[SIII Kombi Style] O krok od finalnej decyzji

Opinie, pytania i porady dotyczące zakupu Superba
Regulamin forum
1. Temat musi zaczynać się od [S1] lub [S2], a treść powinna być taka sama jak ta występująca w cenniku lub konfiguratorze, np. "[S2] Przygotowanie pod telefon GSM I"
2. Jeden wątek powinien dotyczyć jednej opcji wyposażenia dostępnej w cenniku lub konfiguratorze.
Foton

Re: [SIII Kombi Style] O krok od finalnej decyzji

Post autor: Foton »

No ale niezle pojechales z 1.4 tsi do 2.0 tdi :)
Awatar użytkownika
plipiec
Posty: 141
Rejestracja: 31 gru 2016, o 19:16
Samochód: Superb III combi
Silnik: 1.6TDI (120KM)
Imię: Paweł
Lokalizacja: Warszawa

Re: [SIII Kombi Style] O krok od finalnej decyzji

Post autor: plipiec »

U mnie to jest zakup na jakieś 8-10 lat pewnie, wiec z tej perspektywy wole teraz dołożyć niż pózniej przez lata żałować :)


•——•——•——•——•——•——•
Pozdro! [mobilnie @ tapatalk]
---------------------
naERANIE.pl - największy, polski portal popkulturowy.
Filmy, seriale, gry, ksiązki - zapowiedzi, wiadomości, recenzje...
Awatar użytkownika
CLO27
Posty: 9857
Rejestracja: 23 lis 2015, o 23:51
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: +-500 KM/600NM
Lokalizacja: Nowy Sacz

Re: [SIII Kombi Style] O krok od finalnej decyzji

Post autor: CLO27 »

plipiec pisze:U mnie to jest zakup na jakieś 8-10 lat pewnie, wiec z tej perspektywy wole teraz dołożyć niż pózniej przez lata żałować :)


•——•——•——•——•——•——•
Pozdro! [mobilnie @ tapatalk]
:lol: o kufa :lol: 220 kucy benzin jak ty tym po mieście chcesz jeździć :mrgreen:
CZARNUCH SII 1,8 TSI mn moc seryjna x 2,5 ;)
viewtopic.php?f=18&t=7516
Kura SIII + Kuń GT + Dzik ZJ grand + Miś KQ :)
Foton

Re: [SIII Kombi Style] O krok od finalnej decyzji

Post autor: Foton »

plipiec pisze:U mnie to jest zakup na jakieś 8-10 lat pewnie, wiec z tej perspektywy wole teraz dołożyć niż pózniej przez lata żałować :)


•——•——•——•——•——•——•
Pozdro! [mobilnie @ tapatalk]
No to chlopie bierz tsi 1.8 a jak budzet pociagnie to 2.0.
Awatar użytkownika
JacekRS
Posty: 1420
Rejestracja: 18 gru 2016, o 16:24
Samochód: Superb III 4x4
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Aktualnie: 430PS/535Nm
Imię: Jacek
Lokalizacja: Jaworzno

Re: [SIII Kombi Style] O krok od finalnej decyzji

Post autor: JacekRS »

Wiecie jak to jest, każdy kupuje wedle swojego osądu i miary.

Ja np mimo, że SIII przejechałem dopiero 700km to powiem już na starcie, że ekonomii w tym nie będzie, ale spodziewałem się, że spalanie będę miał na poziomie 12-13l i tak na razie mi wychodzi przy "delikatnej jeździe" w koło komina i do pracy.

W OIII RS miałem TDI - w zasadzie na spalanie wcale nie zwracałem uwagi, bo gniotąc go po mieście, albo inaczej nie interesując się "przepisami" spalanie miałem 7,2-7,4l/100km, co innego trasa - tam miałem 9,0 i w górę, ale trasy u mnie były 1-3 razy w roku. Także można powiedzieć, że SIII będę robił 100km dwa razy drożej, co przy moich rocznych przebiegach ok 25-27kkm będzie widoczne w portfelu, ale to zaznaczam, że było brane pod uwagę.

Rozumiem forumowicza "plipiec", bo wydać na paliwo 600PLN/m-c a 1200PLN/m-c w skali roku robi się ciekawa/konkretna sumka :)
szms
Zasłużony
Posty: 15316
Rejestracja: 13 maja 2012, o 10:59
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Re: [SIII Kombi Style] O krok od finalnej decyzji

Post autor: szms »

oooo mam podobnie, właśnie jak się trochę jeździ to w całym roku, czy użytkowaniu auta kilka lat robi się kwota taka, że czasami człowiek może złapać się za głowę :D
Awatar użytkownika
plipiec
Posty: 141
Rejestracja: 31 gru 2016, o 19:16
Samochód: Superb III combi
Silnik: 1.6TDI (120KM)
Imię: Paweł
Lokalizacja: Warszawa

Re: [SIII Kombi Style] O krok od finalnej decyzji

Post autor: plipiec »

Jarek104 pisze:takie przebiegi robisz żeby kupować TDI?
Czy posłuchałeś geniusza, który wyznaj zasadę że diesel mało pali, a że w mieście DPF szlag trafi to już nie ma znaczenia..
Jarek no ale powiedz mi gdzie ja mam błąd w myśleniu (bo nie wykluczam, że mogę się mylić):
– bez względu na silnik, chcę w nowym aucie ogrzewanie postojowe.
– skoro tak, to - czy TSI czy TDI – ruszam na ciepłym silniku.
– odpada więc argument z czasem grzania silnika na krótkich odcinkach.
– DPF – ile on musi popracować na tych wyższych obrotach, żeby się "przepalić"? 15-20 minut? To raz w tygodniu skoczę do brata pod Warszawę i z głowy :D

Chyba, że o czymś jeszcze nie pomyślałem i mogą mnie zaskoczyć jakieś bonusowe koszty czy "ukryte zalety" TDI? :)
---------------------
naERANIE.pl - największy, polski portal popkulturowy.
Filmy, seriale, gry, ksiązki - zapowiedzi, wiadomości, recenzje...
szms
Zasłużony
Posty: 15316
Rejestracja: 13 maja 2012, o 10:59
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Re: [SIII Kombi Style] O krok od finalnej decyzji

Post autor: szms »

Jakby nie patrzeć, Twoje argumenty są ok... :D


Ja czasami biję się z myślami - następny tdi czy tsi... ale nie do końca daję wiarę, jednak spala 2 litry więcej, przy mojej jeździe przez 5-6 lat to mam na Citigo, dla jednych to mało, dla drugich dużo. Dodam, ze jeszcze nigdy nie robiłem wtrysków, ani turba... więc powiedzmy, że kalkulacja mi się nie odbiła. Poza tym jeszcze, zaznaczam jeszcze - diesla łatwiej sprzedać niż benzynę... na takiego superba w tdi to się ślinią jak pojeba...ni :lol:
Awatar użytkownika
Milus
Posty: 539
Rejestracja: 13 lut 2016, o 11:53
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Lokalizacja: Mikołów

Re: [SIII Kombi Style] O krok od finalnej decyzji

Post autor: Milus »

plipiec pisze:
Jarek104 pisze:takie przebiegi robisz żeby kupować TDI?
Czy posłuchałeś geniusza, który wyznaj zasadę że diesel mało pali, a że w mieście DPF szlag trafi to już nie ma znaczenia..
Jarek no ale powiedz mi gdzie ja mam błąd w myśleniu (bo nie wykluczam, że mogę się mylić):
– bez względu na silnik, chcę w nowym aucie ogrzewanie postojowe.
– skoro tak, to - czy TSI czy TDI – ruszam na ciepłym silniku.
– odpada więc argument z czasem grzania silnika na krótkich odcinkach.
– DPF – ile on musi popracować na tych wyższych obrotach, żeby się "przepalić"? 15-20 minut? To raz w tygodniu skoczę do brata pod Warszawę i z głowy :D

Chyba, że o czymś jeszcze nie pomyślałem i mogą mnie zaskoczyć jakieś bonusowe koszty czy "ukryte zalety" TDI? :)
Nie pomyślałeś o tym że nie odpalisz za miesiąc. Robiąc krótkie odcinki rozładuje się aku przez ogrzewanie.
szms
Zasłużony
Posty: 15316
Rejestracja: 13 maja 2012, o 10:59
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Re: [SIII Kombi Style] O krok od finalnej decyzji

Post autor: szms »

Ale to chyba bez różnicy czy benzyna czy diesel... tak czy siak o aku trzeba dbać.
Awatar użytkownika
Milus
Posty: 539
Rejestracja: 13 lut 2016, o 11:53
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Lokalizacja: Mikołów

Re: [SIII Kombi Style] O krok od finalnej decyzji

Post autor: Milus »

szms pisze:Ale to chyba bez różnicy czy benzyna czy diesel... tak czy siak o aku trzeba dbać.
Bo od początku o tym nie myślał
Foton

Re: [SIII Kombi Style] O krok od finalnej decyzji

Post autor: Foton »

szms pisze:Jakby nie patrzeć, Twoje argumenty są ok... :D


Ja czasami biję się z myślami - następny tdi czy tsi... ale nie do końca daję wiarę, jednak spala 2 litry więcej, przy mojej jeździe przez 5-6 lat to mam na Citigo, dla jednych to mało, dla drugich dużo. Dodam, ze jeszcze nigdy nie robiłem wtrysków, ani turba... więc powiedzmy, że kalkulacja mi się nie odbiła. Poza tym jeszcze, zaznaczam jeszcze - diesla łatwiej sprzedać niż benzynę... na takiego superba w tdi to się ślinią jak pojeba...ni :lol:
Wez pod uwage jeszcze cene zakupu tsi i tdi.
Foton

Re: [SIII Kombi Style] O krok od finalnej decyzji

Post autor: Foton »

plipiec pisze:
Jarek104 pisze:takie przebiegi robisz żeby kupować TDI?
Czy posłuchałeś geniusza, który wyznaj zasadę że diesel mało pali, a że w mieście DPF szlag trafi to już nie ma znaczenia..
Jarek no ale powiedz mi gdzie ja mam błąd w myśleniu (bo nie wykluczam, że mogę się mylić):
– bez względu na silnik, chcę w nowym aucie ogrzewanie postojowe.
– skoro tak, to - czy TSI czy TDI – ruszam na ciepłym silniku.
– odpada więc argument z czasem grzania silnika na krótkich odcinkach.
– DPF – ile on musi popracować na tych wyższych obrotach, żeby się "przepalić"? 15-20 minut? To raz w tygodniu skoczę do brata pod Warszawę i z głowy :D

Chyba, że o czymś jeszcze nie pomyślałem i mogą mnie zaskoczyć jakieś bonusowe koszty czy "ukryte zalety" TDI? :)
Blednie zakladasz, ze brat będzie sie chcial toba widziec co tydzień. Chyba ze tylko będziesz sprawdzal czy jest w domu i chce cie przyjac:)
szms
Zasłużony
Posty: 15316
Rejestracja: 13 maja 2012, o 10:59
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Re: [SIII Kombi Style] O krok od finalnej decyzji

Post autor: szms »

Biorę to pod uwagę, różnica była, nie wiem jak teraz, bo się nei orientowałem ok. 10 kzł - mi to sie zwraca w 1,5 roku, przy użytkowaniu auta 6 lat... no ma sens czy nie? Póki co u mnie ma, ale mówię... zaczynam się zastanawiać nad benzyną w następnym przypadku, zobaczymy co czas przyniesie. :roll:
Foton

Re: [SIII Kombi Style] O krok od finalnej decyzji

Post autor: Foton »

Zalezy co ci się trafi i juz:)
ODPOWIEDZ