Odbiór auta

Opinie, pytania i porady dotyczące zakupu Superba
Regulamin forum
1. Temat musi zaczynać się od [S1] lub [S2], a treść powinna być taka sama jak ta występująca w cenniku lub konfiguratorze, np. "[S2] Przygotowanie pod telefon GSM I"
2. Jeden wątek powinien dotyczyć jednej opcji wyposażenia dostępnej w cenniku lub konfiguratorze.
szms
Zasłużony
Posty: 15316
Rejestracja: 13 maja 2012, o 10:59
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Re: Odbiór auta

Post autor: szms »

do 100 km chyba mogą cofać bez żadnych konsekwencji... więc nie uraczysz takich widoków 8-)
Awatar użytkownika
kamracik
Zasłużony
Posty: 7444
Rejestracja: 10 paź 2014, o 10:52
Samochód: Superb II combi
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Lokalizacja: Łódź

Re: Odbiór auta

Post autor: kamracik »

Poza tym z tego co mi wiadomo, niektóre auta idą na dłuższy test i np. nie mają 6-7km, ale 35km i to też jest normalne.

Googie, a wiesz, że też nie będziesz pierwszym pierdzącym w stołek kierowy? :lol:
googie
Posty: 301
Rejestracja: 14 wrz 2015, o 16:17
Samochód: Superb III 4x4
Silnik: 2.0TSI (220KM)

Re: Odbiór auta

Post autor: googie »

Nie psujcie mi już więcej moich wyobrażeń ;)
Obrazek
Awatar użytkownika
Enriquez
Administrator
Posty: 13600
Rejestracja: 2 cze 2012, o 09:20
Samochód: Inny
Rocznik: 2022
Silnik: Inny
Imię: Marcin
Lokalizacja: Łódź - Wieś ELW

Re: Odbiór auta

Post autor: Enriquez »

Przecież pokrowce są fabrycznie, więc w samą skórkę włanodupnie sobie zasiądzie.
Pozdrawiam
Marcin
---
Nie udzielam porad technicznych na PW. Nie podejmuję się wykonywania żadnych modyfikacji w cudzych samochodach. Proszę mnie o to nie pytać.
Awatar użytkownika
flash
Posty: 337
Rejestracja: 8 sty 2016, o 16:09
Samochód: Superb III combi
Silnik: 2.0TSI (190KM)
Imię: Sebastian
Lokalizacja: Gdynia

Re: Odbiór auta

Post autor: flash »

Powinni kalibrować liczniki na -30km i byłoby po sprawie :)
rezon
Posty: 3475
Rejestracja: 10 lip 2012, o 10:17
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 220KM 440Nm
Imię: Krzysiek
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Odbiór auta

Post autor: rezon »

Foton pisze:No jak juz sprawdzales lakier to wskazanym by bylo wg mnie posiadać swój miernik.... Sprzedawca mogl miec odpowiednio wykalibrowany:)
Jakby nie miał wykalibrowany wyjdą różnice między elementami gdyby było coś nie tak.
Był S2 1,8TSI 4x4 2012 Obrazek
LMB
Posty: 1365
Rejestracja: 27 cze 2013, o 16:13
Samochód: Superb III combi 4x4 Facelift
Rocznik: 2023
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Imię: Lukasz
Lokalizacja: Anglia, NW

Re: Odbiór auta

Post autor: LMB »

rezon pisze:
Foton pisze:No jak juz sprawdzales lakier to wskazanym by bylo wg mnie posiadać swój miernik.... Sprzedawca mogl miec odpowiednio wykalibrowany:)
Jakby nie miał wykalibrowany wyjdą różnice między elementami gdyby było coś nie tak.
Pod warunkiem ze to miernik, a nie jakies urzadzenie udajace miernik :)

Ja ludzi rozumiem, bo z wlasnego doswiadczenia wiem, ze salony czasem kombinuja. Ja tak odbieralem Renowke w 2003 roku. Akurat byla wichura, zerwalo dach z pobliskiego domu I uszkodzil auta. w tym moje, ktore czekalo na odbior. Traf chcial, ze uszkodzily sie element ktore mozna podmienic (klapa bagaznika, zderzak) I salon zaproponowal mi, ze podmienia mi te elementy z innego auta z placu. Zgodzilem sie na to. WS papierach nie bylo zadnej wzmianki, ze cos nie tak z autem, ze cos bylo wymieniane, podmieniane. W szoku bylem, ze nawet na lbach srub sladu nie bylo po kluczu.

Ale mysle, ze teraz rzeczy maja sie troche inaczej. Sam np. nie mialem czasu jechac odebrac Superba I auto przyjechalo do mnie na lawecie. Szczerze mowiac, to lakier sprawdzilem miesiac po odbiorze. Jak pomysle, ze moglem wtopic bo cos z autem nie tak, to troche zal. Ale z drugiej strony - jak sie dom kupuje "uzywany" to nie masz szansy sprawdzic nawet polowy tego, co sprawdzasz w aucie, a kasa jednak zupelnie inna...
"In 1969 I gave up women and alcohol - it was the worst 20 minutes of my life."

Powered by George Best
Awatar użytkownika
whity
Posty: 14835
Rejestracja: 23 sty 2015, o 16:53
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 333km / 703nm
Lokalizacja: MS

Re: Odbiór auta

Post autor: whity »

Oooo dobre porównanie
Nie bójcie się być premium.

#stayPremium :)
Foton

Re: Odbiór auta

Post autor: Foton »

LMB pisze:
rezon pisze:
Foton pisze:No jak juz sprawdzales lakier to wskazanym by bylo wg mnie posiadać swój miernik.... Sprzedawca mogl miec odpowiednio wykalibrowany:)
Jakby nie miał wykalibrowany wyjdą różnice między elementami gdyby było coś nie tak.
Pod warunkiem ze to miernik, a nie jakies urzadzenie udajace miernik :)

Ja ludzi rozumiem, bo z wlasnego doswiadczenia wiem, ze salony czasem kombinuja. Ja tak odbieralem Renowke w 2003 roku. Akurat byla wichura, zerwalo dach z pobliskiego domu I uszkodzil auta. w tym moje, ktore czekalo na odbior. Traf chcial, ze uszkodzily sie element ktore mozna podmienic (klapa bagaznika, zderzak) I salon zaproponowal mi, ze podmienia mi te elementy z innego auta z placu. Zgodzilem sie na to. WS papierach nie bylo zadnej wzmianki, ze cos nie tak z autem, ze cos bylo wymieniane, podmieniane. W szoku bylem, ze nawet na lbach srub sladu nie bylo po kluczu.

Ale mysle, ze teraz rzeczy maja sie troche inaczej. Sam np. nie mialem czasu jechac odebrac Superba I auto przyjechalo do mnie na lawecie. Szczerze mowiac, to lakier sprawdzilem miesiac po odbiorze. Jak pomysle, ze moglem wtopic bo cos z autem nie tak, to troche zal. Ale z drugiej strony - jak sie dom kupuje "uzywany" to nie masz szansy sprawdzic nawet polowy tego, co sprawdzasz w aucie, a kasa jednak zupelnie inna...
Ot to mialem na myśli...kazde urządzenie moze pokazywać różne wartości tak jak ktos go zaprogramuje.

Mo ale oczywiście nie ma co wpadać w paranoje.
Awatar użytkownika
pete220983
Posty: 75
Rejestracja: 14 sty 2021, o 17:11
Samochód: Superb III 4x4 Facelift
Silnik: 2.0TSI (272KM)
Imię: Piotr

Re: Odbiór auta

Post autor: pete220983 »

Czy ktoś z Was ma doświadczenie z wykryciem jakich usterek w S3 w momencie odbioru nowego auta?
Co wtedy robić? Odbierać i zrobić adnotację na protokole odbioru?
bartekpion
Posty: 599
Rejestracja: 11 lut 2016, o 13:12
Samochód: Superb III combi 4x4
Rocznik: 2017
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Lokalizacja: południowe mazowsze

Re: Odbiór auta

Post autor: bartekpion »

W moim znaleźliśmy uszkodzony klakier. Uszkodzenie od cięcia foli transportowej znajdującej się na masce i zderzaku (żeby można ją było otworzyć). Uszkodzone krawędzie maski "od spodu", głównie na wystających narożach maski, miejscami do żywego metalu. Zgłoszone przed odbiorem, naprawione, dodatkowe 2 lata gwarancji wpadły i odebrane. Wiem że ze specjalnymi lakierami było kilka przypadków (w innych miejscach też).
Awatar użytkownika
pete220983
Posty: 75
Rejestracja: 14 sty 2021, o 17:11
Samochód: Superb III 4x4 Facelift
Silnik: 2.0TSI (272KM)
Imię: Piotr

Re: Odbiór auta

Post autor: pete220983 »

bartekpion pisze: 30 mar 2021, o 13:52 W moim znaleźliśmy uszkodzony klakier. Uszkodzenie od cięcia foli transportowej znajdującej się na masce i zderzaku (żeby można ją było otworzyć). Uszkodzone krawędzie maski "od spodu", głównie na wystających narożach maski, miejscami do żywego metalu. Zgłoszone przed odbiorem, naprawione, dodatkowe 2 lata gwarancji wpadły i odebrane. Wiem że ze specjalnymi lakierami było kilka przypadków (w innych miejscach też).
ok czyli usterka wykryta jeszcze przed dniem odbioru, naprawiona i dopiero odbiór?
bartekpion
Posty: 599
Rejestracja: 11 lut 2016, o 13:12
Samochód: Superb III combi 4x4
Rocznik: 2017
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Lokalizacja: południowe mazowsze

Re: Odbiór auta

Post autor: bartekpion »

Tak. Leasing w momencie odbioru podpisany. Z tym że to ja robiłem oględziny że znajomym i to my znaleźliśmy uszkodzenie informując sprzedawca o problemie. Jak bym wyjechał za bramę to by to był mój problem.
woj_tek
Posty: 108
Rejestracja: 19 lut 2019, o 10:46
Samochód: Superb III 4x4
Silnik: 2.0TSI (272KM)
Lokalizacja: Katowice

Re: Odbiór auta

Post autor: woj_tek »

Ja miałem porysowaną szybę dźwiękochłonną (od wewnątrz, pionowa kreska niedaleko słupka A) w drzwiach kierowcy. Zauważyłem to po 2tyg od odbioru, ale uratowały mnie zdjęcia z salonu z odbioru auta. Bez nich reklamacja byłaby odrzucona. Nawet boczek ściągali czy wewnątrz coś nie haczyło. Rysa była idealnie prosta i dość głęboka.

Na wymianę czekałem z 3 tygodnie, bo musieli ją specjalnie zamawiać.
Awatar użytkownika
pete220983
Posty: 75
Rejestracja: 14 sty 2021, o 17:11
Samochód: Superb III 4x4 Facelift
Silnik: 2.0TSI (272KM)
Imię: Piotr

Re: Odbiór auta

Post autor: pete220983 »

Mój odbiór przeszedł bez zastrzeżeń. Tak czy owak pofotografowalem :)
ODPOWIEDZ