ubezpieczenie

Opinie, pytania i porady dotyczące zakupu Superba
Regulamin forum
1. Temat musi zaczynać się od [S1] lub [S2], a treść powinna być taka sama jak ta występująca w cenniku lub konfiguratorze, np. "[S2] Przygotowanie pod telefon GSM I"
2. Jeden wątek powinien dotyczyć jednej opcji wyposażenia dostępnej w cenniku lub konfiguratorze.
Awatar użytkownika
kamracik
Zasłużony
Posty: 7444
Rejestracja: 10 paź 2014, o 10:52
Samochód: Superb II combi
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Lokalizacja: Łódź

Re: ubezpieczenie

Post autor: kamracik »

Dokładnie jak mówisz, w razie 'W' jesteś w plecy jeśli zadeklarujesz coś innego niż masz.

Tylko nie wiem jak w momencie kradzieży np. mieli by się o tym dowiedzieć, że brakło Ci jednego zabezpieczenia, ale jakoś nie chcę sprawdzać ;)
Awatar użytkownika
CLO27
Posty: 9857
Rejestracja: 23 lis 2015, o 23:51
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: +-500 KM/600NM
Lokalizacja: Nowy Sacz

Re: ubezpieczenie

Post autor: CLO27 »

kamracik pisze:Dokładnie jak mówisz, w razie 'W' jesteś w plecy jeśli zadeklarujesz coś innego niż masz.

Tylko nie wiem jak w momencie kradzieży np. mieli by się o tym dowiedzieć, że brakło Ci jednego zabezpieczenia, ale jakoś nie chcę sprawdzać ;)
Jak masz specyfikacje samochodu...jak nie masz papierów że zakładałeś gdzieś jesteś w plecy ac za lata które płaciłeś i samochód...niestety boleśnie przekonał się o tym jeden z moich kolegów...sądził się 3 lata i jakiś tam promil mu oddali, ale ponad 70% przepadło...
CZARNUCH SII 1,8 TSI mn moc seryjna x 2,5 ;)
viewtopic.php?f=18&t=7516
Kura SIII + Kuń GT + Dzik ZJ grand + Miś KQ :)
Awatar użytkownika
kamracik
Zasłużony
Posty: 7444
Rejestracja: 10 paź 2014, o 10:52
Samochód: Superb II combi
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Lokalizacja: Łódź

Re: ubezpieczenie

Post autor: kamracik »

Aaa.. sorki nawet przez myśl mi nie przeszło, aby zgłaszać samoróbkę jako zabezpieczenie :mrgreen: Niezły agent ten Twój ziomek. Aczkolwiek mam podobnego kalibru, przy pierwszym aucie wpierdzielił, że ma 60% zniżek, oni tego nie sprawdzili, więc drugie auto ubezpieczył na podstawie zniżek z tej pierwszej polisy i ma dwa auta ze zniżkami na 60%, a powinien mieć 0%. Też będzie piszczeć jak coś się stanie, u niego również w przypadku OC.

Dlatego mówiłem Piramidzie niech zobaczy różnicę i co będzie tańsze 3x wyższe AC czy 1x Bearlock :)
Awatar użytkownika
skipper
Posty: 854
Rejestracja: 3 sty 2015, o 14:34
Samochód: Superb III
Silnik: 2.0TSI (220KM)
Lokalizacja: Kraków

Re: ubezpieczenie

Post autor: skipper »

można też ubezpieczyć od kwoty netto lub netto i 50% VATu
ale nie wiem czym to się je w przypadku szkody...
SIII L&K 2.0 TSI 220KM viewtopic.php?f=18&t=8480
Awatar użytkownika
piramida
Doradca
Posty: 4018
Rejestracja: 12 sie 2012, o 12:21
Samochód: Superb III combi 4x4
Rocznik: 2016
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Aktualnie: 480bhp/570Nm
Imię: Piotr
Lokalizacja: Kraków

Re: ubezpieczenie

Post autor: piramida »

Na firmę jak jest samochód to wypłacają kwotę netto, nie wiem czy prawnie czy nie ale miałem kiedyś taką sytuację
Awatar użytkownika
JacekRS
Posty: 1420
Rejestracja: 18 gru 2016, o 16:24
Samochód: Superb III 4x4
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Aktualnie: 430PS/535Nm
Imię: Jacek
Lokalizacja: Jaworzno

Re: ubezpieczenie

Post autor: JacekRS »

Mnie przy usuwaniu szkody bezgotówkowo z mojego AC kazano zapłacic w ASO 50% VAT'u.
Awatar użytkownika
CLO27
Posty: 9857
Rejestracja: 23 lis 2015, o 23:51
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: +-500 KM/600NM
Lokalizacja: Nowy Sacz

Re: ubezpieczenie

Post autor: CLO27 »

JacekRS pisze:Mnie przy usuwaniu szkody bezgotówkowo z mojego AC kazano zapłacic w ASO 50% VAT'u.
zależy jak masz auto zadeklarowane...
CZARNUCH SII 1,8 TSI mn moc seryjna x 2,5 ;)
viewtopic.php?f=18&t=7516
Kura SIII + Kuń GT + Dzik ZJ grand + Miś KQ :)
Awatar użytkownika
skipper
Posty: 854
Rejestracja: 3 sty 2015, o 14:34
Samochód: Superb III
Silnik: 2.0TSI (220KM)
Lokalizacja: Kraków

Re: ubezpieczenie

Post autor: skipper »

ja ubezpieczyłem od kwoty brutto, jedynie Alianz tak ubezpiecza i wypłaca kwotę brutto,
była propozycja ubezpieczenia o 400 zł mniej ale właśnie na 50%VATu
SIII L&K 2.0 TSI 220KM viewtopic.php?f=18&t=8480
Awatar użytkownika
CLO27
Posty: 9857
Rejestracja: 23 lis 2015, o 23:51
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: +-500 KM/600NM
Lokalizacja: Nowy Sacz

Re: ubezpieczenie

Post autor: CLO27 »

skipper pisze:ja ubezpieczyłem od kwoty brutto, jedynie Alianz tak ubezpiecza i wypłaca kwotę brutto,
była propozycja ubezpieczenia o 400 zł mniej ale właśnie na 50%VATu
Hhhmmmm przerabiałem to jeżeli auto na pół vatu w firmie to też tak ma być ubazpieczone, jezeli na całym vacie to ubezpieczasz od wartości netto...księgowo nie wolno ci mieć brutto od auta użytkowanego w firmie.
CZARNUCH SII 1,8 TSI mn moc seryjna x 2,5 ;)
viewtopic.php?f=18&t=7516
Kura SIII + Kuń GT + Dzik ZJ grand + Miś KQ :)
Awatar użytkownika
whity
Posty: 14835
Rejestracja: 23 sty 2015, o 16:53
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 333km / 703nm
Lokalizacja: MS

Re: ubezpieczenie

Post autor: whity »

W DE jest tak; jezeli dajesz sobie wypłacić to dostajesz netto , a naprawa całość (prywatnie-nie na firmę )
Nie bójcie się być premium.

#stayPremium :)
Awatar użytkownika
kamracik
Zasłużony
Posty: 7444
Rejestracja: 10 paź 2014, o 10:52
Samochód: Superb II combi
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Lokalizacja: Łódź

Re: ubezpieczenie

Post autor: kamracik »

CLO27 pisze:Hhhmmmm przerabiałem to jeżeli auto na pół vatu w firmie to też tak ma być ubazpieczone, jezeli na całym vacie to ubezpieczasz od wartości netto...księgowo nie wolno ci mieć brutto od auta użytkowanego w firmie.
W zależności pewnie od księgowej/księgowego, ja z kolei też z paroma rozmawiałem i można mieć brutto, ale wtedy wypłatę za naprawę rozliczasz na dwa sposoby:
1. Fakturę bierzesz imienną, nie na działalność, nie księgujesz jej
2. Księgujesz fakturę, a od wysokości odliczonego VAT płacisz PDOF, bo to jest przychód na czysto i musi być opodatkowany.

Ile w tym prawdy nie wiem, robię tak jak mi najłatwiej i logika podpowiada, auto mam na netto, więc dostaję wartość szkody netto z połową VAT i rozliczam fakturę normalnie, bez cyrków.
Awatar użytkownika
HLPD999
Posty: 168
Rejestracja: 13 paź 2016, o 16:00
Samochód: Superb II combi
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Aktualnie: 170
Imię: Przemek
Lokalizacja: Travemünde
Kontakt:

Re: ubezpieczenie

Post autor: HLPD999 »

Ja w DE płacę ful casco 110 euro miesięcznie bez zniżek, przy tym że w razie jakiejś szkody do 300 euro pokrywam Ja a resztę kwoty ubezpieczalnia
Awatar użytkownika
CLO27
Posty: 9857
Rejestracja: 23 lis 2015, o 23:51
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: +-500 KM/600NM
Lokalizacja: Nowy Sacz

Re: ubezpieczenie

Post autor: CLO27 »

kamracik pisze:
CLO27 pisze:Hhhmmmm przerabiałem to jeżeli auto na pół vatu w firmie to też tak ma być ubazpieczone, jezeli na całym vacie to ubezpieczasz od wartości netto...księgowo nie wolno ci mieć brutto od auta użytkowanego w firmie.
W zależności pewnie od księgowej/księgowego, ja z kolei też z paroma rozmawiałem i można mieć brutto, ale wtedy wypłatę za naprawę rozliczasz na dwa sposoby:
1. Fakturę bierzesz imienną, nie na działalność, nie księgujesz jej
2. Księgujesz fakturę, a od wysokości odliczonego VAT płacisz PDOF, bo to jest przychód na czysto i musi być opodatkowany.

Ile w tym prawdy nie wiem, robię tak jak mi najłatwiej i logika podpowiada, auto mam na netto, więc dostaję wartość szkody netto z połową VAT i rozliczam fakturę normalnie, bez cyrków.
Dokladnie jak napisałeś lepiej nie kombinować i pisać jak jest poł to pół , cały to cały.
CZARNUCH SII 1,8 TSI mn moc seryjna x 2,5 ;)
viewtopic.php?f=18&t=7516
Kura SIII + Kuń GT + Dzik ZJ grand + Miś KQ :)
Awatar użytkownika
przemoka
Posty: 585
Rejestracja: 24 lip 2016, o 10:29
Samochód: Superb III 4x4
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Aktualnie: kurę ukradli :(

Re: ubezpieczenie

Post autor: przemoka »

Kurna, zgłupiałem. Do tej pory w aucie prywatnym miałem rozliczenie bezgotówkowe i nic nie płaciłem. Dobra, czyli jak biorę auto na firmę z 50% VATu do odliczenia, to na ile powinienem to ubezpieczać? Bo jeszcze chcę mieć ten RTI/GAP fakturowy w razie "W".
No i potem jak się rozliczać z ubezpieczycielem, jakby była jakaś szkoda? Gotówkowo,czy bezgotówkowo? I jak to jest z tym dopłacaniem VATu?

Sorry Panowie, ale dla mnie to nowość - mam kilka przemyśleń jak to w teorii organizować, ale wiadomo, że rzeczywistość jest inna i lepiej podpytać o praktyczne rozwiązania.
Awatar użytkownika
CLO27
Posty: 9857
Rejestracja: 23 lis 2015, o 23:51
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: +-500 KM/600NM
Lokalizacja: Nowy Sacz

Re: ubezpieczenie

Post autor: CLO27 »

przemoka pisze:Kurna, zgłupiałem. Do tej pory w aucie prywatnym miałem rozliczenie bezgotówkowe i nic nie płaciłem. Dobra, czyli jak biorę auto na firmę z 50% VATu do odliczenia, to na ile powinienem to ubezpieczać? Bo jeszcze chcę mieć ten RTI/GAP fakturowy w razie "W".
No i potem jak się rozliczać z ubezpieczycielem, jakby była jakaś szkoda? Gotówkowo,czy bezgotówkowo? I jak to jest z tym dopłacaniem VATu?

Sorry Panowie, ale dla mnie to nowość - mam kilka przemyśleń jak to w teorii organizować, ale wiadomo, że rzeczywistość jest inna i lepiej podpytać o praktyczne rozwiązania.
Jak masz 50% to ubezpoeczasz na kwote z 50% vatem. Szkoda to bierzesz bezgotowkowo i doplacasz w aso lub tam gdzie naprawiaja 50% przy naprawie...gap fakturowy jest od faktury z 50% vatu.
Nikt w leaaingu, ubezpoeczeniach o to nie pytał i sie tym nie interesował, potem przy szkodzie miałem problemy (miałem netto ubezpieczony) musiałem potem to odkręcićć bo nie chcieli odszkodowania płacić chujki...
CZARNUCH SII 1,8 TSI mn moc seryjna x 2,5 ;)
viewtopic.php?f=18&t=7516
Kura SIII + Kuń GT + Dzik ZJ grand + Miś KQ :)
ODPOWIEDZ