[S2] Szukam Superba

Opinie, pytania i porady dotyczące zakupu Superba
Regulamin forum
1. Temat musi zaczynać się od [S1] lub [S2], a treść powinna być taka sama jak ta występująca w cenniku lub konfiguratorze, np. "[S2] Przygotowanie pod telefon GSM I"
2. Jeden wątek powinien dotyczyć jednej opcji wyposażenia dostępnej w cenniku lub konfiguratorze.
rezon
Posty: 3475
Rejestracja: 10 lip 2012, o 10:17
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 220KM 440Nm
Imię: Krzysiek
Lokalizacja: Rzeszów

Re: [S2] Szukam Superba

Post autor: rezon »

Bo jak poprawisz parametry to raczej po to aby ich używać, a wtedy jednak nie pali mniej :D Sprawdzone w praktyce :D Ma wpływ na awaryjność - sprzęgło i dwumasa szybciej lecą. A reszta to już zależy od tunera
Był S2 1,8TSI 4x4 2012 Obrazek
kiero
Posty: 27
Rejestracja: 28 wrz 2015, o 21:17
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Lokalizacja: Przylep

Re: [S2] Szukam Superba

Post autor: kiero »

w sumie racja. jak używasz tego, co sobie podrasowałeś, to nie może mniej palić :)
kiero
Posty: 27
Rejestracja: 28 wrz 2015, o 21:17
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Lokalizacja: Przylep

Re: [S2] Szukam Superba

Post autor: kiero »

ciąg dalszy mojej przygody pt. kupuję superba - w weekend wrocław i ząbkowice.
VIN w sumie jeszcze nie sparwdzony, ale skoro mam tam być, to od razu sprawdzę. kolega wziął z roboty miernik grubości lakieru, to sobie popróbujemy.

i tak w sumie po tych już jakichś 2 tygodniach poszukiwania godnego superba w ograniczonym budżecie, wychodzi mi, że 90% aut wystawianych na ogłoszeniach to auta powypadkowe i z przekręconymi licznikami.
oglądam ogłoszenia na niemieckich portalach. tam rocznik 2010 z przejechanymi 150k km (silnik już wiecie TSI 1,8 lub 2,0 TDI 170) kosztuje powyżej 11k jurków.
a u nas w polszy jakimś cudem te same auta ściągane z Niemiec kosztują 40k. i często dziwnym trafem mają np. 149k. jak cena w hipermarkecie.
coś czuję, że jak nie zdecyduję się na dorzucenie do budżetu, to przejdę na forum octavii.

pewnie odezwę się dopiero w niedzielę i zdam Wam relację z moich oględzin.
wilkuw
Posty: 164
Rejestracja: 5 wrz 2013, o 14:04
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TDI CBBB (170KM)
Lokalizacja: 59-300 Lubin

Re: [S2] Szukam Superba

Post autor: wilkuw »

wystawialem swojego :) to pare osob zadzwonilo zapytac czy wnetrze wymienialem bo ogladali kilka z malymi przelotami i musze miec nowe wnetrze. Niestety przebieg i cena nie skusila nikogo :) bo przeca panei tamtemialy 120 000 i tansze :)
r5 20vt
szms
Zasłużony
Posty: 15316
Rejestracja: 13 maja 2012, o 10:59
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Re: [S2] Szukam Superba

Post autor: szms »

Tak jest.

Ja prżez to Vectry nie moglem sprzedac. Paaaanie, taki przebieg? A pan tyle chcesz? Taniej chodza z niemiec i lepiej wyposazone.
kiero
Posty: 27
Rejestracja: 28 wrz 2015, o 21:17
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Lokalizacja: Przylep

Re: [S2] Szukam Superba

Post autor: kiero »

Witam po dłuższej przerwie.

obiecałem Wam opisać moje kupowanie superba, więc powinienem się z tego wywiązać.
generalnie jest tak, jak mówiliście - od handlarza lepiej nie kupować.

spotkałem się tamtej niedzieli z 2oma sprzedającymi. ten trzeci, zapowiadający się w sumie najlepiej - w między czasie sprzedał swoje auto. to była pani z Wrocławia i sprzedawała auto jako jedyny jego własciciel. no i nie dziwne, że takie auto szybko zostało sprzedane.

tak więc pojechałem ze znajomym do Ząbkowic. tam pan sprzedający już na samym początku mówił, że przód był robiony, ale że ma zdjecia 'sprzed' i pokaże. brzmiało w porządku. na miejscu auto zrobiło super wrazenie:
http://olx.pl/oferta/skoda-superb-super ... 4a9954908e

jasne skóry, DSG, silnik jakiego szukałem, wszystko super. i pan sprzedający miły i wzbudzający zaufanie.
poprosiliśmy o te fotki 'sprzed', to powiedział, że ma w domu. pojechaliśmy sobie tym superbem. no nie, to była moja pierwsza okazja kierować tym autem i poczułem, że auto jest genialne. miodzio. człowiek poszedł po fotki i zostawił nas samych w aucie z odpalonym silnikiem na kilka minut. kolejny 'plu' dla pana. tym też wzbudził zaufanie.

tylko jak przyszedł ze zdjęciami, to miał tylko jedno i już w sumie 'po' zrobieniu. więc w tym momencie stracił kompletnie zaufanie i wiedzieliśmy, że tego auta nie wezmę. potem już tylko jak w dominie. do miłego pana podszedł kolega i jak usłyszał, że mamy wątpliwości, to się zaczęła standardowa hamska śpiewka "bo k...wa przychodzi taki i najlepiej to by chciał za darmo...", itp. itd.
uciekliśmy. późniejsze dosłanie zdjęć już nie przekonało. a na fotkach w sumie OK. podłużnice chyba nie tknięte.

kolejne auto było nie jak w ogłoszeniu w Kłodzku, tylko jakieś 20 minut dalej:
http://olx.pl/oferta/skoda-superb-plati ... 1801343f74

tutaj to już była szybka piłka. auto w wersji co prawda fajnej, ale ja już na pierwszy rzut oka zobaczyłem, że klapa z przodu nie komponuje się z błotnikiem. czyli było robione. Pan się oczywiście zastrzegał, że nic nie było robione. jak kolega zapytał się, czy może wyjąć miernik grubości lakieru, to poszła odpowiedź: "tylko k..wa jakiś dobry, a nie k..wa jakiś szmelc". akurat miernik podobno wypas. no i jak kolega przyłożył w jednym miejscu, a ja pokazałem palcem na klapę, to pan zaczał na nas krzyczeć, że "tak k..wa robią w serwisach". no to pojechaliśmy do domu.

z całej tej wycieczki, jak tak sobie rozmawialiśmy z kumplem to od słowa do słowa wyszło, że on mi sprzeda swoje auto.
no i jestem szczęśliwym posiadaczem nie superba i nie skody, tylko alfy romeo :)
nieco inne, ale też zaje....ste.

takie oto były moje poszukiwania skody superb :)

zatem pewnie już nie często będę tutaj zaglądał. ale superba sobie kiedyś jeszcze kupię. tylko wtedy już pewnie trójeczkę :)

pozdrawiam i jeszcze raz wielkie dzięki za pomoc.
to było ciekawe doswiadczenie z ważnym wnioskiem - wydawać taką kasę należy tylko na auta sprawdzone, a niestety w polsce handlarze nie trzymają się zasad i zwyczajnie oszukują. pewnie nie wszyscy, bo to taka generalizacja. ale jednak w zdecydowanej większości.

pozdrawiam
kiero
Awatar użytkownika
Camillinhio
Posty: 5897
Rejestracja: 8 wrz 2013, o 09:56
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Lokalizacja: Wrocław

Re: [S2] Szukam Superba

Post autor: Camillinhio »

To Cię kumpel na minę wsadził :D
Obrazek
wilkuw
Posty: 164
Rejestracja: 5 wrz 2013, o 14:04
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TDI CBBB (170KM)
Lokalizacja: 59-300 Lubin

Re: [S2] Szukam Superba

Post autor: wilkuw »

alfa zamiast superba... to dwa swiaty stara octavia jest wieksza od najwiekszej alfy :) sa wozy bez dzonow ale wtedy maja 250 000 ew raz na jakis czas perelka z polskiego salonu.

Jak alfa w jtd albo 1,8 z opla to polata ;)
r5 20vt
Awatar użytkownika
whity
Posty: 14835
Rejestracja: 23 sty 2015, o 16:53
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 333km / 703nm
Lokalizacja: MS

Re: [S2] Szukam Superba

Post autor: whity »

Jeden plus...będziesz z mechanikami na "ty", będziecie razem święta spędzać :)
Nie bójcie się być premium.

#stayPremium :)
Awatar użytkownika
Misiek Fisiek
Posty: 9426
Rejestracja: 9 maja 2011, o 09:06
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 1000.500.100.900
Lokalizacja: Warwsiowa

Re: [S2] Szukam Superba

Post autor: Misiek Fisiek »

kiero pisze: z całej tej wycieczki, jak tak sobie rozmawialiśmy z kumplem to od słowa do słowa wyszło, że on mi sprzeda swoje auto.
no i jestem szczęśliwym posiadaczem nie superba i nie skody, tylko alfy romeo :)
nieco inne, ale też zaje....ste.
Nie przejmuj się tymi kapelusznikami. Fajna historia. Alfa która? 159?
Obrazek

♫♪♫♪...私のホンダはラクダよりも速い...♪♫♪
Awatar użytkownika
Teofano
Posty: 368
Rejestracja: 31 sty 2013, o 09:48
Samochód: Superb II combi 4x4
Silnik: 1.8TSI CDAB (152KM)
Lokalizacja: KR - sprzed garażu

Re: [S2] Szukam Superba

Post autor: Teofano »

Może Brera... Zawsze chciałam mieć alfę, ale zwyciężył pragmatyzm ;)


Wysłane z tronu cesarskiego - ekologicznie przy użyciu japka.
"I'm too hot (hot damn) - call the police and the firemen"


ogrody-tym się zajmuję
Awatar użytkownika
pab567
Ekspert
Posty: 5812
Rejestracja: 12 lis 2012, o 14:54
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 421 KM / 524 Nm
Imię: Paweł
Lokalizacja: Warszafka (Ochota)

Re: [S2] Szukam Superba

Post autor: pab567 »

Swego czasu chorowałem na 156 sportwagon Tak konkretnie to zachorowałem po reklamie z Zeta-Jones.
kiero
Posty: 27
Rejestracja: 28 wrz 2015, o 21:17
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Lokalizacja: Przylep

Re: [S2] Szukam Superba

Post autor: kiero »

miałem to samo zdanie na temat alfy. włoskie auto, czyli ładne ale tandeta. więcej w serwisie niż na drodze.
ale kupiłem od kumpla, który w tym siedzi. mam teraz 159, podobno jedyny model, który się udał i z silnikiem 1,9JTD 16 zaworowy (150KM), podobno najlepszy (słyszałem już opinię, że nawet lepszy niż volkswagena).
jest kilka rzeczy, które trzeba pilnować - przede wszystkim pasek rozrządu.

przebieg ma 125k km. auto bardzo udane.

i zgodzę się, że skoda i alfa to 2 światy. a jeszcze w szczególności superb. w sumie ta rodzinną włoską wyścigówkę można by pochować po schowkach i w bagażniku superba.

ta 159 ma niższe i twarde zawieszenie. w zakrętach się składa tak przyjemnie...
Awatar użytkownika
Misiek Fisiek
Posty: 9426
Rejestracja: 9 maja 2011, o 09:06
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 1000.500.100.900
Lokalizacja: Warwsiowa

Re: [S2] Szukam Superba

Post autor: Misiek Fisiek »

159 w tym dieselku to bardzo fajne auto, nie odstające znacząco niezawodnością od średniej (chociaż szału nie ma). A samochód piękny. Jeśli nie potrzebujesz takiej jaskini jak superb to taka alfa stanowi fajny wybór.
Obrazek

♫♪♫♪...私のホンダはラクダよりも速い...♪♫♪
kiero
Posty: 27
Rejestracja: 28 wrz 2015, o 21:17
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Lokalizacja: Przylep

Re: [S2] Szukam Superba

Post autor: kiero »

miejsca więcej w aucie by się przydało, ale w sumie nie jestem przyzwyczajony do wielkch aut, więc alfa jest OK.
ma ten problem rzeczywiście, że w tej 159 nie ma zbyt wielu schowków, a te co są, to śa bardzo małe.
moja wersja to sport wagon, na wakacje rodzina się zapakuje.
no a do czyszczenia przednich foteli z tyłu też jestem przyzwyczajony, jak dzieciaki wożę.

gdybym potrafił wrzucić tutaj fotkę na forum, to bym Wam pokazał. w sumie nie wiem, jak to sie robi.
ODPOWIEDZ