S3 - czy da się aktywować niektóre funkcje po zakupie?

Opinie, pytania i porady dotyczące zakupu Superba
Regulamin forum
1. Temat musi zaczynać się od [S1] lub [S2], a treść powinna być taka sama jak ta występująca w cenniku lub konfiguratorze, np. "[S2] Przygotowanie pod telefon GSM I"
2. Jeden wątek powinien dotyczyć jednej opcji wyposażenia dostępnej w cenniku lub konfiguratorze.
pap
Posty: 44
Rejestracja: 21 paź 2015, o 15:29
Samochód: Superb III combi
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Aktualnie: Passat B7
Imię: Mariusz
Lokalizacja: Katowice

S3 - czy da się aktywować niektóre funkcje po zakupie?

Post autor: pap »

Witam,
Wstępnie skonfigurowałem S3 kombi, 1.6tdi Ambition + Fresh (czyli radio Bolero itd.) i zastanawiam się czy w przyszłości można potem takie auto jeszcze 'dozbroić'? W serwisie Skody, bądź tez prywatnie u 'fachowca', bądź nawet samemu (z odpowiednim sprzętem)
Konkretnie mam na myśli następujące Punkty:
- DRIVER ACTIVITY ASSISTANT - funkcja wykrywania zmęczenia kierowcy
- TRAVELLER ASSISTANT - funkcja rozpoznawania znaków drogowych (trzeba dobrać opcje ze ściemnianiem lusterek w konfiguracyjne)
- Wybór profilu jazdy (Driving Mode Select)
- DAB+ - funkcja odbioru programów radiowych w formie cyfrowej
- Automatyczne ściemnianie lusterek

Ktoś zna się w tej materii dokładniej?

Dziękuje i pozdrawiam
Mariusz
Awatar użytkownika
skodziarz
Posty: 1500
Rejestracja: 24 gru 2014, o 08:48
Samochód: Superb III combi
Silnik: 1.6TDI (120KM)
Lokalizacja: WY/WPI

Re: S3 - czy da się aktywować niektóre funkcje po zakupie?

Post autor: skodziarz »

Patrząc z punktu SIIFL
Zmęczenie kierowcy. Jest możliwość włączenia
DAB+ W radiu musi być taki odbiornik = zmiana sprzętu
traveller assistant potrzebna kamera rozpoznająca znaki
Ściemnianie lusterek brać z salonu, bo w zimę robi robotę
profil jazdy nie wiem
pap
Posty: 44
Rejestracja: 21 paź 2015, o 15:29
Samochód: Superb III combi
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Aktualnie: Passat B7
Imię: Mariusz
Lokalizacja: Katowice

Re: S3 - czy da się aktywować niektóre funkcje po zakupie?

Post autor: pap »

skodziarz pisze:Patrząc z punktu SIIFL
traveller assistant potrzebna kamera rozpoznająca znaki
hmm, ta opcja kosztuje 300 pln (ale trzeba dobrać ściemnianie lusterek), to chyba kamera jest już w Aucie (Ambition)
Awatar użytkownika
Enriquez
Administrator
Posty: 13595
Rejestracja: 2 cze 2012, o 09:20
Samochód: Inny
Rocznik: 2022
Silnik: Inny
Imię: Marcin
Lokalizacja: Łódź - Wieś ELW

Re: S3 - czy da się aktywować niektóre funkcje po zakupie?

Post autor: Enriquez »

Rozpoznawanie znaków można mu aktywować o ile jest kamera do np. linii. Jak masz tą kamerę to lusterko jest samo ściemniające się z automatu. Zewnętrzne można później dołożyć, ale będzie drożej. O reszcie bajerów na razie zapomnij że dołożysz.


Wysłane z Tapatoka - może nie być polskich liter.
Pozdrawiam
Marcin
---
Nie udzielam porad technicznych na PW. Nie podejmuję się wykonywania żadnych modyfikacji w cudzych samochodach. Proszę mnie o to nie pytać.
DżejDżej
Posty: 103
Rejestracja: 16 paź 2015, o 10:47
Samochód: Superb III combi 4x4
Silnik: 2.0TDI (190KM)
Imię: JJ
Lokalizacja: GKW

Re: S3 - czy da się aktywować niektóre funkcje po zakupie?

Post autor: DżejDżej »

A elektryczne otwieranie klapy z kopniaka?
W Passacie B7 pamiętam, że trzeba było tylko czujnik i wiązkę dołożyć + kodowanie.
A niekiedy trzeba było, bo np. elektryczny hak kolidował z tą opcją w konfiguratorze i nie dało się zakupić - a prościej dołożyć taki czujnik niż hak ;)
Awatar użytkownika
Enriquez
Administrator
Posty: 13595
Rejestracja: 2 cze 2012, o 09:20
Samochód: Inny
Rocznik: 2022
Silnik: Inny
Imię: Marcin
Lokalizacja: Łódź - Wieś ELW

Re: S3 - czy da się aktywować niektóre funkcje po zakupie?

Post autor: Enriquez »

Moim zdaniem będziesz miał z tym również problem - w Passacie B7 anteny i sterownik podpinało się pod osobny moduł komfortu.
Natomiast w Skodzie ten czujnik podpina się pod sterownik Kessy. I tu pojawia się zonk, ponieważ jeżeli nie ma otwierania z kopniaka, to kessy nie ma fizycznie pinów we wtyczce do podpięcia tego sterownika. Oczywiście możesz wymienić sterownik Kessy, ale żaden serwis nie podejmie się tego, gdyż jest w nim zapisany VIN pojazdu i jakieś tam dane kluczyków. Pozostaje kupienie używanego kessy i rozlutowanie go, przeflashowanie odpowiednim narzędziem. Nie jest to niemożliwe - mam taki zestaw zrobiony do mojego S2. Tyle że kolejny problem nie do przeskoczenia to brak w menu licznika "Otwarcia z kopniaka" i temat póki co leży i kwiczy, choć sterownik jest widoczny, widać że reaguje na kopa. Ale nie działa, bo nie jest uaktywnione w liczniku. I nic nie zrobisz...
Pozdrawiam
Marcin
---
Nie udzielam porad technicznych na PW. Nie podejmuję się wykonywania żadnych modyfikacji w cudzych samochodach. Proszę mnie o to nie pytać.
Awatar użytkownika
kamracik
Zasłużony
Posty: 7444
Rejestracja: 10 paź 2014, o 10:52
Samochód: Superb II combi
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Lokalizacja: Łódź

Re: S3 - czy da się aktywować niektóre funkcje po zakupie?

Post autor: kamracik »

Enri, a nie da rady przerzucić softu z zegarów od Paska do Skody? Ewentualnie podpiąć na moment zegarów od Paska, aby włączyć tą opcję.

Pewnie głupie stwierdzenie i już dawno zweryfikowałeś to rozwiązanie, ale jestem ciekaw, bo jeśli Kessy za każdym razem odpytuje zegary o nastawy to lipa, ale jeśli sobie zapamiętuje wewnętrznie to powinno przejść - moim laickim zdaniem ;)
DżejDżej
Posty: 103
Rejestracja: 16 paź 2015, o 10:47
Samochód: Superb III combi 4x4
Silnik: 2.0TDI (190KM)
Imię: JJ
Lokalizacja: GKW

Re: S3 - czy da się aktywować niektóre funkcje po zakupie?

Post autor: DżejDżej »

Enriquez pisze:Moim zdaniem będziesz miał z tym również problem - w Passacie B7 anteny i sterownik podpinało się pod osobny moduł komfortu.
Natomiast w Skodzie ten czujnik podpina się pod sterownik Kessy. I tu pojawia się zonk, ponieważ jeżeli nie ma otwierania z kopniaka, to kessy nie ma fizycznie pinów we wtyczce do podpięcia tego sterownika. Oczywiście możesz wymienić sterownik Kessy, ale żaden serwis nie podejmie się tego, gdyż jest w nim zapisany VIN pojazdu i jakieś tam dane kluczyków. Pozostaje kupienie używanego kessy i rozlutowanie go, przeflashowanie odpowiednim narzędziem. Nie jest to niemożliwe - mam taki zestaw zrobiony do mojego S2. Tyle że kolejny problem nie do przeskoczenia to brak w menu licznika "Otwarcia z kopniaka" i temat póki co leży i kwiczy, choć sterownik jest widoczny, widać że reaguje na kopa. Ale nie działa, bo nie jest uaktywnione w liczniku. I nic nie zrobisz...
To kiepskie wieści...
A orientujesz się w konfiguratorach obecnych S3?
Bo właśnie zamówiłem kombiaka, ale koleś z salonu też mnie poinformował, że do kombi z hakiem nie da się tego zamówić.
A 1100zł to nie jest jakaś zawrotna kwota żeby oszczędzać na siłę, więc jeśli da się oficjalnie a po prostu sprzedawca się nie zna, to chętnie bym jeszcze dołożył.
Awatar użytkownika
ursus
Posty: 1572
Rejestracja: 2 sie 2015, o 22:46
Samochód: Superb III combi
Silnik: 2.0TSI (190KM)
Lokalizacja: Kraków

Re: S3 - czy da się aktywować niektóre funkcje po zakupie?

Post autor: ursus »

DżejDżej pisze:
Enriquez pisze:Moim zdaniem będziesz miał z tym również problem - w Passacie B7 anteny i sterownik podpinało się pod osobny moduł komfortu.
Natomiast w Skodzie ten czujnik podpina się pod sterownik Kessy. I tu pojawia się zonk, ponieważ jeżeli nie ma otwierania z kopniaka, to kessy nie ma fizycznie pinów we wtyczce do podpięcia tego sterownika. Oczywiście możesz wymienić sterownik Kessy, ale żaden serwis nie podejmie się tego, gdyż jest w nim zapisany VIN pojazdu i jakieś tam dane kluczyków. Pozostaje kupienie używanego kessy i rozlutowanie go, przeflashowanie odpowiednim narzędziem. Nie jest to niemożliwe - mam taki zestaw zrobiony do mojego S2. Tyle że kolejny problem nie do przeskoczenia to brak w menu licznika "Otwarcia z kopniaka" i temat póki co leży i kwiczy, choć sterownik jest widoczny, widać że reaguje na kopa. Ale nie działa, bo nie jest uaktywnione w liczniku. I nic nie zrobisz...
To kiepskie wieści...
A orientujesz się w konfiguratorach obecnych S3?
Bo właśnie zamówiłem kombiaka, ale koleś z salonu też mnie poinformował, że do kombi z hakiem nie da się tego zamówić.
A 1100zł to nie jest jakaś zawrotna kwota żeby oszczędzać na siłę, więc jeśli da się oficjalnie a po prostu sprzedawca się nie zna, to chętnie bym jeszcze dołożył.

Poszukaj na youtube testów S3, ale w kilku goście pokazywali, że nawet po 5, czy 10 próbach to cudo od otwierania kopniakiem po prostu nie działało.
Kilku różnych dziennikarzy w kilku różnych testach miało z tym duży problem.
Awatar użytkownika
whity
Posty: 14835
Rejestracja: 23 sty 2015, o 16:53
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 333km / 703nm
Lokalizacja: MS

Re: S3 - czy da się aktywować niektóre funkcje po zakupie?

Post autor: whity »

Bo trzeba wiedzieć gdzie kopnac
Ja się po miesiącu nauczyłem;)
Nie bójcie się być premium.

#stayPremium :)
DżejDżej
Posty: 103
Rejestracja: 16 paź 2015, o 10:47
Samochód: Superb III combi 4x4
Silnik: 2.0TDI (190KM)
Imię: JJ
Lokalizacja: GKW

Re: S3 - czy da się aktywować niektóre funkcje po zakupie?

Post autor: DżejDżej »

Ale masz liftbacka, a ponoć do kombi nie da się dołożyć... Zdjęli ze strony cennik PDF, a zdaje mi się że tylko tam widziałem to jako opcję za 1100 pln. Tylko nie pamiętam czy to był cennik liftbacka czy kombi.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Awatar użytkownika
Enriquez
Administrator
Posty: 13595
Rejestracja: 2 cze 2012, o 09:20
Samochód: Inny
Rocznik: 2022
Silnik: Inny
Imię: Marcin
Lokalizacja: Łódź - Wieś ELW

Re: S3 - czy da się aktywować niektóre funkcje po zakupie?

Post autor: Enriquez »

cennik liftbacka i combi jest ten sam
Pozdrawiam
Marcin
---
Nie udzielam porad technicznych na PW. Nie podejmuję się wykonywania żadnych modyfikacji w cudzych samochodach. Proszę mnie o to nie pytać.
pap
Posty: 44
Rejestracja: 21 paź 2015, o 15:29
Samochód: Superb III combi
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Aktualnie: Passat B7
Imię: Mariusz
Lokalizacja: Katowice

Re: S3 - czy da się aktywować niektóre funkcje po zakupie?

Post autor: pap »

TRAVELLER ASSISTANT - funkcja rozpoznawania znaków drogowych (trzeba dobrać opcje ze ściemnianiem lusterek w konfiguracyjne)
Głowę bym dał, że w zeszłym tygodniu dało się skonfigurować rozpoznawanie znaków tylko z dodatkowa opcja ściemniających się lusterek (700 pln w ambition i fresh). Dzisiaj chciałem zaktualizować konfiguracje i dołożyć to rozpoznawanie znaków ( + lusterka), ale teraz dodatkowo trzeba wziasc (oprócz lusterek) radio columbusa lub amundsena, a to w moim wypadku już jest za drogo i na pewno nie dołożę.
No, ale z rozpoznawania znaków nie chce zrezygnować. Co robić?
Co zamówić koniecznie, żeby dało się ewentualnie później w serwisie Skody aktywować to rozpoznawanie znaków?
Awatar użytkownika
ursus
Posty: 1572
Rejestracja: 2 sie 2015, o 22:46
Samochód: Superb III combi
Silnik: 2.0TSI (190KM)
Lokalizacja: Kraków

Re: S3 - czy da się aktywować niektóre funkcje po zakupie?

Post autor: ursus »

pap pisze: Co robić?
Co zamówić koniecznie, żeby dało się ewentualnie później w serwisie Skody aktywować to rozpoznawanie znaków?
Ja niedawno miałem podobne dylematy i muszkieterowie (taki żart wewnętrzny - onie wiedzą o kim piszę :P) z forum mi udzielili bardzo sensownej porady.

Zadzwoń do salonu i się zapytaj, a nie pisz na forum, bo po prostu tracisz czas.
Koleś w salonie wejdzie w dilerski konfigurator i Ci od razu powie, co musisz wziąć.
pjetko
Posty: 344
Rejestracja: 24 sie 2015, o 23:44
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Lokalizacja: WPI

Re: S3 - czy da się aktywować niektóre funkcje po zakupie?

Post autor: pjetko »

Ja bym sobie odpuścił to rozpoznawanie znaków, bo w PL jest to niewiele warte. Pisałem już o tym, ale powtórzę:

U nas na drogach krajowych ograniczenia masz co chwilę przed skrzyżowaniami, przejściami, bez powodu itd. i odwoływane one są zaraz za tymi skrzyżowaniami, przejściami itp. W związku z tym mimo, ze nie ma już ograniczenia, na wyświetlaczu będzie się świecić, że ono jest - system nie ogarnia tego, że skrzyżowanie kasuje ograniczenie.
Cały ten "super" system działa to tylko wtedy, gdy masz ograniczenie znakiem i zdjęcie ograniczenia znakiem. Niestety u nas ze znakami jest niezły burdel i generalnie system ten nie działa. Mam to w XC60 i jest to dla mnie ch*ja warte.
Poza tym, jeśli ograniczenia są wyświetlane w postaci znaków zmiennej treści "na LED-ach" to kamera tego też nie ogarnia. Ja bym sobie dał spokój z tym systemem.

Jeśli chodzi o fizyczne elementy, które sa na pewno potrzebne do ew. późniejszej aktywacji, to musi być kamera, a ona jest ze smart light ew. z lane assist.
ODPOWIEDZ