Prośba o weryfikację oczekiwań w stosunku do SuperBa

Opinie, pytania i porady dotyczące zakupu Superba
Regulamin forum
1. Temat musi zaczynać się od [S1] lub [S2], a treść powinna być taka sama jak ta występująca w cenniku lub konfiguratorze, np. "[S2] Przygotowanie pod telefon GSM I"
2. Jeden wątek powinien dotyczyć jednej opcji wyposażenia dostępnej w cenniku lub konfiguratorze.
Maku
Posty: 11
Rejestracja: 9 wrz 2016, o 09:44
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Imię: Maciej
Lokalizacja: Wrocław

Prośba o weryfikację oczekiwań w stosunku do SuperBa

Post autor: Maku »

Hejka,

Jako iż planuję zmianę auta i mam (wydaje mi się) troszkę więcej pieniędzy, chciałem się poradzić, czy w ogóle moje oczekiwania i zachcianki są możliwe do zrealizowania :P Przyglądałem się różnym samochodom i do różnych się przysiadałem - zwyciężył superb. Niestety nie stać mnie jeszcze póki co na zakup modelu salonowego, dlatego rozglądam się za autem z drugiej ręki.
Tyle tytułem przydługiego wstępu, do rzeczy:
Szanowni forumowicze, do przeznaczenia mam 35k PLNów, interesuje mnie superb II gen. wersja sedan (combi mi się zwyczajnie nie podobają) z silnikiem 1.8T i manualną skrzynią biegów. Zdaję sobie sprawę, że w tych pieniądzach nie będzie to "młode" auto i że będzie miało sporo najechanych kilometrów. Powiedzcie proszę, szanowni, czy taki set jest w ogóle osiągalny w naszym kraju nad wisłą? Czy może powinienem obniżyć wymagania? ;)

Z góry dzięki za wszelką pomoc :)

Maku
szms
Zasłużony
Posty: 15316
Rejestracja: 13 maja 2012, o 10:59
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Re: Prośba o weryfikację oczekiwań w stosunku do SuperBa

Post autor: szms »

Muszę Cię rozczarowac Maku, 1.8 T nie występował SII...
Maku
Posty: 11
Rejestracja: 9 wrz 2016, o 09:44
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Imię: Maciej
Lokalizacja: Wrocław

Re: Prośba o weryfikację oczekiwań w stosunku do SuperBa

Post autor: Maku »

szms pisze:Muszę Cię rozczarowac Maku, 1.8 T nie występował SII...
Jak to? Czytałem przeca, benzynowy 1.8 TSI o mocy 150KM...? Nie no kurna serio? Bo mi światpogląd runie :P
Awatar użytkownika
whity
Posty: 14835
Rejestracja: 23 sty 2015, o 16:53
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 333km / 703nm
Lokalizacja: MS

Re: Prośba o weryfikację oczekiwań w stosunku do SuperBa

Post autor: whity »

Odpuść sobie 1.8 z pierwszych lat, chyba ze masz jeszcze "troche wiecej" pieniędzy na naprawy
Nie bójcie się być premium.

#stayPremium :)
Awatar użytkownika
Łuki_ssuperb
Posty: 5377
Rejestracja: 9 gru 2015, o 13:56
Samochód: Superb III
Silnik: 2.0TDI (190KM)
Aktualnie: Co by tu pomodzić...
Lokalizacja: Warszawa

Re: Prośba o weryfikację oczekiwań w stosunku do SuperBa

Post autor: Łuki_ssuperb »

dokładnie tak jak Whity pisze odpuść sobie 1,8tsi za dużo z nim problemów. Lepiej poszukaj 1,9tdi lub 2,0tdi
Wilki nie przejmują się tym co sądzą o nich barany...
szms
Zasłużony
Posty: 15316
Rejestracja: 13 maja 2012, o 10:59
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Re: Prośba o weryfikację oczekiwań w stosunku do SuperBa

Post autor: szms »

1.8 T a 1.8 TSI to dwie różne bajki... radzę Ci chłopie poczytać dokładnie zanim się sam załadujesz na mine. 8-)
Awatar użytkownika
przemoka
Posty: 585
Rejestracja: 24 lip 2016, o 10:29
Samochód: Superb III 4x4
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Aktualnie: kurę ukradli :(

Re: Prośba o weryfikację oczekiwań w stosunku do SuperBa

Post autor: przemoka »

Ale w tej cenie 1.9 albo 2.0 TDI to też będą miały natrzaskane kilometrów jak szlag. Koło dwumasowe do wymiany, turbina potencjalnie do regeneracji, być może panewki na korbowodach? Jak się ma dobrego mechanika wśród znajomych to można brać, ale jak nie, to bardzo subiektywnie obawiam się, że można sporo wpompować jeszcze w tak kupione auto.
Awatar użytkownika
kamracik
Zasłużony
Posty: 7444
Rejestracja: 10 paź 2014, o 10:52
Samochód: Superb II combi
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Lokalizacja: Łódź

Re: Prośba o weryfikację oczekiwań w stosunku do SuperBa

Post autor: kamracik »

Dokładnie jak piszą, 1.8TSI z początkowych lat (do któregoś miesiąca 2012 czy 2011) miał problem z pierścieniami, były za cienkie i z czasem raczej bliższym niż dalszym wiąże się to z kosztowną naprawą silnika (przetoczenie tłoków na szersze pierścienie, wymiana pierścieni etc.), którą nie wiele warsztatów robi sensownie.

Nie wiem czy w diesla bym się pakował jako zamiennik, ale możesz wyjść na tym dobrze. Zwłaszcza, że masz dość dużo informacji o silnika. Jak będę Cię straszyć dwumasą i podobnymi to powiedz, że 1.8TSI też ją ma ;)

TDI będą miały natrzaskane kilometrów, ale pomyśl sobie, że te 1.8TSI, nie dość, że może mieć stary walnięty napinacz (rozrząd leciał czasem i po 80kkkm), to jeszcze te pierścienie. Ten TDI z tymi 300kkm może więcej jeszcze bezawaryjnie przejechać niż 1.8TSI z 180kkm. Bardziej bym się martwił czy w budżecie TDI się zmieści.
Awatar użytkownika
przemoka
Posty: 585
Rejestracja: 24 lip 2016, o 10:29
Samochód: Superb III 4x4
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Aktualnie: kurę ukradli :(

Re: Prośba o weryfikację oczekiwań w stosunku do SuperBa

Post autor: przemoka »

kamracik pisze: ale pomyśl sobie, że te 1.8TSI, nie dość, że może mieć stary walnięty napinacz (rozrząd leciał czasem i po 80kkkm), to jeszcze te pierścienie.
1.2 TSI z 2011 roku, 105 KM, przjeechane 30 tys. km -> wymiana łańcucha, napinacza, sanek i jeszcze czegoś tam. Dziękujemy Ci Volkswagenie :) na szczęście dobrze, że miałem dobrego mechaniora, który względnie tanio mi to obrobił i póki co nic się z tym nie dzieje.
Awatar użytkownika
kamracik
Zasłużony
Posty: 7444
Rejestracja: 10 paź 2014, o 10:52
Samochód: Superb II combi
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Lokalizacja: Łódź

Re: Prośba o weryfikację oczekiwań w stosunku do SuperBa

Post autor: kamracik »

No więc sam widzisz ;) Nalatane kilometry to nie wszystko, liczy się także rodzaj silnika i liczba cofnięć :mrgreen:

Nie wiem jakie masz potrzeby i jakie silniki były na początku produkcji, ale szedłbym w coś z lepszymi opiniami. Pewnie te silniki nie będą miały tej mocy co 1.8TSI, ale za to problemów mniej. Tudzież może i będziesz miał szczęście i uda Ci się znaleźć egzemplarz, który te remonty ma za sobą :)
Awatar użytkownika
whity
Posty: 14835
Rejestracja: 23 sty 2015, o 16:53
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 333km / 703nm
Lokalizacja: MS

Re: Prośba o weryfikację oczekiwań w stosunku do SuperBa

Post autor: whity »

Za ta cenę sobie weź s1
Nie bójcie się być premium.

#stayPremium :)
Maku
Posty: 11
Rejestracja: 9 wrz 2016, o 09:44
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Imię: Maciej
Lokalizacja: Wrocław

Re: Prośba o weryfikację oczekiwań w stosunku do SuperBa

Post autor: Maku »

Potrzeby mam raczej standardowe, przejeżdżał będę raczej <30k km rocznie. Widać moja wiedza odnośnie silników wymaga szlifowania (nie wiedziałem, że 1.8 TSI też ma kolo dwumasowe). Diesla nie chciałem właśnie ze względu na to, że ma się co psuć (turbina, dwumasa, wtryskiwacze, filtr cząstek stałych) no i klekot jakoś tak, przynajmniej subiektywnie, mnie nie odpowiada ;)
Awatar użytkownika
whity
Posty: 14835
Rejestracja: 23 sty 2015, o 16:53
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 333km / 703nm
Lokalizacja: MS

Re: Prośba o weryfikację oczekiwań w stosunku do SuperBa

Post autor: whity »

Gaz tez bedziesz zakładał ?
Nie bójcie się być premium.

#stayPremium :)
Awatar użytkownika
Łuki_ssuperb
Posty: 5377
Rejestracja: 9 gru 2015, o 13:56
Samochód: Superb III
Silnik: 2.0TDI (190KM)
Aktualnie: Co by tu pomodzić...
Lokalizacja: Warszawa

Re: Prośba o weryfikację oczekiwań w stosunku do SuperBa

Post autor: Łuki_ssuperb »

Maku pisze:Potrzeby mam raczej standardowe, przejeżdżał będę raczej <30k km rocznie. Widać moja wiedza odnośnie silników wymaga szlifowania (nie wiedziałem, że 1.8 TSI też ma kolo dwumasowe). Diesla nie chciałem właśnie ze względu na to, że ma się co psuć (turbina, dwumasa, wtryskiwacze, filtr cząstek stałych) no i klekot jakoś tak, przynajmniej subiektywnie, mnie nie odpowiada ;)
to i tak tańsze sprawy niż remont 1,8tsi
Wilki nie przejmują się tym co sądzą o nich barany...
Awatar użytkownika
kamracik
Zasłużony
Posty: 7444
Rejestracja: 10 paź 2014, o 10:52
Samochód: Superb II combi
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Lokalizacja: Łódź

Re: Prośba o weryfikację oczekiwań w stosunku do SuperBa

Post autor: kamracik »

No i duża szansa, że z tego roku DPF już nie będzie mieć :mrgreen:

Poważnie to nowe benzyny mają podobnie gratów jak diesle, aczkolwiek naprawy nadal są nieco tańsze.
ODPOWIEDZ