Superb 3 L&K 220 KM Limousine

Opinie, pytania i porady dotyczące zakupu Superba
Regulamin forum
1. Temat musi zaczynać się od [S1] lub [S2], a treść powinna być taka sama jak ta występująca w cenniku lub konfiguratorze, np. "[S2] Przygotowanie pod telefon GSM I"
2. Jeden wątek powinien dotyczyć jednej opcji wyposażenia dostępnej w cenniku lub konfiguratorze.
invi
Posty: 48
Rejestracja: 27 paź 2016, o 19:52
Samochód: Superb III
Silnik: 2.0TSI (190KM)
Imię: Mariusz
Lokalizacja: Kraków

Superb 3 L&K 220 KM Limousine

Post autor: invi »

Hej, mam do was sprawę :). Podjąłem decyzję, że kolejnym autem będzie: Superb Laurin & Klement 2,0 TSI 162 kW (220 KM) 6-biegowa automatyczna DSG. Po przestudiowaniu tego forum mniej więcej już wiem jaką chcę konfigurację auta. Zastanawiam się jeszcze nad kilkoma opcjami no i dograniem rabatu w salonie (dodatkowo skorzystałem z carly.pl). Może tutaj dostanę lepszy rabat? :lol:

Mam do was kilka pytań odnośnie wyposażenia opcjonalnego:

1. Czy ktoś widział te czarne felgi na żywo?
Bardzo mi się podobają, ale nigdzie nawet w Google nie mogę znaleźć przykładowej fotki poza konfiguratorem Skody
2. Czy przydatna jest funkcja SMART LINK ze zdalną obsługą nawigacji Columbus?
Ogólnie planuje korzystać z nawigacji Sygic poprzez AndroidAuto/MirrorLink z mojego telefonu, więc nie wiem do końca czy warto to dodać, bo sam SMART LINK jest w standardzie :roll:
3. Czy biorąc auto w leasing jestem zmuszony brać KEYLESS + alarm? I tak chcę wziąć GAP fakturowy na cały okres leasingu.
4. Ciągle się waham nad łopatkami za kierownicą, bo nigdy jeszcze nie jeździłem na codzień automatem i nie wiem czy mi podejdą. Warto?
5. Co sądzicie o dodatkowych pakietach pogwarancyjnych i przeglądów? Czy warto któryś dokupić? Ten pakiet pogwarancyjny: 2 lata, do 60 000 km* jest liczony od zakończenia gwarancji jeśli chodzi o km? Czyli jak mam gwarancję na 2 lata i nakulałem 50 000 km to jak go dodam to będę miał w sumie gwarancję do 110 000 km?
6. Co waszym zdaniem jest jeszcze koniecznie warto wziąć dodatkowo? Może coś pominąłem?

Ogólnie to wahałem się jeszcze czy to ma być właśnie ten Superb czy może Seat Cupra 300 ST 4x4, ale chyba się nie doczekam ceny nowej Cupry, bo chcę złożyć zamówienie jeszcze w tym miesiącu. Pewnie będzie w podobnych pieniądzach, ale jednak wolę trochę wolniejszy silnik na rzecz większego komfortu i miejsca w środku. Za 280 KM 4x4 trochę za duża cena jak i spalanie jest odpowiednio większe. ;)

Dzięki za jakikolwiek odzew! :mrgreen:
Ostatnio zmieniony 5 lis 2016, o 16:54 przez invi, łącznie zmieniany 3 razy.
Awatar użytkownika
Jarek104
Posty: 424
Rejestracja: 6 mar 2016, o 12:32
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Re: Superb 3 L&K 220 KM Limousine

Post autor: Jarek104 »

1. Nie, ale jak zamowisz u mnie to zobaczę jako jeden z pierwszych ;-)
2. WG mnie zupelnie nie, ale nie jestem gadzeciarzem
3. jeśli wyjdzie powyżej 150tys zł brutto ( a wyjdzie ) to tak, wymog ubezpieczalni na drugie zabezpiecznie
4. tego punktu nie masz :-)
5. TAK, groszowa sprawa, nawet jakbys miał tego raz w roku używać to warto
6. Pakiet pogwarancyjny jest na dodatkowe 2 lata ( łącznie 4 od wyjazdu z salonu). Przebieg podany to wartość całkowita od nowości. Także gwarancja Ci wygaśnie po przekroczeniu okresu 4 lat lub 60.000km, co pierwse nastąpi. Chyba że przebieg zrobisz w pierwszych dwóch latach, to gwarancja trwa do końca 2-go roku eksploatacji
7. w konfiguracji brakuje mi kamery i ACC do 160km/h oznacza, że powyżej tej prędkości tempomat nie działa w ogóle. Wiesz o tym?

podobną konfigurację, tyle że białego mam na miejscu.
Awatar użytkownika
Tom-Tdi
Sponsor
Sponsor
Posty: 3353
Rejestracja: 26 kwie 2016, o 00:09
Samochód: Superb III combi 4x4
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Aktualnie: 395KM / 515Nm
Lokalizacja: Augsburg

Re: Superb 3 L&K 220 KM Limousine

Post autor: Tom-Tdi »

Jest to już potwierdzone info, że Leon Cupra dostanie 4x4??
Z tego co wiem to Vag broni się przed tym jak może, żeby Cupra nadal była oską, ale może się to w końcu zmieniło??
Awatar użytkownika
CLO27
Posty: 9857
Rejestracja: 23 lis 2015, o 23:51
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: +-500 KM/600NM
Lokalizacja: Nowy Sacz

Re: Superb 3 L&K 220 KM Limousine

Post autor: CLO27 »

Potwierdzone i ma być jakoś pod koniec roku...widzialem na Słowacji te koła i bardzo fajne choć osobiscie bardziej mi sie te antracyty podobaja. Co ciekawe był tam też biały s3 na bialych felgach 18 takich jak w standardzie do l&k fajnie to też wyglądało. Co do alarmu to nie musisz go brac (bo choć tam pisze o kessy to jest cena samego alarmu bo kessy jest w standardzie) alarm lub inne zabezpieczenie mozesz dołożyć sam, ale ten z fabryki jest zawsze lepiej "ukryty" w sensie estetycznym.
CZARNUCH SII 1,8 TSI mn moc seryjna x 2,5 ;)
viewtopic.php?f=18&t=7516
Kura SIII + Kuń GT + Dzik ZJ grand + Miś KQ :)
Awatar użytkownika
skipper
Posty: 854
Rejestracja: 3 sty 2015, o 14:34
Samochód: Superb III
Silnik: 2.0TSI (220KM)
Lokalizacja: Kraków

Re: Superb 3 L&K 220 KM Limousine

Post autor: skipper »

- pakiet przeglądów do 60 tys. widzę że już jest w konfiguratorze za 1400 zł
- zamiast PARK ASSIST (gadżet użyty pewnie z 1 raz) wolę dołożyć te 1400 zł do ACC do 210 km/h (posłuchaj Jarka)
- zamiast Gniazdo 230V, USB w tylnej części podłokietnika biorę Simply Clever, w tej samej cenie mam dodatkowo uchwyt na ipada,
SIII L&K 2.0 TSI 220KM viewtopic.php?f=18&t=8480
invi
Posty: 48
Rejestracja: 27 paź 2016, o 19:52
Samochód: Superb III
Silnik: 2.0TSI (190KM)
Imię: Mariusz
Lokalizacja: Kraków

Re: Superb 3 L&K 220 KM Limousine

Post autor: invi »

Jarek104 pisze:1. Nie, ale jak zamowisz u mnie to zobaczę jako jeden z pierwszych ;-)
2. WG mnie zupelnie nie, ale nie jestem gadzeciarzem
3. jeśli wyjdzie powyżej 150tys zł brutto ( a wyjdzie ) to tak, wymog ubezpieczalni na drugie zabezpiecznie
4. tego punktu nie masz :-)
5. TAK, groszowa sprawa, nawet jakbys miał tego raz w roku używać to warto
6. Pakiet pogwarancyjny jest na dodatkowe 2 lata ( łącznie 4 od wyjazdu z salonu). Przebieg podany to wartość całkowita od nowości. Także gwarancja Ci wygaśnie po przekroczeniu okresu 4 lat lub 60.000km, co pierwse nastąpi. Chyba że przebieg zrobisz w pierwszych dwóch latach, to gwarancja trwa do końca 2-go roku eksploatacji
7. w konfiguracji brakuje mi kamery i ACC do 160km/h oznacza, że powyżej tej prędkości tempomat nie działa w ogóle. Wiesz o tym?

podobną konfigurację, tyle że białego mam na miejscu.
1. Chyba od Ciebie mam ofertę na carly.pl jeśli się nie mylę. (Złomańczuk?) Jak tak, to na ten moment nie wygrywa. ;)
2. Ok, to sobie odpuszczę, bo ja z natury lubię nawigację z telefonu niż te dealerskie. 8-)
3. Hmm, a więc powyżej 150k brutto jest ten wymóg. Trochę szkoda, może jednak się uda nie przekroczyć tego magicznego progu? Byłoby spoko, bo i tak jest immobiliser a jak ktos bedzie chcial buchnąć to i z alarmem sobie poradzi.
4. Ha! tak to jest jak się piszę po 2 w nocy :lol:. Już poprawiłem
5. Niby groszowa ale jak się uszczknie tu 400 zł gdzie indziej coś jeszcze to się zbierze. I tak L&K jest dla mnie mega wypaśne nawet w standardzie.
6. Aha, to szkoda. W takim razie trzeba będzie pomyśleć o tym pakiecie ze 120kkm.
7. Kamery nie potrzebuje jak i tak chcę wziąć park assist (dla żonki, żeby się nie męczyła), a mi stykną same czujniki parkowania. Tak wiem, że nie ma powyżej tej prędkości tempomatu. Biorę go głównie z myślą o korkach. Powyżej 160km/h to ja raczej wolę sam robić za tempomat :mrgreen:

Moja żona nie przeżyje białego koloru a mi dodatkowo zależy na tych czarnych felgach właśnie. Jeszcze mam pytanie odnośnie czasu oczekiwania, bo wszystkie oferty na carly.pl podają 4 miesiące, a lokalny dealer w Krakowie rzucił mi 6 miesięcy. Od czego to zależy? Bo nie ukrywam że zależy mi, żeby mieć auto max na sam początek kwietnia.
Ostatnio zmieniony 5 lis 2016, o 12:20 przez invi, łącznie zmieniany 1 raz.
invi
Posty: 48
Rejestracja: 27 paź 2016, o 19:52
Samochód: Superb III
Silnik: 2.0TSI (190KM)
Imię: Mariusz
Lokalizacja: Kraków

Re: Superb 3 L&K 220 KM Limousine

Post autor: invi »

Tom-Tdi pisze:Jest to już potwierdzone info, że Leon Cupra dostanie 4x4??
Z tego co wiem to Vag broni się przed tym jak może, żeby Cupra nadal była oską, ale może się to w końcu zmieniło??
To info jest na 90% wg mnie, że tylko i wyłącznie kombi (ST) będzie mieć 4x4. Inne wersje tylko FWD. Info mam z forum polskiego, angielskiego i francuskiego. Z tego ostatniego ktoś ma wtyki w Hiszpanii chyba :D. No ale prawdopodobnie się to wyjaśni do końca roku.
invi
Posty: 48
Rejestracja: 27 paź 2016, o 19:52
Samochód: Superb III
Silnik: 2.0TSI (190KM)
Imię: Mariusz
Lokalizacja: Kraków

Re: Superb 3 L&K 220 KM Limousine

Post autor: invi »

skipper pisze:- pakiet przeglądów do 60 tys. widzę że już jest w konfiguratorze za 1400 zł
- zamiast PARK ASSIST (gadżet użyty pewnie z 1 raz) wolę dołożyć te 1400 zł do ACC do 210 km/h (posłuchaj Jarka)
- zamiast Gniazdo 230V, USB w tylnej części podłokietnika biorę Simply Clever, w tej samej cenie mam dodatkowo uchwyt na ipada,
Powyżej 160kmh wolę mieć większą kontrolę nad autem, a PARK ASSIST to dla żony, bo mi czujniki wystarczą. Nie mam też w tym momencie IPada, więc myślałem, że taki uchwyt mi się nie przyda. A teraz dopiero się przyjrzałem, że Simply Clever jest w takiej samej cenie, bo musiałem chyba to sprawdzić na innej wersji wyposażenia gdzie Simply Clever był za 1300 a Gniazda + Jumbo było za 600 zł. Dzięki, w takim razie biorę SC. :)

EDIT: Podmieniłem konfigurację w pierwszym poście, jeszcze muszę się zastanowić nad tymi pakietami przeglądów i gwarancji.
Awatar użytkownika
CLO27
Posty: 9857
Rejestracja: 23 lis 2015, o 23:51
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: +-500 KM/600NM
Lokalizacja: Nowy Sacz

Re: Superb 3 L&K 220 KM Limousine

Post autor: CLO27 »

invi pisze:
skipper pisze:- pakiet przeglądów do 60 tys. widzę że już jest w konfiguratorze za 1400 zł
- zamiast PARK ASSIST (gadżet użyty pewnie z 1 raz) wolę dołożyć te 1400 zł do ACC do 210 km/h (posłuchaj Jarka)
- zamiast Gniazdo 230V, USB w tylnej części podłokietnika biorę Simply Clever, w tej samej cenie mam dodatkowo uchwyt na ipada,
Powyżej 160kmh wolę mieć większą kontrolę nad autem, a PARK ASSIST to dla żony, bo mi czujniki wystarczą. Nie mam też w tym momencie IPada, więc myślałem, że taki uchwyt mi się nie przyda. A teraz dopiero się przyjrzałem, że Simply Clever jest w takiej samej cenie, bo musiałem chyba to sprawdzić na innej wersji wyposażenia gdzie Simply Clever był za 1300 a Gniazda + Jumbo było za 600 zł. Dzięki, w takim razie biorę SC. :)

EDIT: Podmieniłem konfigurację w pierwszym poście, jeszcze muszę się zastanowić nad tymi pakietami przeglądów i gwarancji.
nie masz tylko różnicy w uchwycie ale w tych 600 dostajesz tez przycieme...
CZARNUCH SII 1,8 TSI mn moc seryjna x 2,5 ;)
viewtopic.php?f=18&t=7516
Kura SIII + Kuń GT + Dzik ZJ grand + Miś KQ :)
invi
Posty: 48
Rejestracja: 27 paź 2016, o 19:52
Samochód: Superb III
Silnik: 2.0TSI (190KM)
Imię: Mariusz
Lokalizacja: Kraków

Re: Superb 3 L&K 220 KM Limousine

Post autor: invi »

No ale z tego co widzę to SUNSET jest w standardzie L&K
szms
Zasłużony
Posty: 15316
Rejestracja: 13 maja 2012, o 10:59
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Re: Superb 3 L&K 220 KM Limousine

Post autor: szms »

Mógłbym się nazwać fanem sunset - bo mam dwa, ale uważam, że lepiej samemu sobie przyciemnić, bo jest po prostu słaby. :roll:
Dlatego drugi sunset mam przyciemniony.

Pewnie są różne opinie - ja wolałem przyciemnić mocniej, bo: nie widać co mam w środku na kanapie i auto się tak nie nagrzewa. :roll:
Awatar użytkownika
CLO27
Posty: 9857
Rejestracja: 23 lis 2015, o 23:51
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: +-500 KM/600NM
Lokalizacja: Nowy Sacz

Re: Superb 3 L&K 220 KM Limousine

Post autor: CLO27 »

dokładnie

ps no rzeczywiście w l&k jest to standard ....
CZARNUCH SII 1,8 TSI mn moc seryjna x 2,5 ;)
viewtopic.php?f=18&t=7516
Kura SIII + Kuń GT + Dzik ZJ grand + Miś KQ :)
Awatar użytkownika
gachul
Posty: 3888
Rejestracja: 16 paź 2010, o 11:35
Samochód: Superb III 4x4
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Aktualnie: CS rullez :P
Imię: Grzesiek
Lokalizacja: Limanowa/Łódź
Kontakt:

Re: Superb 3 L&K 220 KM Limousine

Post autor: gachul »

Zawsze mozesz miec załonki i je zaciągać w razie potrzeby. Jak za mocno sciemnisz to słabo sie z tyłu jedzie. Zwłaszcza jak pogoda jest pochmurna
...prawdziwy mężczyzna nie je miodu...prawdziwy mężczyzna żuje pszczoły...
Awatar użytkownika
pab567
Ekspert
Posty: 5810
Rejestracja: 12 lis 2012, o 14:54
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 421 KM / 524 Nm
Imię: Paweł
Lokalizacja: Warszafka (Ochota)

Re: Superb 3 L&K 220 KM Limousine

Post autor: pab567 »

Przesadzasz... w Fabii mam najciemniejsze lub drugie od końca i dajemy radę.
Awatar użytkownika
ursus
Posty: 1572
Rejestracja: 2 sie 2015, o 22:46
Samochód: Superb III combi
Silnik: 2.0TSI (190KM)
Lokalizacja: Kraków

Re: Superb 3 L&K 220 KM Limousine

Post autor: ursus »

Weź ACC 210, nie bierz park assist.
Mam to, nie posłuchalem rekomendacji na forum. To dziadostwo jest straszne.

Ogrzewanie przedniej szyby się przydaje.



Sent from my SM-G935F using Tapatalk
ODPOWIEDZ