Forum Skoda Superb

Portal mi艂o艣nik贸w i u偶ytkownik贸w Skody Superb
Teraz jest 24 kwi 2017, o 12:17

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Regulamin dzia艂u

1. Temat musi zaczyna膰 si臋 od [S1] lub [S2], a tre艣膰 powinna by膰 taka sama jak ta wyst臋puj膮ca w cenniku lub konfiguratorze, np. "[S2] Przygotowanie pod telefon GSM I"
2. Jeden w膮tek powinien dotyczy膰 jednej opcji wyposa偶enia dost臋pnej w cenniku lub konfiguratorze.

Utw贸rz nowy w膮tek Odpowiedz w w膮tku  [ Posty: 28 ]  Przejd藕 na stron臋 1, 2  Nast臋pna strona
Autor Wiadomo艣膰
PostNapisane: 18 kwi 2017, o 11:45 

Do艂膮czy艂(a): 7 lis 2013, o 15:26
Samoch贸d: Superb II combi
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Aktualnie: 215 @ 449
Witajcie.
Siedz臋 i szukam optymalnej konfiguracji dla S3, bo ju偶 czas zmieniac S2FL i zastanawiam sie, na co nie warto wydawa膰 pieni臋dzy - wol臋 przeznaczy膰 dziecku na wakacje itp. - (bo np: mo偶na aktywowa膰 to programowo itd.):

Wst臋pnie S3 kombi - 2.0 TDI 190KM (du偶o je偶d偶臋 i raczej mam ci臋偶k膮 nog臋, wi臋c benzyna raczej wydrenuje mi kiesze艅) DSG L&K + opcje, kt贸rych jestem pewien:
- ACC 210
- szklany dach (mam w ka偶dym aucie i u偶ywam du偶o)
- podgrzewana kierownica + 艂opatki + sterowanie
- wentylacja foteli (da si臋 bez tego 偶y膰 ale...)
- regulacja fotela pasa偶era od ty艂u (obecnie brakuje)
- bezdotykowe otwieranie baga偶nika
- pakiet simply cleaver (gniazda, gniazdka i inne pierdy)

Nad czym si臋 waham: (prosi艂bym o Wasze opinie) - sp臋dzam w aucie mas臋 czasu, s膮 opcje kt贸re warto mie膰, ale s膮 takie kt贸re s膮 zb臋dnymi gad偶etami. W sumie m贸g艂bym to zam贸wi膰 ale czasem odzywa si臋 rozs膮dek czy jest sens czy mo偶e lepiej przeznaczy膰 kas臋 na inne rzeczy:

Co mo偶na aktywowa膰 programowo to prosz臋 o potwierdzenie

1. DRIVER ALERT - zb臋dny - mo偶na aktywowa膰 programowo z tego co pami臋tam - 200PLN
2. TRAVEL ASIST - zb臋dny, chocia偶 czasem si臋 zastanawiam jaki by艂 znak, albo ograniczenie :mrgreen: aktywacja j.w. programowo wi臋c odrzucam - 300 PLN
3. Boczne tylne poduszki + CREW PROTECT - w sumie takie rzeczy s膮 jak kask na rowerze - s艂u偶膮 tylko ten jeden krytyczny raz - 2000 PLN
4. Park Asist - mam obecnie - korzystam sporadycznie (zalet膮 s膮 chyba dodatkowe czujniki z boku auta) - 1400PLN
5. Kamera cofania - po偶yteczna - obecnie bez niej 偶yj臋, chocia偶 mog艂aby by膰, widzia艂em 偶e ma spryskiwacz - 1600 PLN
6. Elektrycznie podgrzewana szyba przednia - mam obecnie, skorzysta艂em raptem kilka razy - parkuj臋 w gara偶u (ale m.in. skorzysta艂em na autostradach przy marzn膮cym deszczu) - 1200 PLN
7. Siatka oddzielaj膮ca przestrze艅 baga偶ow膮 (widzia艂 kto艣 jak to wygl膮da ?) - 700PLN
8. Dodatkowa os艂ona silnika i skrzyni - to co艣 specjalnego ? (obecnie mam pakiet sportowy -15mm ale tragedii nie ma, tam jakie艣 os艂ony s膮 plastikowe) - 500PLN
9. Progresywny uk艂ad kierowniczy do DCC - sam nie wiem, prowadzenie Superba jest raczej nazwijmy to "gumowe" :mrgreen: - 700 PLN
10. DAB+ - jest sens w PL (wyje偶d偶am poza PL 5-10x do roku) ? - 450 PLN
11. Bluetooth plus albo premium do Columbusa ? (jest sens ?) u偶ywam IPhon贸w bez indukcji :mrgreen: - 1200 - 2900 PLN
12. Smart Gate ? 450 PLN - programowo ?
13. Smart Link ? 300 PLN - programowo ?
14. Rolety - zrezygnowa艂bym z SUNSET, bo zazwyczaj przyciemniam poza fabryk膮 jak chce ale nie wiem czy jest opcja ... 700PLN

podsumowanie: do zaoszcz臋dzenia c. a. 10 000-12 000 PLN , pakiet pogwarancyjny - bez sensu bo robi臋 60-70 kkm rocznie...

Pakiet max jakbym chcia艂 wszystko wyszed艂 185k katalog...

Z g贸ry dzi臋ki za wszelkie opinie

Ostatnio edytowano 18 kwi 2017, o 12:03 przez Chorzyn, 艂膮cznie edytowano 1 raz

G贸ra

G贸ra
PostNapisane: 18 kwi 2017, o 11:50 

Do艂膮czy艂(a): 30 pa藕 2016, o 19:34
Samoch贸d: Superb III
Silnik: 1.8TSI CJSA (180KM)
odnosnie 12 i 13, 14. smart gate, moim zdaniem nie warto, gadzet do niczego nie potrzebny, smartlink chyba masz w LK w standardzie, tak samo sunset, nie mozesz zrezygnowac.

G贸ra

PostNapisane: 18 kwi 2017, o 11:55 

Imi臋: Grzesiek
Do艂膮czy艂(a): 16 pa藕 2010, o 11:35
Samoch贸d: Superb III 4x4
Silnik: 2.0TSI (280KM)
jezeli nie potrzebujesz to nie bierz ogrzewania szyby... wycina zasieg telefonu!!!

bierz kamere i DCC

G贸ra

PostNapisane: 18 kwi 2017, o 12:00 

gachul napisa艂(a):
jezeli nie potrzebujesz to nie bierz ogrzewania szyby... wycina zasieg telefonu!!!
bierz kamere i DCC

No w艂a艣nie w obecnym widz臋 (szczeg贸lnie GPS na niekt贸rych telefonach, piloty s艂abiej dzia艂aj膮 do gara偶u), cho膰 tragedii nie ma..

arecki1338 napisa艂(a):
odnosnie 12 i 13, 14. smart gate, moim zdaniem nie warto, gadzet do niczego nie potrzebny, smartlink chyba masz w LK w standardzie, tak samo sunset, nie mozesz zrezygnowac.

Smart Link jako opcja - pytanie co to wnosi - chyba b臋d臋 musia艂 YT poogl膮da膰 :mrgreen:

G贸ra

PostNapisane: 18 kwi 2017, o 12:04 

Do艂膮czy艂(a): 24 lis 2015, o 00:51
Samoch贸d: Superb II
Silnik: 1.8TSI CDAB (152KM)
Aktualnie: 210 KM/340NM
5 i 9 reszta do piek艂a :) no dobra dla mnie obowi膮zkowo 6 ale ja 偶yj臋 na wsi gdzie mr贸z zawsze doskwiera, a psy dupami szczekaj膮

G贸ra

PostNapisane: 18 kwi 2017, o 12:13 

Do艂膮czy艂(a): 30 pa藕 2016, o 19:34
Silnik: 1.8TSI CJSA (180KM)
Chorzyn, Dzwine z tym smartlinkiem, u mnie w LK jest w standardzie, Smartlink to android auto,mirror link i apple car w jednym. Jesli bys chcial google map lub inne cuda na ekranie radia, to jest przydatne.

G贸ra

PostNapisane: 18 kwi 2017, o 12:13 

Do艂膮czy艂(a): 7 lut 2017, o 10:59
Silnik: 1.8TSI CJSC (180KM)
Po dw贸ch tygodniach w moim odczuciu:

Super si臋 sprawdza:
- Smarlink. Android Auto taki dobry :)
- Progresywyny uk艂ad kierowniczy. IMO naprawd臋 warto. Przy ostrych skr臋tach i nawrotach odczucie bardziej jak ze sportowego auta ni偶 z limuzyny. Polecam.

Zb臋dne:
- SmartGate - ca艂kowicie zb臋dne, bez sensu wydane 450PLN
- Zestaw siatek do baga偶nika - w sumie przydatne, ale w sklepie Skody jako akcesoria s膮 taniej ni偶 z cennika do zam贸wienia auta.

呕a艂uj臋, 偶e nie wzi膮艂em:
- Smart Light Assist - przyznam szczerze, 偶e nie wiedzia艂em, 偶e te dodatkowo ledy w przedniej lampie 艣wiec膮 tylko z tym pakietem. Gdybym wiedzia艂, to bym wzi膮艂. Zw艂aszcza, 偶e jest to razem z Rear Traffic Alert, Blind Spot Detection itp.

呕a艂uj臋, 偶e w og贸le nie ma w cenniku:
- Szyba przednia z pasem przeciws艂onecznym - mia艂em to w dw贸ch Hondach i nie rozumiem dlaczego w SIII tego nie ma nawet w opcji... Znacznie cz臋艣ciej u偶ywam przez to z os艂ony przeciws艂onecznej.
- Kamera cofania bez konieczno艣ci wyboru wycieraczki. Wycieraczka jest zb臋dna i szpeci ty艂 auta. Skoro w sedanach (jak np. Passat) s膮 kamery bez sprysk贸w i dzia艂aj膮... Zrobi臋 sobie retrofit i w rezultacie wyjdzie taniej ni偶 z cennika.
- Brak oznacze艅 na klapie. W prawie ka偶dym innym VAGu jest to dost臋pne bez op艂at. Nie rozumiem czemu tu si臋 nie da艂o. Sam pozdrywam :D

BTW. Czy kto艣 wie czy mo偶na dokodowa膰 CREW PROTECT? Zapomnia艂em tego wzi膮膰 z roztargnienia, a tylne poduszki wzi膮艂em.

Skoda Superb III Sportline 娄 2017 -

G贸ra

PostNapisane: 18 kwi 2017, o 12:26 

arecki1338 napisa艂(a):
Chorzyn, Dzwine z tym smartlinkiem, u mnie w LK jest w standardzie, Smartlink to android auto,mirror link i apple car w jednym. Jesli bys chcial google map lub inne cuda na ekranie radia, to jest przydatne.

Bazowa艂em na papierowej wersji cennika z salonu...jak jest SmartLink to nie ma dylematu :mrgreen:

G贸ra

PostNapisane: 18 kwi 2017, o 12:27 

Do艂膮czy艂(a): 24 lis 2015, o 00:51
Aktualnie: 210 KM/340NM
sane napisa艂(a):

Super si臋 sprawdza:
- Progresywyny uk艂ad kierowniczy. IMO naprawd臋 warto. Przy ostrych skr臋tach i nawrotach odczucie bardziej jak ze sportowego auta ni偶 z limuzyny. Polecam.

Zb臋dne:
- Zestaw siatek do baga偶nika - w sumie przydatne, ale w sklepie Skody jako akcesoria s膮 taniej ni偶 z cennika do zam贸wienia auta.

呕a艂uj臋, 偶e nie wzi膮艂em:
- Smart Light Assist - przyznam szczerze, 偶e nie wiedzia艂em, 偶e te dodatkowo ledy w przedniej lampie 艣wiec膮 tylko z tym pakietem. Gdybym wiedzia艂, to bym wzi膮艂. Zw艂aszcza, 偶e jest to razem z Rear Traffic Alert, Blind Spot Detection itp.

- Szyba przednia z pasem przeciws艂onecznym - mia艂em to w dw贸ch Hondach i nie rozumiem dlaczego w SIII tego nie ma nawet w opcji... Znacznie cz臋艣ciej u偶ywam przez to z os艂ony przeciws艂onecznej.
- Kamera cofania bez konieczno艣ci wyboru wycieraczki. Wycieraczka jest zb臋dna i szpeci ty艂 auta. Skoro w sedanach (jak np. Passat) s膮 kamery bez sprysk贸w i dzia艂aj膮... Zrobi臋 sobie retrofit i w rezultacie wyjdzie taniej ni偶 z cennika.
- Brak oznacze艅 na klapie. W prawie ka偶dym innym VAGu jest to dost臋pne bez op艂at. Nie rozumiem czemu tu si臋 nie da艂o. Sam pozdrywam :D

BTW. Czy kto艣 wie czy mo偶na dokodowa膰 CREW PROTECT? Zapomnia艂em tego wzi膮膰 z roztargnienia, a tylne poduszki wzi膮艂em.

Smartlink jest w standardzie b艂膮d w cenniku nie bierz szkoda kasy dawa膰 za to co masz :P
Smart light assist w L&K nie ma w standardzie????No mo偶e si臋 myle ale dla L&K standardowy bajer....
Z t膮 wycieraczk膮 to maskara jaka艣...

ZNACZKI ...suszarka lub opalartka podgrzewasz i czym艣 plastikowym odrywasz(to na ta艣mie siedzi)....na szmatk臋 spirytus przemywasz miejsca i nie masz.....................!!!

G贸ra

PostNapisane: 18 kwi 2017, o 12:29 

sane napisa艂(a):

Super si臋 sprawdza:

Zb臋dne:

呕a艂uj臋, 偶e nie wzi膮艂em:

Dzi臋ki za rzeczow膮 wypowied藕. Co do paska na szybie - zawsze robi臋 pasek w firmie przyciemniaj膮cej szyby i polecam, SLA - chyba jest w standardzie w L&K.
Znaczki - opalarka, spirytus (albo IPA) i par臋 chwil wolnych :mrgreen:

G贸ra

PostNapisane: 18 kwi 2017, o 12:32 

CLO27 napisa艂(a):
Smart light assist w L&K nie ma w standardzie????No mo偶e si臋 myle ale dla L&K standardowy bajer....

ZNACZKI ...suszarka lub opalartka podgrzewasz i czym艣 plastikowym odrywasz(to na ta艣mie siedzi)....na szmatk臋 spirytus przemywasz miejsca i nie masz.....................!!!

Smart Light jest w standardzie w L&K, ale L&K to dziadkow贸z, a ja m艂ody (duchem przynajmniej :lol: ), wi臋c tylko Sportline wchodzi艂 w gr臋. Dop艂ata 3000 z艂 za Smart Light z kilkoma innymi asystentami w pakiecie. 呕a艂uj臋, 偶e nie wzi膮艂em, a retrofitting za du偶o babrania i za drogi 8-)

Znaczki sobie usun臋, ale w sumie 偶a艂uj臋, 偶e nie kupi艂em Pastucha dla tej bezp艂atnej opcji :lol:
I dla kamery bez wycieraczki te偶 :lol:

G贸ra

PostNapisane: 18 kwi 2017, o 12:35 

sane napisa艂(a):
CLO27 napisa艂(a):

Smart Light jest w standardzie w L&K, ale L&K to dziadkow贸z, a ja m艂ody (duchem przynajmniej :lol: ), wi臋c tylko Sportline wchodzi艂 w gr臋. Dop艂ata 3000 z艂 za Smart Light z kilkoma innymi asystentami w pakiecie. 呕a艂uj臋, 偶e nie wzi膮艂em, a retrofitting za du偶o babrania i za drogi 8-)

Znaczki sobie usun臋, ale w sumie 偶a艂uj臋, 偶e nie kupi艂em Pastucha dla tej bezp艂atnej opcji :lol:
I dla kamery bez wycieraczki te偶 :lol:

Te偶 si臋 zastanawia艂em na SportLine-m ze wzgl臋du na fotele przede wszystkim (w normalnym Superbie s膮 za szerokie dla mnie).

G贸ra

PostNapisane: 18 kwi 2017, o 12:39 

Chorzyn napisa艂(a):
Te偶 si臋 zastanawia艂em na SportLine-m ze wzgl臋du na fotele przede wszystkim (w normalnym Superbie s膮 za szerokie dla mnie).

Fotele w Sportline s膮 genialne! I ta kierownica 偶ywcem wyj臋ta z Audi S-Line Plus te偶 :mrgreen:
Do tego czarna podsufitka i faux carbon :)

Wn臋trze naprawd臋 robi robot臋 - ka偶dy, kto wsiada do tego auta jest nim zachwycony.

Z zewn膮trz te detale te偶 ca艂kiem fajne, ale wybra艂em Sportline g艂贸wnie ze wzgl臋du na to wn臋trze.

G贸ra

PostNapisane: 18 kwi 2017, o 17:19 

Do艂膮czy艂(a): 3 sty 2015, o 15:34
Silnik: 2.0TSI (220KM)
Wg mnie 9. Warto,
Pozosta艂e nie warto
Nie warto te偶 bezdotykowego otwierania

G贸ra

PostNapisane: 20 kwi 2017, o 09:47 

Do艂膮czy艂(a): 7 kwi 2012, o 17:20
Jak dla mnie to:
- podgrzewana przednia szyba to pozycja obowi膮zkowa. Mam w obecnym S II i korzystam bardzo cz臋sto, nie tylko w zimie. Du偶o szybciej odparowuje szyb臋 ni偶 np. nadmuch czy klima.
- progresywne wspomaganie kierownicy. Z tym mam problem bo nikt w ASO nie by艂 mi w stanie wyt艂umaczy膰 o co chodzi (zwyk艂a progresj臋 wspomagania przecie偶 ka偶dy Superb ma w standardzie). Dopiero kolega z centrali Skody mi wyt艂umaczy艂 jak jest r贸偶nica i co chodzi. Podobno naprawd臋 warto te 700 z艂 do艂o偶y膰.

- bezdotykowe otwieranie klapy baga偶nika. Moim zdaniem pozycja obowi膮zkowa! Ile偶 to razy id臋 ze sklepu i w obu r臋kach trzymam siatki. co z tego 偶e obecnie mam Kessy jak i tak musze siatki postawi膰 na ziemi (a co jak jest mokro??) 偶eby dotkn膮 klamki klapy baga偶nika. Tak偶e jak dla mnie jedna z opcji kt贸ra musze mie膰.

Je艣li chodzi o Smark gate czy smart link to dla mnie totalnie niepotrzebny bajer z kt贸rego i tak nigdy bym nie korzysta艂.

co do wersji Sport Line. Wn臋trze wygl膮da fajnie. Zreszt膮 po raz pierwszy w 2015 r. na IAA we Frankfurcie zrobi艂o napraw臋 du偶e wra偶enie na dziennikarzach, ale .... dla mnie Sport Line jest nieop艂acalny. Zbyt wiele opcji trzeba do niego do艂o偶y膰, co czyni go po prostu zbyt drogim, wiec wol臋 L&K.

G贸ra

G贸ra
Wy艣wietl posty nie starsze ni偶:  Sortuj wg  
Utw贸rz nowy w膮tek Odpowiedz w w膮tku  [ Posty: 28 ]  Przejd藕 na stron臋 1, 2  Nast臋pna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Nie mo偶esz rozpoczyna膰 nowych w膮tk贸w
Nie mo偶esz odpowiada膰 w w膮tkach
Nie mo偶esz edytowa膰 swoich post贸w
Nie mo偶esz usuwa膰 swoich post贸w
Nie mo偶esz dodawa膰 za艂膮cznik贸w

Szukaj:
Skocz do: