[S2] pomoc w zakupie superba

Opinie, pytania i porady dotyczące zakupu Superba
Regulamin forum
1. Temat musi zaczynać się od [S1] lub [S2], a treść powinna być taka sama jak ta występująca w cenniku lub konfiguratorze, np. "[S2] Przygotowanie pod telefon GSM I"
2. Jeden wątek powinien dotyczyć jednej opcji wyposażenia dostępnej w cenniku lub konfiguratorze.
cuukier93

[S2] pomoc w zakupie superba

Post autor: cuukier93 »

od długiego czasu przeszukuje internety, jezdze oglądać i nie moge trafić na ciekawy egzemplarz.
moja vectra c prosi się już o zmianę, a i rodzinka mi się powieksza w najbliższym czasie także superb byłby jak znalazł :)

Przeznaczyć chciałbym nie więcej niż 65 tys.
Superb raczej w dieslu(170KM) spodobał mi się nieziemsko, mam na mysli elastyczność i dynamikę. Moja Viki była w benzynie 122KM także sami rozumiecie :D
Skrzynia? ostatnio oglądając 2 egzemplarze obie miały DSG. Wcześniej raczej nie miałem styczności z automatami także było to ciekawe przezycie wykonując jazde próbną. Nie obraziłbym się gdyby trafił się automat, ale manual też jak najbardziej mile widziany. Dodam jeszcze ze jestem z tych co wolą sedana :P

Jednym z już oglądanych był ten: https://www.otomoto.pl/oferta/skoda-sup ... 49ddb5f2cc w razie gdyby ktoś był zainteresowany. Malowany prawy błotnik przod i drzwi od pilota. Panowie w Plichcie zazekali się że to z powodu drobnych rys, a wycena z ubezp wynosiła ok 8,5 tys zł. Do tego lakier na całym aucie strasznie zaniedbany, dużo odprysków, przetarć, obić. Wnętrze ładnie utrzymane, nie było do czego się przyczepić. W każdym razie jak za tą cenę sobie odpuściłem.

Na tą chwile zerknijcie prosze i co myślicie? To moje kolejne typy do obejrzenia
https://www.otomoto.pl/oferta/skoda-sup ... xtor=SEC-8 z tego co sie dowiedziałem tylny lewy błotnik malowany(przetarcia), maska malowana(rysy). Dwumas daje sie we znaki, w bliskim czasie do wymiany. Podobno w karcie pojazdu wpisana "Polska Siatkówka". Warto jechać?

https://www.otomoto.pl/oferta/skoda-sup ... xtor=SEC-8 Wg tego co mówił facet, przebieg oryginalny do sprawdzenia. Auto służyło jako takie reprezentacyjne prezesowi firmy(stad przebieg) hmm?

i ostatnie: https://www.olx.pl/oferta/skoda-superb- ... 3f18529625 2 właścicieli, zapewnienia ze dwumas jeszcze nie daje się we znaki, reszta jak widać.

wybaczcie za rozmach :p
Co myślicie o tych trzech ostatnich?
apm16
Posty: 338
Rejestracja: 18 gru 2011, o 15:45
Samochód: Superb III combi
Silnik: 1.4TSI (150KM)
Aktualnie: 175/310
Imię: Andrzej
Lokalizacja: WWL

Re: [S2] pomoc w zakupie superba

Post autor: apm16 »

Witaj
z Kielc pewnie ma jeszcze oryginalne tarcze , klocki , tą bym brał , potargować i za 60 dych wziąć . 5 lat użytkowania bez większych problemów .
Powodzenia Andrzej
custom
Posty: 154
Rejestracja: 31 sty 2016, o 23:15
Samochód: Superb II combi 4x4
Silnik: 3.6 V6 FSI CDVA (260KM)
Aktualnie: 275km 389 Nm
Lokalizacja: Wrocław

Re: [S2] pomoc w zakupie superba

Post autor: custom »

może benzyna 3.6 ;)
cuukier93

Re: [S2] pomoc w zakupie superba

Post autor: cuukier93 »

A masz takowa? :p

nabazgrane z s7
Awatar użytkownika
Enriquez
Administrator
Posty: 13596
Rejestracja: 2 cze 2012, o 09:20
Samochód: Inny
Rocznik: 2022
Silnik: Inny
Imię: Marcin
Lokalizacja: Łódź - Wieś ELW

Re: [S2] pomoc w zakupie superba

Post autor: Enriquez »

no ma i chce sprzedać
Pozdrawiam
Marcin
---
Nie udzielam porad technicznych na PW. Nie podejmuję się wykonywania żadnych modyfikacji w cudzych samochodach. Proszę mnie o to nie pytać.
szczypiorek

Re: [S2] pomoc w zakupie superba

Post autor: szczypiorek »

Plichta ma jeszcze mojego superba niestety silnik to 1.8tsi więc jak będziesz deptal to pije olej . Ale co do stanu techniczno wizualnego powinieneś nie mieć zastrzeżeń. Cena hmmm 47 tys no ale pewnie do zbycia i to sporo ...stoi w Gdyni jakbyś był zainteresowany służę historia...

Nie Whity nie mam w tym interesu ale dlaczego nie pomoc.
cuukier93

Re: [S2] pomoc w zakupie superba

Post autor: cuukier93 »

Niestety jesli chodzi o benzyny to nie jestem co do nich przekonany. Moj brat uzytkyje wlasnie 1,8 tsi i pije olej po drugie przy dynamiczniejszej jezdzie spalanie powyzej dyszki..

nabazgrane z s7
szczypiorek

Re: [S2] pomoc w zakupie superba

Post autor: szczypiorek »

cuukier93 pisze:Niestety jesli chodzi o benzyny to nie jestem co do nich przekonany. Moj brat uzytkyje wlasnie 1,8 tsi i pije olej po drugie przy dynamiczniejszej jezdzie spalanie powyzej dyszki..

nabazgrane z s7

I to grubo 12-14 na sto plus jakieś 200ml oleju na 1000km
cuukier93

Re: [S2] pomoc w zakupie superba

Post autor: cuukier93 »

Ile oleju dolewa nie wiem, ale wiem tyle ze robi to dosc czesto. Ile powyzej dyszki nie wnikalem, wystarczylo mi to 'powyzej dyszki'

Tymczasem ogladam ta Twoja, prezentuje sie ładnie, ale jednak ten silnik

nabazgrane z s7
custom
Posty: 154
Rejestracja: 31 sty 2016, o 23:15
Samochód: Superb II combi 4x4
Silnik: 3.6 V6 FSI CDVA (260KM)
Aktualnie: 275km 389 Nm
Lokalizacja: Wrocław

Re: [S2] pomoc w zakupie superba

Post autor: custom »

Mi 3.6 spala 11 przy predkosciach rzedu 160 a oleju nic :)
cuukier93

Re: [S2] pomoc w zakupie superba

Post autor: cuukier93 »

A przy 130-140? :p pewnie cos kolo 9? Rzadko zdarza mi sie jezdzic szybciej.
Awatar użytkownika
Enriquez
Administrator
Posty: 13596
Rejestracja: 2 cze 2012, o 09:20
Samochód: Inny
Rocznik: 2022
Silnik: Inny
Imię: Marcin
Lokalizacja: Łódź - Wieś ELW

Re: [S2] pomoc w zakupie superba

Post autor: Enriquez »

Mi przy 200 - 11,2 - sprawdzone ostatnio codziennie do roboty 76km.
Pozdrawiam
Marcin
---
Nie udzielam porad technicznych na PW. Nie podejmuję się wykonywania żadnych modyfikacji w cudzych samochodach. Proszę mnie o to nie pytać.
Awatar użytkownika
szwagier10
Posty: 25
Rejestracja: 28 mar 2014, o 22:27
Samochód: Superb II combi 4x4
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Aktualnie: powerbox ....
Lokalizacja: Warszawa

Re: [S2] pomoc w zakupie superba

Post autor: szwagier10 »

cuukier93 pisze:A przy 130-140? :p pewnie cos kolo 9? Rzadko zdarza mi sie jezdzic szybciej.
Zatrzymali mnie kiedyś gliniarze nieoznakowanym superbem- maja wlasnie silnik 3,6. Jak zapytałem ile im pali- to mówił,ze średnio 11... i faktycznie tyle komp pokazywał. Ich styl jazdy- wiadomo......zgodnie z przepisami- pościg- zgodnie z przepisami-pościg ;)


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
cuukier93

Re: [S2] pomoc w zakupie superba

Post autor: cuukier93 »

To dalej wiecej niz bym chcial zeby mi palil :)

Wracajac do pierwszego posta, mozecie sie jakos odniesc do linkow?

Ten z Kielc, moze byc wiarygodny? Przydaloby sie historie z ubezpieczalni wyciagnac
Awatar użytkownika
Enriquez
Administrator
Posty: 13596
Rejestracja: 2 cze 2012, o 09:20
Samochód: Inny
Rocznik: 2022
Silnik: Inny
Imię: Marcin
Lokalizacja: Łódź - Wieś ELW

Re: [S2] pomoc w zakupie superba

Post autor: Enriquez »

Z linków nie, z dwóch powodów - to takie wróżenie z fusów, a po drugie to są jakieś sedany (bleeee).
Zawsze, ale to zawsze lepiej kupić auto od kogoś kogo się zna, lub znane z forum.
Pozdrawiam
Marcin
---
Nie udzielam porad technicznych na PW. Nie podejmuję się wykonywania żadnych modyfikacji w cudzych samochodach. Proszę mnie o to nie pytać.
ODPOWIEDZ