Inny kolor s3

Opinie, pytania i porady dotyczące zakupu Superba
Regulamin forum
1. Temat musi zaczynać się od [S1] lub [S2], a treść powinna być taka sama jak ta występująca w cenniku lub konfiguratorze, np. "[S2] Przygotowanie pod telefon GSM I"
2. Jeden wątek powinien dotyczyć jednej opcji wyposażenia dostępnej w cenniku lub konfiguratorze.
Awatar użytkownika
Milus
Posty: 539
Rejestracja: 13 lut 2016, o 11:53
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Lokalizacja: Mikołów

Re: Inny kolor s3

Post autor: Milus »

A co on tak wysoko stoi? Kolor akurat mi się nie podoba
bartekpion
Posty: 599
Rejestracja: 11 lut 2016, o 13:12
Samochód: Superb III combi 4x4
Rocznik: 2017
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Lokalizacja: południowe mazowsze

Re: Inny kolor s3

Post autor: bartekpion »

Camillinhio pisze:Tego to już nie wiem, nie ja sprzedaję te wozy ;) Zakładam jednak, że mało kto to robi, bo drobna dopłata wcale nie jest drobna ;)
No nie wiem czy wiesz o czym mówisz. dopłata to 500 PLN do ceny metalica z naszej palety w l&k (w sumie 3000PLN, 20% dopłaty do opcji), w niższych wersjach więcej niestety. Minusem brak zobaczenia na żywo przed zakupem oraz ok 4 miesiące czekania. Każdemu wg uznania i potrzeb.
Tak na marginesie - do nowej toyoty Yaris możesz za lakier z cennika zapłacić ponad 3000pln... wiec tu nie jest drogo jak za specjalny lakier poza cennikiem oficjalnym.
Awatar użytkownika
Camillinhio
Posty: 5897
Rejestracja: 8 wrz 2013, o 09:56
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Lokalizacja: Wrocław

Re: Inny kolor s3

Post autor: Camillinhio »

To się dopłata zmieniła, bo zamówienie koloru z palety czeskiej kosztowało znacznie więcej. Teraz to rzeczywiście niewiele.
Obrazek
chudy
Posty: 1002
Rejestracja: 12 mar 2010, o 22:26
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Lokalizacja: napisz skąd jesteś
Kontakt:

Re: Inny kolor s3

Post autor: chudy »

Kojarzę, że kiedyś trzeba było co najmniej dwa Superby w tym kolorze zamówić :D
Tak przynajmniej na tym forum ktoś pisał.
Awatar użytkownika
CLO27
Posty: 9857
Rejestracja: 23 lis 2015, o 23:51
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: +-500 KM/600NM
Lokalizacja: Nowy Sacz

Re: Inny kolor s3

Post autor: CLO27 »

Wysoko bo jeszcze ma podejrzewam fabryczne zabezpieczenia, kolor można było zawsze brać tylko nie każdy sprzedawca wiedział albo nie kazdej się chcialo z tym pierdzielić :)
CZARNUCH SII 1,8 TSI mn moc seryjna x 2,5 ;)
viewtopic.php?f=18&t=7516
Kura SIII + Kuń GT + Dzik ZJ grand + Miś KQ :)
tezar
Posty: 14
Rejestracja: 23 kwie 2017, o 15:18
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Re: Inny kolor s3

Post autor: tezar »

Autko jest moje, czeka na papiery i odbiór. Kolor moim zdaniem super, bardzo szkoda że nie ma w Polskiej palecie niczego ciekawego, poza Lava Blue. Czarne, białe, szare oczywiście ładne, ale trochę ograne. Miał być lava albo czarny, ale ostatecznie padło na nightfire po tym jak ktoś wrzucił na forum swoje fotki.
Przy okazji: 66% sprzedawców w moim przypadku twierdziło, że nie da się wziąć koloru spoza polskiej palety, 16% mówiło że można cały RAL i czeka się rok albo dłużej, a Jarek nie widział problemu i trafił z czasem oczekiwania bezbłędnie ;-) (pytałem w 6 miejscach i byłem zrezygnowany, stąd do Jarka poszło początkowo zamówienie na czarny).
Awatar użytkownika
Enriquez
Administrator
Posty: 13584
Rejestracja: 2 cze 2012, o 09:20
Samochód: Inny
Rocznik: 2022
Silnik: Inny
Imię: Marcin
Lokalizacja: Łódź - Wieś ELW

Re: Inny kolor s3

Post autor: Enriquez »

Gratualcje furki, kolor jak kolor. Dla mnie szału nie robi. Równie dobrze mogłeś wybrać różowy.
Pozdrawiam
Marcin
---
Nie udzielam porad technicznych na PW. Nie podejmuję się wykonywania żadnych modyfikacji w cudzych samochodach. Proszę mnie o to nie pytać.
Awatar użytkownika
kamracik
Zasłużony
Posty: 7444
Rejestracja: 10 paź 2014, o 10:52
Samochód: Superb II combi
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Lokalizacja: Łódź

Re: Inny kolor s3

Post autor: kamracik »

Enri, Twój przykład pokazuje, że Ci co biorą różowe, w końcu widzą swój błąd :lol:
bartekpion
Posty: 599
Rejestracja: 11 lut 2016, o 13:12
Samochód: Superb III combi 4x4
Rocznik: 2017
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Lokalizacja: południowe mazowsze

Re: Inny kolor s3

Post autor: bartekpion »

tezar pisze: Przy okazji: 66% sprzedawców w moim przypadku twierdziło, że nie da się wziąć koloru spoza polskiej palety, 16% mówiło że można cały RAL i czeka się rok albo dłużej, a Jarek nie widział problemu i trafił z czasem oczekiwania bezbłędnie ;-) (pytałem w 6 miejscach i byłem zrezygnowany, stąd do Jarka poszło początkowo zamówienie na czarny).
Nie trafiłeś na takich, co proponowali oklejanie folią najtańszego koloru, albo mówili że dopłata do koloru innego to 3-4k EUR plus dopłata do metalica standardowego, oraz że mogą mi przemalować, bo inaczej się nie da... czeka się tyle, ile zbiera się minimalna ilość żeby opłacało się wejść z daną partią na lakiernię (ponoć min to 100szt). w popularnych kolorach ok 4 m-ce, ale wszystko zależy kiedy się ustawisz do kolejki.
p.s. przed odbiorem sprawdź bardzo dobrze powłokę lakierniczą, są na forum 2 odnotowane przypadki indywidualnych/specjalnych kolorów, które miały podobne problemy z powłokami - uszkodzone mechanicznie krawędzie maski w moim przypadku (u kogoś też coś było, i chyba też maska) i dodatkowo zaciek.
p.s.2 też miałem brać ten kolor, ale doszedłem do wniosku, że do dużego samochodu ciemniejszy będzie lepszy, tym bardziej że widziałem go na żywca. i jak na razie podoba mnie się jeszcze.
Awatar użytkownika
Camillinhio
Posty: 5897
Rejestracja: 8 wrz 2013, o 09:56
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Lokalizacja: Wrocław

Re: Inny kolor s3

Post autor: Camillinhio »

tezar pisze: a Jarek nie widział problemu i trafił z czasem oczekiwania bezbłędnie ;-)
No widzisz, Jarek dokładnie czyta forum, więc się dowiedział, że można ;) I to nawet dla pojedynczych egzemplarzy, niekoniecznie dla min. 2, 5 czy ilu tam jeszcze by nie wymyślili.

Przypomniałem sobie, ile mówili mi w ASO za czeski kolor, było 500, ale Euro. Być może się zmieniło, lub wiedza była niewystarczająca ;)
Obrazek
Awatar użytkownika
twrdxy
Posty: 227
Rejestracja: 21 sty 2018, o 20:38
Samochód: Inny
Rocznik: 2017
Silnik: Inny
Aktualnie: 305/600
Imię: Mateusz
Lokalizacja: WAW

Re: Inny kolor s3

Post autor: twrdxy »

Camillinhio pisze:
Jarek104 pisze:a widziałeś w Polskiej ofercie nightfire?
No Jarek. Przecież wiadomym jest, że można zamawiać auta wybierając lakier z czeskiej palety, za skromną dodatkową opłatą ;)
A jest jakiś spis kolorów niestandardowych (tych nie z konfiguratora) dostępnych w fabryce tłukącej S3? Przymierzam się do zamówienia do produkcji i chciałbym wiedzieć czy walczyć z Narzeczoną o czerwony lub biały zamiast czarnego (sporline combi), czy znajdzie się jeszcze coś ciekawszego.
Wojti2
Posty: 357
Rejestracja: 28 wrz 2015, o 12:49
Samochód: Superb III
Rocznik: 2021
Silnik: Inny
Aktualnie: 200 KM
Lokalizacja: Pyskowice

Re: Inny kolor s3

Post autor: Wojti2 »

Wejdź sobie na czeski konfigurator i tam znajdziesz wszystkie niestandardowe.
Skoda Superb Combi 2016 2.0 TDI 190 KM - była
Skoda Superb Liftback 2018 2.0 TDI 190 KM - była
Skoda Superb Liftback 2021 2.0 TDI 200 KM - jest
Awatar użytkownika
twrdxy
Posty: 227
Rejestracja: 21 sty 2018, o 20:38
Samochód: Inny
Rocznik: 2017
Silnik: Inny
Aktualnie: 305/600
Imię: Mateusz
Lokalizacja: WAW

Re: Inny kolor s3

Post autor: twrdxy »

Wojti2 pisze:Wejdź sobie na czeski konfigurator i tam znajdziesz wszystkie niestandardowe.
A dziękuję! No i masz.... ekstra 55 kolorów (w tym Rosso Brunello, który mamy na O2FL właśnie i ten kolor z konfiguratora nijak ma się do koloru naszego auta), jest w czym wybierać. Ładny ten malinowy czerwony. Fioletowy Imperial też... Czy sprzedawca, który ogarnia nasz zakup będzie mógł sprawdzić ile potrwa składanie Superba z wymarudzonym kolorem? Czy tylko wybrańcy mogą? :D
bartekpion
Posty: 599
Rejestracja: 11 lut 2016, o 13:12
Samochód: Superb III combi 4x4
Rocznik: 2017
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Lokalizacja: południowe mazowsze

Re: Inny kolor s3

Post autor: bartekpion »

Niektórzy sprzedawcy nie wiedzą że można inny niż z folderu na salonie. Licz ok 6 miesięcy na popularny. Ja czekałem ok 5.
Awatar użytkownika
leszekmw
Posty: 3078
Rejestracja: 18 wrz 2013, o 14:13
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 213KM
Imię: leszek
Lokalizacja: lublin

Re: Inny kolor s3

Post autor: leszekmw »

wczoraj mijałem sie z nówką s3 w jakimś takim kolorze jakby capuccino ..w słońcu chyba najfajniejszy z normalnych kolorów
ODPOWIEDZ