Liftback vs Combi

Opinie, pytania i porady dotyczące zakupu Superba
Regulamin forum
1. Temat musi zaczynać się od [S1] lub [S2], a treść powinna być taka sama jak ta występująca w cenniku lub konfiguratorze, np. "[S2] Przygotowanie pod telefon GSM I"
2. Jeden wątek powinien dotyczyć jednej opcji wyposażenia dostępnej w cenniku lub konfiguratorze.
mpiotrek
Posty: 18
Rejestracja: 31 mar 2016, o 12:22
Samochód: Superb III
Silnik: 2.0TSI (190KM)

Liftback vs Combi

Post autor: mpiotrek »

Pytanie do osób, które zakupiły superba w wersji liftback i mają dzieci.
Czy nie żałujecie wyboru wersji nadwozia? :) Ja ciągle biję się z myślami czy przypadkiem lepszym wyborem nie byłaby wersja combi. Z drugiej jednak strony lift jest ładniejszy i przewozi w bagazniku tylko 35l mniej.
Awatar użytkownika
whity
Posty: 14835
Rejestracja: 23 sty 2015, o 16:53
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 333km / 703nm
Lokalizacja: MS

Re: Liftback vs Combi

Post autor: whity »

Liftback w zupełności wystarczy
Nie bójcie się być premium.

#stayPremium :)
Awatar użytkownika
kamracik
Zasłużony
Posty: 7444
Rejestracja: 10 paź 2014, o 10:52
Samochód: Superb II combi
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Lokalizacja: Łódź

Re: Liftback vs Combi

Post autor: kamracik »

@mpiotrek, pamiętaj tylko, że to 35l jest liczone do rolety, kombi zapakujesz wyżej niż liftbacka i różnica wyjdzie Ci nie 35l, a 120l jak nie więcej.

Wszystko kwestia osobistych preferencji, ja nie lubię się bawić w Tetrisa tylko jak mam potrzebę walnąć wszystko do bagażnika i już, inni z kolei nie lubią jeździć trumnowozem i w 90% wozić nim powietrze. Więc to Ty sobie musisz odpowiedzieć jak lubisz użytkować auto.

Kombi i Liftback obecnie nie wiele różnią się praktycznością.
Awatar użytkownika
Camillinhio
Posty: 5897
Rejestracja: 8 wrz 2013, o 09:56
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Lokalizacja: Wrocław

Re: Liftback vs Combi

Post autor: Camillinhio »

Pakowanie powyżej rolety to nie jest najbezpieczniejsze rozwiązanie, w razie Wu ;)
Obrazek
PabLO_FC
Posty: 4
Rejestracja: 8 cze 2016, o 13:17
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 411KM&509Nm

Re: Liftback vs Combi

Post autor: PabLO_FC »

Camillinhio pisze:Pakowanie powyżej rolety to nie jest najbezpieczniejsze rozwiązanie, w razie Wu ;)
Można dobrać przy konfiguracji siatkę oddzielającą przestrzeń bagażową ;)
Awatar użytkownika
kamracik
Zasłużony
Posty: 7444
Rejestracja: 10 paź 2014, o 10:52
Samochód: Superb II combi
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Lokalizacja: Łódź

Re: Liftback vs Combi

Post autor: kamracik »

Zależy jeszcze jakie pakowanie ;) Tej siatce to osobiście bym nie zaufał.

Rzadko się tak jeździ, ale jeśli już to zabezpieczam odpowiednio, abym spał spokojnie, najczęściej po prostu długie przedmioty stoją w pionie jako pierwsze (jak duże walizki etc. Sprawdza się to i w przypadku ostrego hamowania na autostradzie póki co nie było problemu, potylica cała :mrgreen: W dosłownym "W" nie sprawdzałem, ale na tą chwilę nie planuję sprawdzać ;)
Awatar użytkownika
wolly10
Posty: 154
Rejestracja: 7 lut 2016, o 20:15
Samochód: Superb III combi 4x4
Silnik: 1.6TDI (120KM)
Imię: Krzysiek
Lokalizacja: Ely

Re: Liftback vs Combi

Post autor: wolly10 »

Ja jednak wolę przy dwójce dzieci zapas przestrzeni, zawsze mogę zabrać rowerki, hulajnogi walizki i jeszcze teściowa do bagażnika się zmieści :lol:
Q7 50 TDI 286PS
Obrazek
Superb Kombi SE L Executive 4x4 http://goo.gl/i7foSI
Obrazek
Awatar użytkownika
kamracik
Zasłużony
Posty: 7444
Rejestracja: 10 paź 2014, o 10:52
Samochód: Superb II combi
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Lokalizacja: Łódź

Re: Liftback vs Combi

Post autor: kamracik »

Sorry, ale na teściową to nigdy nie ma miejsca, nawet jakby TIRem jeździł :lol:

Fakt, też z tego względu brałem kombi, aby wpierdzielić i się nie martwić :mrgreen: Tym nie mniej przy młodym jak jeździł w gondoli byłem zdziwiony, że bagażnik, nawet w kombi nie jest tak duży jakby się wydawało ;)
polrob
Posty: 306
Rejestracja: 12 sty 2014, o 19:22
Samochód: Superb III
Silnik: 1.4TSI (150KM)
Lokalizacja: War-Maz

Re: Liftback vs Combi

Post autor: polrob »

Ja teraz przy dwójce dzieci przesiadłem się z Octasi III kombi na SIII liftbach i nie odczuwam braku miejsca. Moim zdaniem zwykła SIII w zupełności wystarczy dla rodziny chyba że wozisz dodatków większe pakunki.
viewtopic.php?f=18&t=7254 - SIII 1.4TSI Szary business
Awatar użytkownika
wolly10
Posty: 154
Rejestracja: 7 lut 2016, o 20:15
Samochód: Superb III combi 4x4
Silnik: 1.6TDI (120KM)
Imię: Krzysiek
Lokalizacja: Ely

Re: Liftback vs Combi

Post autor: wolly10 »

To moje trzecie auto i trzecie w kombi, jak jadę do PL opróżnić teściowej piwnicę to muszę mieć gdzie słoiczki pomieścić :lol: a po drugie u mnie kura przewozi sprzęt i często wkładam elementy dłuższe więc kombi u mnie musi być! Aha i na wypady do lasu jest lepsza na łono natury :mrgreen:
Q7 50 TDI 286PS
Obrazek
Superb Kombi SE L Executive 4x4 http://goo.gl/i7foSI
Obrazek
Foton

Re: Liftback vs Combi

Post autor: Foton »

Lift wystarczy ci...plus dla kombi to tez relingi..ale jak podoba ci sie bardziej lift..to bierz Pan lifta:)
rezon
Posty: 3475
Rejestracja: 10 lip 2012, o 10:17
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 220KM 440Nm
Imię: Krzysiek
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Liftback vs Combi

Post autor: rezon »

wg mnie kombi jest zdecydowanie bardziej praktyczne od liftbacka. miałem dwie swoje i jeszcze służbowe Octavie w liftbacku . Jest w nich wygodniejszy dostęp do bagażu niż w kombi - od góry, ale do kombi wpakuje się wyższe rzeczy niż do liftbacka i bagażnik jest bardziej układny. Do kombi zdecydowanie warto domówić od razu siatkę oddzielającą. Dodatkowy plus to wspomniane wcześniej relingi. Zdecydowanie wygodniejsze niż łapy mocowane do ram drzwi - ten patent też ćwiczyłem w Octaviach. Teraz mam dwa autka z relingami i belki bez problemów przekładam w miarę potrzeb. Przy lifbackach czy sedanach zawsze były dedykowane i nie było to możliwe.
Był S2 1,8TSI 4x4 2012 Obrazek
Awatar użytkownika
CLO27
Posty: 9857
Rejestracja: 23 lis 2015, o 23:51
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: +-500 KM/600NM
Lokalizacja: Nowy Sacz

Re: Liftback vs Combi

Post autor: CLO27 »

combi bleeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee :mrgreen: czym byś nie jeździł w kombi czy nie (chyba że wcześniej też superb lub eklasa) to i tak w lifbacku SIII będziesz miał więcej miejsca :)
CZARNUCH SII 1,8 TSI mn moc seryjna x 2,5 ;)
viewtopic.php?f=18&t=7516
Kura SIII + Kuń GT + Dzik ZJ grand + Miś KQ :)
Awatar użytkownika
lordxan
Posty: 94
Rejestracja: 18 paź 2015, o 20:23
Samochód: Superb III combi Facelift
Silnik: 2.0TSI (190KM)
Imię: Rafał
Lokalizacja: Koszalin

Re: Liftback vs Combi

Post autor: lordxan »

Ja tez mialem panike jak juz po zmówieniu liftbacka rodzinka przniosła do domu szczeniaczka ktory w czasie oczekiwania na superba zdazyl juz wyrosnac do wielkosci malego konia ;) Na szczescie okazalo sie, ze po wyjeciu tylnej polki w bagazniku pies ma lepiej od pasazerow w tyle bo ma piekny panoramiczny dach i full miejsca. Jedynie troche brakuje relingow, ale za to autko ma piekna linie nadwozia bo juz dosc mialem wozow kombi
"Kocham robić to co robię, nic innego nie umiem. Polityki nie kumam, filozofii nie rozumiem" KAZIK
Awatar użytkownika
Enriquez
Administrator
Posty: 13589
Rejestracja: 2 cze 2012, o 09:20
Samochód: Inny
Rocznik: 2022
Silnik: Inny
Imię: Marcin
Lokalizacja: Łódź - Wieś ELW

Re: Liftback vs Combi

Post autor: Enriquez »

Nie upieram się przy liftbacku, jednakże w trójce wydaje mi się ładniejszy no i jest tańszy.
"Trochę" się do niego zmieści, więc bez paniki. Na pewno więcej niż do kombi w S2.
Fakt, jak ktoś potrzebuje wozić lodówki, czy rowery - kombi będzie git. Ale czy warto? IMHO w moim przypadku - nie.
Pozdrawiam
Marcin
---
Nie udzielam porad technicznych na PW. Nie podejmuję się wykonywania żadnych modyfikacji w cudzych samochodach. Proszę mnie o to nie pytać.
ODPOWIEDZ