[S3] Superb 1.4 TSI Style

Opinie, pytania i porady dotyczące zakupu Superba
Regulamin forum
1. Temat musi zaczynać się od [S1] lub [S2], a treść powinna być taka sama jak ta występująca w cenniku lub konfiguratorze, np. "[S2] Przygotowanie pod telefon GSM I"
2. Jeden wątek powinien dotyczyć jednej opcji wyposażenia dostępnej w cenniku lub konfiguratorze.
Awatar użytkownika
CLO27
Posty: 9857
Rejestracja: 23 lis 2015, o 23:51
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: +-500 KM/600NM
Lokalizacja: Nowy Sacz

Re: [S3] Superb 1.4 TSI Style

Post autor: CLO27 »

Fajne auto tylko że to 2015r.....nie opłaca się za grosz za używkę tyle co za nowe i wyposażony jak krążownik na trasy, a ty rozumiem potrzebujesz auto do miasta. Moim zdaniem ktoś przesadził z tym doposażeniem 1,4 ....Moim zdaniem bardzo drogo.
CZARNUCH SII 1,8 TSI mn moc seryjna x 2,5 ;)
viewtopic.php?f=18&t=7516
Kura SIII + Kuń GT + Dzik ZJ grand + Miś KQ :)
Awatar użytkownika
Marillo
Posty: 74
Rejestracja: 6 sty 2016, o 10:24
Samochód: Superb III Facelift
Silnik: 2.0TDI (190KM)
Imię: Mariusz
Lokalizacja: Kraków

Re: [S3] Superb 1.4 TSI Style

Post autor: Marillo »

Wszyscy psioczą na ten motorek jak jasny gwint jaki on mały , jaki on jest be a prawie nikt tym tutaj nie jezdzi na co dzień. Ja mam 1,4 TSI z DSG i mogę powiedzieć wprost że ten motorek do miasta jak najbardziej pasuje. W trasy też się nadaje. Ja nie mam żadnego kompleksu z tym silnikiem. 3/4 aut robię jak chcę zarówno z pod świateł jak i w dalszej drodze. Pewnie że można dopłacić do 1,8 5 czy 6 tyś lub do diesla 2,0 10 tys. tylko pytanie czy się opłaca. Pomyślcie sami ile to jest paliwa za tą kasę. Ja polecam ten silnik. To tyle i aż tyle.
Raz na wozie , raz pod wozem ,raz w nawozie....
daro
Posty: 519
Rejestracja: 20 sie 2015, o 19:56
Samochód: Superb III
Rocznik: 2019
Silnik: 2.0TSI (272KM)
Lokalizacja: Kraków

Re: [S3] Superb 1.4 TSI Style

Post autor: daro »

Marillo pisze:Wszyscy psioczą na ten motorek jak jasny gwint jaki on mały , jaki on jest be a prawie nikt tym tutaj nie jezdzi na co dzień. Ja mam 1,4 TSI z DSG i mogę powiedzieć wprost że ten motorek do miasta jak najbardziej pasuje. W trasy też się nadaje. Ja nie mam żadnego kompleksu z tym silnikiem. 3/4 aut robię jak chcę zarówno z pod świateł jak i w dalszej drodze. Pewnie że można dopłacić do 1,8 5 czy 6 tyś lub do diesla 2,0 10 tys. tylko pytanie czy się opłaca. Pomyślcie sami ile to jest paliwa za tą kasę. Ja polecam ten silnik. To tyle i aż tyle.
podpisuje sie w 100% pod Twoimi komentarzami, ale redukcje trzeba zrobić :roll:
Awatar użytkownika
CLO27
Posty: 9857
Rejestracja: 23 lis 2015, o 23:51
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: +-500 KM/600NM
Lokalizacja: Nowy Sacz

Re: [S3] Superb 1.4 TSI Style

Post autor: CLO27 »

Ale tu raczej chodzi o cenę i wyposażenie...Dla jednego to muł dla drugiego rakieta tego nie warto rozpatrywać... Tylko raczej czy wyposażenie jest adekwatne do potrzeb i czy za taką kasę to auto warto kupić. moim zdaniem nie.
Ps Marillo ile dałeś za swoje jak nie tajemnica?
CZARNUCH SII 1,8 TSI mn moc seryjna x 2,5 ;)
viewtopic.php?f=18&t=7516
Kura SIII + Kuń GT + Dzik ZJ grand + Miś KQ :)
daro
Posty: 519
Rejestracja: 20 sie 2015, o 19:56
Samochód: Superb III
Rocznik: 2019
Silnik: 2.0TSI (272KM)
Lokalizacja: Kraków

Re: [S3] Superb 1.4 TSI Style

Post autor: daro »

CLO27 pisze:Ale tu raczej chodzi o cenę i wyposażenie...Dla jednego to muł dla drugiego rakieta tego nie warto rozpatrywać... Tylko raczej czy wyposażenie jest adekwatne do potrzeb i czy za taką kasę to auto warto kupić. moim zdaniem nie.
Ps Marillo ile dałeś za swoje jak nie tajemnica?
wszystko zalezy co kto chce: ta konfiguracja jest troszke bez sensu bo dokładasz niewiele i masz L&K (tylko silnik musisz wziasc mocniejszy, bo w 1.4l nie ma L&K). Nalezy tez pamietac ze to rocznik 2015 kiedy to cennik byl 5k niższy, wiec ten rabat wcale okazały nie jest - ale samochod od ręki.
wg mnie posiadanie SLA i Fresh jest ok w Style
Awatar użytkownika
Marillo
Posty: 74
Rejestracja: 6 sty 2016, o 10:24
Samochód: Superb III Facelift
Silnik: 2.0TDI (190KM)
Imię: Mariusz
Lokalizacja: Kraków

Re: [S3] Superb 1.4 TSI Style

Post autor: Marillo »

CLO27 pisze: Ps Marillo ile dałeś za swoje jak nie tajemnica?
115 tys po rabatach, katalogowo 130 tys.
Raz na wozie , raz pod wozem ,raz w nawozie....
bogge
Posty: 515
Rejestracja: 18 lis 2010, o 14:21
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: VW Phaeton, VolvoV70
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: [S3] Superb 1.4 TSI Style

Post autor: bogge »

Poszukać tego auta w wersji liftback skoro takiego się szuka, raz jeszcze się przejechać - silnik daje radę i nie sądzę, aby była znacząca różnica w osiągach co do Seata. Ja z tym jeżdżę w budzie Golfa Varianta z DSG i na pewno nie narzekam, a porównanie mam ze swoją poprzednią S2 zawirusowaną na 204 konie i 400 niutków. Wstydu na pewno nie ma i do 160-170 ten silnik ciągnie bardzo fajnie, a nie sądzę aby koleżanka w mieście pociskała powyżej tego zakresu, więc po prostu trzeba się zastanowić, czy chce się się "petardę", to wtedy dokładać do 2.0 200 koni, lub 280, albo przejechać się raz jeszcze wersją liftback i podjąć decyzję. Ja mogę zaprosić na jazdę próbną do Łodzi, wagowo variant wychodzi niemal tak samo jak Suberb, więc różnice (jeśli wystąpią) to będą subtelne.
bogge
Posty: 515
Rejestracja: 18 lis 2010, o 14:21
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: VW Phaeton, VolvoV70
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: [S3] Superb 1.4 TSI Style

Post autor: bogge »

Z ciekawości sprawdziłem ile waży katalogowo Variant, a ile Superb z tym silnikiem i Superb jest cięższy o.... całe 2kg, a katalogowe przyspieszenie ma niższe o 0,2 sec od Varianta, więc tego się raczej nie zauważy ; -)
Awatar użytkownika
whity
Posty: 14835
Rejestracja: 23 sty 2015, o 16:53
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 333km / 703nm
Lokalizacja: MS

Re: [S3] Superb 1.4 TSI Style

Post autor: whity »

Wlasnie o tym mówiłem ... Wiec całkowicie miarodajny jest w kombi jak i liftbacku... Apropos variant jest w VW:)
Nie bójcie się być premium.

#stayPremium :)
Awatar użytkownika
CLO27
Posty: 9857
Rejestracja: 23 lis 2015, o 23:51
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: +-500 KM/600NM
Lokalizacja: Nowy Sacz

Re: [S3] Superb 1.4 TSI Style

Post autor: CLO27 »

Marillo pisze:
CLO27 pisze: Ps Marillo ile dałeś za swoje jak nie tajemnica?
115 tys po rabatach, katalogowo 130 tys.
No właśnie a tu roczne auto trochę może lepiej doposażone bez dsg 118....i jeszcze rozważany jest zakup no chyba chorzy są w tym salonie.
CZARNUCH SII 1,8 TSI mn moc seryjna x 2,5 ;)
viewtopic.php?f=18&t=7516
Kura SIII + Kuń GT + Dzik ZJ grand + Miś KQ :)
emm
Posty: 64
Rejestracja: 27 mar 2016, o 19:45
Samochód: Superb III
Silnik: 1.4TSI (150KM)

Re: [S3] Superb 1.4 TSI Style

Post autor: emm »

O 10 tys zl za drogo. Jak zejdą na 108 to bierz

Wysłane z mojego GT-I9515 przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
CLO27
Posty: 9857
Rejestracja: 23 lis 2015, o 23:51
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: +-500 KM/600NM
Lokalizacja: Nowy Sacz

Re: [S3] Superb 1.4 TSI Style

Post autor: CLO27 »

Dokładnie :)
CZARNUCH SII 1,8 TSI mn moc seryjna x 2,5 ;)
viewtopic.php?f=18&t=7516
Kura SIII + Kuń GT + Dzik ZJ grand + Miś KQ :)
polrob
Posty: 306
Rejestracja: 12 sty 2014, o 19:22
Samochód: Superb III
Silnik: 1.4TSI (150KM)
Lokalizacja: War-Maz

Re: [S3] Superb 1.4 TSI Style

Post autor: polrob »

Thriade pisze:Dzięki, że znalazłeś czas żeby odpisać, bardzo mi pomogłeś! ;)

Jeździłam kombi, a kupić chcę liftback. Niestety nie było opcji przejechania się liftbackiem z tym silnikiem. Kombi jest cięższe, stąd moje pytanie.
Powalcz z nimi jeszcze nad ceną a o silnik w twoim przypadku bym się nie bał. Ja jeździłem poprzednio Octasią z silnikiem 1.4TSi 140KM i teraz mając SIII z silnikiem 1.4TSI 150KM też spokojnie daję rade a w szczególności jak 90% tras to miasto.
Pewnie Leon tak jak i Octavia był lżejszy od Superba o jakieś 100kg. Także jak Leon CI stykał to SIII też dasz radę.
Patrząc na tą cenę to faktycznie sporo wychodzi szczególnie że to rocznik 2015, mój ambition ale rocznik 2016 wyszedł zdecydowanie taniej.
viewtopic.php?f=18&t=7254 - SIII 1.4TSI Szary business
Awatar użytkownika
Milus
Posty: 539
Rejestracja: 13 lut 2016, o 11:53
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Lokalizacja: Mikołów

Re: [S3] Superb 1.4 TSI Style

Post autor: Milus »

To auto z salonu a nie demo... Przełączniki też dotykają ludzie na taśmie produkcyjnej.
Cena ok jak na style z fajnym doposażeniem. Silnik wystarczający na miasto i w trasę z rodziną i bagażem.
Awatar użytkownika
Enriquez
Administrator
Posty: 13596
Rejestracja: 2 cze 2012, o 09:20
Samochód: Inny
Rocznik: 2022
Silnik: Inny
Imię: Marcin
Lokalizacja: Łódź - Wieś ELW

Re: [S3] Superb 1.4 TSI Style

Post autor: Enriquez »

Silnik do miasta spoko. Poza miasto też, ale nie jest to torpeda. Dawniej się jeździło wolniejszymi i dawało radę, więc jak słyszę, że teraz 150KM to już się nie da jeździć to mi się śmiać chce. Fakt nie będzie to wyścigówka i komfortowo się nie przyspieszy, ale bez jaj - auto będzie nadal dynamiczne. Cena, jak to cena - kolega w styczniu za 2015 rocznik z salonu powystawowy z tym silnikiem (i kombi co prawda) z takim samym wypasem dał 126. Coś mu tam dorzucili jakieś koła itp, ale teraz to albo bierzesz Ty, albo kto inny.
Pozdrawiam
Marcin
---
Nie udzielam porad technicznych na PW. Nie podejmuję się wykonywania żadnych modyfikacji w cudzych samochodach. Proszę mnie o to nie pytać.
ODPOWIEDZ