Liftback vs Combi

Opinie, pytania i porady dotyczące zakupu Superba
Regulamin forum
1. Temat musi zaczynać się od [S1] lub [S2], a treść powinna być taka sama jak ta występująca w cenniku lub konfiguratorze, np. "[S2] Przygotowanie pod telefon GSM I"
2. Jeden wątek powinien dotyczyć jednej opcji wyposażenia dostępnej w cenniku lub konfiguratorze.
Awatar użytkownika
kamracik
Zasłużony
Posty: 7444
Rejestracja: 10 paź 2014, o 10:52
Samochód: Superb II combi
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Lokalizacja: Łódź

Re: Liftback vs Combi

Post autor: kamracik »

Pany, a jaka jest zaleta relingów nad belkami do Sedana? Bo tego nie bardzo kumam?
Awatar użytkownika
elmi_k
Posty: 2548
Rejestracja: 9 sty 2014, o 20:06
Samochód: Toyota Hilux
Silnik: 3.0 D-4D (171KM)

Re: Liftback vs Combi

Post autor: elmi_k »

X
Ostatnio zmieniony 21 lip 2016, o 08:14 przez elmi_k, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
kamracik
Zasłużony
Posty: 7444
Rejestracja: 10 paź 2014, o 10:52
Samochód: Superb II combi
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Lokalizacja: Łódź

Re: Liftback vs Combi

Post autor: kamracik »

Dzięki, nie wpadłem na to :)
Foton

Re: Liftback vs Combi

Post autor: Foton »

Enriquez pisze:Nie upieram się przy liftbacku, jednakże w trójce wydaje mi się ładniejszy no i jest tańszy.
"Trochę" się do niego zmieści, więc bez paniki. Na pewno więcej niż do kombi w S2.
Fakt, jak ktoś potrzebuje wozić lodówki, czy rowery - kombi będzie git. Ale czy warto? IMHO w moim przypadku - nie.
Sedan SIII na większy bagażnik od kombi SII?
szms
Zasłużony
Posty: 15316
Rejestracja: 13 maja 2012, o 10:59
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Re: Liftback vs Combi

Post autor: szms »

Podobno o kilka litrow :mrgreen:
Awatar użytkownika
whity
Posty: 14835
Rejestracja: 23 sty 2015, o 16:53
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 333km / 703nm
Lokalizacja: MS

Re: Liftback vs Combi

Post autor: whity »

Wg mnie tak... Nawet większy niż passek kombi
Nie bójcie się być premium.

#stayPremium :)
Foton

Re: Liftback vs Combi

Post autor: Foton »

Aha.moim zdaniem..bardziej sie podoba lift to brać lifta. Nadwozie nie powinno być czynnikiem decydującym.
Awatar użytkownika
whity
Posty: 14835
Rejestracja: 23 sty 2015, o 16:53
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 333km / 703nm
Lokalizacja: MS

Re: Liftback vs Combi

Post autor: whity »

Nawet jak sie cebule, kartofle albo buraki wozi powinno sie brać sedana.... Zeby te rzeczy nie wypadły jak sie bagażnik otworzy :)
Nie bójcie się być premium.

#stayPremium :)
rezon
Posty: 3475
Rejestracja: 10 lip 2012, o 10:17
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 220KM 440Nm
Imię: Krzysiek
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Liftback vs Combi

Post autor: rezon »

kamracik pisze:Pany, a jaka jest zaleta relingów nad belkami do Sedana? Bo tego nie bardzo kumam?
jeszcze jest kwestia łatwości mocowania. Nie wiem jak jest do S3 liftback, ale w Octaviach 2 patent ze śrubą wkręcaną w ramę drzwi nie był najszczęśliwszy - znacznie więcej czasu zabierało zamontowanie łap i po jakimś czasie przecierały się gumki chroniące końcówki łap i trzeba było uważać, aby nie porysować ram drzwi. Z kolei w O1 trzeba było uważać aby haków nie postawić na dachu, tylko trafiać w otwory. w nich łatwo było zgubić zaślepki otworów i bez bagażnika potrafiły gwizdać przy większych prędkościach. Montaż łap Thule na belkach kombi jest banalny i od 8 lat mam ten sam bagażnik stosowany w różnych samochodach. Wygoda bagażnika S2 kombi moim zdaniem będzie wyższa niż S3 liftback - ma niższy próg i wydaje się bardziej układny. Dostęp do bagażu jest w liftbacku znacznie łatwiejszy - aby wyjąć coś ze środka nie trzeba opróżniać bagażnika - wystarczy podnieść klapę ;)
Dla mnie kombi jest zdecydowanie wygodniejsze przy wyjazdach zimowych. Wrzucam siatkę oddzielającą, pokrowiec na narty i jadę bez boxa. wszystko mam w środku i nie huczy mi na autostradach.
Był S2 1,8TSI 4x4 2012 Obrazek
Awatar użytkownika
CLO27
Posty: 9857
Rejestracja: 23 lis 2015, o 23:51
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: +-500 KM/600NM
Lokalizacja: Nowy Sacz

Re: Liftback vs Combi

Post autor: CLO27 »

A w liftbacku nie możesz pokrowca? Ja jechałem do Francji w 4 chłopa z żarciem i się do środka z nartami zmieściliśmy :) Wprawdzie musiałem zdjąć półkę, ale w SIII jest dużo więcej miejsca (jedna spora walizka więcej wchodzi ) :)

Obrazek
img
CZARNUCH SII 1,8 TSI mn moc seryjna x 2,5 ;)
viewtopic.php?f=18&t=7516
Kura SIII + Kuń GT + Dzik ZJ grand + Miś KQ :)
Awatar użytkownika
whity
Posty: 14835
Rejestracja: 23 sty 2015, o 16:53
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 333km / 703nm
Lokalizacja: MS

Re: Liftback vs Combi

Post autor: whity »

Nie chciałbym siedzieć w tym aucie jakbyś sie wdupil w remizę w nowym saczu :)
Nie bójcie się być premium.

#stayPremium :)
Awatar użytkownika
Enriquez
Administrator
Posty: 13595
Rejestracja: 2 cze 2012, o 09:20
Samochód: Inny
Rocznik: 2022
Silnik: Inny
Imię: Marcin
Lokalizacja: Łódź - Wieś ELW

Re: Liftback vs Combi

Post autor: Enriquez »

Ja nie bronię i się nie upieram. Jednemu pasuje to, drugiemu tamto. Dla mnie kombi jest zbędne. Nie wożę dużych rzeczy, nie używam boxa na dach, potrafię się tak spakować, żeby się swobodnie zmieścić. Jednemu wystarczy liftback a drugiemu dostawczak będzie mało, bo ma milion wózków dla dzieci, bo wozi 3 metrowe narty itp. W trójce odpadł szkaradny wygląd liftbacka, więc wybór nie jest tak oczywisty.
Pozdrawiam
Marcin
---
Nie udzielam porad technicznych na PW. Nie podejmuję się wykonywania żadnych modyfikacji w cudzych samochodach. Proszę mnie o to nie pytać.
Awatar użytkownika
CLO27
Posty: 9857
Rejestracja: 23 lis 2015, o 23:51
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: +-500 KM/600NM
Lokalizacja: Nowy Sacz

Re: Liftback vs Combi

Post autor: CLO27 »

whity pisze:Nie chciałbym siedzieć w tym aucie jakbyś sie wdupil w remizę w nowym saczu :)
HAhahaha no na górze było jakieś badziewo lekkie wszystko co mogło by ci mogło głowę rozwalić niżej :)
CZARNUCH SII 1,8 TSI mn moc seryjna x 2,5 ;)
viewtopic.php?f=18&t=7516
Kura SIII + Kuń GT + Dzik ZJ grand + Miś KQ :)
Awatar użytkownika
CLO27
Posty: 9857
Rejestracja: 23 lis 2015, o 23:51
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: +-500 KM/600NM
Lokalizacja: Nowy Sacz

Re: Liftback vs Combi

Post autor: CLO27 »

Enriquez pisze:Ja nie bronię i się nie upieram. Jednemu pasuje to, drugiemu tamto. Dla mnie kombi jest zbędne. Nie wożę dużych rzeczy, nie używam boxa na dach, potrafię się tak spakować, żeby się swobodnie zmieścić. Jednemu wystarczy liftback a drugiemu dostawczak będzie mało, bo ma milion wózków dla dzieci, bo wozi 3 metrowe narty itp. W trójce odpadł szkaradny wygląd liftbacka, więc wybór nie jest tak oczywisty.
:mrgreen:
CZARNUCH SII 1,8 TSI mn moc seryjna x 2,5 ;)
viewtopic.php?f=18&t=7516
Kura SIII + Kuń GT + Dzik ZJ grand + Miś KQ :)
Foton

Re: Liftback vs Combi

Post autor: Foton »

Enriquez pisze:Ja nie bronię i się nie upieram. Jednemu pasuje to, drugiemu tamto. Dla mnie kombi jest zbędne. Nie wożę dużych rzeczy, nie używam boxa na dach, potrafię się tak spakować, żeby się swobodnie zmieścić. Jednemu wystarczy liftback a drugiemu dostawczak będzie mało, bo ma milion wózków dla dzieci, bo wozi 3 metrowe narty itp. W trójce odpadł szkaradny wygląd liftbacka, więc wybór nie jest tak oczywisty.
Zgadzam się z powyższym.

Jeszcze tylko dodam ze podczas dłuższej podróży w trakcie postoju, w kombi można podnieść klapę i posadzic dzieciaki na progu, który tworzy dosc plaska podłogę z bagażnikiem...i jest fajnie. Nie wiem jak w Sedanie/ lifcie.
ODPOWIEDZ