ubezpieczenie

Opinie, pytania i porady dotyczące zakupu Superba
Regulamin forum
1. Temat musi zaczynać się od [S1] lub [S2], a treść powinna być taka sama jak ta występująca w cenniku lub konfiguratorze, np. "[S2] Przygotowanie pod telefon GSM I"
2. Jeden wątek powinien dotyczyć jednej opcji wyposażenia dostępnej w cenniku lub konfiguratorze.
Awatar użytkownika
whity
Posty: 14835
Rejestracja: 23 sty 2015, o 16:53
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 333km / 703nm
Lokalizacja: MS

Re: ubezpieczenie

Post autor: whity »

Łykacze:)
Nie bójcie się być premium.

#stayPremium :)
Awatar użytkownika
Jarek104
Posty: 424
Rejestracja: 6 mar 2016, o 12:32
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Re: ubezpieczenie

Post autor: Jarek104 »

mgolinski pisze:zgadzam sie z Twoja wypowiedzia w czesci. Uwazasz wiec ze leasingu niskich rat nie nalezy liczyc? Jesli nie policze to zaraz okaze sie ze zaplace za auto wynajete wiecej niz sie oplaca. i wtedy lepiej zabrac sie za inny leasing... kwestia oplacalnosci nie tylko tego czy potem bede mial auto czy nie.

mozesz napisac jeszcze cos o roznicach w ubezpieczeniu tym 3,3% a dealerskim mniej wiecej 2900 za calosc? czy sa jakies roznice czy to to samo?

Wole miec opinie z dwoch zrodel;)
to samo, tylko cena różna zależnie od produktu finansowego

CLO27, masz rację :-) Tylko że masz rację idąc torem myślenia, że auto po leasingu należy wykupić i mieć albo samemu sprzedać.
Spójrz od strony firmy, która chce mieć ciąge nowe auto na gwarancji, serwis wliczony w ratę, nie mieć kłopotu ze sprzedażą samochodu itd. Generalnie - traktujemy samochód jako narzędzie do pracy.

I wtedy okazuje się, że Twój czas poświęcony na sprzedawanie tego auta, kasa wydana na naprawy po gwarancji itd wychodzą drozej niż to, co tracisz "przepłacając tak strasznie" w LNR
Ja nie zmuszam do tego produktu, pokazuje na czym on polega.

Ludziom pasuje bo
1. jak wyżej - cenia swój czas i komfort
2. za ratę rzędu tysiąca zł mają Octavię a nie Fabię 1.0
hajdi
Posty: 45
Rejestracja: 12 lis 2015, o 10:35
Samochód: Superb III combi
Silnik: 2.0TDI (190KM)
Imię: Wojtas

Re: ubezpieczenie

Post autor: hajdi »

ja zapłaciłem 2400pln (PZU) leasing mi dał taka ofertę
Awatar użytkownika
piramida
Doradca
Posty: 4018
Rejestracja: 12 sie 2012, o 12:21
Samochód: Superb III combi 4x4
Rocznik: 2016
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Aktualnie: 480bhp/570Nm
Imię: Piotr
Lokalizacja: Kraków

Re: ubezpieczenie

Post autor: piramida »

Taka sytuacja, przyszedł czas ubezpieczyć samochód na drugi rok użytkowania i okazuję się że ceny pakietów AC/OC startują od około 4700 do 5900, liczone od wartości pojazdu około 138kzł. Nie wiem czy Kraków taki drogi czy wszędzie wychodzą podobne kwoty? Druga kwestia, pojazd posiada tylko jedno zabezpieczenie antykradzieżowe w postaci immobilizera i problem jest ze znalezieniem tańszej polisy ze względu na wysokość wartości pojazdu. Masakra jakaś z tymi kwotami...
Foton

Re: ubezpieczenie

Post autor: Foton »

Wychodza podobne kwoty.
Awatar użytkownika
orlik
Doradca
Posty: 2984
Rejestracja: 16 lis 2016, o 22:04
Samochód: Superb III 4x4
Silnik: 2.0TSI (272KM)
Aktualnie: 450/550
Lokalizacja: RZ

Re: ubezpieczenie

Post autor: orlik »

piramida pisze:Taka sytuacja, przyszedł czas ubezpieczyć samochód na drugi rok użytkowania i okazuję się że ceny pakietów AC/OC startują od około 4700 do 5900, liczone od wartości pojazdu około 138kzł. Nie wiem czy Kraków taki drogi czy wszędzie wychodzą podobne kwoty? Druga kwestia, pojazd posiada tylko jedno zabezpieczenie antykradzieżowe w postaci immobilizera i problem jest ze znalezieniem tańszej polisy ze względu na wysokość wartości pojazdu. Masakra jakaś z tymi kwotami...
No w cholerę...
Awatar użytkownika
Camillinhio
Posty: 5897
Rejestracja: 8 wrz 2013, o 09:56
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Lokalizacja: Wrocław

Re: ubezpieczenie

Post autor: Camillinhio »

piramida pisze:Taka sytuacja, przyszedł czas ubezpieczyć samochód na drugi rok użytkowania i okazuję się że ceny pakietów AC/OC startują od około 4700 do 5900, liczone od wartości pojazdu około 138kzł. Nie wiem czy Kraków taki drogi czy wszędzie wychodzą podobne kwoty? Druga kwestia, pojazd posiada tylko jedno zabezpieczenie antykradzieżowe w postaci immobilizera i problem jest ze znalezieniem tańszej polisy ze względu na wysokość wartości pojazdu. Masakra jakaś z tymi kwotami...
Wszystko się zgadza. 3-4% wartości auta. Oferty za mniej w sumie zabezpieczają w mniejszym stopniu, kwestia auta zastępczego, km do holowania, assistant poza granicami, itp.
Obrazek
Awatar użytkownika
kamracik
Zasłużony
Posty: 7444
Rejestracja: 10 paź 2014, o 10:52
Samochód: Superb II combi
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Lokalizacja: Łódź

Re: ubezpieczenie

Post autor: kamracik »

piramida pisze:Taka sytuacja, przyszedł czas ubezpieczyć samochód na drugi rok użytkowania i okazuję się że ceny pakietów AC/OC startują od około 4700 do 5900, liczone od wartości pojazdu około 138kzł. Nie wiem czy Kraków taki drogi czy wszędzie wychodzą podobne kwoty? Druga kwestia, pojazd posiada tylko jedno zabezpieczenie antykradzieżowe w postaci immobilizera i problem jest ze znalezieniem tańszej polisy ze względu na wysokość wartości pojazdu. Masakra jakaś z tymi kwotami...
A było dołożyć do tego fabrycznego alarmu ;) To właśnie jedyny powód dlaczego dokładałem alarm, nie kosztuje kroci, a później się zwraca.
Awatar użytkownika
piramida
Doradca
Posty: 4018
Rejestracja: 12 sie 2012, o 12:21
Samochód: Superb III combi 4x4
Rocznik: 2016
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Aktualnie: 480bhp/570Nm
Imię: Piotr
Lokalizacja: Kraków

Re: ubezpieczenie

Post autor: piramida »

Kupiłem już samochód zamówiony przed dealera i niestety fabrycznego alarmu nie posiadał a nie chciałem dokładanego.
Awatar użytkownika
kamracik
Zasłużony
Posty: 7444
Rejestracja: 10 paź 2014, o 10:52
Samochód: Superb II combi
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Lokalizacja: Łódź

Re: ubezpieczenie

Post autor: kamracik »

Szkoda. Dokładany o kant 'd' potłuc, możesz ewentualnie dowidzieć się ile np. Bearlock kosztuje i zobaczyć czy w przeciągu użytkowania auta by Ci się nie zwróciło to na ubezpieczeniu. Jest to upierdliwe w użytkowaniu, ale nikt nie sprawdzi czy zamykasz to na co dzień czy nie.
Awatar użytkownika
CLO27
Posty: 9857
Rejestracja: 23 lis 2015, o 23:51
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: +-500 KM/600NM
Lokalizacja: Nowy Sacz

Re: ubezpieczenie

Post autor: CLO27 »

piramida pisze:Taka sytuacja, przyszedł czas ubezpieczyć samochód na drugi rok użytkowania i okazuję się że ceny pakietów AC/OC startują od około 4700 do 5900, liczone od wartości pojazdu około 138kzł. Nie wiem czy Kraków taki drogi czy wszędzie wychodzą podobne kwoty? Druga kwestia, pojazd posiada tylko jedno zabezpieczenie antykradzieżowe w postaci immobilizera i problem jest ze znalezieniem tańszej polisy ze względu na wysokość wartości pojazdu. Masakra jakaś z tymi kwotami...
a kolega wczoraj pisał że za 2,5k, pewnie ofertę jeszcze w tamtym roku zawarł..... tylko że nasi rządzący stwierdzili że za tanio auta ubezpieczamy...no to 100% w górę.... tak wiem to nie przez nich...wykupienie pewnego towarzystwa ubezp. przez rząd nie ma nic z tymi podwyżkami wspólnego, nic, a nic :mrgreen:
CZARNUCH SII 1,8 TSI mn moc seryjna x 2,5 ;)
viewtopic.php?f=18&t=7516
Kura SIII + Kuń GT + Dzik ZJ grand + Miś KQ :)
Awatar użytkownika
piramida
Doradca
Posty: 4018
Rejestracja: 12 sie 2012, o 12:21
Samochód: Superb III combi 4x4
Rocznik: 2016
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Aktualnie: 480bhp/570Nm
Imię: Piotr
Lokalizacja: Kraków

Re: ubezpieczenie

Post autor: piramida »

Mogłem od razu wykupić na dwa lata i było by z głowy. Co do alarmu, nie będę dokładać, złodziej jak ma ukraść to ukradnie, po to człowiek płaci AC aby spać spokojnie.
Awatar użytkownika
CLO27
Posty: 9857
Rejestracja: 23 lis 2015, o 23:51
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: +-500 KM/600NM
Lokalizacja: Nowy Sacz

Re: ubezpieczenie

Post autor: CLO27 »

piramida pisze:Mogłem od razu wykupić na dwa lata i było by z głowy. Co do alarmu, nie będę dokładać, złodziej jak ma ukraść to ukradnie, po to człowiek płaci AC aby spać spokojnie.
a wiesz że wtedy ac nie wypłaca odszkodowania? :) chyba że masz np. gps ukryty....?
CZARNUCH SII 1,8 TSI mn moc seryjna x 2,5 ;)
viewtopic.php?f=18&t=7516
Kura SIII + Kuń GT + Dzik ZJ grand + Miś KQ :)
Awatar użytkownika
kamracik
Zasłużony
Posty: 7444
Rejestracja: 10 paź 2014, o 10:52
Samochód: Superb II combi
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Lokalizacja: Łódź

Re: ubezpieczenie

Post autor: kamracik »

Wypłaca, jeśli o tym wie. Co innego jak ktoś zadeklaruje inaczej i jakoś to wykryją (urban legend).

@Piramida, nie mówię, że to dla złodzieja, bo jest tak jak mówisz, ale montaż drugiego zabezpieczenia (mechaniczne nie spierdzieli elektryki) może być tańsze od podwyższonej składki AC prze n-lat. Możesz podliczyć sobie w kalkulatorze online jaki wpływ na cenę ma drugie zabezpieczenie i czy się to będzie kalkulować.
Awatar użytkownika
CLO27
Posty: 9857
Rejestracja: 23 lis 2015, o 23:51
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: +-500 KM/600NM
Lokalizacja: Nowy Sacz

Re: ubezpieczenie

Post autor: CLO27 »

kamracik pisze:Wypłaca, jeśli o tym wie. Co innego jak ktoś zadeklaruje inaczej i jakoś to wykryją (urban legend).

@Piramida, nie mówię, że to dla złodzieja, bo jest tak jak mówisz, ale montaż drugiego zabezpieczenia (mechaniczne nie spierdzieli elektryki) może być tańsze od podwyższonej składki AC prze n-lat. Możesz podliczyć sobie w kalkulatorze online jaki wpływ na cenę ma drugie zabezpieczenie i czy się to będzie kalkulować.
kufa już to sprawdzałem kiedyś i dzwoniłem w tej sprawie do 3 firm, popularnych we wszystkich jest taka uwaga w ow....nie weryfikują tego to twój obowiązek się dostosować do wymagań, na bank się do tego przyjeb....jakby tfu tfu coś ktoś tfu....
CZARNUCH SII 1,8 TSI mn moc seryjna x 2,5 ;)
viewtopic.php?f=18&t=7516
Kura SIII + Kuń GT + Dzik ZJ grand + Miś KQ :)
ODPOWIEDZ