Columbus czy Amundsen

Opinie, pytania i porady dotyczące zakupu Superba
Regulamin forum
1. Temat musi zaczynać się od [S1] lub [S2], a treść powinna być taka sama jak ta występująca w cenniku lub konfiguratorze, np. "[S2] Przygotowanie pod telefon GSM I"
2. Jeden wątek powinien dotyczyć jednej opcji wyposażenia dostępnej w cenniku lub konfiguratorze.
czay
Posty: 7
Rejestracja: 5 sty 2016, o 23:07
Samochód: Superb III combi
Silnik: 1.6TDI (120KM)
Aktualnie: inny 150 KM

Columbus czy Amundsen

Post autor: czay »

Witam serdecznie,
zastanawiam się aktualnie nad kupnem nowego Superba i mam pytanie dotyczące nawigacji (wolę się pytać osób zorientowanych bo w salonach to różnych dziwnych rzeczy można się dowiedzieć, niekoniecznie zgodnych z rzeczywistością). Czy mógłby ktoś w skrócie wskazać mi różnice między Amundsen a Columbus? Nie wiem po prostu, czy jest sens dopłacać do Columbusa (zamierzam kupić wersję Style), jeśli różnica polega tylko na wielkości ekranu (ten w Amundsen raczej mi spokojnie wystarczy). Jeśli ktoś miał styczność z nawigacją w VW to czy można uznać, że Amundsen to Discovery Media a Columbus - Discovery Pro? Czy też jest jakaś inna różnica?
Chodzi mi głównie o to, czy jest to taka sama nawigacja (wersja mapy) i czy np. w obydwu jest możliwość aktualizacji na bieżąco w zależności od natężenia ruchu (przy połączeniu przez internet). W VW jest np taka możliwość zarówno w Discover Pro jak i w Discover Media, chociaż doradca w salonie był zdziwiony jak mu to powiedział mój kolega (ma Discover Media) gdy słyszał jak innym klientom mówił, że tylko w Discover Pro można mieć połączenie z internetem.
Czy podobnie jest w Skodzie? I jakie jeszcze są dodatkowe korzyści z Columbus w porównaniu z Amundsen?
Z góry dziękuję za odpowiedź.
Awatar użytkownika
whity
Posty: 14835
Rejestracja: 23 sty 2015, o 16:53
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 333km / 703nm
Lokalizacja: MS

Re: Columbus czy Amundsen

Post autor: whity »

W skodzie nie ma real traffic...i jest już o tym wątek! !!!
Nie bójcie się być premium.

#stayPremium :)
Awatar użytkownika
ursus
Posty: 1572
Rejestracja: 2 sie 2015, o 22:46
Samochód: Superb III combi
Silnik: 2.0TSI (190KM)
Lokalizacja: Kraków

Re: Columbus czy Amundsen

Post autor: ursus »

whity pisze:W skodzie nie ma real traffic...i jest już o tym wątek! !!!
W dobrym miejscu pisze nie czepiaja się.

Live traffic nie ma, tak jak whity pisze.

Dlaczego? Bo Skoda musi być gorsza niż VW :mad:

W columbusie (nie wiem jak w amundsenie) możesz po mieście jeździć na Google maps przez android auto i w ten sposób mieć live traffic.

Sent from my Nexus 5 using Tapatalk

EDIT : a patrzyles na specyfikację w ogóle? Np ja widzę, że Amundsen nie ma map 3d.
polrob
Posty: 306
Rejestracja: 12 sty 2014, o 19:22
Samochód: Superb III
Silnik: 1.4TSI (150KM)
Lokalizacja: War-Maz

Re: Columbus czy Amundsen

Post autor: polrob »

Na stronie skody jest takie porównanie tych sprzętów

http://www.skoda-auto.pl/modele/nowy-su ... imedialne/
viewtopic.php?f=18&t=7254 - SIII 1.4TSI Szary business
czay
Posty: 7
Rejestracja: 5 sty 2016, o 23:07
Samochód: Superb III combi
Silnik: 1.6TDI (120KM)
Aktualnie: inny 150 KM

Re: Columbus czy Amundsen

Post autor: czay »

Dzięki za wskazówki
szela00
Posty: 37
Rejestracja: 23 wrz 2015, o 09:59
Samochód: Superb III
Silnik: Inny
Lokalizacja: Śląsk

Re: Columbus czy Amundsen

Post autor: szela00 »

o ile wiem to Live traffic w Polsce nie działa (nie wliczając nawigowania przez transfer danych np.z telefonu).
Ja mam navi Amundsen i jestem pozytywnie zaskoczona. Bardzo dobra ,jak na samochód,nawigacja.Wielkość wyświetlacza jest idealna,dodatkowo nawiguje na wyświetlaczu maxi-dot.
dziki_pl
Posty: 28
Rejestracja: 1 sty 2016, o 22:08
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Lokalizacja: Warszawa

Re: Columbus czy Amundsen

Post autor: dziki_pl »

szela00 pisze:o ile wiem to Live traffic w Polsce nie działa (nie wliczając nawigowania przez transfer danych np.z telefonu).
Ja mam navi Amundsen i jestem pozytywnie zaskoczona. Bardzo dobra ,jak na samochód,nawigacja.Wielkość wyświetlacza jest idealna,dodatkowo nawiguje na wyświetlaczu maxi-dot.
Działa w Polsce, nawet dość dobrze. Wkurza tylko że konto car-net co pewien czas ma problemy, trzeba resetować hasło, znowu wbijać w nawigację itd.
szela00
Posty: 37
Rejestracja: 23 wrz 2015, o 09:59
Samochód: Superb III
Silnik: Inny
Lokalizacja: Śląsk

Re: Columbus czy Amundsen

Post autor: szela00 »

dziki_pl pisze:
szela00 pisze:o ile wiem to Live traffic w Polsce nie działa (nie wliczając nawigowania przez transfer danych np.z telefonu).
Ja mam navi Amundsen i jestem pozytywnie zaskoczona. Bardzo dobra ,jak na samochód,nawigacja.Wielkość wyświetlacza jest idealna,dodatkowo nawiguje na wyświetlaczu maxi-dot.
Działa w Polsce, nawet dość dobrze. Wkurza tylko że konto car-net co pewien czas ma problemy, trzeba resetować hasło, znowu wbijać w nawigację itd.
Możesz napisać o jakie konto chodzi?Nie mam pojęcia o co chodzi... :?
Awatar użytkownika
ursus
Posty: 1572
Rejestracja: 2 sie 2015, o 22:46
Samochód: Superb III combi
Silnik: 2.0TSI (190KM)
Lokalizacja: Kraków

Re: Columbus czy Amundsen

Post autor: ursus »

dziki_pl pisze:
szela00 pisze:o ile wiem to Live traffic w Polsce nie działa (nie wliczając nawigowania przez transfer danych np.z telefonu).
Ja mam navi Amundsen i jestem pozytywnie zaskoczona. Bardzo dobra ,jak na samochód,nawigacja.Wielkość wyświetlacza jest idealna,dodatkowo nawiguje na wyświetlaczu maxi-dot.
Działa w Polsce, nawet dość dobrze.
Chyba nie w Superbie...

Sent from my Nexus 5 using Tapatalk
Awatar użytkownika
whity
Posty: 14835
Rejestracja: 23 sty 2015, o 16:53
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 333km / 703nm
Lokalizacja: MS

Re: Columbus czy Amundsen

Post autor: whity »

O pasku pisal
Nie bójcie się być premium.

#stayPremium :)
dziki_pl
Posty: 28
Rejestracja: 1 sty 2016, o 22:08
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Lokalizacja: Warszawa

Re: Columbus czy Amundsen

Post autor: dziki_pl »

szela00 pisze: Możesz napisać o jakie konto chodzi?Nie mam pojęcia o co chodzi... :?
http://volkswagen-carnet.com/pl/pl/start.html

Ale to w VW, trzeba się zarejestrować by mieć dostęp do informacji o ruchu i inne.
ODPOWIEDZ