Uzyskane rabaty

Opinie, pytania i porady dotyczące zakupu Superba
Regulamin forum
1. Temat musi zaczynać się od [S1] lub [S2], a treść powinna być taka sama jak ta występująca w cenniku lub konfiguratorze, np. "[S2] Przygotowanie pod telefon GSM I"
2. Jeden wątek powinien dotyczyć jednej opcji wyposażenia dostępnej w cenniku lub konfiguratorze.
Awatar użytkownika
paulus
Posty: 146
Rejestracja: 22 sie 2011, o 14:57
Samochód: Superb II combi
Silnik: 1.4TSI CAXC (125KM)
Imię: marlej108
Lokalizacja: Polska

Re: uzyskane rabaty

Post autor: paulus »

czolem, zastanawiam sie nad zakupem Superba 1.4 TSI w wersji Comfort - ktos moze sie orientuje jakie znizki obecnie funkcjonuja? A moze warto poczekac do stycznia na wyprzedaz??? Ciekawe za ile mozna miec wtedy wersje Ambition...? w lutym skoda dawala upust "do 8000zl" jak napisali w cenniku oraz minus to co obnizy dealer... Czy ktos moze kupowal w tym lub zeszlym roku w ramach wyprzedazy rocznikowej modelu??? Jakie byly wtedy procentowo upusty do oryginalnej ceny?
jjumbo
Posty: 538
Rejestracja: 26 mar 2011, o 03:15
Samochód: Superb II combi
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Lokalizacja: KOL

Re: uzyskane rabaty

Post autor: jjumbo »

nie licz na upusty na koniec roku,oni nie opuszczą cen bo po prostu nie mają samochodów,wszystko schodzi jak ciepłe bułeczki
fiat cinquecento , polonez caro , citroen xsara ,skoda octavia I , fiat seicento , citroen c8 , skoda octavia II , yamaha fz6 s fazer , ford transit , skoda superb II
Awatar użytkownika
karmel
Posty: 158
Rejestracja: 25 sty 2011, o 11:05
Samochód: Superb II
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Aktualnie: 208KM/305Nm
Imię: Marcin
Lokalizacja: Kraków

Re: uzyskane rabaty

Post autor: karmel »

ostatnio znajomy chciał‼ kupić samochód do firmy co prawda octavie i spytał się czy są na placu jakieś wolne dostępne samochody to powiedzieli mu ze nie posiadają takich bo wszytko jest pod zamówienie, coraz zadziej się przychodzi i kupuje wersje z placu najczęściej zawsze się coś domawia do wyposażenia
historia: Fiat UNO, Octavia I, Octavia II, Superb II, coś z 2 kołami;)
slonek
Posty: 13
Rejestracja: 20 lis 2011, o 19:52
Samochód: Superb II combi
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Lokalizacja: Tricity

Re: uzyskane rabaty

Post autor: slonek »

U mnie rabat to prawie okrągłe 10% licząc wszystkie dywaniki i maty. Autko do produkcji 2012, parę opcji dodanych z cennika.
bezduszny

Re: uzyskane rabaty

Post autor: bezduszny »

Strasznie cienkie upusty daje Skoda.

Pojechałem do salonu firmowego Citroena w zasadzie z planem zamówienia C5 2.2 HDi Exclisive automat.
Po rozmowie telefonicznej i ofercie na maila dostałem 17% od cen katalogowych.
W czasie męskiej rozmowy wyszło 21% z prawie 170k ceny katalogowej (dodatkowy rabat dla firm posiadających Citroena z krajowej sieci sprzedaży).. i już miałem zamawiać + wpłacać zaliczkową kasiorę..

.. ale okazało się, że czas oczekiwania na taki "zestaw" to jedyne 6 miesięcy !!! (o ile nie będzie poślizgu z uwagi na braki skrzyń automatycznych made in japan).


.. no i trzeba będzie przeprosić się ze Skodą :mrgreen:
jjumbo
Posty: 538
Rejestracja: 26 mar 2011, o 03:15
Samochód: Superb II combi
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Lokalizacja: KOL

Re: uzyskane rabaty

Post autor: jjumbo »

bezduszny rabaty w citroen są zawsze w okolicach 20% na każdy model
najpierw liczą około 10 - 15% i podają cenę
później pytają się ile masz samochodów we flocie
a jak ich nie masz dużo to pracownik mówi że jakoś to załatwi i daje ci powyżej 20%
to ich chwyt na naiwniaka
fiat cinquecento , polonez caro , citroen xsara ,skoda octavia I , fiat seicento , citroen c8 , skoda octavia II , yamaha fz6 s fazer , ford transit , skoda superb II
bezduszny

Re: uzyskane rabaty

Post autor: bezduszny »

jjumbo pisze: to ich chwyt na naiwniaka
no to czuje się w pewnym sensie złapany ...

choć cena trochę ponad 130k za topową C5 2.2 hdi to dobra cena
Awatar użytkownika
Nematode
Posty: 381
Rejestracja: 5 sie 2010, o 19:46
Samochód: Superb II combi
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Lokalizacja: Warszawa

Re: uzyskane rabaty

Post autor: Nematode »

A czy tak długi czas oczekiwania nie jest spowodowany automatyczną skrzynią biegów? Znajomy zamówił jakiś czas temu DS4 i podobno będzie miał zamontowany tam jakiś nowy automat, który do produkcji wchodzi od stycznia 2012 (kolega ma odbiór auta w marcu). Byłem w szoku, że tyle na Citroena musi poczekać, a on mi odparł że sprzedawca powiedział mu, że to ze względu, że wybrał automat.
Skoda Superb 2 Combi - Elegance powered by 1.8 TSI & DSG7
Obrazek
bezduszny

Re: uzyskane rabaty

Post autor: bezduszny »

tak, z uwagi na skrzynię
Arci9
Posty: 541
Rejestracja: 4 cze 2010, o 13:48
Samochód: Superb II combi
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Imię: Artur
Lokalizacja: WND
Kontakt:

Re: uzyskane rabaty

Post autor: Arci9 »

To ciekawe z tymi rabatami, wczoraj w TV żalili się, że upada sprzedaż nowych aut i delarzy sprzedają auta bez marży ;)
gospodarstwo agroturystyczne

http://kasztelania.cba.pl/
Jędrula

Re: uzyskane rabaty

Post autor: Jędrula »

Panowie mogę się podzielić - jestem na bieżąco ze Skodą - negocjacje z kilkoma salonami (7,8 sztuk) prowadziłem przez ostatnie tygodnie. Zauważyłem jeden wspólny mianownik dla wszystkich z tych, które dawały najlepsze oferty - 13, 14% to był mur nie do przebicia, naturalnie dla mnie (nie mam koneksji - człowiek z tzw. ulicy). Przy czym mówię o:

- samochodzie na zamówienie
- rok modelowy 2012

Te 13, 14% to absolutnie wszystko co się udało ugrać przez telefon/email stosując różnego rodzaju techniki i formy negocjacji (sam jestem handlowcem i psychologiem :D).
Ponieważ nie spieszyło mi się - mogłem spokojnie, bez stresu (to ważne!) w głosie i piśmie negocjować z handlowcami. Mogę tu potwierdzić, że oferta z Inter Auto Kraków była bardzo dobra na tle konkurencji. Faktycznie zależy im na sprzedaży. Kontakt niezły.

Można ugrać więcej "z ulicy" na rok modelowy 2011 (15%, choć nie wiem, czy jeszcze zbierane są zamówienia na 2011), jednak uznałem, że wolę ciut dopłacić i mieć świeższe autko. Jak to mówią 'jak się obsrać to po pachy'.
frytol
Posty: 346
Rejestracja: 29 lip 2010, o 18:37
Samochód: Superb II combi
Silnik: 2.0TSI (200KM)
Aktualnie: 267, 351
Lokalizacja: Płock/Warszawa

Re: uzyskane rabaty

Post autor: frytol »

Jędrula, rok modelowy 2011 był w produkcji do przerwy produkcyjnej w wakacje (o ile dobrze pamiętam to dokładnie od sierpnia) i cenniki na rok modelowy 2011 dotyczą tylko aut już wyprodukowanych.
Jędrula

Re: uzyskane rabaty

Post autor: Jędrula »

nie prawda - piszemy o roku modelowym a nie roku produkcji. na mailu mam ze cztery rozne oferty z roznych salonow na rok modelowy 2011 do zamowienia...maile sa z przed 2, 3 tygodni...
bezduszny

Re: uzyskane rabaty

Post autor: bezduszny »

rok modelowy 2012 jest robiony od września 2011 tak jak napisał frytol
Jędrula

Re: uzyskane rabaty

Post autor: Jędrula »

aha czyli kilku roznych handlowcow mnie oszukalo przesylajac oferty na 2011...taaa, to ma sens. bez komentarza.
ODPOWIEDZ