Forum Skoda Superb

Portal mi艂o艣nik贸w i u偶ytkownik贸w Skody Superb
Teraz jest 11 gru 2018, o 00:57

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Regulamin dzia艂u

1. Temat musi zaczyna膰 si臋 od [S1] lub [S2], a tre艣膰 powinna by膰 taka sama jak ta wyst臋puj膮ca w cenniku lub konfiguratorze, np. "[S2] Przygotowanie pod telefon GSM I"
2. Jeden w膮tek powinien dotyczy膰 jednej opcji wyposa偶enia dost臋pnej w cenniku lub konfiguratorze.

Utw贸rz nowy w膮tek Odpowiedz w w膮tku  [ Posty: 25 ]  Przejd藕 na stron臋 1, 2  Nast臋pna strona
Autor Wiadomo艣膰
PostNapisane: 1 gru 2018, o 00:04 

Do艂膮czy艂(a): 30 lis 2018, o 23:25
Samoch贸d: Superb III combi 4x4
Silnik: 2.0TDI (190KM)
Witajcie,
Obecnie jestem przed zam贸wieniem s艂u偶bowego Superba kombi w wersji STYLE.
Musi by膰 2.0 TDI DSG 4x4 lub nie (wi臋cej kasy na dodatki) i pojawia si臋 pytanie co dalej, 艣ledz臋 forum od kilku miesi臋cy ale jako艣 tak nie posk艂ada艂em tego wszystkiego do kupy, pomimo tego 偶e prawie wszystko zosta艂o ju偶 napisane.
Licz臋 偶e Ci co posiadaj膮 Superby troch臋 mi pomog膮.

Auto do zam贸wienia - Superb 2.0 TDI DSG 4x4 w wersji kombi (sk艂aniam si臋 ku 4x4 z uwagi na wi臋ksze bezpiecze艅stwo, robi臋 oko艂o 70 tysi臋cy km rocznie). Kolor raczej co艣 z szaro艣ci czyli Szaru Business lubSzary quartz

Wyposa偶enie kt贸re chcia艂bym zam贸wi膰 do tego auta, pytanie czy warto:
1. Pakiet Fresh (Canton i Amundsen) - cena dobra wi臋c raczej tutaj nie ma co si臋 zastanawia膰
2. Uchwyt ISOFIX na fotelu pasa偶era z przodu - nied艂ugo b臋d臋 mia艂 tr贸jk臋 dzieciak贸w wi臋c na pewno si臋 przyda:)
3. KESSY 鈥 bezkluczykowy system obs艂ugi samochodu z alarmem (z funkcj膮 SAFE) - to musi by膰 do leasingu
4. ADAPTIVE CRUISE CONTROL - aktywny tempomat do 160 km/h z ogranicznikiem pr臋dko艣ci - mam obecnie w Octavii III i cz臋sto wykorzystuje w korkach itp, mam nadziej臋 偶e w Superbie b臋dzie dzia艂a艂 jeszcze lepiej
5. SMART LIGHT ASSIST - maskowane sta艂e 艣wiat艂o drogowe (automatyczne przys艂anianie strumienia 艣wiate艂 drogowych) z LANE ASSIST, BLIND SPOT DETECT i REAR TRAFFIC ALERT - Lane Asist ma tez OIII , przydaje si臋 na ekspres贸wkach, og贸lnie zale偶y mi na blindspot i maskowaniu 艣wiate艂 wiec chyba warto
6. Niezale偶ny system ogrzewania ze zdalnym sterowaniem - tutaj si臋 zastanawiam czy zam贸wi膰 webasto czy podgrzewan膮 przedni膮 szyb臋, znajomy namawia mnie na webasto, ma w kodiaqu i m贸wi 偶e podgrzewanej szyby wog贸le nie u偶ywa, r贸偶nica w kosztach dosy膰 spora (webasto 3400 vs podgrzewana szyba 1200)
7. D藕wi臋koch艂onne szyby boczne z przodu - w OIII wkurza mnie ten szum, je艣li podobnie b臋dzie w Superbie to mam nadziej臋 ze troch臋 to go zniweluje, mo偶e kto艣 ma i powie czy warto
8. 艁opatki przy kierownicy do DSG - nie wiem czy nie odpu艣ci膰 tego, czasami w tego u偶ywam w OIII aby przy wyprzedzaniu zredukowa膰 o jeden bieg w d贸艂, a nie jak to robi DSG6 偶e chce mi zrzuci膰 dwa biegi, nie wiem jak pracuje DSG7 w Superbie, bo ta z OIII jest troch臋 taka "t臋pa
9. Obr臋cze k贸艂 ze stop贸w lekkich ZENITH 8J x 18" z oponami 235/45 R18 - nie wiem czy ta 17 nie wygl膮da za bidnie w Superbie, a na 19 cali to ju偶 raczej pracodawca si臋 nie zgodzi:), na zim臋 i tak planuje 艣miga膰 chyba na 16 cali
10. Zapasowe ko艂o stalowe dojazdowe, podno艣nik, klucz, bez zestawu naprawczego - po ostatnich kilku kapciach wyposazenie obowi膮zkowe, z piank膮 nie chce mi si臋 bawi膰

Teraz opcje nad kt贸rymi si臋 zastanawiam:
1. VIRTUAL COCKPIT - Cyfrowy zestaw wska藕nik贸w - nie wiem czy to nie b臋dzie zb臋dny gadzet, raczej do odpuszczenia, bo strasznie nie podobaj膮 mi si臋 te wskazniki paliwa i temp
2. Kamera cofania - nie wiem czy warto, nie mia艂em nigdy z tym auta i 偶yj臋, w sumie czujniki parkowania robi膮 robot臋, gdyby to by艂a kamera 360 stopni jak w Kodiaqu to inna bajka, a tak nie wiem czy nie b臋dzie zb臋dnym gadzetem
3. Bezdotykowe otwieranie i zamykanie elektrycznie sterowanej pokrywy baga偶nika - w kodiaqu u znajomego dzia艂a za 2-3 razem i dlatego troch臋 zniech臋cony jestem do tego dodatku, aczkolwiek gdy nios臋 co艣 ci臋偶kiego i chce wrzuci膰 do baga偶nika to wygoda,
4. Pakiet na bezdro偶a - podniesione zawieszenie o 15mm w po艂膮czeniu z napedem 4x4 mo偶e by膰 ciekaw膮 opcj膮, mam to w OIII ale bez 4x4 i jeszcze mi si臋 nie zdarzy艂o gdzie艣 otrze膰 podwoziem, mo偶e na feldze 18 cali nie b臋dzie wygl膮da艂 z tym tak 藕le
5. TRAVEL ASSIST - funkcja rozpoznawania znak贸w drogowych - nie wiem czy tego nie dokodowa膰, mam obdeleven wi臋c chyba jest tam opcja aby to uaktywni膰, zawsze to 300 z艂 w kieszenie czyli wi臋cej ni偶 kosztowa艂o mnie obd
6. Funkcja SmartLink+ z funkcj膮 Media Command - nie wiem do ko艅ca o co z tym chodzi, wydaje mi si臋 偶e je艣li b臋d臋 mia艂 jaki艣 mobilny router w samochodzie to webasto b臋d臋 m贸g艂 sterowa膰 przez neta?? czy w og贸le warto si臋 w to bawi膰
7. Tr贸jramienna sk贸rzana PODGRZEWANA wielofunkcyjna kierownica (radio i telefon) - mam mieszane uczucia i sam nie wiem czy w og贸le warto w momencie gdybym zdecydowa艂 si臋 na webasto
8. Pakiet o艣wietlenia AMBIENTE - taki gadzet kt贸ry mo偶e w nocy doda jakiego艣 klimatu, ale czy warto?
9. Siatka oddzielaj膮ca przestrze艅 baga偶ow膮 od pasa偶erskiej - kiedy艣 mia艂em whyundaiu i30 ale tam dawali to w standardzie, tutaj przy tej wielko艣ci baga偶nika nie wiem czy b臋dzie mi to tak potrzebne a dop艂ata 700 z艂

To by by艂o chyba na tyle, je艣li wezm臋 nap臋d 4x4 to za wi臋kszo艣膰 dodatk贸w dop艂acam ze swojej kieszeni, gdybym zosta艂 tylko przy nap臋dzie na prz贸d to ju偶 jest wi臋cej kasy na opcje, ale chyba jednak 4x4 to b臋dzie m膮drzejszy wyb贸r.
Wybaczcie je艣li powielam temat, czyta艂em forum, dalej mam dylematy wi臋c wola艂em napisa膰 aby nie strzeli膰 jakiej艣 gafy.

G贸ra

G贸ra
PostNapisane: 1 gru 2018, o 14:48 

Imi臋: Adam
Do艂膮czy艂(a): 25 gru 2016, o 15:01
Samoch贸d: Superb III
mac82 napisa艂(a):
7. D藕wi臋koch艂onne szyby boczne z przodu - w OIII wkurza mnie ten szum, je艣li podobnie b臋dzie w Superbie to mam nadziej臋 ze troch臋 to go zniweluje, mo偶e kto艣 ma i powie czy warto
Mam te szyby i nie narzekam na szum. Je偶eli ju偶, to ha艂as s艂ysz臋 z pod艂ogi.

mac82 napisa艂(a):
2. Kamera cofania - nie wiem czy warto, nie mia艂em nigdy z tym auta i 偶yj臋, w sumie czujniki parkowania robi膮 robot臋, gdyby to by艂a kamera 360 stopni jak w Kodiaqu to inna bajka, a tak nie wiem czy nie b臋dzie zb臋dnym gadzetem
Przyzwyczai艂em si臋 do kamery tak bardzo, 偶e gdy cofam innym autem, to w pierwszej chwili nie wiem gdzie mam si臋 patrze膰 :P

mac82 napisa艂(a):
3. Bezdotykowe otwieranie i zamykanie elektrycznie sterowanej pokrywy baga偶nika - w kodiaqu u znajomego dzia艂a za 2-3 razem i dlatego troch臋 zniech臋cony jestem do tego dodatku, aczkolwiek gdy nios臋 co艣 ci臋偶kiego i chce wrzuci膰 do baga偶nika to wygoda,
Nie rozumiem popularno艣ci tego gad偶etu. Niezwykle rzadko zdarza si臋, 偶e chc臋 otworzy膰 baga偶nik, maj膮c obie r臋ce zaj臋te.

mac82 napisa艂(a):
7. Tr贸jramienna sk贸rzana PODGRZEWANA wielofunkcyjna kierownica (radio i telefon) - mam mieszane uczucia i sam nie wiem czy w og贸le warto w momencie gdybym zdecydowa艂 si臋 na webasto
Bardzo przyjemny dodatek. Zw艂aszcza, 偶e grzeje ca艂kiem intensywnie i to na ca艂ym obwodzie. :)

G贸ra

PostNapisane: 1 gru 2018, o 14:56 

Imi臋: Piotr
Do艂膮czy艂(a): 25 mar 2013, o 15:13
Samoch贸d: Inny
Silnik: Inny
Wyp jakie chcesz:
4. Poczytaj o roznicac 160 vs. 210
6. Bierz webasto olej szybe ew grzanie kiery fajna sprawa chyba ze ci rece nienmarzna tj mi :)
8. Biegi manualnie zawsze galka mozesz zmienic ale w DSG chyba w std sa loparltki 驴 Nie?
9. 17 czy 16 to nie wyglada na superbie.. min 18.
Reszte bym bral.

Opcje dod:
1. Bajer jak starczy kasy bierz inaczyj bym bral inne dodatki
2. Zalezy gdzie mieszkasz do. Czego wykorzystasz. Do miasta siebprzydaje co by na mm parkowac czy cofac.
3. Bezdotyk fajne bo w kombii to tyl szybko sie sufi a przy 3jce dzieci kazda reka wolna na plus:)
4. Bedzie koza jak potrzebujesz gdzies na nierownosciach to ok inaczej miast czy trasa to bez sensu
5. Zakodujesz sobie ale sprawdz czy ACC z 210 nienpotrzebne...
6. Smartlinka masz chyba w std doplacasz do media command co jest bez sensu dzieciki z tego korzystac nie beda przecierz z tylu.
7. Mam webasto bez grzanej szyby i z kiery grzanej korzystam i polecam.
8. Ambiente bralbym jaknstsrfzy i nic innego ciekawego nie bedzie lepsze.
9. Siatka oddzielajaca to koniecznie. Przy 3jce dzieci mozesz zaladowac na wyjazd sie po korek i dzieciaki z tylu bezpieczne.

Wys艂ane z mojego ONEPLUS A6003 przy u偶yciu Tapatalka

S3 Sportline White Moon 2.0TDI Kombi 190KM DSG7 4x4
Sprzedam:
Oferty na OLX

G贸ra

PostNapisane: 1 gru 2018, o 18:32 

Imi臋: Pawe艂
Do艂膮czy艂(a): 18 kwi 2014, o 19:17
Samoch贸d: Superb III 4x4
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Grzana szyba i kierownica rewelacja!!!! Klapa z kopniaka dzia艂a mi zawsze. 4x4 polecam.

G贸ra

PostNapisane: 1 gru 2018, o 19:14 

Imi臋: Mateusz
Do艂膮czy艂(a): 21 sty 2018, o 21:38
Samoch贸d: Superb III 4x4
Aktualnie: seria
1. Pakiet Fresh (Canton i Amundsen) - wystarczy, przynajmniej s膮 ga艂ki do g艂o艣no艣ci i przewijania. Canton ju偶 jako艣 gra, ale trza wygluszyc drzwi dla lepszego efektu. Docenisz podczas d艂ugich podr贸偶y.
3. KESSY 鈥 bezkluczykowy system obs艂ugi samochodu z alarmem (z funkcj膮 SAFE) - must have
4. ADAPTIVE CRUISE CONTROL - wygodne w korku, nie mam, a mog艂em bra膰 :cry:
5. SMART LIGHT ASSIST - maskowane sta艂e 艣wiat艂o drogowe (automatyczne przys艂anianie strumienia 艣wiate艂 drogowych) z LANE ASSIST, BLIND SPOT DETECT i REAR TRAFFIC ALERT - zajebisty pakiet, polecam. 艢wiat艂a robi膮 robot臋, a reszta osobno kosztuje niema艂o.
6. Niezale偶ny system ogrzewania ze zdalnym sterowaniem -nie mam, a szkoda :)
7. D藕wi臋koch艂onne szyby boczne z przodu - mam, warto. Ale warto te偶 wygluszyc drzwi i s艂upki matami...
8. 艁opatki przy kierownicy do DSG - zawsze mo偶esz redukowa膰 wajch膮. W moim odczuciu dsg zabiera dieslowi troch臋 refleksu przy ruszaniu i zmula strasznie przy zmianie z 1 na 2. Jak robisz 70 tys km rocznie to chyba znaczna wi臋kszo艣膰 to trasy wi臋c manual nie taki straszny? 4x4 te偶 bym przemy艣la艂, chyba, 偶e drogi 艣liskie i kr臋te?
9. Obr臋cze k贸艂 ze stop贸w lekkich ZENITH 8J x 18" z oponami 235/45 R18 to jest miminum do tego auta.. Niestety na mniejszych traci na wygladzie do艣膰 mocno.
10. Zapasowe ko艂o stalowe dojazdowe, podno艣nik, klucz, bez zestawu naprawczego - te偶 bym bra艂, jeden kape膰 mnie ju偶 kosztowa艂 taks贸wk臋 na sporym dystansie.

1. VIRTUAL COCKPIT - kwestia gustu. Mapy z widokiem satelity nie wy艣wietlisz ani obrazu z android auto.
2. Kamera cofania - zb臋dna rzecz imho. Jak masz w pakiecie z blind spotem kontrol臋 wyjazdu z miejsca parkingowego to to plus czujniki robi膮 robot臋. W S3FL b臋dzie kamera 360 stopni ;)
3. Bezdotykowe otwieranie i zamykanie elektrycznie sterowanej pokrywy baga偶nika - trzeba znale藕膰 to miejsce i zawsze w nie trafia膰. Ale czasem mo偶e si臋 przyda膰. Tyle, 偶e bagaj jest tak przepastny, 偶e zakupy chowam zsess|
4. Pakiet na bezdro偶a - jak lubisz offroad i boisz si臋 o dolne cz臋艣ci nadwozia...
5. TRAVEL ASSIST - funkcja rozpoznawania znak贸w drogowych - niepotrzebne. Na znaki to si臋 patrzy, a nie ka偶de autu zapami臋ta膰 ;)
6. Funkcja SmartLink+ z funkcj膮 Media Command - ja mam ale nie wiem po kiego grzyba dok艂ada艂em bo nic ciekawego to to nie jest
7. Tr贸jramienna sk贸rzana PODGRZEWANA wielofunkcyjna kierownica (radio i telefon) - polecam, szybko si臋 grzeje.
8. Pakiet o艣wietlenia AMBIENTE - to te paski ledowe? Mam w sportline'ie i wygl膮daj膮 super ale..po chwili przestaje si臋 na nie zwraca膰 uwag臋 :)

G贸ra

PostNapisane: 1 gru 2018, o 19:18 

twrdxy napisa艂(a):
1. VIRTUAL COCKPIT - kwestia gustu. Mapy z widokiem satelity nie wy艣wietlisz ani obrazu z android auto.
Widok z satelity i tak nied艂ugo przestanie by膰 obs艂ugiwany. Zreszt膮 moim zdaniem zwyk艂a mapa jest lepsza ;)

G贸ra

PostNapisane: 1 gru 2018, o 19:57 

Imi臋: Krzysiek
Do艂膮czy艂(a): 10 lip 2012, o 10:17
Samoch贸d: Superb II combi 4x4
Silnik: 1.8TSI CDAB (152KM)
sk艂aniam si臋 ku 4x4 z uwagi na wi臋ksze bezpiecze艅stwo, robi臋 oko艂o 70 tysi臋cy km rocznie - nie sk艂aniaj si臋 - po prostu bierz po tym nawet nie pomy艣lisz o powrocie do o艣ki. Ja robi臋 ok. 40kkm
1. Pakiet Fresh (Canton i Amundsen) - cena dobra wi臋c raczej tutaj nie ma co si臋 zastanawia膰 nie ma si臋 co zastanawia膰 przy dobrej cenie
2. Uchwyt ISOFIX na fotelu pasa偶era z przodu - nied艂ugo b臋d臋 mia艂 tr贸jk臋 dzieciak贸w wi臋c na pewno si臋 przyda:) pewnie masz racj臋
3. KESSY 鈥 bezkluczykowy system obs艂ugi samochodu z alarmem (z funkcj膮 SAFE) - to musi by膰 do leasingu - mo偶na przecie偶 sam alarm. Mimo du偶ej wygody, to u mnie zepsu艂y si臋 pod koniec w艂a艣nie klamki Kessy. Obecnie mam bez i nie t臋skni臋.
4. ADAPTIVE CRUISE CONTROL - aktywny tempomat do 160 km/h z ogranicznikiem pr臋dko艣ci - mam obecnie w Octavii III i cz臋sto wykorzystuje w korkach itp, mam nadziej臋 偶e w Superbie b臋dzie dzia艂a艂 jeszcze lepiej zdecydowanie tak
5. SMART LIGHT ASSIST - maskowane sta艂e 艣wiat艂o drogowe (automatyczne przys艂anianie strumienia 艣wiate艂 drogowych) z LANE ASSIST, BLIND SPOT DETECT i REAR TRAFFIC ALERT - Lane Asist ma tez OIII , przydaje si臋 na ekspres贸wkach, og贸lnie zale偶y mi na blindspot i maskowaniu 艣wiate艂 wiec chyba warto ja te偶 mam, ale bardzo rzadko korzystam. Ruch jest cz臋sto taki, 偶e ju偶 lepiej na kr贸tkich jecha膰.
6. Niezale偶ny system ogrzewania ze zdalnym sterowaniem - tutaj si臋 zastanawiam czy zam贸wi膰 webasto czy podgrzewan膮 przedni膮 szyb臋, znajomy namawia mnie na webasto, ma w kodiaqu i m贸wi 偶e podgrzewanej szyby wog贸le nie u偶ywa, r贸偶nica w kosztach dosy膰 spora (webasto 3400 vs podgrzewana szyba 1200) albo webasto albo szyba. nie jest specjalnie drogie - chyba zaszala艂bym webasto
7. D藕wi臋koch艂onne szyby boczne z przodu - w OIII wkurza mnie ten szum, je艣li podobnie b臋dzie w Superbie to mam nadziej臋 ze troch臋 to go zniweluje, mo偶e kto艣 ma i powie czy warto Nie wiem jak O3 i S3, ale S2 by艂 zdecydowanie cichszy od O2. Szyby laminowane trudniej zbi膰 w razie W
8. 艁opatki przy kierownicy do DSG - nie wiem czy nie odpu艣ci膰 tego, czasami w tego u偶ywam w OIII aby przy wyprzedzaniu zredukowa膰 o jeden bieg w d贸艂, a nie jak to robi DSG6 偶e chce mi zrzuci膰 dwa biegi, nie wiem jak pracuje DSG7 w Superbie, bo ta z OIII jest troch臋 taka "t臋pa Dla mnie bez sensu - jak trzeba to zawsze mo偶na wrzuci膰 r臋cznie.
9. Obr臋cze k贸艂 ze stop贸w lekkich ZENITH 8J x 18" z oponami 235/45 R18 - nie wiem czy ta 17 nie wygl膮da za bidnie w Superbie, a na 19 cali to ju偶 raczej pracodawca si臋 nie zgodzi:), na zim臋 i tak planuje 艣miga膰 chyba na 16 cali kwestie gustu i jako艣ci dr贸g.
10. Zapasowe ko艂o stalowe dojazdowe, podno艣nik, klucz, bez zestawu naprawczego - po ostatnich kilku kapciach wyposazenie obowi膮zkowe, z piank膮 nie chce mi si臋 bawi膰 dla mnie te偶 obowi膮zek

Teraz opcje nad kt贸rymi si臋 zastanawiam:
1. VIRTUAL COCKPIT - Cyfrowy zestaw wska藕nik贸w - nie wiem czy to nie b臋dzie zb臋dny gadzet, raczej do odpuszczenia, bo strasznie nie podobaj膮 mi si臋 te wskazniki paliwa i temp zawsze 艂adniej, ale nie must have
2. Kamera cofania - nie wiem czy warto, nie mia艂em nigdy z tym auta i 偶yj臋, w sumie czujniki parkowania robi膮 robot臋, gdyby to by艂a kamera 360 stopni jak w Kodiaqu to inna bajka, a tak nie wiem czy nie b臋dzie zb臋dnym gadzetem warto, mo偶na do艂o偶y膰 p贸藕niej
3. Bezdotykowe otwieranie i zamykanie elektrycznie sterowanej pokrywy baga偶nika - w kodiaqu u znajomego dzia艂a za 2-3 razem i dlatego troch臋 zniech臋cony jestem do tego dodatku, aczkolwiek gdy nios臋 co艣 ci臋偶kiego i chce wrzuci膰 do baga偶nika to wygoda, wygoda, ale nie must have
4. Pakiet na bezdro偶a - podniesione zawieszenie o 15mm w po艂膮czeniu z napedem 4x4 mo偶e by膰 ciekaw膮 opcj膮, mam to w OIII ale bez 4x4 i jeszcze mi si臋 nie zdarzy艂o gdzie艣 otrze膰 podwoziem, mo偶e na feldze 18 cali nie b臋dzie wygl膮da艂 z tym tak 藕le 4x4 ma podniesione, dochodz膮 tylko dodatkowe os艂ony. B臋dzie 藕le wygl膮da艂, ale ma wygl膮da膰 czy by膰 wygodniejszy?
5. TRAVEL ASSIST - funkcja rozpoznawania znak贸w drogowych - nie wiem czy tego nie dokodowa膰, mam obdeleven wi臋c chyba jest tam opcja aby to uaktywni膰, zawsze to 300 z艂 w kieszenie czyli wi臋cej ni偶 kosztowa艂o mnie obd jak mo偶na dokodowa膰....
6. Funkcja SmartLink+ z funkcj膮 Media Command - nie wiem do ko艅ca o co z tym chodzi, wydaje mi si臋 偶e je艣li b臋d臋 mia艂 jaki艣 mobilny router w samochodzie to webasto b臋d臋 m贸g艂 sterowa膰 przez neta?? czy w og贸le warto si臋 w to bawi膰 Nie znam funkcji.
7. Tr贸jramienna sk贸rzana PODGRZEWANA wielofunkcyjna kierownica (radio i telefon) - mam mieszane uczucia i sam nie wiem czy w og贸le warto w momencie gdybym zdecydowa艂 si臋 na webasto chyba jak webasto to bez sensu
8. Pakiet o艣wietlenia AMBIENTE - taki gadzet kt贸ry mo偶e w nocy doda jakiego艣 klimatu, ale czy warto?
9. Siatka oddzielaj膮ca przestrze艅 baga偶ow膮 od pasa偶erskiej - kiedy艣 mia艂em whyundaiu i30 ale tam dawali to w standardzie, tutaj przy tej wielko艣ci baga偶nika nie wiem czy b臋dzie mi to tak potrzebne a dop艂ata 700 z艂 korzysta艂em przy wyjazdach na narty

To by by艂o chyba na tyle, je艣li wezm臋 nap臋d 4x4 to za wi臋kszo艣膰 dodatk贸w dop艂acam ze swojej kieszeni, gdybym zosta艂 tylko przy nap臋dzie na prz贸d to ju偶 jest wi臋cej kasy na opcje, ale chyba jednak 4x4 to b臋dzie m膮drzejszy wyb贸r. wg mnie to bezpiecze艅stwo i wygoda, wi臋c warto
Wybaczcie je艣li powielam temat, czyta艂em forum, dalej mam dylematy wi臋c wola艂em napisa膰 aby nie strzeli膰 jakiej艣 gafy

G贸ra

PostNapisane: 2 gru 2018, o 12:42 

Imi臋: Bartek
Do艂膮czy艂(a): 7 pa藕 2018, o 09:56
Pakiet na bezdro偶a: wg info dealera - 15mm wy偶ej, kt贸re tracisz na dodatkowe os艂ony. Pono膰 je艣li chodzi o prze艣wit, to r贸偶nica 偶adna. No ale masz os艂ony w razie wilka.

Felgi? Do mnie przysz艂y 17鈥. Jako艣 wygl膮da i nie narzekam :-)

Wys艂ane z iPhone za pomoc膮 Tapatalk

G贸ra

PostNapisane: 2 gru 2018, o 12:47 

Do艂膮czy艂(a): 30 lis 2018, o 23:25
W takim razie sk艂aniam si臋 aby konfiguracja by艂a taka:

1. Pakiet Fresh - wiadomo
2. Ko艂o zapasowe - wiadomo
3. isofix na przednim fotelu - 3 dziecko wiadomo:)
4. Kessy z alarmem - musi by膰, wym贸g firmy
5. Smart Light Asist - nigdy nie mia艂em, wi臋kszo艣膰 chwali wi臋c biore
6. Webasto - bior臋 i jednocze艣nie rezygnuje z grzanej kierownicy i podgrzewanej szyby (webasto b臋dzie robi艂o za te dwie opcje robot臋)
7. Felgi 18 Zenith - dla lepszego wygl膮du, mam nadziej臋 偶e komfort tak bardzo nie ucierpi (teraz mam O3 na 17 z profilem 45 i jest w miar臋 OK)
8. ACC 160km/h - szkoda mi kasy aby dop艂aca膰 do 210, a jak mam taki w O3 to nie jezdz臋 szybciej, a to dla mnie akurat plus, bo jak mia艂em zwyk艂y to cz臋sto ustawiony by艂 na 200km/h a to ju偶 troch臋 przesada. Jak b臋dziesz kiedy艣 za ma艂o to podjade do ASO aby odkodowali 210, bo z tego co wyczyta艂em to osprz臋t taki sami
9. Dzwiekoch艂onne szyby - bior臋 aby troch臋 by艂o ciszej, p贸藕niej pomy艣l臋 o wyg艂uszeniu paru element贸w
10. Siatka oddzielaj膮ca przestrze艅 baga偶ow膮 - bior臋, zawsze si臋 mo偶e kiedy艣 przyda a tego ju偶 raczej p贸藕niej nie dam rady do艂o偶y膰

Cena takiej konfiguarcji z 4x4 to 169200 z艂, pytanie ile b臋dzie mo偶na z tego urwa膰 w rabacie:)

Jeszcze si臋 zastanawiam:
1. Pakiet na bezdro偶a, tutaj mam dylemat, bo czasami te 15mm, mo偶e zrobi膰 r贸偶nice (500 z艂), chyba to mo偶na wzi膮艣膰 tez bez os艂on i wtedy wyjdzie 200 z艂 do dop艂aty
2. Kamera cofania - 偶y艂em tyle lat bez tego, mo偶e b臋d臋 m贸g艂 偶y膰, a jak b臋dzie trzeba to mo偶e kiedy艣 do艂o偶e jak to nie taki k艂opot. (1600 z艂)
3. O艣wietlenie Ambiente - mo偶e dzi臋ki temu Superb b臋dzie bardziej luksusowy:) Sam nie wiem, bo jak kto艣 napisa艂 to p贸藕niej nawet nie b臋d臋 zwraca艂 uwagi:) (700 z艂)

Chyba 偶e co艣 jeszcze warto do艂o偶y膰 aby by艂o OK, musz臋 do 艣rody podj膮膰 decyzj臋, a im mniej czasu tym wi臋cej dylemat贸w:)

G贸ra

PostNapisane: 2 gru 2018, o 12:52 

Do艂膮czy艂(a): 11 lut 2016, o 14:12
Nie wiem czy wiesz, ale grzana szyba ma w sobie, a przynajmniej mia艂a w MY2017, pow艂ok臋 odbijaj膮c膮 promienie s艂oneczne, dzi臋ki czemu auto mniej si臋 nagrzewa w lecie.

G贸ra

PostNapisane: 2 gru 2018, o 14:16 

PNB - w S2 to by艂y takie do艣膰 solidne os艂ony z tworzywa. od偶a艂owa艂bym te 0,5kzl. Wygodniej si臋 te偶 wsiada/wysiada, jak jest troch臋 wy偶ej.

G贸ra

PostNapisane: 2 gru 2018, o 15:20 

mac82 napisa艂(a):
3. O艣wietlenie Ambiente - mo偶e dzi臋ki temu Superb b臋dzie bardziej luksusowy:) Sam nie wiem, bo jak kto艣 napisa艂 to p贸藕niej nawet nie b臋d臋 zwraca艂 uwagi:) (700 z艂)
Ja bym bra艂. Wygl膮da elegancko, a w po艂膮czeniu z o艣wietleniem n贸g i najlepiej jasnym wn臋trzem powoduje, 偶e w 艣rodku nie jest ponuro ;)
Obrazek

G贸ra

PostNapisane: 2 gru 2018, o 16:03 

Imi臋: Piotr
Do艂膮czy艂(a): 1 gru 2018, o 08:57
Kamera cofania ma jedn膮 bardzo fajna opcje. Tryb szerokok膮tny. Jak wyje偶d偶asz ty艂em po obu stronach masz auta, elegancko wida膰 czy co艣 nie jedzie z lewej albo z prawej. Do tego w tym momencie wzi膮艂 bym zawieszenie sportowe. Jak jedziesz szybciej a na drodze masz fale, to prz贸d potrafi dobi膰 do ko艅ca. Fokus mk3 trend sport spokojnie 30 km/h szybciej pokonywal te same trasy.

G贸ra

PostNapisane: 2 gru 2018, o 17:29 

tylko zawieszenie sportowe to -20mm, a nie plus ;)

G贸ra

PostNapisane: 2 gru 2018, o 20:29 

Do艂膮czy艂(a): 3 sty 2015, o 15:34
Silnik: 2.0TSI (220KM)
bierz kiere podgrzewan膮, ambiente i felgi 19"
nie bierz ACC do 210

G贸ra

G贸ra
Wy艣wietl posty nie starsze ni偶:  Sortuj wg  
Utw贸rz nowy w膮tek Odpowiedz w w膮tku  [ Posty: 25 ]  Przejd藕 na stron臋 1, 2  Nast臋pna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Nie mo偶esz rozpoczyna膰 nowych w膮tk贸w
Nie mo偶esz odpowiada膰 w w膮tkach
Nie mo偶esz edytowa膰 swoich post贸w
Nie mo偶esz usuwa膰 swoich post贸w
Nie mo偶esz dodawa膰 za艂膮cznik贸w

Szukaj:
Skocz do: