S3 1,4 - 125 KM Jedzie ten silnik ?

Opinie, pytania i porady dotyczące zakupu Superba
Regulamin forum
1. Temat musi zaczynać się od [S1] lub [S2], a treść powinna być taka sama jak ta występująca w cenniku lub konfiguratorze, np. "[S2] Przygotowanie pod telefon GSM I"
2. Jeden wątek powinien dotyczyć jednej opcji wyposażenia dostępnej w cenniku lub konfiguratorze.
fox
Posty: 9
Rejestracja: 30 paź 2015, o 20:27
Samochód: Superb III
Silnik: 1.4TSI CAXC (125KM)
Lokalizacja: Wroc

S3 1,4 - 125 KM Jedzie ten silnik ?

Post autor: fox »

Witam wszystkich

Jestem zainteresowany kupnem Superba III z silnikiem 125 KM 1,4 TSI.

Bardzo proszę o informacje wszystkich którzy mają lub mieli okazję użytkować ten silnik.

Po prostu czy ten silnik jedzie ?

Jak wyglada spalanie tego silnika, tak jak dane producenta czy zuzycie jest większe ?

Dzięki za opinie
Awatar użytkownika
arturkrakow
Posty: 1497
Rejestracja: 14 lip 2014, o 15:36
Samochód: Superb II combi
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Aktualnie: wreszcie odebrany!
Imię: Artur
Lokalizacja: Kraków

Re: S3 1,4 - 125 KM Jedzie ten silnik ?

Post autor: arturkrakow »

w takim motorze zamowil teraz tato golfa...w golfie bez szalu ale jedzie...w S3 wydaje mi sie ze moze byc malo ale nie jechalem
Skoda Superb II FL Combi 2.0 TDI 170KM DSG White Moon
wątek mojej kury: GALERIA
wątek o uchwytach magnetycznych: EASYMOUNT i oficjalna strona: WWW.EASY-MOUNT.PL
trochę moich zdjęć: AR2Rphoto
Awatar użytkownika
noso
Posty: 1516
Rejestracja: 1 sty 2013, o 19:09
Samochód: Superb II combi
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Lokalizacja: Gdynia

Re: S3 1,4 - 125 KM Jedzie ten silnik ?

Post autor: noso »

Jechać pojedzie i chyba tyle:-)
pjetko
Posty: 344
Rejestracja: 24 sie 2015, o 23:44
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Lokalizacja: WPI

Re: S3 1,4 - 125 KM Jedzie ten silnik ?

Post autor: pjetko »

Miałem kiedyś passata B6 z tym silnikiem. Generalnie nie jest źle, jedzie całkiem przyzwoicie, ale tak do 120km/h. Powyżej trochę brakuje mocy przy wyprzedzaniu. Spalanie wychodziło 7-7.5. W mieście potrafił wychlać 9.
ik26
Posty: 213
Rejestracja: 19 wrz 2013, o 11:33
Samochód: Superb II
Silnik: 1.4TSI CAXC (125KM)
Lokalizacja: Małopolska

Re: S3 1,4 - 125 KM Jedzie ten silnik ?

Post autor: ik26 »

Witam. Ja jeżdżę z tym motorkiem od dwóch lat i po licznych rozterkach dobrze zrobiłem - źle zrobiłem stwierdzam że dobrze zrobiłem. Dostosowałem styl jazdy do możliwości silnika które wcale nie są tak archaiczne jak to inni piszą. Jeżdżę przeważnie sam lub w dwie osoby i silnik sobie radzi. Spalanie z 40000 km wynosi 6,8 l i się zgadza z dystrybutorem. Na autostradzie można śmiało bez wysiłku jechać lewym pasem z prędkością przelotową 160 km/h i przyśpieszać ( prędkość akceptowalna na spalanie jak na ewentualne spotkanie z panami w białych czapkach ). Zależy jaki masz styl jazdy. Ile osób masz na pokładzie ( jak pełny stan i często to może być bida).Wybór należny do Ciebie .
Awatar użytkownika
grzesiu26
Posty: 2705
Rejestracja: 30 sty 2011, o 19:15
Samochód: Superb II combi 4x4
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Imię: Grzesiek
Lokalizacja: Szczecin

Re: S3 1,4 - 125 KM Jedzie ten silnik ?

Post autor: grzesiu26 »

Z tym silnikiem to jadąc 160km/h i chcąc zwiekszyć prędkość to już raczej się rozpędzasz a nie przyspieszasz ;-)


Wysłane z jakiegoś urządzenia mobilnego.
Foton

Re: S3 1,4 - 125 KM Jedzie ten silnik ?

Post autor: Foton »

Przed zakupem postanowiłem sie przejechać właśnie takim Superbem.

Bylem pozytywnie zaskoczony...nawet to jechało jak się wkręciło:-)

I dlatego kupiłem mocniejszego:)... Szybko zacznie ci brakować mocy.

Zrezygnuj z czegos na rzecz silnika...tego juz w aucie nie zmienisz za bardzo, chyba ze juz budżet ci na nic nie pozwala, to bierz 1.4.

Zalezy tez z czego sie przesiadasz.

Polecam przejażdżkę przed zakupem.
rezon
Posty: 3475
Rejestracja: 10 lip 2012, o 10:17
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 220KM 440Nm
Imię: Krzysiek
Lokalizacja: Rzeszów

Re: S3 1,4 - 125 KM Jedzie ten silnik ?

Post autor: rezon »

Do miasta zupełnie wystarczający. Nie czułem wielkiej różnicy między 1.8 a 1.4. Dopiero przy wyższych prędkościach dało się wyraźnie zauważyć niedostatki mocy.
Był S2 1,8TSI 4x4 2012 Obrazek
Awatar użytkownika
Enriquez
Administrator
Posty: 13584
Rejestracja: 2 cze 2012, o 09:20
Samochód: Inny
Rocznik: 2022
Silnik: Inny
Imię: Marcin
Lokalizacja: Łódź - Wieś ELW

Re: S3 1,4 - 125 KM Jedzie ten silnik ?

Post autor: Enriquez »

Do miasta taki 1.4 ale koniecznie z DSG byłby idealny. Tylko kto kupuje S3 do miasta hmmm...
Pozdrawiam
Marcin
---
Nie udzielam porad technicznych na PW. Nie podejmuję się wykonywania żadnych modyfikacji w cudzych samochodach. Proszę mnie o to nie pytać.
pjetko
Posty: 344
Rejestracja: 24 sie 2015, o 23:44
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Lokalizacja: WPI

Re: S3 1,4 - 125 KM Jedzie ten silnik ?

Post autor: pjetko »

Generalnie, jeśli się zastanawiasz nad 1.4 TSI 125 w wersji Active za 79500 i budżet masz ograniczony, to nie kupisz tak dużego auta za mniejsze pieniądze. Jak miałbym 80 tys. na auto, to wziąłbym najtańsze S3 i cieszył się dużym, wygodnym i tanim autem.
Awatar użytkownika
Enriquez
Administrator
Posty: 13584
Rejestracja: 2 cze 2012, o 09:20
Samochód: Inny
Rocznik: 2022
Silnik: Inny
Imię: Marcin
Lokalizacja: Łódź - Wieś ELW

Re: S3 1,4 - 125 KM Jedzie ten silnik ?

Post autor: Enriquez »

Może i tak, ale jak miałbym 80 tyś. na auto, to wolałbym nie zmieniać w ogóle S2 2.0 TDI na S3 1.4 TSI, tylko dlatego, żeby mieć nowy model.
Jasne - przesiadka z czegoś starego, słabego, mniejszego - jak najbardziej ma sens.
Kiedyś byłem zmuszony wymienić Peugeota 406 2.1 TD (rozleciał się silnik) na coś nowego z racji regularnych dłuższych dojazdów do pracy. Wybór padł na Hondę Jazz 1.2 czy tam 1.4 nie pamiętam. Natomiast pamiętam pytanie sprzedawcy na jeździe próbnej - "Panie idzie toto - prawda?". Moja mina zapewne była bezcenna w tym momencie.
Pozdrawiam
Marcin
---
Nie udzielam porad technicznych na PW. Nie podejmuję się wykonywania żadnych modyfikacji w cudzych samochodach. Proszę mnie o to nie pytać.
pjetko
Posty: 344
Rejestracja: 24 sie 2015, o 23:44
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Lokalizacja: WPI

Re: S3 1,4 - 125 KM Jedzie ten silnik ?

Post autor: pjetko »

Generalnie to 1.4 125 nie jest takie straszne. Do poruszania się po naszych trasach się nadaje, spokojnie da się tym wyprzedzać i nie zastanawiać się "zdąży/nie zdąży", na autostradzie też sobie radzi, co prawda przy wyższych prędkościach nie ma wciskania w fotel, ale po co to na autostradzie? No, chyba tylko po to, żeby szybko uciekać przed burakiem z forum OCP :mrgreen:

3 lata temu miałe służbową fiestę 1.2 80 KM, na tydzień dali mi zastępczą 1.2 60 KM, która w ogóle nie jechała. Po tygodniu, jak się przesiadłem do 80KM to miałem wrażenie, że co najmniej 120 KM mam po maską ;)
Awatar użytkownika
Enriquez
Administrator
Posty: 13584
Rejestracja: 2 cze 2012, o 09:20
Samochód: Inny
Rocznik: 2022
Silnik: Inny
Imię: Marcin
Lokalizacja: Łódź - Wieś ELW

Re: S3 1,4 - 125 KM Jedzie ten silnik ?

Post autor: Enriquez »

No tak to właśnie jest. Każdym da się jeździć, ale pewne moce nie przystoją autom tej wielkości.
Pozdrawiam
Marcin
---
Nie udzielam porad technicznych na PW. Nie podejmuję się wykonywania żadnych modyfikacji w cudzych samochodach. Proszę mnie o to nie pytać.
szms
Zasłużony
Posty: 15316
Rejestracja: 13 maja 2012, o 10:59
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Re: S3 1,4 - 125 KM Jedzie ten silnik ?

Post autor: szms »

To teraz jest taka jakby mania mocy... Pojemnosci co raz mniejsze a mocy co raz wiecej...

Do spokojnej jazdy spokojnie wystarczy... I tak Superb z tym silnikiem ma ok 10 sek. Do 100 km/h... Bez jaj. Da sie tym jechac i wyprzedzic tira. Z golfem w gazie i dresem za kierownica moze byc problem, ale chyba nie o to chodzi. :D
Awatar użytkownika
Enriquez
Administrator
Posty: 13584
Rejestracja: 2 cze 2012, o 09:20
Samochód: Inny
Rocznik: 2022
Silnik: Inny
Imię: Marcin
Lokalizacja: Łódź - Wieś ELW

Re: S3 1,4 - 125 KM Jedzie ten silnik ?

Post autor: Enriquez »

No nie jestem pewien czy 10s, skoro 2.0 TDI 170 ma średnio 9,2 s
Pozdrawiam
Marcin
---
Nie udzielam porad technicznych na PW. Nie podejmuję się wykonywania żadnych modyfikacji w cudzych samochodach. Proszę mnie o to nie pytać.
ODPOWIEDZ