Odbiór auta

Opinie, pytania i porady dotyczące zakupu Superba
Regulamin forum
1. Temat musi zaczynać się od [S1] lub [S2], a treść powinna być taka sama jak ta występująca w cenniku lub konfiguratorze, np. "[S2] Przygotowanie pod telefon GSM I"
2. Jeden wątek powinien dotyczyć jednej opcji wyposażenia dostępnej w cenniku lub konfiguratorze.
Awatar użytkownika
kamracik
Zasłużony
Posty: 7444
Rejestracja: 10 paź 2014, o 10:52
Samochód: Superb II combi
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Lokalizacja: Łódź

Re: Odbiór auta

Post autor: kamracik »

No bo po co się denerwować :) Też nie mierzyłem, a było to moje pierwsze auto z salonu, po prostu, szkoda nerwów, nawet jak by było malowane to co, pierdzielenie się z salonem i znów zabawa w zamawianie itd.?
Awatar użytkownika
radzyku
Posty: 64
Rejestracja: 19 sie 2015, o 21:11
Samochód: Superb III combi
Silnik: 1.6TDI (120KM)
Lokalizacja: EBE / DW / DE

Re: Odbiór auta

Post autor: radzyku »

Dzięki za Wasze odpowiedzi :) Jeżeli chodzi o pytanie 4 jestem w pełni usatysfakcjonowany, niemniej jednak pytania 1-3 czują się zaniedbane :mrgreen:
Awatar użytkownika
whity
Posty: 14835
Rejestracja: 23 sty 2015, o 16:53
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 333km / 703nm
Lokalizacja: MS

Re: Odbiór auta

Post autor: whity »

Widziałeś kiedyś olejowe auto nowe na ulicach?
Nie bójcie się być premium.

#stayPremium :)
Awatar użytkownika
elmi_k
Posty: 2548
Rejestracja: 9 sty 2014, o 20:06
Samochód: Toyota Hilux
Silnik: 3.0 D-4D (171KM)

Re: Odbiór auta

Post autor: elmi_k »

Ostatnio zmieniony 23 lip 2016, o 20:01 przez elmi_k, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Enriquez
Administrator
Posty: 13596
Rejestracja: 2 cze 2012, o 09:20
Samochód: Inny
Rocznik: 2022
Silnik: Inny
Imię: Marcin
Lokalizacja: Łódź - Wieś ELW

Re: Odbiór auta

Post autor: Enriquez »

Oklejony może być na Twoje wyraźne życzenie, bo na przykład zamierzasz od razu oddać na nałożenie powłoki czy tam innych cudów wianków. Generalnie im mniej się Pan Ziutek z pensją 2000 brutto do Twojego auta dotyka, tym lepiej. Tym bardziej oddać je do przysalonowej myjni... Nie wyobrażam sobie dziś montażu alarmu w ASO, czy blokady skrzyni. Po prostu widziałem za dużo chyba.

W przypadku Skody - myślę, że do 10km jest OK. Maserati ma 300km na przykład... Ale to inny standard testów.

Co masz za problem z obejrzeniem auta przed zapłatą? Nie wpłacasz kasy, dopóki nie odbierzesz stanu technicznego. Oczywiście musisz rozróżnić "odbiór" w sensie akceptację towaru i "odbiór" w sensie przekazanie towaru po zapłacie. Pamiętaj, że jak bierzesz kredyt czy leasing cwaniaki robią tak, że rejestrują na Ciebie auto i właściwie po tym fakcie możesz sobie "odbierać". Podstawowa zasada - nie podpisujesz żadnych kwitów bankowych przed zobaczeniem auta.
Pozdrawiam
Marcin
---
Nie udzielam porad technicznych na PW. Nie podejmuję się wykonywania żadnych modyfikacji w cudzych samochodach. Proszę mnie o to nie pytać.
Foton

Re: Odbiór auta

Post autor: Foton »

whity pisze:Widziałeś kiedyś olejowe auto nowe na ulicach?
W sensie koloru czy raczej gubienia oleju?
Awatar użytkownika
whity
Posty: 14835
Rejestracja: 23 sty 2015, o 16:53
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 333km / 703nm
Lokalizacja: MS

Re: Odbiór auta

Post autor: whity »

Oklejone;)
Nie bójcie się być premium.

#stayPremium :)
Foton

Re: Odbiór auta

Post autor: Foton »

;-)
Awatar użytkownika
ursus
Posty: 1572
Rejestracja: 2 sie 2015, o 22:46
Samochód: Superb III combi
Silnik: 2.0TSI (190KM)
Lokalizacja: Kraków

Re: Odbiór auta

Post autor: ursus »

@radzyku

Ja przy odbiorze powiedziałem, że chce sprawdzić lakier. Nie było żadnego problemu, sprzedawca sam przyniósł miernik i sprawdziliśmy całe auto.
Nawet go to nie dziwiło.
Wszystko miło i profesjonalnie.

Wyposażenie sobie też sprawdź :-)

Sent from my Nexus 5 using Tapatalk
Foton

Re: Odbiór auta

Post autor: Foton »

No jak juz sprawdzales lakier to wskazanym by bylo wg mnie posiadać swój miernik.... Sprzedawca mogl miec odpowiednio wykalibrowany:)
Awatar użytkownika
radzyku
Posty: 64
Rejestracja: 19 sie 2015, o 21:11
Samochód: Superb III combi
Silnik: 1.6TDI (120KM)
Lokalizacja: EBE / DW / DE

Re: Odbiór auta

Post autor: radzyku »

whity pisze:Widziałeś kiedyś olejowe auto nowe na ulicach?
a i owszem, w Azji w niektorych panstwach to nie jako standard :)
chodzilo mi raczej o mozliwosc pozostawienia, cos na zasadzie folii na telefonie ;) zrywam i patrze WOW jakie to piekne i nie zarysowane ;) jak juz mowilem jestem w tych sprawach laikiem.


Tak czy inaczej, wiem mniej wiecej na czym stoje. Dzieki raz jeszcze za Wasza pomoc.

PS. Podejrzewam, ze w baku sa opary paliwa i mam jakies 10 KM do nastepnej stacji ? :mrgreen:
szms
Zasłużony
Posty: 15316
Rejestracja: 13 maja 2012, o 10:59
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Re: Odbiór auta

Post autor: szms »

Foton pisze:No jak juz sprawdzales lakier to wskazanym by bylo wg mnie posiadać swój miernik.... Sprzedawca mogl miec odpowiednio wykalibrowany:)

wykalibrowany czy nie, zawsze pokazuje taką samą różnicę... żeby było to samo to musiałoby być pomalowane całe auto przez tego samego mechanika i tym samym sprzętem. 8-)
rezon
Posty: 3475
Rejestracja: 10 lip 2012, o 10:17
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 220KM 440Nm
Imię: Krzysiek
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Odbiór auta

Post autor: rezon »

1. praktycznie wszystkie folie usuwa dealer
2. będziesz miał kilka/kilkanaście km
3. Możesz wykonać przelew przed. Jak samochód miałby jakieś uszkodzenia - to nie odbierzesz i tyle. I tak musisz rejestrować - więc równocześnie z rejestracją możesz zapłacić.
4. Ja od zakupu Outlandera mierzę wszystkie kupowane w salonie auta. Nie chciałbym się zdziwić przy sprzedaży i być uważanym za oszusta tylko dlatego, że nowy samochód kupiłem u oszusta. Komuś się krzywo zjedzie z lawety, a później Ty będziesz miał problem. Nawet jeśli było malowane, to chciałbym o tym wiedzieć.
Był S2 1,8TSI 4x4 2012 Obrazek
Awatar użytkownika
Enriquez
Administrator
Posty: 13596
Rejestracja: 2 cze 2012, o 09:20
Samochód: Inny
Rocznik: 2022
Silnik: Inny
Imię: Marcin
Lokalizacja: Łódź - Wieś ELW

Re: Odbiór auta

Post autor: Enriquez »

W mumie dobrze, że te folie w ogóle zakładają, bo samochód przyjeżdża taki ujebany, że poezja.
Pozdrawiam
Marcin
---
Nie udzielam porad technicznych na PW. Nie podejmuję się wykonywania żadnych modyfikacji w cudzych samochodach. Proszę mnie o to nie pytać.
googie
Posty: 301
Rejestracja: 14 wrz 2015, o 16:17
Samochód: Superb III 4x4
Silnik: 2.0TSI (220KM)

Re: Odbiór auta

Post autor: googie »

A co jak przychodzę po odbiór, patrzę i jest np 60km przejechane. Powiem "Panie, ale tym ktoś jeździł", dealer odpowie "Absolutnie! To standard przy jazdach testowych, żeby sprawdzić czy wszystko jest okej i to jeszcze w fabryce robią!". Ja niby wiem że to ściema, ale jak dyskutować z takim jak się zaprze? Co ja mogę? Nie odebrać? I czekać kolejne 8 miesięcy na S3? :D
Obrazek
ODPOWIEDZ