Wymiana SII na SIII (w salonie skody)

Opinie, pytania i porady dotyczące zakupu Superba
Regulamin forum
1. Temat musi zaczynać się od [S1] lub [S2], a treść powinna być taka sama jak ta występująca w cenniku lub konfiguratorze, np. "[S2] Przygotowanie pod telefon GSM I"
2. Jeden wątek powinien dotyczyć jednej opcji wyposażenia dostępnej w cenniku lub konfiguratorze.
Awatar użytkownika
pab567
Ekspert
Posty: 5809
Rejestracja: 12 lis 2012, o 14:54
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 421 KM / 524 Nm
Imię: Paweł
Lokalizacja: Warszafka (Ochota)

Re: Wymiana SII na SIII (w salonie skody)

Post autor: pab567 »

piecu
Posty: 432
Rejestracja: 17 wrz 2015, o 21:17
Samochód: Superb III combi
Silnik: 1.8TSI CJSA (180KM)
Lokalizacja: Warszawa

Re: Wymiana SII na SIII (w salonie skody)

Post autor: piecu »

Casa pisze:
pab567 pisze:Doposażenie w Columbusa jest IMHO bez sensu - dopłata wynosi 6400 zł do Ambition i 5600 do Style. Za około 2300 zł możesz wyposażyć Bolero w moduł oparty na Androidzie i używać nawigacji ONLINE jakiej tylko chcesz.
Dzięki bardzo za cenną wskazówkę :) w takim przypadku to faktycznie Twoje rozw. mnie zadawala :) // po prostu nie wgłębiałem sie jeszcze w tematy navi w s3
Tylko pamiętaj, że taki Android nie będzie nic wyświetlał na Maxi-Dot.
Niektórzy zaraz napiszą, że te informacje i tak są bez sensu, ale dobrze, żebyś miał pełen obraz sytuacji.
Awatar użytkownika
pab567
Ekspert
Posty: 5809
Rejestracja: 12 lis 2012, o 14:54
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 421 KM / 524 Nm
Imię: Paweł
Lokalizacja: Warszafka (Ochota)

Re: Wymiana SII na SIII (w salonie skody)

Post autor: pab567 »

Zgadza się. Ale cała reszta funkcjonalności oryginalnego radia pozostaje bez zmian :)
Awatar użytkownika
Jarek104
Posty: 424
Rejestracja: 6 mar 2016, o 12:32
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Re: Wymiana SII na SIII (w salonie skody)

Post autor: Jarek104 »

pytanie czy opłaca się zostawić auto w rozliczeniu zadaj w kontekscie czy:
- bedziesz umiał sam sprzedać auto, czy dasz sobie wmówić, że to kaszalot i kupujący robi Ci łaske, że go kupuje
- będziesz miał czas na zajęcie się przygotowaniem auta i wizyty wycieczek mądrali ze szwagrem, wujkiem, księdzem itd, tudzież cierpliwość do nich
- jesteś na tyle spokojny finansowo, że możesz sprzedać stare auto po odbiorze nowego
- ewentualnie możesz sobie pozwolic na miesiąc/dwa bez samochodu

Odkup przez dealera przekreśla powyzsze pytania

A jak wygląda? No cóż.. drobiazgowe, bardzo drobiazgowe ogledziny auta z góry i zdołu, jazda próbna, wertowanie historii serwisowej, pomiar grubości lakieru, pełna ścieżka diagnostyczna. Przynajmniej my tak robimy.
A cena.. Eurotax zakupowy jako wartość wyjściowa. Jeśli jest się do czego w aucie przyczepić, to obniża się propozycję o dane wartości. Klient się zgadza lub nie. kwestia argumentacji
Awatar użytkownika
Łuki_ssuperb
Posty: 5377
Rejestracja: 9 gru 2015, o 13:56
Samochód: Superb III
Silnik: 2.0TDI (190KM)
Aktualnie: Co by tu pomodzić...
Lokalizacja: Warszawa

Re: Wymiana SII na SIII (w salonie skody)

Post autor: Łuki_ssuperb »

Jarek104 pisze:pytanie czy opłaca się zostawić auto w rozliczeniu zadaj w kontekscie czy:
- bedziesz umiał sam sprzedać auto, czy dasz sobie wmówić, że to kaszalot i kupujący robi Ci łaske, że go kupuje
Lubie takich :-) choć ich coraz mniej...
Wilki nie przejmują się tym co sądzą o nich barany...
Awatar użytkownika
kamracik
Zasłużony
Posty: 7444
Rejestracja: 10 paź 2014, o 10:52
Samochód: Superb II combi
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Lokalizacja: Łódź

Re: Wymiana SII na SIII (w salonie skody)

Post autor: kamracik »

Seba z kolei ma doświadczenie z wycieczkowiczami grupowymi :mrgreen:
Awatar użytkownika
mig
Posty: 989
Rejestracja: 5 sty 2014, o 21:39
Samochód: Superb II
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Aktualnie: 228KM 339Nm
Imię: Mariusz
Lokalizacja: warszawa

Re: Wymiana SII na SIII (w salonie skody)

Post autor: mig »

Sebek dorabia jako wodzirej, ludzie mu nie straszni :)
tfu żadne tam kombi :D
lukasz85
Posty: 12
Rejestracja: 12 cze 2016, o 21:57
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Re: Wymiana SII na SIII (w salonie skody)

Post autor: lukasz85 »

Tak się składa, że ja się nosze z zakupem SII wiec może wejdźmy na priv to porozmawiamy :) a że pochodzę z Podkarpacia to i przy wódeczce możemy pogadać.
Casa
Posty: 108
Rejestracja: 25 cze 2011, o 22:11
Samochód: Superb III 4x4
Silnik: 1.6TDI (120KM)
Imię: Artur
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Wymiana SII na SIII (w salonie skody)

Post autor: Casa »

wstępnie w salonie wycenili na 49 tys (dolna cena rynkowa, żeby coś dla siebie mieli), jutro jeszcze mam podjechać do mechanika, żeby wszystko sprawdził i wycenił ostatecznie.
lukasz85
Posty: 12
Rejestracja: 12 cze 2016, o 21:57
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Re: Wymiana SII na SIII (w salonie skody)

Post autor: lukasz85 »

No wiec pisz kolego drogi jak po oględzinach u mechanika, jeśli jest opcja wyślij mi na maila zdjęcia auta, no chyba że już zdecydowałeś się na oddanie jej do salonu co jak dla mnie jest totalna głupotą :)

mój e-mail: lukasz_piatek85@interia.pl
Casa
Posty: 108
Rejestracja: 25 cze 2011, o 22:11
Samochód: Superb III 4x4
Silnik: 1.6TDI (120KM)
Imię: Artur
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Wymiana SII na SIII (w salonie skody)

Post autor: Casa »

jak wspominałem oględziny dziś ;) dam znać po i porobię fotki ;)
szms
Zasłużony
Posty: 15316
Rejestracja: 13 maja 2012, o 10:59
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Re: Wymiana SII na SIII (w salonie skody)

Post autor: szms »

No i chamówa salonów - przykład kolegi z forum obok OCP, zostawiał Octavie w rozliczeniu TSI, które zasysało ogromne ilości oleju - salon więc mocno zaniżył cenę, bo "trzeba to zrobić natychmiastowo"... więc ten machnął ręką, po czym auto sprzedane bez jakiejkolwiek naprawy, na szczęście jak to dealerzy - sprzedają z minimalną gwarancją, nowy właściciel trafił na forum i się o tym dowiedział, więc od razu zgłosił na gwarancji, że silnik zasysa 2 litry oleju/1000 km i salon mu to ogarnął, aczkolwiek totalnie niechętnie i chyba z pomocą jakiegoś prawnika. 8-)


Więc te auta perełki z salonu z gwarancją to też przereklamowane.
Awatar użytkownika
kamracik
Zasłużony
Posty: 7444
Rejestracja: 10 paź 2014, o 10:52
Samochód: Superb II combi
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Lokalizacja: Łódź

Re: Wymiana SII na SIII (w salonie skody)

Post autor: kamracik »

szms pisze:(...) silnik zasysa 2 litry oleju/1000 km (...)
W sumie jeszcze w normie :mrgreen:

Nie od dziś o tym wiadomo, żadna różnica czy salon czy komis, jeden wuj tam pracuje. Sprzedawcę od używanych aut trzeba mieć zaufanego, ale to też nie znaczy, że wszystkich tak samo traktuje.
szms
Zasłużony
Posty: 15316
Rejestracja: 13 maja 2012, o 10:59
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Re: Wymiana SII na SIII (w salonie skody)

Post autor: szms »

Nie no jasne, że robią pełną ścieżkę diagnostyczną, ale tylko po to, żeby zbić cenę tak, żeby klient najlepiej oddał za darmo, a potem wystawią za 2x ceny z gwarancją na 3miechy :lol:

jako pewne auto z ASO. 8-)
szms
Zasłużony
Posty: 15316
Rejestracja: 13 maja 2012, o 10:59
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Re: Wymiana SII na SIII (w salonie skody)

Post autor: szms »

Fakt, że trzeba albo mieć w dupie pieniądze, albo być zdesperowanym, żeby oddać auto do salonu.


Mi wspaniałomyślny salon, w którym pracuje Jarek wyceniał Vectrę przy ewentualnym pozostawieniu w rozliczeniu przy Superbie tak, że musiałbym im dopłacić i się cieszyć, że wzieli.

Wycenili mi 5-letnie wówczac VC 1.9 cdti z przebiegiem 190 kkm na 12 tysięcy, gdzie 2 lata później i przebieg +80 tysięcy sprzedałem za 22 netto :lol:
To, że pierwszy właściciel - to nic, bo liczy się tylko polski salon. To, że nigdy niemalowana - to też nic, ważne, że dwumas miał już przed sobą tylko jakieś 30 kkm :lol: i kierownica była już trochę wytarta.


Na pewno zrobiliby obie te rzeczy :D

"No wie pan, ciężko będzie sprzedać takie auto, z takim przebiegiem, w takim stanie. Lakier porysowany, widać fotel trochę wytarty, a ten przebieg, panie kto to kupi. My tutaj ryzykujemy bardzo dużo biorąc od pana to auto."
ODPOWIEDZ