Uzyskane rabaty

Opinie, pytania i porady dotyczące zakupu Superba
Regulamin forum
1. Temat musi zaczynać się od [S1] lub [S2], a treść powinna być taka sama jak ta występująca w cenniku lub konfiguratorze, np. "[S2] Przygotowanie pod telefon GSM I"
2. Jeden wątek powinien dotyczyć jednej opcji wyposażenia dostępnej w cenniku lub konfiguratorze.
Awatar użytkownika
timanfaya
Posty: 636
Rejestracja: 21 mar 2019, o 10:16
Samochód: Superb III combi 4x4 Facelift
Silnik: 2.0TSI (272KM)

Re: Uzyskane rabaty

Post autor: timanfaya »

szms pisze:Faktycznie te 4k to taka potężna dawka rabatu, że aż z krzesła spadam :mrgreen: :lol:
I znowu się zaczyna... nie mówię o żadnej potężnej, ale o tym ze różnica między calosciowym rabatem w wysokości 2 punktów procentowych może wynikać właśnie z tej kwoty, bo jedno auto kosztuje 100k a drugie 200k.
zaczo
Posty: 90
Rejestracja: 15 lip 2015, o 14:42
Samochód: Superb III
Silnik: 2.0TSI (190KM)
Aktualnie: 2.0 TSI 190KM DSG
Lokalizacja: Kłodzko

Re: Uzyskane rabaty

Post autor: zaczo »

Może nie powinienem się wypowiadać, bo moja sytuacja z rabatem jest inna (składam w fabryce te piękne wozidła ;), ale jak wszyscy się "chwalą" to i ja to zrobię, choć nie porównujcie mojego rabatu do ogółu..mój rabat przy wyborze polifta Style 2.0 TSI 190 KM plus dodatki...cennik 156 tys a po rabacie 128 tys. Rabat około 17,9%. Zamówienie zaraz po ogłoszeniu oficjalnych cenników czyli początek lipca, produkcja ostatni tydzień sierpnia a w poniedziałek 16 września odbiór z salonu. I tak na marginesie...nie mogę się doczekać ;)
szms
Zasłużony
Posty: 15316
Rejestracja: 13 maja 2012, o 10:59
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Re: Uzyskane rabaty

Post autor: szms »

timanfaya pisze:I znowu się zaczyna... nie mówię o żadnej potężnej, ale o tym ze różnica między calosciowym rabatem w wysokości 2 punktów procentowych może wynikać właśnie z tej kwoty, bo jedno auto kosztuje 100k a drugie 200k.
Spokojnie, nie unoś się, tak sobie tylko żartuje. 8-)
Awatar użytkownika
timanfaya
Posty: 636
Rejestracja: 21 mar 2019, o 10:16
Samochód: Superb III combi 4x4 Facelift
Silnik: 2.0TSI (272KM)

Re: Uzyskane rabaty

Post autor: timanfaya »

zaczo pisze:Może nie powinienem się wypowiadać, bo moja sytuacja z rabatem jest inna (składam w fabryce te piękne wozidła ;), ale jak wszyscy się "chwalą" to i ja to zrobię, choć nie porównujcie mojego rabatu do ogółu..mój rabat przy wyborze polifta Style 2.0 TSI 190 KM plus dodatki...cennik 156 tys a po rabacie 128 tys. Rabat około 17,9%. Zamówienie zaraz po ogłoszeniu oficjalnych cenników czyli początek lipca, produkcja ostatni tydzień sierpnia a w poniedziałek 16 września odbiór z salonu. I tak na marginesie...nie mogę się doczekać ;)
Bardzo fajnie, że to napisałeś, bo mamy przynajmniej punkt odniesienia ile wynosi rabat dla pracowników ;)
zaczo
Posty: 90
Rejestracja: 15 lip 2015, o 14:42
Samochód: Superb III
Silnik: 2.0TSI (190KM)
Aktualnie: 2.0 TSI 190KM DSG
Lokalizacja: Kłodzko

Re: Uzyskane rabaty

Post autor: zaczo »

timanfaya pisze:
zaczo pisze:Może nie powinienem się wypowiadać, bo moja sytuacja z rabatem jest inna (składam w fabryce te piękne wozidła ;), ale jak wszyscy się "chwalą" to i ja to zrobię, choć nie porównujcie mojego rabatu do ogółu..mój rabat przy wyborze polifta Style 2.0 TSI 190 KM plus dodatki...cennik 156 tys a po rabacie 128 tys. Rabat około 17,9%. Zamówienie zaraz po ogłoszeniu oficjalnych cenników czyli początek lipca, produkcja ostatni tydzień sierpnia a w poniedziałek 16 września odbiór z salonu. I tak na marginesie...nie mogę się doczekać ;)
Bardzo fajnie, że to napisałeś, bo mamy przynajmniej punkt odniesienia ile wynosi rabat dla pracowników ;)
Ale to przecież nie tajemnica. Zresztą nie pierwszy raz jest wspominane na tym forum, ile wynosi rabat pracowiczy. Nie jestem pierwszym i zapewne nie ostatnim "pracownikiem" Skody, który kupił Skodę. Nie mogę skorzystać z rabatów flotowych czy innych tego typu bonusów, więc korzystam z tego co mogę. A muszę zaznaczyć, że wiele salonów odrzuciło moją "legitymację pracownika Skody" twierdząc że rabaty są tylko dla pracowników pracujących w Polsce i Czechy się w to nie wliczają. Tylko 2 salony z prawie 10 do jakich wysłałem zaproponowali mi konkretny rabat. Więc nawet o swoje trzeba się bić ;) Życzę wszystkim powodzenia w negocjacjach. Warto walczyć!:)
jakimoto
Posty: 25
Rejestracja: 28 sie 2019, o 08:05
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Re: Uzyskane rabaty

Post autor: jakimoto »

Z informacji jakie uzyskałem od środy wchodzi nowy cennik. Do wtorku salony mogą przyjmować zamówienia po starej cenie.
Awatar użytkownika
Camillinhio
Posty: 5897
Rejestracja: 8 wrz 2013, o 09:56
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Lokalizacja: Wrocław

Re: Uzyskane rabaty

Post autor: Camillinhio »

piramida pisze:Ale te ceny zapierdalają w górę. W 2016 za L&K 280PS po rabacie wyszło mnie 168k a tutaj mamy 220 ceny wyjściowej :shock:
Kiedyś porównywałem wzrost cen w grupie VW, to w ciągu dwóch lat szło 6-8% w górę. Czyli trzymają poziom ;) Szkoda, że z jakością już nie tak bardzo.
Obrazek
rezon
Posty: 3475
Rejestracja: 10 lip 2012, o 10:17
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 220KM 440Nm
Imię: Krzysiek
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Uzyskane rabaty

Post autor: rezon »

szms pisze: Poza tym prestiż, komfort, luksus... za to się płaci.
Kamilu, co Ty z tą E-klasą... już z SII mercedes przegrywał, a gdzie tutaj z trójeczką po lifcie 8-)
:lol: :lol: :lol: za 200kzł można też znaleźć porządnego łosia i wtedy poczuć komfort - przynajmniej foteli ;) Nawet A6 na wypasie ma mniej wygodne
Był S2 1,8TSI 4x4 2012 Obrazek
Awatar użytkownika
orlik
Doradca
Posty: 2978
Rejestracja: 16 lis 2016, o 22:04
Samochód: Superb III 4x4
Silnik: 2.0TSI (272KM)
Aktualnie: 450/550
Lokalizacja: RZ

Re: Uzyskane rabaty

Post autor: orlik »

Jasne, że można, ale nie będzie miał prawie 300 koni z 4x4 i 5s z przodu do setki.
Awatar użytkownika
Camillinhio
Posty: 5897
Rejestracja: 8 wrz 2013, o 09:56
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Lokalizacja: Wrocław

Re: Uzyskane rabaty

Post autor: Camillinhio »

Jeden woli być pierwszy na światłach, inny woli komfort podróży :P Marek jest wiele, opcji również ;)
Obrazek
Awatar użytkownika
enocylhdclub
Posty: 231
Rejestracja: 30 kwie 2017, o 08:59
Samochód: Inny
Silnik: 1.6TDI (120KM)
Imię: Dawid

Re: Uzyskane rabaty

Post autor: enocylhdclub »

Camillinhio pisze:Jeden woli być pierwszy na światłach, inny woli komfort podróży :P Marek jest wiele, opcji również ;)
Superb nie ma komfortu podróży?
Awatar użytkownika
Camillinhio
Posty: 5897
Rejestracja: 8 wrz 2013, o 09:56
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Lokalizacja: Wrocław

Re: Uzyskane rabaty

Post autor: Camillinhio »

S2FL nie miał, S3 nie miał. Może teraz po lifcie się coś zmieniło, ale generalnie siedzeń skodowskich nie ma co porównywać do tych z łosia.
Obrazek
Awatar użytkownika
whity
Posty: 14835
Rejestracja: 23 sty 2015, o 16:53
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 333km / 703nm
Lokalizacja: MS

Re: Uzyskane rabaty

Post autor: whity »

zaczo pisze:Może nie powinienem się wypowiadać, bo moja sytuacja z rabatem jest inna (składam w fabryce te piękne wozidła ;)
czyli duże floty zagranica maja większy rabat od pracowników? Tego się nie spodziewałem
Nie bójcie się być premium.

#stayPremium :)
Awatar użytkownika
timanfaya
Posty: 636
Rejestracja: 21 mar 2019, o 10:16
Samochód: Superb III combi 4x4 Facelift
Silnik: 2.0TSI (272KM)

Re: Uzyskane rabaty

Post autor: timanfaya »

Camillinhio pisze:S2FL nie miał, S3 nie miał. Może teraz po lifcie się coś zmieniło, ale generalnie siedzeń skodowskich nie ma co porównywać do tych z łosia.
Siedzenia są praktycznie takie same (jedynie regulacja długości siedziska w SL). Wiem natomiast, że jest lepsze wyciszenie - poprawili aerodynamikę z przodu (inaczej są światła / pojawił się wlot powietrza a la "kieł").
Awatar użytkownika
enocylhdclub
Posty: 231
Rejestracja: 30 kwie 2017, o 08:59
Samochód: Inny
Silnik: 1.6TDI (120KM)
Imię: Dawid

Re: Uzyskane rabaty

Post autor: enocylhdclub »

Camillinhio pisze:S2FL nie miał, S3 nie miał. Może teraz po lifcie się coś zmieniło, ale generalnie siedzeń skodowskich nie ma co porównywać do tych z łosia.
To jest bardzo indywidualna kwestia ;) Mój brat jeździ Focusem ST i mówi, że jego siedzenia są super. Jechał dwa razy do Włoch i dalej tak twierdzi. Ja nie lubię w nich siedzieć. Nie ma co generalizować.
Zaraz przyjdzie Whity i powie, że dostał wady kręgosłupa od jazdy Skodą i tylko w A6 są wygodne fotele ;)
ODPOWIEDZ