Co zamiast Superba wątek Nr 2

Opinie, pytania i porady dotyczące zakupu Superba
Regulamin forum
1. Temat musi zaczynać się od [S1] lub [S2], a treść powinna być taka sama jak ta występująca w cenniku lub konfiguratorze, np. "[S2] Przygotowanie pod telefon GSM I"
2. Jeden wątek powinien dotyczyć jednej opcji wyposażenia dostępnej w cenniku lub konfiguratorze.
Awatar użytkownika
Enriquez
Administrator
Posty: 13584
Rejestracja: 2 cze 2012, o 09:20
Samochód: Inny
Rocznik: 2022
Silnik: Inny
Imię: Marcin
Lokalizacja: Łódź - Wieś ELW

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: Enriquez »

Hehe. Coś w tym jest.
Pozdrawiam
Marcin
---
Nie udzielam porad technicznych na PW. Nie podejmuję się wykonywania żadnych modyfikacji w cudzych samochodach. Proszę mnie o to nie pytać.
Awatar użytkownika
piramida
Doradca
Posty: 4011
Rejestracja: 12 sie 2012, o 12:21
Samochód: Superb III combi 4x4
Rocznik: 2016
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Aktualnie: 480bhp/570Nm
Imię: Piotr
Lokalizacja: Kraków

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: piramida »

Elegance pisze:Wypasione A6 można kupić za 160 k.
chyba dwu letnie :lol:

A6 2.0tfsi 252PS quattro wychodzi około 230-240kzł czyli jakieś 80kzł wiecej niż biedna skodzina 280 konna a dokladając pare pierdół bez problemu mamy róznice 100kzł więc umówmy sie że cena skody są na tym samym poziomie co audi :mrgreen:
szms
Zasłużony
Posty: 15316
Rejestracja: 13 maja 2012, o 10:59
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: szms »

Odliczajac rabat takie A6 wychodzi delikatnie ponizej 200 kzl... A roznica klas jest kosmiczna.
Awatar użytkownika
CLO27
Posty: 9857
Rejestracja: 23 lis 2015, o 23:51
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: +-500 KM/600NM
Lokalizacja: Nowy Sacz

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: CLO27 »

piramida pisze:
Elegance pisze:Wypasione A6 można kupić za 160 k.
chyba dwu letnie :lol:

A6 2.0tfsi 252PS quattro wychodzi około 230-240kzł czyli jakieś 80kzł wiecej niż biedna skodzina 280 konna a dokladając pare pierdół bez problemu mamy róznice 100kzł więc umówmy sie że cena skody są na tym samym poziomie co audi :mrgreen:
Hehehe dokładnie i tym tokiem rozumowania idąc superb w podstawie jest ewidentnie konkurentem citygo bo to tylko 40k różnicy. Nie ważne, że to pond 60 % wartości. A6 można wyrwać za cenę superbiny :))) Proszę tego który te mądrości rozpoczął o podanie przykładu bo tak pierdzielić to sobie można......
CZARNUCH SII 1,8 TSI mn moc seryjna x 2,5 ;)
viewtopic.php?f=18&t=7516
Kura SIII + Kuń GT + Dzik ZJ grand + Miś KQ :)
Awatar użytkownika
Enriquez
Administrator
Posty: 13584
Rejestracja: 2 cze 2012, o 09:20
Samochód: Inny
Rocznik: 2022
Silnik: Inny
Imię: Marcin
Lokalizacja: Łódź - Wieś ELW

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: Enriquez »

Mej zaczął...
Pozdrawiam
Marcin
---
Nie udzielam porad technicznych na PW. Nie podejmuję się wykonywania żadnych modyfikacji w cudzych samochodach. Proszę mnie o to nie pytać.
Awatar użytkownika
CLO27
Posty: 9857
Rejestracja: 23 lis 2015, o 23:51
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: +-500 KM/600NM
Lokalizacja: Nowy Sacz

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: CLO27 »

Audi A6 http://configurator.audi.pl/controller? ... nt=accx-pl

Superb http://cc-cloud.skoda-auto.com/CarCard/77608478

Każdy dodatek jak kamera, asystenci czy ogrzewanie postojowe dodatkowo podwyższają różnicę w cenie. Przyjmując podobny rabat(chociaż w skodzie raczej większy dostaniesz) to chyba różnica w cenie jest znaczna. Diesel dlatego, że te silniki są identyczne w A6 i Superb (beznyny 4x4 niestety różne)
CZARNUCH SII 1,8 TSI mn moc seryjna x 2,5 ;)
viewtopic.php?f=18&t=7516
Kura SIII + Kuń GT + Dzik ZJ grand + Miś KQ :)
szms
Zasłużony
Posty: 15316
Rejestracja: 13 maja 2012, o 10:59
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: szms »

No raczej rabaty nie sa te same... W Audi 15 % to nic nadzwyczajnego.
Cena raczej rosnie ze wzgledu na jakosc materialow, co akurat w Skodzie niestety nie dziala.
Awatar użytkownika
Mej
Posty: 780
Rejestracja: 8 gru 2013, o 12:10
Samochód: Superb II combi 4x4
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Imię: Piotr

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: Mej »

CLO27 - póki co sam pierdzielisz, polecam konfigurator i rozmowę z dealerem (ja odbyłem kilka).
Rozpoczynając rozmowę OD RAZU zaznaczyłem, że dotyczy DROGICH wersji S3 w porównaniu do A6.
Podałem też przykłady:
- przeciętnie wyposażonego STYLE za aktualnie (po rabacie) pewnie ok. 160 kZł.- oraz A6 2.0 TDi quattro za (realne, po rabacie, z matrixami, elektryką i skórą) ok. 230 tyś.zł.- .
- zauważyłem, że dopasione (wcale nie na maxa) L&K w tej konfiguracji kosztuje po rabacie 170 - 180 kzł.- .

W tej sytuacji 5 6 dych drożej za A6 jest jak za darmo, zważywszy to co oferuje A6 i przeskok z segmentu D do E+ oraz kolosalną różnicę we wszystkich aspektach technicznych takich jak zawias, napędy, etc. ... .

Superb miał sens, gdy w dobrym konfigu kosztował 130, a nie 180 kZł.- .

Oczywiście rozumiem, że niektórym gadżeciarzom może bardziej pasować S3 z kilkoma bzdetnymi asystentami od porządnej fury bez tych przeszkadzaczy (jeśli trzeba zachować rygor kosztów) ale dlatego każdy ma swobodny wybór.
Ostatnio zmieniony 26 gru 2015, o 11:45 przez Mej, łącznie zmieniany 1 raz.
Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
whity
Posty: 14835
Rejestracja: 23 sty 2015, o 16:53
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 333km / 703nm
Lokalizacja: MS

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: whity »

Mej, 60.000zl różnicy najpierw trzeba miec....to jest 1/3 nowego superba... więc odpowiedź sobie sam...Ci co mają na audi, jeżdżą audi...Ci to mają na skode...jeżdżą skoda
Nie bójcie się być premium.

#stayPremium :)
Awatar użytkownika
CLO27
Posty: 9857
Rejestracja: 23 lis 2015, o 23:51
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: +-500 KM/600NM
Lokalizacja: Nowy Sacz

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: CLO27 »

Mej pisze:CLO27 - póki co sam pierdzielisz, polecam konfigurator i rozmowę z dealerem (ja odbyłem kilka).
Ja rozpocząłem rozmowę I OD RAZU zaznaczyłem, że dotyczy DROGICH wersji S3 w porównaniu do A6.
Podałem też przykłady:
- przeciętnie wyposażonego STYLE za aktualnie (po rabacie) pewnie ok. 160 kZł.- oraz A6 2.0 TDi quattro za (realne, po rabacie, z matrixami, elektryką i skórą) ok. 230 tyś.zł.- .
- zauważyłem, że dopasione (wcale nie na maxa) L&K w tej konfiguracji kosztuje po rabacie 170 - 180 kzł.- .

W tej sytuacji 5 6 dych drożej za A6 jest jak za darmo, zważywszy to co oferuje A6 i przeskok z segmentu D do E+ oraz kolosalną różnicę we wszystkich aspektach technicznych takich jak zawias, napędy, etc. ... .

Superb miał sens, gdy w dobrym konfigu kosztował 130, a nie 180 kZł.- .

Oczywiście rozumiem, że niektórym gadżeciarzom może bardziej pasować S3 z kilkoma bzdetnymi asystentami od porządnej fury bez tych przeszkadzaczy (jeśli trzeba zachować rygor kosztów) ale dlatego każdy ma swobodny wybór.
:lol: dwa posty wyżej kolego :)
Jak dla kogoś bez różnicy czy wydaje 180 czy 260 tyś to ok. brać A6. Moim zdaniem przepaść....
Ostatnio zmieniony 26 gru 2015, o 11:48 przez CLO27, łącznie zmieniany 1 raz.
CZARNUCH SII 1,8 TSI mn moc seryjna x 2,5 ;)
viewtopic.php?f=18&t=7516
Kura SIII + Kuń GT + Dzik ZJ grand + Miś KQ :)
szms
Zasłużony
Posty: 15316
Rejestracja: 13 maja 2012, o 10:59
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: szms »

Tak samo powiedza Ci co kupili Superba za 90 kzl wzgledem tych co dali 2 razy tyle... Za kilka gadzetow i pol litra mleka wiecej pod maska...
Awatar użytkownika
whity
Posty: 14835
Rejestracja: 23 sty 2015, o 16:53
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 333km / 703nm
Lokalizacja: MS

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: whity »

I już przestan z nazwą "pozadna fura" co to jest pozadna fura? Dla kogo?

Najlepsze czasy audi się już skonczyly!
Nie bójcie się być premium.

#stayPremium :)
szms
Zasłużony
Posty: 15316
Rejestracja: 13 maja 2012, o 10:59
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: szms »

Superb jakoscia tez nie zachwyca... Spadek jest dla wszystkich firm, ale roznica w jakosci nadal zostaje :roll:
Awatar użytkownika
Mej
Posty: 780
Rejestracja: 8 gru 2013, o 12:10
Samochód: Superb II combi 4x4
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Imię: Piotr

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: Mej »

whity pisze:Mej, 60.000zl różnicy najpierw trzeba miec....to jest 1/3 nowego superba... więc odpowiedź sobie sam...Ci co mają na audi, jeżdżą audi...Ci to mają na skode...jeżdżą skoda
Dlatego wolę poczekać i dozbierać (przy tych kwotach to już parę "nędznych" groszy) na A6'tkę (jeśli utrzyma się bieżąca relacja cen S3-Pasztet-A6), niż PRZEPŁACAĆ za Skodę.
Ostatnio zmieniony 26 gru 2015, o 11:50 przez Mej, łącznie zmieniany 2 razy.
Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
whity
Posty: 14835
Rejestracja: 23 sty 2015, o 16:53
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 333km / 703nm
Lokalizacja: MS

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: whity »

Bo superb jest normalnym samochodem...żaden prestiż, to jest wol roboczy lub rodzinny
Nie bójcie się być premium.

#stayPremium :)
ODPOWIEDZ