapewne to prywatne preferencje, gdzie liczysz się z większymi kosztami.
Awatar użytkownika
Tom-Tdi
Sponsor
Sponsor
Posty: 3353
Rejestracja: 26 kwie 2016, o 00:09
Samochód: Superb III combi 4x4
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Aktualnie: 395KM / 515Nm
Lokalizacja: Augsburg

Re: Uzyskane rabaty

Post autor: Tom-Tdi »

Bierz 2.0 TSI 220KM jeśli chodzi o benzynę, jest 6-biegowe DSG ale "optymalnie" długie.
ACextreme
Posty: 11
Rejestracja: 25 sty 2018, o 18:37
Samochód: Inny
Silnik: 1.4TSI (150KM)

Re: Uzyskane rabaty

Post autor: ACextreme »

kamracik pisze:
ACextreme pisze:Każdy liczy po swojemu oczywiście i każdy ma inne oczekiwania. Wiadomo że przy takim finansowaniu musi być hak, np. w postaci zaniżonej wartości końcowej. To bardzo podobnie jakby własny samochód odsprzedawać dealerowi - nigdy się nie opłaca ;)
Nie wiem jak Ty liczysz, ale Niskie Raty od Skody, nie są niskie, nie jest to dobry leasing/kredyt, ani dobra opcja jako najem.

Chcesz najmować auto, to skorzystaj z takiego produktu, a nie takiego, który się uważa za najem. Nie wiem jaką ratę teraz płacisz, ale strzelam coś pod ~1800PLN brutto, bazując na tym co piszesz i za te pieniądze w najmie, uwierz mi, możesz celować w coś dużo więcej niż Superb.

Na marginesie nie rozumiem też, jak przy 40k rocznie opłaca Ci się brać benzynę, ale zapewne to prywatne preferencje, gdzie liczysz się z większymi kosztami.
Samo finansowanie czy to w Skodzie czy VW przy EasyLease liczą na ok. 104%, a Audi 100% groszami. Obecnie przy standardowym leasingu mam 108%.
Najem - szukałem, pytałem - daj jakiś przykład pierwszy z brzegu - wszelkie opcje najmu jakie znalazłem to najdroższe opcje z możliwych.
Benzyna - nienawidzę diesli :)
Big
Posty: 1592
Rejestracja: 7 kwie 2012, o 17:20
Samochód: Superb III 4x4 Facelift
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Lokalizacja: Lublin

Re: Uzyskane rabaty

Post autor: Big »

ACextreme, koledzy maja rację. Jeśli chcesz brać silnik 1.8 TSI to TYLKO z manualna skrzynią. W przypadku zamówienia 1.8 TSI z DSG dostajesz obcięty o 70 Nm moment obrotowy i suchą - awaryjna skrzynię DSG.
Tak więc albo bierz 1.8 TSI z manualem albo, jeśli DSG, to 2.0 TSI.
ACextreme
Posty: 11
Rejestracja: 25 sty 2018, o 18:37
Samochód: Inny
Silnik: 1.4TSI (150KM)

Re: Uzyskane rabaty

Post autor: ACextreme »

Dzięki!
Nowy samochód biorę pod uwagę tylko z automatem, więc zostaje 220KM jako jedyna opcja.
Awatar użytkownika
Camillinhio
Posty: 5897
Rejestracja: 8 wrz 2013, o 09:56
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Lokalizacja: Wrocław

Re: Uzyskane rabaty

Post autor: Camillinhio »

ACextreme pisze: Samo finansowanie czy to w Skodzie czy VW przy EasyLease liczą na ok. 104%, a Audi 100% groszami. Obecnie przy standardowym leasingu mam 108%.
Najem - szukałem, pytałem - daj jakiś przykład pierwszy z brzegu - wszelkie opcje najmu jakie znalazłem to najdroższe opcje z możliwych.
Benzyna - nienawidzę diesli :)
Coś Ci się z tymi procentami pozajączkowało ;) Leasing Niskich Rat nie będzie tańszy od zwykłego, nie ma takiej opcji.

Przykładowo ze strony VW - koszt 107,6%

Obrazek

Ze strony Seata - koszt 106%

Obrazek

Audi, czy Skoda na swoich stronach nie podają wartości procentowej wykupu auta ;) Poza tym w audi ta oferta liczy się tylko od ceny katalogowej, także biorąc ich leasing niskich rat kupujesz auto bez rabatu.
Obrazek
ACextreme
Posty: 11
Rejestracja: 25 sty 2018, o 18:37
Samochód: Inny
Silnik: 1.4TSI (150KM)

Re: Uzyskane rabaty

Post autor: ACextreme »

W ofercie na Superba mam 104.8% w EasyLease.
A Audi dokładnie - brak rabatu + ogromne pieniądze za opcje, aby konfiguracja miała sens, a więc aby skonfigurować takie A4Avant w stylu Arteona/Superba nie ma szans zejść poniżej 235tyś z silnikiem TFSI 190KM, gdzie obie alternatywy i tak będą miały lepszy konfig i ceny 165-185tyś. po rabacie.
Awatar użytkownika
Camillinhio
Posty: 5897
Rejestracja: 8 wrz 2013, o 09:56
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Lokalizacja: Wrocław

Re: Uzyskane rabaty

Post autor: Camillinhio »

To bierz, taniej nie będzie ;)

A w tych 104,8% GAP masz zawarty? Bo kalkulatory na stronach tego nie liczą, a mieć trzeba.

Powtórzę się: leasing niskich rat nie może być tańszy od zwykłego...
Obrazek
Awatar użytkownika
Łuki_ssuperb
Posty: 5377
Rejestracja: 9 gru 2015, o 13:56
Samochód: Superb III
Silnik: 2.0TDI (190KM)
Aktualnie: Co by tu pomodzić...
Lokalizacja: Warszawa

Re: Uzyskane rabaty

Post autor: Łuki_ssuperb »

dokładnie tak jak Kamil pisze zwykły leasing na bank bedzie tańszy
Wilki nie przejmują się tym co sądzą o nich barany...
Awatar użytkownika
leszekmw
Posty: 3078
Rejestracja: 18 wrz 2013, o 14:13
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 213KM
Imię: leszek
Lokalizacja: lublin

Re: Uzyskane rabaty

Post autor: leszekmw »

aa..Big Ty nie masz dsg..
jakoś tak mi sie myślało że masz wracając do tego spalania Twojego..
z dsg jednak wozy więcej palą..
Awatar użytkownika
kamracik
Zasłużony
Posty: 7444
Rejestracja: 10 paź 2014, o 10:52
Samochód: Superb II combi
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Lokalizacja: Łódź

Re: Uzyskane rabaty

Post autor: kamracik »

Skoda podaje wykup, ale jest pewnie dynamiczny, w przykładzie jaki znalazłem na stronie dla Octavi 1.6TDI Ambition za circa 68kPLN netto wygląda to tak:
Miesięczna rata Leasing z wysokim wykupem (netto)
1 100,84 PLN

okres leasingu 3 lata
opłata wstępna 10%
wartość wykupu 45,06%
przebieg całkowity w okresie umowy 120 000 km
całkowity koszt leasingu 112,23%

Więc jeśli komuś się to opłaca, to niech bierze.. chyba, że dostałeś jakieś super magicznie dobre warunki i na papierze masz, że całość kosztuje Ci te 104%.

Powyższy leasing kosztuje zatem bez wykupu 46430,24PLN, a więc za samo użytkowanie. Analogiczny najem od Skody (też nie tani) wychodzi 63622,44, wliczając w to ubezpieczenia, opony, serwisy itd. Różnica to 17192,20PLN, (ubezpieczenia to jakieś 3000PLN rocznie, opony 2000, wymiana 600, serwis niech wyjdzie i te 6000 przy 120kkm). Więc też wyjdzie mniej więcej na to samo.

A uwierz mi, że za 1800PLN brutto możesz jeździć czymś sensowniejszym. Nie mogę Ci powiedzieć wprost czym i gdzie, jak ktoś będzie chciał to się pochwali.
Big
Posty: 1592
Rejestracja: 7 kwie 2012, o 17:20
Samochód: Superb III 4x4 Facelift
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Lokalizacja: Lublin

Re: Uzyskane rabaty

Post autor: Big »

Ja? Nie, ja mam manual. Nie brałbym 1.8 TSI z DSG bo to byłoby bez sensu. 1.8 TSI jest super, ale z manualem. Jeśli DSG to 2.0 TSI.
ODPOWIEDZ