Pomoc przy zakupie Superb II 2008/2009.

Opinie, pytania i porady dotyczące zakupu Superba
Regulamin forum
1. Temat musi zaczynać się od [S1] lub [S2], a treść powinna być taka sama jak ta występująca w cenniku lub konfiguratorze, np. "[S2] Przygotowanie pod telefon GSM I"
2. Jeden wątek powinien dotyczyć jednej opcji wyposażenia dostępnej w cenniku lub konfiguratorze.
MatJ
Posty: 25
Rejestracja: 18 lip 2016, o 15:02
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Imię: Mateusz
Lokalizacja: Krakow

Pomoc przy zakupie Superb II 2008/2009.

Post autor: MatJ »

Witajcie,

Nadszedl w moim zyciu taki czas, ze w koncu postanowilem zakupic samochod, ktorym jezdzic bedzie sie wygodnie, pakujac do niego to co jest potrzebne, a i wygladal bedzie zacnie. Spodziewam sie potomka, stad tez taki wlasnie kierunek. Wybor padl na Skode Superb II, a wybieralem pomiedzy wlasnie Superbem, a Mondeo i Insignia. Jak to pewnie w przypadku wielu z nas, czynnikiem, ktory jest czescia procesu decyzyjnego, jest zona... ;) Ponizej postaram sie jakos opisac to, czego chcemy i ladnie prosze, zebyscie powiedzieli co jest idiotycznym pomyslem, co zlym, co ujdzie, a co jest dobre. Pytanie tez- czy to co jest powypisywane ponizej zmiesci sie w budzecie 40k PLN?

Preferowany samochod ma posiadac skore (to jest must have), najchetniej jasna, lakier ciemny, choc w gre wchodzi kazdy kolor poza chyba srebrnym metalikiem (choc i taki jakos przeboleje). Najchetnie silnik diesla 2.0, ktory pozwoli na to, zeby auto jechalo, a nie toczylo sie, ale tez z kolei taki, ktory nie wypije 10l w cyklu mieszanym. Robimy mniej wiecej ok 10-12 tys. KM/rocznie. Bardzo chetnie widzielibysmy w samochodzie skrzynie DSG (jeden z samochodow, ktorymi sie poruszamy obecnie to GOLF 7 tesciowej, ktory taka skrzynie posiada), natomiast nie wiem, czy jest sens pakowac sie w ta skrzynie w samochodzie, ktory bedzie zapewne mial juz jakies 130-150 tys. KM przebiegu...? Poza tym, co juz napisalem, chcielibysmy, zeby w samochodzie byla kamera cofania lub chociaz czujniki przod/tyl, tempomat (najchetniej aktywny, ale nie wiem czy bedzie w ogole w zasiegu i czy byl montowany w tych samochodach). Jakas nawigacja bedzie bardzo spoko i generalnie to, co jest najlepszego w tym samochodzie, rozne czasoumilacze bluetoothowe i rozne tego typu (ze tak to nazwe) pierdy. Oczywiscie majac caly czas na uwadze, ze ma to byc samochod do 40 tys. PLN nie utyrany, najchetniej to wiecie, od lekarza co to mial prywatna praktyke 2KM od domu, ale w sumie to nawet tam nie jezdzil bo mial chorobe lokomocyjna. :D Nie no... mowiac powaznie. Jestesmy w stanie kupic Superba tzw. "godnego polecenia" w budzecie 40 tys. PLN wyposazonego w skore i w jak najwyzszej mozliwej opcji?

Dzieki za cierpliwosc i wyrozumialosc dla nowego. ;)
Awatar użytkownika
CLO27
Posty: 9857
Rejestracja: 23 lis 2015, o 23:51
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: +-500 KM/600NM
Lokalizacja: Nowy Sacz

Re: Pomoc przy zakupie Superb II 2008/2009.

Post autor: CLO27 »

YYYY 2.0 benzyna dsg skóra i 40tyś to z przebiegiem 250tyś jak się trafi nieskręcony, bezwypadek zadbany hehehe to nie w polszy :P. Inaczej albo kasy trza dorzucić albo z wymaganiami zejść...
CZARNUCH SII 1,8 TSI mn moc seryjna x 2,5 ;)
viewtopic.php?f=18&t=7516
Kura SIII + Kuń GT + Dzik ZJ grand + Miś KQ :)
MatJ
Posty: 25
Rejestracja: 18 lip 2016, o 15:02
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Imię: Mateusz
Lokalizacja: Krakow

Re: Pomoc przy zakupie Superb II 2008/2009.

Post autor: MatJ »

Benzyna nie, tzn. jesli musi byc, to ok, ale tak jak napisalem, wolalbym jednak ON. I nie dodalem najwazniejszego, absolutnie nie kombi. ;) W gre wchodzi tylko i wylacznie sedan/liftback. Przebieg podalem taki, na jaki trafialem w ogloszeniach szukajac Superba. Tak gdzies do 160 tys. km udawalo mi sie znalezc egzemplarze... Nie wiem jak to by wypadalo po wizycie rzeczoznawcy, ale ogloszenia byly. :D
Awatar użytkownika
marcin wroclaw
Posty: 1975
Rejestracja: 3 sty 2014, o 16:24
Samochód: Superb II
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Lokalizacja: Wrocław

Re: Pomoc przy zakupie Superb II 2008/2009.

Post autor: marcin wroclaw »

Dokładnie. Patrz żeby kupić coś sprawdzonego, a bajery to jak się trafi.
Jak będziesz miał więcej kasy to pójdziesz do salonu i skonfigurujesz sobie jak Ci się marzy:)
Ojjjj
Brzmisz na takiego co się pcha do handlarza Mirka :)
Marcin
Obrazek
MatJ
Posty: 25
Rejestracja: 18 lip 2016, o 15:02
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Imię: Mateusz
Lokalizacja: Krakow

Re: Pomoc przy zakupie Superb II 2008/2009.

Post autor: MatJ »

Wlasnie nie chce trafic w rece takowego, dlatego tez tutaj pytam. ;) szukam sobie sam czegos ciekawego, ale szuka tez dla mnie jedna z krakowskich firm. ;) Nie wiem czy moge podac nazwe, wiec nie pisze nic wiecej. ;)
Awatar użytkownika
Łuki_ssuperb
Posty: 5377
Rejestracja: 9 gru 2015, o 13:56
Samochód: Superb III
Silnik: 2.0TDI (190KM)
Aktualnie: Co by tu pomodzić...
Lokalizacja: Warszawa

Re: Pomoc przy zakupie Superb II 2008/2009.

Post autor: Łuki_ssuperb »

Navi BT itp możesz sam później dołożyć jak trafi się ładny egzemplarz to trza brać i resztę samemu dokladac
Wilki nie przejmują się tym co sądzą o nich barany...
Foton

Re: Pomoc przy zakupie Superb II 2008/2009.

Post autor: Foton »

Koledzy wiedza co pisza i z tym nie ma co dyskutowac.

Typowe..auto skora, maly przebieg (150tys..tyle Turki robia w dwa lata..Lajti potwierdzi:)) no i dsg moze nawi i jeszcze sto trzynascie innych rzeczy..no i jeszcze limuzyna najladniejsza w klasie:))..za 40 tys.

Musisz kolego zejsc na ziemie..bez urazy.
MatJ
Posty: 25
Rejestracja: 18 lip 2016, o 15:02
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Imię: Mateusz
Lokalizacja: Krakow

Re: Pomoc przy zakupie Superb II 2008/2009.

Post autor: MatJ »

Ale po co ten bulwers od razu? Napisałem, że to jest to, czego bym chciał, a nie to czego oczekuje i z czego nie zejdę. Jedyna rzecz, o której napisałem, że musi być to skóra i tego nie odpuszczę ze względu na dziecko. Nie musi być mały przebieg, może być większy jeśli auto będzie zadbane. Po 70 tys. może być bardziej wytyrane niż po 200 tys. więc to dla mnie nie jest jedyny wyznacznik, a tylko jeden z wielu. ;) i tak chciałbym nawigacje, bo bez niej, moim zdaniem, deska wygląda bardzo słabo. Jestem w stanie odpuścić wiele bajerów, ale wydając 40 tys. pln, nie chce kupić samochodu, w którym jedyną elektroniczną rzeczą będzie radio. Może dla niektórych 40 tysi to tyle co nic, dla mnie nie. Nie jest to krwawica całego mojego życia i pieniądze ciułane do skarpety przez pierdyliard pokoleń, ale mimo wszystko jest to dla mnie, obiektywnie, spora kwota.
Reasumując, chcę skorzystać z Waszych porad i doświadczenia. I dziękuję za to. Nie będę kopał się z koniem, czarował rzeczywistości i trzymał się kurczowo wszystkiego czego chcę (poza skórą ;) ) Ale kurde chyba za 40 tys. kupię auto w skórze z nawigacją, które będzie stosunkowo dobrze utrzymane? Przecież to będzie miało osiem lat... no chyba, że jestem totalnie w błędzie.
Awatar użytkownika
Camillinhio
Posty: 5897
Rejestracja: 8 wrz 2013, o 09:56
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Lokalizacja: Wrocław

Re: Pomoc przy zakupie Superb II 2008/2009.

Post autor: Camillinhio »

MatJ pisze:Witajcie,

Nadszedl w moim zyciu taki czas, ze w koncu postanowilem zakupic samochod, ktorym jezdzic bedzie sie wygodnie, pakujac do niego to co jest potrzebne, a i wygladal bedzie zacnie. Spodziewam sie potomka, stad tez taki wlasnie kierunek. Wybor padl na Skode Superb II, a wybieralem pomiedzy wlasnie Superbem, a Mondeo i Insignia. Jak to pewnie w przypadku wielu z nas, czynnikiem, ktory jest czescia procesu decyzyjnego, jest zona... ;) Ponizej postaram sie jakos opisac to, czego chcemy i ladnie prosze, zebyscie powiedzieli co jest idiotycznym pomyslem, co zlym, co ujdzie, a co jest dobre. Pytanie tez- czy to co jest powypisywane ponizej zmiesci sie w budzecie 40k PLN?

Preferowany samochod ma posiadac skore (to jest must have), najchetniej jasna, lakier ciemny, choc w gre wchodzi kazdy kolor poza chyba srebrnym metalikiem (choc i taki jakos przeboleje). Najchetnie silnik diesla 2.0, ktory pozwoli na to, zeby auto jechalo, a nie toczylo sie, ale tez z kolei taki, ktory nie wypije 10l w cyklu mieszanym. Robimy mniej wiecej ok 10-12 tys. KM/rocznie. Bardzo chetnie widzielibysmy w samochodzie skrzynie DSG (jeden z samochodow, ktorymi sie poruszamy obecnie to GOLF 7 tesciowej, ktory taka skrzynie posiada), natomiast nie wiem, czy jest sens pakowac sie w ta skrzynie w samochodzie, ktory bedzie zapewne mial juz jakies 130-150 tys. KM przebiegu...? Poza tym, co juz napisalem, chcielibysmy, zeby w samochodzie byla kamera cofania lub chociaz czujniki przod/tyl, tempomat (najchetniej aktywny, ale nie wiem czy bedzie w ogole w zasiegu i czy byl montowany w tych samochodach). Jakas nawigacja bedzie bardzo spoko i generalnie to, co jest najlepszego w tym samochodzie, rozne czasoumilacze bluetoothowe i rozne tego typu (ze tak to nazwe) pierdy. Oczywiscie majac caly czas na uwadze, ze ma to byc samochod do 40 tys. PLN nie utyrany, najchetniej to wiecie, od lekarza co to mial prywatna praktyke 2KM od domu, ale w sumie to nawet tam nie jezdzil bo mial chorobe lokomocyjna. :D Nie no... mowiac powaznie. Jestesmy w stanie kupic Superba tzw. "godnego polecenia" w budzecie 40 tys. PLN wyposazonego w skore i w jak najwyzszej mozliwej opcji?

Dzieki za cierpliwosc i wyrozumialosc dla nowego. ;)
Wrzucając na otomoto parametry typu: skóra, diesel, sedan, DSG, do 40 kzł wyskakują raptem 4 ogłoszenia, z czego żaden nie ma przebiegu do 150 kkm ;)

http://otomoto.pl/oferta/skoda-superb-n ... 81ad641164 - obszerny opis ;)
http://otomoto.pl/oferta/skoda-superb-2 ... 46a8f4c9d6 - z komisu z gwarancją ;)
http://otomoto.pl/oferta/skoda-superb-s ... 5ea8f7ba14 - ciemny środek
http://otomoto.pl/oferta/skoda-superb-f ... 5ea8f7ba14 - kwota netto

Na mobile.de wrzucając te same parametry i cenę do 8000 EUR (musisz doliczyć opłaty, różnice kursowe, itp.) wyskakuje tylko jeden superb:

http://suchen.mobile.de/fahrzeuge/detai ... &fnai=prev

Reszta to superby I. Także musisz chyba zmienić priorytety, albo dozbierać monet :)


Edit:

Jeśli miałbym z czegoś rezygnować szukając auta do określonej kwoty, to w pierwszej kolejności wyrzuciłbym navi (można dokupić później, nawet tu na forum), nie upierałbym się przy dsg, bo jakby nie patrzeć to element, który może sporo kosztować w naprawie, a żyć bez niego można.
Ostatnio zmieniony 18 lip 2016, o 16:58 przez Camillinhio, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek
szms
Zasłużony
Posty: 15316
Rejestracja: 13 maja 2012, o 10:59
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Re: Pomoc przy zakupie Superb II 2008/2009.

Post autor: szms »

Widzisz i tu jest ten paradoks... występuje jeden, a prawdopodobnie kupi za tę cenę dwa....






w jednym. :roll:
Awatar użytkownika
marcin wroclaw
Posty: 1975
Rejestracja: 3 sty 2014, o 16:24
Samochód: Superb II
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Lokalizacja: Wrocław

Re: Pomoc przy zakupie Superb II 2008/2009.

Post autor: marcin wroclaw »

Hahahahah
Marcin
Obrazek
MatJ
Posty: 25
Rejestracja: 18 lip 2016, o 15:02
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Imię: Mateusz
Lokalizacja: Krakow

Re: Pomoc przy zakupie Superb II 2008/2009.

Post autor: MatJ »

Camillinhio - wielkie dzięki za odpowiedź, czegoś takiego właśnie szukałem. ;) Podpowiedzi, czy tam trochę wskazania kierunku od osoby, która bardziej ogarnia temat Superba. Na pewno bez większych problemów mogę zrezygnować ze skrzyni dsg, bo może się jakoś super nie znam, ale wydaje mi się, że może to być mega loteria przy aucie, które będzie miało przebieg taki, a nie inny, czyli bliżej 200k km, niż 100. ;) Nawigacja to na pewno coś, co chciałbym, żeby ten samochód posiadał... z tego zrezygnować mogę, ale cholera niechętnie. Superb bez nawigacji, jak dla mnie oczywiście, traci dużo na wyglądzie w środku. Jasne, że wole kupić dobre auto bez nawi, niż dwa auta, przystanek i przypadkowo przejeżdżający rower z nawi. ;) Tylko pojawia się pytanie, i tu znów kieruję je do tych osób, które są doświadczone w temacie. ;) Czy jeśli wyrzucę dsg i jakieś dodatkowe super bajery, a zostawię tylko nawi, skórę i czujniki parkowania, to jestem w stanie zmieścić się w 40-42 tys. pln? Sorry, że tak non stop dopytuję, ale chcę mieć jakiś większy pogląd na temat tego, czego mogę od tego auta oczekiwać w kwestii wyposażenia. ;)
Awatar użytkownika
Łuki_ssuperb
Posty: 5377
Rejestracja: 9 gru 2015, o 13:56
Samochód: Superb III
Silnik: 2.0TDI (190KM)
Aktualnie: Co by tu pomodzić...
Lokalizacja: Warszawa

Re: Pomoc przy zakupie Superb II 2008/2009.

Post autor: Łuki_ssuperb »

Wiesz co przeważnie jest tak ze jak jest skóra to jest i navi wiec są to bogate wersje i może być Ci ciężko znaleźć coś ładnego w tej cenie czyli 40 tys. Zawsze możesz pomyśleć o wymianie foteli na skórzane dołożeniu navi BT itp pierdol. Ja tak zrobiłem bo trafił mi się pewny samochód w dobrej cenie ale za to trochę pusty ale dzięki forum zaraz będzie full opcja ;-)
Wilki nie przejmują się tym co sądzą o nich barany...
Awatar użytkownika
pab567
Ekspert
Posty: 5812
Rejestracja: 12 lis 2012, o 14:54
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 421 KM / 524 Nm
Imię: Paweł
Lokalizacja: Warszafka (Ochota)

Re: Pomoc przy zakupie Superb II 2008/2009.

Post autor: pab567 »

Przy Twoich przebiegach nie ma najmniejszego sensu brać diesla. Tak, jak pisał Łuki, navi i Bluetooth można potem dołożyć za stosunkowo nieduże pieniądze. Kamery cofania w Superbach nie było w ogóle ale przy nawigacji da się zrobić. Jak wiesz dlaczego chcesz DSG to z tego nie rezygnuj (sam mam dwa auta z DSG - Superba i Fabię).
Foton

Re: Pomoc przy zakupie Superb II 2008/2009.

Post autor: Foton »

Potrzebujesz auto dla rodziny jak rozumiem i potrzebujesz w miare pewne... skromnie glosno mysle ze do 40 tys w skorze Superba bym odpuscil...
Albo nie trzymaj sie kurczowo tej skory:).. dziecko po prostu nauczysz puszczac pawie po sobie..nie chlustem:))
ODPOWIEDZ