Uzyskane rabaty

Opinie, pytania i porady dotyczące zakupu Superba
Regulamin forum
1. Temat musi zaczynać się od [S1] lub [S2], a treść powinna być taka sama jak ta występująca w cenniku lub konfiguratorze, np. "[S2] Przygotowanie pod telefon GSM I"
2. Jeden wątek powinien dotyczyć jednej opcji wyposażenia dostępnej w cenniku lub konfiguratorze.
pafcio
Posty: 60
Rejestracja: 17 kwie 2018, o 09:04
Samochód: Superb III combi 4x4
Silnik: 2.0TSI (220KM)

Re: Uzyskane rabaty

Post autor: pafcio »

Teraz niestety nie jest chyba dobry czas na uzyskanie dobrego rabatu. Promocja wyprzedaży się już kończy, "targety" się wyzerowały po Nowym Roku i póki co rabaty to takie chyba na min dają...
yaro_1
Posty: 533
Rejestracja: 23 paź 2017, o 12:11
Samochód: Superb III combi
Silnik: 2.0TDI (150KM)
Lokalizacja: wschodnie mazowsze

Re: Uzyskane rabaty

Post autor: yaro_1 »

brat był dzisiaj w ASO wymienić olej w octavii, w salonie zero banerów że wyprzedaż rocznika, w drugiej części budynku, ale z logo vw, gdzie nie spojrzeć banery o wyprzedażach
PiotrW
Posty: 10
Rejestracja: 29 gru 2018, o 13:20
Samochód: Inny
Silnik: 2.8 V6 AMX (193KM)

Re: Uzyskane rabaty

Post autor: PiotrW »

Wczoraj potwierdziłem zamówienie i wysłałem zaliczkę. Zmieniłem troszkę konfigurację, dodałem sobie DSG i Asystenta parkowania więc cena za samochód do produkcji wyszła 159,500zł - Rabat 17,299zł (W sumie 142,201zł). Model Q1 2019.
leszekmw pisze:silnik słaby . opony szerokie ,drogie ..
Obecnie mam chwilowe wozidełko do pracy Audi A6 C5 193KM, prawie 1800kg samochodu, zdecydowanie wystarcza. Poprzednio A6 C6 2.0 TFSI 170KM na podobnej szerokości opony i również ciężki samochód, spokojnie wystarczało do dynamicznej jazdy. Cały czas mam odłożone pieniążki na coś więcej, tzn prawdopodobnie A6 C5, S6 lub RS6 i to jest rasowy pojazd do szybkiej jazdy. Nie mówie że nie ma sensu kupowania Superba z silnikiem 2.0 prawie 300KM, wręcz przeciwnie, jest super. Ale po pierwsze nie mogę wyłożyć 200 tys zł na nowy samochód, po drugie to ma być wygodne, bezpieczne, praktyczne do spokojnej jazdy. Jestem zaskoczony tym jak cicho pracuje aktywne zawieszenie w Superbie z kołami 19" chociaż wiem że przez ten rozmiar na naszych drogach to zawieszenie mocno dostaje baty.
Awatar użytkownika
JacekRS
Posty: 1420
Rejestracja: 18 gru 2016, o 16:24
Samochód: Superb III 4x4
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Aktualnie: 430PS/535Nm
Imię: Jacek
Lokalizacja: Jaworzno

Re: Uzyskane rabaty

Post autor: JacekRS »

Jestem zaskoczony tym jak cicho pracuje aktywne zawieszenie w Superbie z kołami 19" chociaż wiem że przez ten rozmiar na naszych drogach to zawieszenie mocno dostaje baty.

....? Że buja to wiem, ale że ciche jest to bym polemizował:)
Awatar użytkownika
sane
Posty: 1820
Rejestracja: 7 lut 2017, o 09:59
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 335/450
Lokalizacja: Warszawa

Re: Uzyskane rabaty

Post autor: sane »

JacekRS pisze:
Jestem zaskoczony tym jak cicho pracuje aktywne zawieszenie w Superbie z kołami 19" chociaż wiem że przez ten rozmiar na naszych drogach to zawieszenie mocno dostaje baty.

....? Że buja to wiem, ale że ciche jest to bym polemizował:)
Widać zależy od punktu odniesienia ;)
Honda Civic VI iSR ¦ 2008-2013
Honda Accord VII Sport GT ¦ 2008 - 2017
Skoda Superb III Sportline ¦ 2017 - 2023

BMW 5 Series G30 LCi M Sport ¦ 2022 -
Awatar użytkownika
jacekgti
Posty: 486
Rejestracja: 5 sie 2013, o 23:29
Samochód: Superb III combi 4x4
Silnik: 1.6TDI (120KM)
Aktualnie: 230KM
Imię: Jacek

Re: Uzyskane rabaty

Post autor: jacekgti »

Hejka, czy mamy na forum lub i nie na nim jakiegoś dobrego sprzedawcę nowych aut, który jest godny polecenia? Chcę kupić czerwonego kuraka dla żony
Awatar użytkownika
Enriquez
Administrator
Posty: 13579
Rejestracja: 2 cze 2012, o 09:20
Samochód: Inny
Rocznik: 2022
Silnik: Inny
Imię: Marcin
Lokalizacja: Łódź - Wieś ELW

Re: Uzyskane rabaty

Post autor: Enriquez »

Sprzedawców może i mamy, ale ostatnio tematy o cenach i terminach są jakby pomijane w spotkaniach towarzyskich.
Pozdrawiam
Marcin
---
Nie udzielam porad technicznych na PW. Nie podejmuję się wykonywania żadnych modyfikacji w cudzych samochodach. Proszę mnie o to nie pytać.
Awatar użytkownika
Skaven
Posty: 74
Rejestracja: 19 maja 2016, o 20:41
Samochód: Superb III
Silnik: 2.0TSI (190KM)
Imię: Maciej
Lokalizacja: Łódź

Re: Uzyskane rabaty

Post autor: Skaven »

Ja mogę polecić Rafała Jarczyka z Wieliczki. Kupiłem u niego już kilka Kur do firmy i zawsze było bardzo konkurencyjnie i profesjonalnie zarazem. Wujek Google na pewno pomoże znaleźć kontakt ;)
Awatar użytkownika
jacekgti
Posty: 486
Rejestracja: 5 sie 2013, o 23:29
Samochód: Superb III combi 4x4
Silnik: 1.6TDI (120KM)
Aktualnie: 230KM
Imię: Jacek

Re: Uzyskane rabaty

Post autor: jacekgti »

Pytam gdyż mój zaufany sprzedawca ostatnio nie ma ochoty ze mną współpracować, zasłania się kierownikiem i ostatnia próba zakupu skończyła się zwrotem zaliczki. Muszę znaleźć kogoś, komu będzie można zaufać i raz na 2 lata zakupić coś nowego
kp43h8
Posty: 5
Rejestracja: 16 sie 2018, o 20:28
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Re: Uzyskane rabaty

Post autor: kp43h8 »

jacekgti pisze:Pytam gdyż mój zaufany sprzedawca ostatnio nie ma ochoty ze mną współpracować, zasłania się kierownikiem i ostatnia próba zakupu skończyła się zwrotem zaliczki. Muszę znaleźć kogoś, komu będzie można zaufać i raz na 2 lata zakupić coś nowego

Może zbierzmy jeszcze kilka osób i razem się coś kupi z lepszymi rabatami? Ktoś czeka też na lifting?
pafcio
Posty: 60
Rejestracja: 17 kwie 2018, o 09:04
Samochód: Superb III combi 4x4
Silnik: 2.0TSI (220KM)

Re: Uzyskane rabaty

Post autor: pafcio »

Każdy będzie oddzielnym podmiotem wiec nie wiem czy to coś da...
kp43h8
Posty: 5
Rejestracja: 16 sie 2018, o 20:28
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Re: Uzyskane rabaty

Post autor: kp43h8 »

Czy ja wiem, jak z całej Polski zbierzesz kilka osób i kupisz w nie wiem, Katowicach to co im sprzedaż 5 Superbów, 5 klientom z całej Polski z rabatem większym, niż mieliby z jednego klienta, bo reszta kupi w swoich miastach.

Marża na tych autach to konkretna gotówka i nie ma co się patyczkować. Można jeszcze pomyśleć o podpięciu się pod jakąś flotę, gdzieś czytałem kiedyś na forum wypowiedzi ludzi to potrafią załatwić potężne rabaty.

Ja kupowałem VW Jetta w styczniu z wyprzedaży rocznika cena 84 tys, rabat rocznika 12%, wujek pracujący w fabryce VW wziął na siebie (ja jako współwłaściciel) to łącznie dostałem 29% rabatu, bodajże za 58 500zł kupiłem. Po 1,5 roku z przebiegiem 25 tys sprzedałem ją gościowi za 59 tys....... ostatnio kumpel kupował VW Passat'a z 187 tys zrzucili mu na 135 tys, nie wiem jak to zrobił. Jak czytam o ludziach co się cieszą z 10-12% w Skodzie to jakoś mnie to nie przekonuje. BTW byłem dzisiaj w kilku salonach, widzieliście Arteona? Niezła bryka, kusi mnie wziąć znów na wujka, tylko chciałem w leasing, a on nie może.
Awatar użytkownika
CLO27
Posty: 9857
Rejestracja: 23 lis 2015, o 23:51
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: +-500 KM/600NM
Lokalizacja: Nowy Sacz

Re: Uzyskane rabaty

Post autor: CLO27 »

Co ty chciałeś zbiorowe zamowienie w kilku innych leasingach ns kilka różnych firm ? :mrgreen:
CZARNUCH SII 1,8 TSI mn moc seryjna x 2,5 ;)
viewtopic.php?f=18&t=7516
Kura SIII + Kuń GT + Dzik ZJ grand + Miś KQ :)
pafcio
Posty: 60
Rejestracja: 17 kwie 2018, o 09:04
Samochód: Superb III combi 4x4
Silnik: 2.0TSI (220KM)

Re: Uzyskane rabaty

Post autor: pafcio »

:D :)
Rabaty pracownicze to inna bajka ale jak już sam zauważyłeś ich zakup w leasingu jest niemożliwy.
kp43h8
Posty: 5
Rejestracja: 16 sie 2018, o 20:28
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Re: Uzyskane rabaty

Post autor: kp43h8 »

:D

Widziałem wpis na jednym z for gdzie gość napisał "Szkoda, że nie mówiłeś wcześniej bo właśnie moja firma zamówiła 700 Skód Octavii i miałbyś ją za śmieszne pieniądze jakbym "podpiął Cię pod zamówienie"", a też szukał auto w leasingu więc uznałem automatycznie, że idzie wykręcić taki numer.

@pafcio no tak, ale sam fakt, że mają dużą marże to można sporo zbić, nie ma co im wierzyć jak narzekają bo to zwykła ściema. Poznałem już trochę ludzi i chyba tylko w Żabce jest narzut typu 5%. Okna, dachówki, styropian, auta to wszystko jest na przynajmniej 40%.

Ostatnio pojechałem do kilku hurtowni po mp knaufa, Pani uznała, że 25,50 to maks co może mi zrobić przy 5 paletach na jeden dom, że oni mają 2% narzutu tylko itp płacze to mówię do niej, że za drogo bo kolega mówił, że powyżej 19 nie kupuje i mogę wziąć 25 palet za 18,50zł. Przyszedł kierownik, coś poklikał. Dobra, może być....... Na bank zarobił z 10%, a mnie dał praktycznie 30% upustu. Pani potem mówiła, że zarobią po 20 groszy na worku heheh.

Druga sprawa wybrałem materac Hildings Rumba, w sklepie mnie wyśmiali jak z ceny 5550 chciałem zejść na 4550zł. Bo to poniżej ich marży....... Wysłałem zapytanie ofertowe do około 30 sklepów, większość z nich proponowała 5080zł, znalazł się jeden co zaproponował 4700zł, a tu nagle przychodzi email "Dzień Dobry, zrobimy Panu ten materac za 3450zł z 30% rabatem - wysyłka bezpośrednio od producenta."

Także nie ma co się w butelkę nabijać, gdzie się da ugrać upust tam można próbować. Czy ciężko zarobione pieniądze czy nie, za darmo nie ma co ich oddawać :mrgreen:
ODPOWIEDZ