Forum Skoda Superb

Portal mi艂o艣nik贸w i u偶ytkownik贸w Skody Superb
Teraz jest 26 sie 2019, o 09:16

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Regulamin dzia艂u

1. Temat musi zaczyna膰 si臋 od [S1] lub [S2], a tre艣膰 powinna by膰 taka sama jak ta wyst臋puj膮ca w cenniku lub konfiguratorze, np. "[S2] Przygotowanie pod telefon GSM I"
2. Jeden w膮tek powinien dotyczy膰 jednej opcji wyposa偶enia dost臋pnej w cenniku lub konfiguratorze.

Utw贸rz nowy w膮tek Odpowiedz w w膮tku  [ Posty: 4143 ]  Przejd藕 na stron臋 Poprzednia strona  1 ... 273, 274, 275, 276, 277  Nast臋pna strona
Autor Wiadomo艣膰
PostNapisane: 11 lip 2019, o 16:25 

Do艂膮czy艂(a): 2 wrz 2013, o 12:42
Samoch贸d: Superb II
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
RTI nie jest obowi膮zkowe.
101%, a nawet deczko ni偶ej ostatnio mia艂em przy 45% wp艂acie i leasingu na 2 lata. Moim zdaniem fair enough :).

G贸ra

G贸ra
PostNapisane: 12 lip 2019, o 07:56 

Do艂膮czy艂(a): 24 lis 2015, o 00:51
Silnik: 1.8TSI CDAB (152KM)
Aktualnie: 350 KM/435NM
timanfaya napisa艂(a):
orlik napisa艂(a):
Prosz臋 tylko nie por贸wnywa膰 lokat bankowych do leasing贸w.
Kupuj膮c auto ju偶 na samym pocz膮tku jeste艣my w plecy, chyba, 偶e kupimy zabytkowe Porsche i jego cena z roku na rok b臋dzie ros艂a.

A co do lokat, nie ma lokat o oprocentowaniu 3% na kwoty np. 100 tysi臋cy na rok czasu, w zwi膮zku z bardzo niskimi stopami procentowymi NBP.
Mo偶na oczywi艣cie po艂asi膰 si臋 na tak膮 ale z ni偶szym wk艂adem i kr贸tszym czasem, ale nale偶y te偶 pami臋ta膰 o 19% podatku Belki od zysku, co ju偶 realnie obni偶a do ok. 2,4%. Istnieje wiele innych 藕r贸de艂, na kt贸rych mo偶na zarobi膰 a nie tylko wegetowa膰 pini膮dz.

A co do rabat贸w, s膮 lepsze i s膮 gorsze, wa偶ne 偶eby klient by艂 zadowolony :D a czy kupi艂e艣 kota w worku to i tak dowiesz si臋 w ci膮gu najbli偶szych trzech lat i 偶adnymi wzorami matematycznymi tego nie obliczysz na chwil臋 obecn膮.

Na rok mo偶e faktycznie nie, ale og贸lnie s膮. Przyk艂ad: Getin Bank 3% do 400k na koncie oszcz臋dno艣ciowym przez 4 miesi膮ce. 2,7% do 100k w Millennium, kt贸re mo偶na odnawia膰 w zasadzie na okr膮g艂o. Inbank na 3 lata na 2,95%. Polecam poprzegl膮da膰 w jakim艣 rankingu, np https://depozaur.pl
Mo偶na te偶聽i艣膰 w obligacje skarbowe indeksowane inflacj膮. Ja dokupuje co miesi膮c, rok temu zak艂ada艂em np. 10-letnie indeksowane inflacj膮. W bie偶膮cym okresie mam oprocentowanie 3,7% (w艂a艣nie dzi臋ki temu, 偶e CPI jest wysokie :))

Anyway, zgadzam si臋 te偶, 偶e nowe auto jest de facto strat膮 pieni臋dzy - cz臋sto fanaberi膮 / nagrod膮. Mnie akurat na tak膮 nagrod臋 sta膰, nie jestem typem polaka (kt贸rego pr贸bowa艂 mi wm贸wi膰 Clo) kt贸ry kupuje na kredyt i 偶eby rata by艂a niska - cho膰 ca艂o艣ciowo jest w plecy na grube tysi膮ce. W por贸wnaniu chodzi艂o mi po prostu o to, 偶e gdybym kupi艂 teraz auto za got贸wk臋, to zap艂aci艂bym 100% warto艣ci. Je艣li natomiast bior臋 leasing, to pomimo tego, 偶e finalnie wyjdzie mnie ca艂o艣ciowo ok. 104%, to moje oszcz臋dno艣ci przez te 3 lata zarobi膮 jakie艣 marne, ale jednak, odsetki na lokatach - i pokryj膮 to, co bierze ode mnie bank w formie leasingu.

PS. Mia艂em ju偶 leasing (i to nawet w VW) wi臋c wiem jak to mniej wi臋cej dzia艂a i ile wychodzi na ko艅cu :)

Nic ci nie pr贸buje wm贸wi膰...rozumiem ju偶 co pr贸bowa艂e艣 nieumiej臋tnie przekaza膰...ale to chyba normalne, 偶e dla r贸偶nych aut w r贸偶nych kwotach rabat jest r贸偶ny, znaczy my艣la艂em 偶e to oczywiste dla ludzi, jak wida膰 nie dla wszystkich...
Og贸lnie leasing贸w mia艂em/mam dziesi膮tki i rabaty negocjowa艂em nie tylko w skodzie. Finalnie interesuje ci臋 po prostu cena ostateczna i ile uda艂o ci si臋 "urwa膰" ......鈥.czy kupujesz full opcje czy golasa proporcjonalnie "zyskujesz" tyle samo...

G贸ra

PostNapisane: 12 lip 2019, o 15:07 

Do艂膮czy艂(a): 13 kwi 2017, o 10:58
Samoch贸d: Superb III 4x4
Silnik: 2.0TSI (280KM)
CLO27 napisa艂(a):
timanfaya napisa艂(a):
orlik napisa艂(a):
Prosz臋 tylko nie por贸wnywa膰 lokat bankowych do leasing贸w.
Kupuj膮c auto ju偶 na samym pocz膮tku jeste艣my w plecy, chyba, 偶e kupimy zabytkowe Porsche i jego cena z roku na rok b臋dzie ros艂a.

A co do lokat, nie ma lokat o oprocentowaniu 3% na kwoty np. 100 tysi臋cy na rok czasu, w zwi膮zku z bardzo niskimi stopami procentowymi NBP.
Mo偶na oczywi艣cie po艂asi膰 si臋 na tak膮 ale z ni偶szym wk艂adem i kr贸tszym czasem, ale nale偶y te偶 pami臋ta膰 o 19% podatku Belki od zysku, co ju偶 realnie obni偶a do ok. 2,4%. Istnieje wiele innych 藕r贸de艂, na kt贸rych mo偶na zarobi膰 a nie tylko wegetowa膰 pini膮dz.

A co do rabat贸w, s膮 lepsze i s膮 gorsze, wa偶ne 偶eby klient by艂 zadowolony :D a czy kupi艂e艣 kota w worku to i tak dowiesz si臋 w ci膮gu najbli偶szych trzech lat i 偶adnymi wzorami matematycznymi tego nie obliczysz na chwil臋 obecn膮.

Na rok mo偶e faktycznie nie, ale og贸lnie s膮. Przyk艂ad: Getin Bank 3% do 400k na koncie oszcz臋dno艣ciowym przez 4 miesi膮ce. 2,7% do 100k w Millennium, kt贸re mo偶na odnawia膰 w zasadzie na okr膮g艂o. Inbank na 3 lata na 2,95%. Polecam poprzegl膮da膰 w jakim艣 rankingu, np https://depozaur.pl
Mo偶na te偶聽i艣膰 w obligacje skarbowe indeksowane inflacj膮. Ja dokupuje co miesi膮c, rok temu zak艂ada艂em np. 10-letnie indeksowane inflacj膮. W bie偶膮cym okresie mam oprocentowanie 3,7% (w艂a艣nie dzi臋ki temu, 偶e CPI jest wysokie :))

Anyway, zgadzam si臋 te偶, 偶e nowe auto jest de facto strat膮 pieni臋dzy - cz臋sto fanaberi膮 / nagrod膮. Mnie akurat na tak膮 nagrod臋 sta膰, nie jestem typem polaka (kt贸rego pr贸bowa艂 mi wm贸wi膰 Clo) kt贸ry kupuje na kredyt i 偶eby rata by艂a niska - cho膰 ca艂o艣ciowo jest w plecy na grube tysi膮ce. W por贸wnaniu chodzi艂o mi po prostu o to, 偶e gdybym kupi艂 teraz auto za got贸wk臋, to zap艂aci艂bym 100% warto艣ci. Je艣li natomiast bior臋 leasing, to pomimo tego, 偶e finalnie wyjdzie mnie ca艂o艣ciowo ok. 104%, to moje oszcz臋dno艣ci przez te 3 lata zarobi膮 jakie艣 marne, ale jednak, odsetki na lokatach - i pokryj膮 to, co bierze ode mnie bank w formie leasingu.

PS. Mia艂em ju偶 leasing (i to nawet w VW) wi臋c wiem jak to mniej wi臋cej dzia艂a i ile wychodzi na ko艅cu :)

Nic ci nie pr贸buje wm贸wi膰...rozumiem ju偶 co pr贸bowa艂e艣 nieumiej臋tnie przekaza膰...ale to chyba normalne, 偶e dla r贸偶nych aut w r贸偶nych kwotach rabat jest r贸偶ny, znaczy my艣la艂em 偶e to oczywiste dla ludzi, jak wida膰 nie dla wszystkich...
Og贸lnie leasing贸w mia艂em/mam dziesi膮tki i rabaty negocjowa艂em nie tylko w skodzie. Finalnie interesuje ci臋 po prostu cena ostateczna i ile uda艂o ci si臋 "urwa膰" ......鈥.czy kupujesz full opcje czy golasa proporcjonalnie "zyskujesz" tyle samo...

Czytam Wasz膮 dyskusj臋 i wcale nie uwa偶am, 偶eby kolega timanfaya cokolwiek nieudolnie przekazywa艂 - wr臋cz przeciwnie.
Ale jak wida膰 ka偶dy mo偶e mie膰 swoje zdanie.

G贸ra

PostNapisane: 15 lip 2019, o 15:05 

Do艂膮czy艂(a): 16 lis 2018, o 11:31
Samoch贸d: Superb III combi
Silnik: 2.0TDI (190KM)
Czy mia艂 kto艣 z was sytuacj臋, 偶e tu偶 przed odbiorem zakwestionowali wam rabat i kazali dop艂aci膰?

czekam ju偶 7 miesi臋cy i kiedy ju偶 samoch贸d przyjecha艂 do dealera taka historia, nie wierz臋...

G贸ra

PostNapisane: 15 lip 2019, o 15:15 

Do艂膮czy艂(a): 24 lis 2015, o 00:51
Silnik: 1.8TSI CDAB (152KM)
Aktualnie: 350 KM/435NM
Czesty zabieg :lol: zapytaj kolegi faya co z tym zrobi膰 :mrgreen:

G贸ra

PostNapisane: 16 lip 2019, o 06:48 

Imi臋: Jacek
Do艂膮czy艂(a): 18 gru 2016, o 17:24
Aktualnie: 430PS/535Nm
Interesuj膮ce... czekam na fina艂 sprawy :) BTW.... ale ch00je.

G贸ra

PostNapisane: 23 lip 2019, o 14:38 

Imi臋: Micha艂
Do艂膮czy艂(a): 23 lip 2019, o 14:33
To ja dorzuc臋 swoich kilka groszy. Auto s艂u偶bowe wi臋c zni偶ka flotowa.

Superb III, 2,0 TSI 200 kW (272 KM) - Cena podstawowa 170.400 + dodatki za 47.550 = 219.050
Rabaty na wysoko艣膰 35.048 PLN czyli 16%.
Cena ostateczna 184.002 PLN brutto, 149.595k netto

G贸ra

PostNapisane: 24 lip 2019, o 23:34 

Do艂膮czy艂(a): 21 sie 2018, o 05:16
Samoch贸d: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 200KM
Witajcie
Jestem swiezo po z艂o偶eniu zam贸wienia na superba
Sportline cena katalogowa 225 390 zl z dodatkami w Wawie zeszli do 207 000
poza w Minsku 203 000 oczywi艣cie ceny ko艅cowe.
Jesli kto艣 pisze 偶e dosta艂 15 % lub wi臋cej to jest pracownikiem
Skody. Samochod m贸j mia艂 by膰 zamawiany przez moj膮 szwagierke kt贸r膮 pracuje w skodzie
Cena przy jej rabacie 188 700 zl. Niestety nie wysz艂o. Takiego rabatu nikt z ulicy nie otzyma. 15% rabat pracowniczy.
Samochod kupowany na osob臋 fizyczn膮 nie na firme

G贸ra

PostNapisane: 25 lip 2019, o 09:51 

Imi臋: leszek
Do艂膮czy艂(a): 18 wrz 2013, o 14:13
Aktualnie: 213KM
ca艂y czas 偶le liczycie rabaty ale szkoda o tym ju偶 pisa膰.. :roll:
nie wliczajcie sta艂ego upustu importera do rabatu ludzie..
to 偶aden rabat tylko marketingowe sranie ludziom do 艂b贸w ..偶e niby taniej maj膮..r贸wnie dobrze mo偶na wywali膰 cen臋 superba na 150tys w podstawowej wersji i da膰 50tys upustu sta艂ego..
powinno sie liczy膰 - cena katalogowa z doposa偶eniem i upustem importera i dopiero od tego liczy膰 realny rabat/upust.

G贸ra

PostNapisane: 25 lip 2019, o 10:20 

Do艂膮czy艂(a): 8 wrz 2013, o 09:56
Nie do ko艅ca Leszku. Upust od importera nie jest sta艂y i si臋 zmienia w czasie. Czasem to b臋dzie -10 kzl, innym razem -20 kzl, a jeszcze innym teoretycznie nic, ale dealer mo偶e wi臋cej.

G贸ra

PostNapisane: 25 lip 2019, o 10:46 

Imi臋: leszek
Do艂膮czy艂(a): 18 wrz 2013, o 14:13
Aktualnie: 213KM
no ale jak jest dany przez importera to wszyscy maja jednakowy i tyle wi臋c nie powinno by膰 to liczone.
zgadza sie 偶e jak niema nic to wtedy indywidualne negocjacje i wtedy liczysz sobie rabat od normalnej ceny , ale wtedy znowu wszyscy go tak licz膮 poniewa偶 niema takich sytuacja 偶e w jednym salonie jest sta艂y rabat importera a w drugim niema.

G贸ra

PostNapisane: 27 lip 2019, o 12:56 

Do艂膮czy艂(a): 27 lip 2019, o 12:29
Samoch贸d: Superb III combi
Silnik: 1.5TSI DADA (150KM)
Na wst臋pie witam wszystkim w swoim pierwszym po艣cie!

Ja osobi艣cie uwa偶am, 偶e skoro rabat importera jest zmienny to mo偶na go wlicza膰 w sum臋 rabatow膮. Wtedy:
kwota do zap艂aty /[katalogowa + wybrane dodatki (razem z przegl膮dami, gwarancj膮 i wszystkim co uda艂o si臋 wywalczy膰 w salonie)] = uzyskany rabat - 1
Zreszt膮 niewa偶ne jak, wa偶ne by jasno i czytelnie dla innych!

W moim przypadku na firm臋 z leasingiem VW.
Superb combi style MY2020 1.5TSI DSG + dodatki = 156750.00 z艂
Uzyskana cena 135950.00 zl
Rabat 13.3%

Uwa偶am 偶e ca艂kiem nie藕le jak na auto do produkcji, bez 偶adnych znajomo艣ci w salonie, a tylko z dwukrotnie przedstawion膮 kontrofert膮 z innego salonu

Teraz pozosta艂o ju偶 tylko czeka膰 na do 37 tygodnia na produkcj臋 i dalej na dostaw臋

G贸ra

PostNapisane: 13 sie 2019, o 22:17 

Imi臋: Marcin
Do艂膮czy艂(a): 11 cze 2019, o 10:03
Samoch贸d: Superb III
Aktualnie: 190KM
Uzyskany rabat:
Katalogowo 144269 PLN
Zakup 125000
Rabat: 19269 PLN

13.35% rabatu.
Zakup za got贸wk臋. Czas oczekiwania: 6+ mc-y.

G贸ra

PostNapisane: 14 sie 2019, o 17:41 

Do艂膮czy艂(a): 6 lis 2011, o 12:32
max98, jakie艣 szczeg贸艂y? Dlaczego a偶 tak d艂ugi termin oczekiwania? Kilka os贸b pisa艂o na forum, 偶e dostali do艣膰 kr贸tkie terminy produkcji.

G贸ra

PostNapisane: 14 sie 2019, o 18:19 

Do艂膮czy艂(a): 21 mar 2019, o 11:16
Samoch贸d: Superb III combi 4x4
Aktualnie: b臋dzie 272 09.19
krzysn napisa艂(a):
max98, jakie艣 szczeg贸艂y? Dlaczego a偶 tak d艂ugi termin oczekiwania? Kilka os贸b pisa艂o na forum, 偶e dostali do艣膰 kr贸tkie terminy produkcji.

w艣r贸d jego 9 post贸w mo偶na znale藕膰 taki, kt贸ry to wyja艣nia ;)
Cytuj:
Moj samochod zamowiony zostal 11.10.2018 a w poniedzialek poszedl na produkcj臋, dzisiaj jest na lakierni. 2.0 TSI 140kW, ktory mial byc od stycznia 2019 a wszedl dopiero z FL.

nie bylo silnika ;)

G贸ra

G贸ra
Wy艣wietl posty nie starsze ni偶:  Sortuj wg  
Utw贸rz nowy w膮tek Odpowiedz w w膮tku  [ Posty: 4143 ]  Przejd藕 na stron臋 Poprzednia strona  1 ... 273, 274, 275, 276, 277  Nast臋pna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Nie mo偶esz rozpoczyna膰 nowych w膮tk贸w
Nie mo偶esz odpowiada膰 w w膮tkach
Nie mo偶esz edytowa膰 swoich post贸w
Nie mo偶esz usuwa膰 swoich post贸w
Nie mo偶esz dodawa膰 za艂膮cznik贸w

Szukaj:
Skocz do: