Skoda Superb III dostępna od ręki

Opinie, pytania i porady dotyczące zakupu Superba
Regulamin forum
1. Temat musi zaczynać się od [S1] lub [S2], a treść powinna być taka sama jak ta występująca w cenniku lub konfiguratorze, np. "[S2] Przygotowanie pod telefon GSM I"
2. Jeden wątek powinien dotyczyć jednej opcji wyposażenia dostępnej w cenniku lub konfiguratorze.
wrati
Posty: 29
Rejestracja: 14 lip 2016, o 15:18
Samochód: Superb III combi 4x4
Silnik: 1.6TDI (120KM)

Skoda Superb III dostępna od ręki

Post autor: wrati »

Witam Panowie i Panie!
Tak jak już pisałem w innym poście zamówiłem SIII, termin produkcji to koniec listopada. Po przejrzeniu oferty jednego z salonów dojrzałem bardzo ciekawy egzemplarz, który wydał mi się interesujący. Chciałem zapytać, może ktoś z was miał takie doświadczenia, czy można ponegocjować cenę auta dostępnego od ręki, czy jest to raczej już sztywna kwota?
Awatar użytkownika
pab567
Ekspert
Posty: 5811
Rejestracja: 12 lis 2012, o 14:54
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 421 KM / 524 Nm
Imię: Paweł
Lokalizacja: Warszafka (Ochota)

Re: Skoda Superb III dostępna od ręki

Post autor: pab567 »

Jak najbardziej tak
wrati
Posty: 29
Rejestracja: 14 lip 2016, o 15:18
Samochód: Superb III combi 4x4
Silnik: 1.6TDI (120KM)

Re: Skoda Superb III dostępna od ręki

Post autor: wrati »

Zamówiłem SIII w Style w cenie 160100zł, natomiast znalazłem L&K, dużo lepiej wyposażone praktycznie w tej samej cenie, w porównaniu do mojego brakuje tylko 4x4, a tak to jest wszystko + dużo dodatków które nie miałem, m. in. asystent pasa ruchu, light assistant, trójstrefowa klima...
szms
Zasłużony
Posty: 15316
Rejestracja: 13 maja 2012, o 10:59
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Re: Skoda Superb III dostępna od ręki

Post autor: szms »

Oczywiscie, ze sie da ponegocjoeac, ja zawsze biore ze stojaka, bo mnie wielomiesiecxne czekanie nie interesi, a rabaty tez bardzo dobre idzie wyżłopać, choc akurat w obecnej sytuacji z SIII szalu nie zdobedziesz, najwyzej jakies dodatki do auta, typu kola, jakies przeglady czy cos. :roll:
wrati
Posty: 29
Rejestracja: 14 lip 2016, o 15:18
Samochód: Superb III combi 4x4
Silnik: 1.6TDI (120KM)

Re: Skoda Superb III dostępna od ręki

Post autor: wrati »

Próbowałem znaleźć wątek o różnicy w skrzyni biegów. Zamówiony egzemplarz ma DSG, ten na placu manual. Jeżeli chodzi o użytkowanie i awaryjność, są jakieś opinie?
Awatar użytkownika
Rolnik
Posty: 263
Rejestracja: 18 wrz 2015, o 20:13
Samochód: Superb III
Silnik: 1.6TDI (120KM)
Imię: Maciej
Lokalizacja: okolice Płocka

Re: Skoda Superb III dostępna od ręki

Post autor: Rolnik »

Brak DSG i 4x4 to auto tańsze o 15-20 tys. Automat mam piewszy raz w życiu ale już wiem, że manual dla kogoś to jeździ dużo po mieście to pomyłka. Zona juz nie wsiada w manuala od kad pojezdzila z DSG. Nie spotkasz też chyba nikogo kto miał 4x4 i łatwo by mu było się rozstać z tym dodatkiem.
Foton

Re: Skoda Superb III dostępna od ręki

Post autor: Foton »

wrati pisze:Zamówiłem SIII w Style w cenie 160100zł, natomiast znalazłem L&K, dużo lepiej wyposażone praktycznie w tej samej cenie, w porównaniu do mojego brakuje tylko 4x4, a tak to jest wszystko + dużo dodatków które nie miałem, m. in. asystent pasa ruchu, light assistant, trójstrefowa klima...
Skoro brak 4x4 i dsg to raczej nie pisz ze duzo lepiej wyposazone... pierdoly w postaci asystentów nie zastapia ci tych rzeczy wg mnie.
rafal11
Posty: 616
Rejestracja: 21 maja 2013, o 18:05
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 2.2cdi 170KM
Lokalizacja: Warszawa

Re: Skoda Superb III dostępna od ręki

Post autor: rafal11 »

Ale on chyba zamówił dsg a na placu stoi manual. Także wyrównuje się cena z 4x4.
Foton

Re: Skoda Superb III dostępna od ręki

Post autor: Foton »

A nie zamowil tez przypadkiem 4x4 dla nieumiejacych jezdzic?
wrati
Posty: 29
Rejestracja: 14 lip 2016, o 15:18
Samochód: Superb III combi 4x4
Silnik: 1.6TDI (120KM)

Re: Skoda Superb III dostępna od ręki

Post autor: wrati »

Do czego pijesz?
Awatar użytkownika
whity
Posty: 14835
Rejestracja: 23 sty 2015, o 16:53
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 333km / 703nm
Lokalizacja: MS

Re: Skoda Superb III dostępna od ręki

Post autor: whity »

Ja wiem ;)
Nie bójcie się być premium.

#stayPremium :)
Awatar użytkownika
Milus
Posty: 539
Rejestracja: 13 lut 2016, o 11:53
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Lokalizacja: Mikołów

Re: Skoda Superb III dostępna od ręki

Post autor: Milus »

szms pisze:Oczywiscie, ze sie da ponegocjoeac, ja zawsze biore ze stojaka, bo mnie wielomiesiecxne czekanie nie interesi, a rabaty tez bardzo dobre idzie wyżłopać, choc akurat w obecnej sytuacji z SIII szalu nie zdobedziesz, najwyzej jakies dodatki do auta, typu kola, jakies przeglady czy cos. :roll:
Nie wiem jakie jest DSG w S3 ale jak siedmio biegowe to moje rozsypalo się po gwarancji z przebiegiem 210 tyś/km. Producent partycypuje w kosztach do 200tyś/km. Koszt nowej skrzyni 24tyś w ASO. Regenerowana 5tyś z gwarancją 60 tyś/km
DSG 7 biegowy to jedyny automat który mi padł a mielem Tiptronic i sławny Multitronic bez awarii.
Jeżeli jest DSG 6biegów to problemów nie będzie.
szms
Zasłużony
Posty: 15316
Rejestracja: 13 maja 2012, o 10:59
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Re: Skoda Superb III dostępna od ręki

Post autor: szms »

Hmmm... Pomijajac to, ze kto kupuje nowa skrzynie w aso jak padaja sprzegla za 3-4 kzl w dsg7?

To nie wiadomo jaki kolega ma na mysli silnik w tej okazujnej SIII, ale 2.0 zarowno w benzynie jak i w klekocie ma dsg6 i se pojezdzi :mrgreen:
Awatar użytkownika
Jarek104
Posty: 424
Rejestracja: 6 mar 2016, o 12:32
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Re: Skoda Superb III dostępna od ręki

Post autor: Jarek104 »

jakby ktoś był zaineresowany to mam na za 2 tygodnie SIII L&L 190KM DSG 4x4 białego sedana :-)

Aaa, nie ma opcji zamowienia sedana na ten rok :D
Awatar użytkownika
whity
Posty: 14835
Rejestracja: 23 sty 2015, o 16:53
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 333km / 703nm
Lokalizacja: MS

Re: Skoda Superb III dostępna od ręki

Post autor: whity »

Znając ciebie, pewnie powiększyłes cenę zeby pokazać wszystkim ... ??
Nie bójcie się być premium.

#stayPremium :)
ODPOWIEDZ