Superb 3.6 V6 - doradztwo przy zakupie

Opinie, pytania i porady dotyczące zakupu Superba
Regulamin forum
1. Temat musi zaczynać się od [S1] lub [S2], a treść powinna być taka sama jak ta występująca w cenniku lub konfiguratorze, np. "[S2] Przygotowanie pod telefon GSM I"
2. Jeden wątek powinien dotyczyć jednej opcji wyposażenia dostępnej w cenniku lub konfiguratorze.
Awatar użytkownika
Camillinhio
Posty: 5897
Rejestracja: 8 wrz 2013, o 09:56
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Lokalizacja: Wrocław

Re: Superb 3.6 V6 - doradztwo przy zakupie

Post autor: Camillinhio »

lechupe pisze:
mc20001 pisze:Witam

[..]

Oba pasują mi idealnie, tylko dlaczego cena taka astronomiczna??
Przeglądając forum, wyczytałem ze kilku kolegów podobną konfigurację trafili po 10-15 tys mniej.
No chyba, że ja jestem jakiś przewrażliwiony i cena nie jest taka najgorsza.

Wracając do tematu, może ktoś widział/zna lub po prostu doradzi i powie coś mądrego.
Nie wiem co mądrego chciałbyś usłyszeć ;-)
Ale z pozycji 2-letniego użytkownika , powiem, ze auto sprawia sporo radości i zdecydowanie nie żałuję przejścia ze 190 - konnego TDI.
Oczywiście musisz się liczyć ze słusznym spalaniem, co - przy małym baku - determinuje zasięg auta na poziomie 400 km. I to jest największą wadą.

Co do cen na wtórnym rynku, nie mam pojęcia, porównaj np na mobile.de i będziesz miał przekrój
Za każdym razem, gdy próbuję porównać auta z mobile.de, dochodzę do wniosku, że w Polsce sprzedają same ulepy.
Obrazek
Elegance

Re: Superb 3.6 V6 - doradztwo przy zakupie

Post autor: Elegance »

Tez tak mysle. Mobile de ma rozsadnie skofingurowane auta, a PL to same zaslepki lub wypasy. Czasem zdarzy sie cos kofnigurowanego przez osobe niepelnosprawna umyslowo ;)


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
mc20001
Posty: 9
Rejestracja: 9 maja 2016, o 20:58
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Re: Superb 3.6 V6 - doradztwo przy zakupie

Post autor: mc20001 »

lechupe pisze: Nie wiem co mądrego chciałbyś usłyszeć ;-)
Ale z pozycji 2-letniego użytkownika , powiem, ze auto sprawia sporo radości i zdecydowanie nie żałuję przejścia ze 190 - konnego TDI.
Oczywiście musisz się liczyć ze słusznym spalaniem, co - przy małym baku - determinuje zasięg auta na poziomie 400 km. I to jest największą wadą.

Co do cen na wtórnym rynku, nie mam pojęcia, porównaj np na mobile.de i będziesz miał przekrój
Akurat spalanie i zasięg mnie nie przeraża. Już jednego smoka mam (V8 zza oceanu) no i po wstawieniu LPG stacja co 300km.
Nie zmienia to faktu że jazda takim pojazdem to czysta przyjemność (choćby dla samego brzmienia).
Nie lubię i nie chcę rzucać słów na wiatr, ale już chyba nie wrócę do zwykłych czterocylindrówek oraz nie wrócę do auta które nie ma 4x4.
Awatar użytkownika
CLO27
Posty: 9857
Rejestracja: 23 lis 2015, o 23:51
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: +-500 KM/600NM
Lokalizacja: Nowy Sacz

Re: Superb 3.6 V6 - doradztwo przy zakupie

Post autor: CLO27 »

:lol:
CZARNUCH SII 1,8 TSI mn moc seryjna x 2,5 ;)
viewtopic.php?f=18&t=7516
Kura SIII + Kuń GT + Dzik ZJ grand + Miś KQ :)
mc20001
Posty: 9
Rejestracja: 9 maja 2016, o 20:58
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Re: Superb 3.6 V6 - doradztwo przy zakupie

Post autor: mc20001 »

s-e-b-e-b pisze:to jeszcze napisz: do następnego auta nie wrzucę LPG :)
Do superba może nie, ale akurat jestem zwolennikiem LPG.
LPG RULEZ 8-)
Awatar użytkownika
pab567
Ekspert
Posty: 5812
Rejestracja: 12 lis 2012, o 14:54
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 421 KM / 524 Nm
Imię: Paweł
Lokalizacja: Warszafka (Ochota)

Re: Superb 3.6 V6 - doradztwo przy zakupie

Post autor: pab567 »

Na gazie to się gotuje. Na oleju smaży. A jeździ na benzynie. Koniec i kropka.
szms
Zasłużony
Posty: 15316
Rejestracja: 13 maja 2012, o 10:59
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Re: Superb 3.6 V6 - doradztwo przy zakupie

Post autor: szms »

gaz to jest do kuchenki, benzyna w zapalniczce, a olej w samochodzie prawdziwego faceta.

Nawet Seba to wie, bo coraz więcej oleju leje.


I tak można bez końca :lol: :lol:
Awatar użytkownika
Camillinhio
Posty: 5897
Rejestracja: 8 wrz 2013, o 09:56
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Lokalizacja: Wrocław

Re: Superb 3.6 V6 - doradztwo przy zakupie

Post autor: Camillinhio »

Nie bez końca. W końcu zacznie lać sam olej :)
Obrazek
mc20001
Posty: 9
Rejestracja: 9 maja 2016, o 20:58
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Re: Superb 3.6 V6 - doradztwo przy zakupie

Post autor: mc20001 »

Odnośnie białego superba - byłem i oglądałem - nie kupiłem, ODRADZAM bo sprzedawca udziela nierzetelnych informacji.

1) Felgi nie są 19, tylko 18. Nowe opony - owszem, ale nie zaszalał bo KORMORAN GAMMA. Co do drugiego kompletu nie wypowiadam się, bo w aucie go nie było, pomimo tego, że spotkanie umówione tydzień wcześniej.

2) Auto nie ma nawigacji Columbus, tylko Amundsen +

3) Lakier to nie biała perła, tylko biały akryl

4) Auto miało być bezwypadkowe. Dzień przed moim przyjazdem (a mam spory kawałek do Torunia) właściciel wspomniał o małym incydencie z sarną i że wymienił tylko błotnik na nowy.
W ASO okazało się, że auto miało solidnego dzwona. Robione oba błotniki, maska, wymienione reflektory, wystrzelone poduszki oraz przednia szyba i inne rzeczy na podstawie których mógłbym napisać nowele.
Co najgorsze, grubości lakieru przekraczały 800 mikronów, więc elementy nie były wymieniane na nowe tylko SZPACHLOWANE.
W historii serwisowania po wypadku, pojawiają się uwagi reklamacyjne o wibracjach przy hamowaniu. Pomimo przebiegu niewiele ponad 60tys auto ma już 3 komplet tarcz i klocków oraz wymienione półosie.

5) Auto ogólnie słabo zadbane jeżeli chodzi o wygląd. Niestarannie przygotowane do sprzedaży, zarysowany próg załadowczy i tylny zderzak (aż do blachy!), kilka przetarć na skórze itp itd
Może ja mam inne wyobrażenie, ale jak ktoś do mnie mówi, że jest pedantyczny jeśli chodzi o samochód to wyobrażam sobie auto wymuskane na tiptop, a nie to co zobaczyłem.
Negocjacja kwoty miała być kosmetyczna, bo auto miało być idealne. No nawet nie podjąłem tematu.

Takich gości powinno wieszać się za jaja. Człowiek traci cały dzień, robi ponad 800km w dwie strony i płaci za sprawdzenie w ASO czegoś co zupełnie odbiega od opisu i informacji telefonicznych.
Awatar użytkownika
whity
Posty: 14835
Rejestracja: 23 sty 2015, o 16:53
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 333km / 703nm
Lokalizacja: MS

Re: Superb 3.6 V6 - doradztwo przy zakupie

Post autor: whity »

Sorry, ale punkty 1,2,3,4 widać gołym okiem
Nie bójcie się być premium.

#stayPremium :)
mc20001
Posty: 9
Rejestracja: 9 maja 2016, o 20:58
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Re: Superb 3.6 V6 - doradztwo przy zakupie

Post autor: mc20001 »

whity pisze:Sorry, ale punkty 1,2,3,4 widać gołym okiem
No to trzeba było coś napisać jak pytałem o opinię, a nie teraz zgrywać mądralę.

To, że na fotce jest amundsen to wiem, ale to nie jest zdjęcie tego superba, tylko drugiego w TDI który też był sprzedawany.
Pytałem o to i właściciel mówił, że musiał wstawić złą fotkę do aukcji i w białym jest columbus.


To może specjalista od razu powie coś o tym drugim, żebym nie tracił drugiego dnia ??
Awatar użytkownika
whity
Posty: 14835
Rejestracja: 23 sty 2015, o 16:53
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 333km / 703nm
Lokalizacja: MS

Re: Superb 3.6 V6 - doradztwo przy zakupie

Post autor: whity »

Wstawiaj linki tak, zeby na tapatalku było widać, wtedy tez wiecej odpowiedzi dostaniesz, mądralo...
Po drugie radziłbym poczytał trochę nt superba o wyposazeniach itp, jeżeli handlarzyna ci juz potrafi wcisnąć standardowe 18 z L&K jako 19-tki
Nie bójcie się być premium.

#stayPremium :)
Awatar użytkownika
pab567
Ekspert
Posty: 5812
Rejestracja: 12 lis 2012, o 14:54
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 421 KM / 524 Nm
Imię: Paweł
Lokalizacja: Warszafka (Ochota)

Re: Superb 3.6 V6 - doradztwo przy zakupie

Post autor: pab567 »

Coś się Ci się whity na oczy rzuciło? Link w TT widoczny - bo chyba że używasz japca i w wersji na japco nie bangla.

Jak patrzę na cenę to kolejny raz dochodzę do wniosku że miałem więcej szczęścia niż rozumu kupując swojego za 100kzł :)
Awatar użytkownika
whity
Posty: 14835
Rejestracja: 23 sty 2015, o 16:53
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 333km / 703nm
Lokalizacja: MS

Re: Superb 3.6 V6 - doradztwo przy zakupie

Post autor: whity »

No używam japka i mam taki widok

Obrazek
Nie bójcie się być premium.

#stayPremium :)
Awatar użytkownika
kamracik
Zasłużony
Posty: 7444
Rejestracja: 10 paź 2014, o 10:52
Samochód: Superb II combi
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Lokalizacja: Łódź

Re: Superb 3.6 V6 - doradztwo przy zakupie

Post autor: kamracik »

Niestety Japko nie rozpieszcza i faktycznie tych linków nie widać :/

Obrazek
ODPOWIEDZ