Forum Skoda Superb

Portal mi艂o艣nik贸w i u偶ytkownik贸w Skody Superb
Teraz jest 11 gru 2018, o 19:57

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Regulamin dzia艂u

1. Temat musi zaczyna膰 si臋 od [S1] lub [S2], a tre艣膰 powinna by膰 taka sama jak ta wyst臋puj膮ca w cenniku lub konfiguratorze, np. "[S2] Przygotowanie pod telefon GSM I"
2. Jeden w膮tek powinien dotyczy膰 jednej opcji wyposa偶enia dost臋pnej w cenniku lub konfiguratorze.

Utw贸rz nowy w膮tek Odpowiedz w w膮tku  [ Posty: 8301 ]  Przejd藕 na stron臋 Poprzednia strona  1 ... 530, 531, 532, 533, 534, 535, 536 ... 554  Nast臋pna strona
Autor Wiadomo艣膰
PostNapisane: 4 pa藕 2018, o 21:22 

Do艂膮czy艂(a): 9 lis 2017, o 03:31
Samoch贸d: Inny
Silnik: Inny
rockduck napisa艂(a):
zoltan1988 napisa艂(a):
Ja dzisiaj dosta艂em potwierdzenie. 2.0TDI DSG - produkcja 47 tydzie艅, odbi贸r pocz膮tek grudnia. Zam贸wiony 24 wrze艣nia.

To mamy ten sam termin :D gdzie zamawia艂e艣?

Faktycznie. Katowice - Ganinex :)

G贸ra

G贸ra
PostNapisane: 5 pa藕 2018, o 08:08 

Do艂膮czy艂(a): 22 kwi 2018, o 13:38
JamesEnfield napisa艂(a):
Ale leasing czy zakup prywatny? Bo zastepcze to pewnie nielatwo

Leasing w sporej flocie. I te偶 艂atwo nie bylo. Za zast臋pcze dealerowi p艂aci pono膰 importer...

G贸ra

PostNapisane: 5 pa藕 2018, o 08:15 

bellodc napisa艂(a):
Vekl napisa艂(a):
ja na moj膮 1,4/1,5 tsi czekam od lutego... wymusili艣my na dealerze zast臋pcze, ale dali octavi臋 trzyletni膮, w dodatku jak膮艣 dziwnie wyje偶d偶on膮 jak na 71tys przebiegu. Superb mia艂 by膰 odblokowany na prze艂omie 39 i 40 tygodnia, ale jak na razie mamy ju偶 koniec tygodnia 40, a dealer nie odpisuje... jak tu czytam o mo偶liwo艣ci otrzymania samochodu w 2019 to mi ci艣nienie skacze.

Wtedy dojdzie negocjacja ceny w ramach wyprzeda偶y rocznika.

Mi ju偶 to nic nie pomo偶e, jedynie moja firma zaoszcz臋dzi (flota), a to ma艂e pocieszenie... no chyba, 偶e jakie艣 gratisy na salonie wyci膮gn臋, ale co tam ciekawego mog膮 da膰? Bo dywaniki mnie nie jaraj膮... Chcia艂em lane asistanta ale raty nie starczy艂o, a teraz to ju偶 nie do艂o偶膮... :-(

G贸ra

PostNapisane: 5 pa藕 2018, o 08:18 

Do艂膮czy艂(a): 23 sty 2015, o 17:53
Aktualnie: 333km / 703nm
Z jakiej racji ty masz dosta膰 gratisy a nie twoja firma?

#stayPremium :)

G贸ra

PostNapisane: 5 pa藕 2018, o 08:34 

whity napisa艂(a):

Powiem Ci, 偶e firmie to wisi. Mamy limit raty i jak kto艣 nie wykorzysta jej na maxa, to jego strata. Robi臋 dla nich po 60tys rocznie, g艂ownie za granic膮, dlaczego mia艂 bym nie bra膰 gratis贸w z salonu jakby by艂a taka mo偶liwo艣膰? Je藕dzi艂em ju偶 prawie rok za d艂ugo poprzednim samochodem. Firma ma zapewni膰 bezpiecze艅stwo podr贸偶y s艂u偶bowych i je艣li sytuacja zmusza do je偶d偶enia poprzednim leasingiem z 200tkm przebiegu, to robi si臋 ma艂o bezpiecznie i na potencjalne awarie nara偶aj膮 mnie odobi艣cie. Zreszt膮 na szcz臋艣cie sam decyduj臋 jakiej marki samoch贸d zamawiamy i my艣l臋, 偶e dealerowi b臋dzie zale偶e膰, bym pomimo wszystko za trzy lata wr贸ci艂.

G贸ra

PostNapisane: 5 pa藕 2018, o 08:39 

Tez mam takich as贸w, kt贸rzy uwa偶aj膮 ze auto 3 letnie z przebiegiem >180.000km si臋 nadaje na 艣mietnik. A je偶eli potem jest rozmowa o odkupieniu to s膮 pierwsi, bo auto przecie偶 jeszcze super. Dop贸ki auto jest serwisowane to nawet mo偶e mie膰 z 300.000 nalotu, i tak masz gowno do tego

G贸ra

PostNapisane: 5 pa藕 2018, o 08:44 

whity napisa艂(a):
Tez mam takich as贸w, kt贸rzy uwa偶aj膮 ze auto 3 letnie z przebiegiem >180.000km si臋 nadaje na 艣mietnik. A je偶eli potem jest rozmowa o odkupieniu to s膮 pierwsi, bo auto przecie偶 jeszcze super. Dop贸ki auto jest serwisowane to nawet mo偶e mie膰 z 300.000 nalotu, i tak masz gowno do tego

W takim razie w mojej firmie bardziej ceni膮 pracownik贸w ni偶 w Twojej, bo nikt u mnie by mi tak nie powiedzia艂.

G贸ra

PostNapisane: 5 pa藕 2018, o 08:58 

Imi臋: Krystian
Do艂膮czy艂(a): 22 maja 2018, o 14:14
Samoch贸d: Superb III
Silnik: 1.4TSI (150KM)
Doro艣li Panowie, a zagrywki z piaskownicy.
Odpu艣cicie? Zadzwonicie do dealera co z samochodami i tam si臋 wy偶yjcie jak w nocy nie by艂o mo偶liwo艣ci :D :D

G贸ra

PostNapisane: 5 pa藕 2018, o 09:00 

Do艂膮czy艂(a): 3 pa藕 2018, o 13:20
Samoch贸d: Superb III 4x4
Silnik: 2.0TSI (280KM)
krzysztof napisa艂(a):
Vekl napisa艂(a):
ja na moj膮 1,4/1,5 tsi czekam od lutego... wymusili艣my na dealerze zast臋pcze, ale dali octavi臋 trzyletni膮, w dodatku jak膮艣 dziwnie wyje偶d偶on膮 jak na 71tys przebiegu. Superb mia艂 by膰 odblokowany na prze艂omie 39 i 40 tygodnia, ale jak na razie mamy ju偶 koniec tygodnia 40, a dealer nie odpisuje... jak tu czytam o mo偶liwo艣ci otrzymania samochodu w 2019 to mi ci艣nienie skacze.

Tw贸j przypadek mnie pociesza 偶e nie mam najgorzej - ja czekam od po艂owy marca. Leasing, samoch贸d s艂u偶bowy z firmy - koledzy si臋 ju偶聽ze mnie 艣miej膮.

Samoch贸d stoi najprawdopodobniej na parkingu STS w Swarz臋dzu pod Poznaniem i diler (Carsed) nie ma poj臋cia kiedy nast膮pi homologacja i zwolnienie blokady.

Zastanawia mnie jaka firma / instytut przeprowadza te homologacje WLTP - oni ju偶聽powinni wiedzie膰 kt贸re miejsce ma ten model w kolejce.

Dosta艂em w艂a艣nie drug膮 odpowied藕, tym razem podpisany i zeskanowany druk, kt贸ry m贸wi mniej wi臋cej to samo, tylko 偶e bardzo grzecznym tonem:

Cytuj:
Szanowny Panie,

w odpowiedzi na zg艂oszenie przekazana w dniu 4 pa藕dziernika 2018 roku zapewniamy, 偶e zar贸wno Dzia艂 marki Skoda w Volkswagen Group Polska Sp. z o.o. jak i Delaer Skoda w ramach posiadanych mo偶liwo艣ci dok艂adaj膮 wszelkich stara艅 aby zamawiane samochody by艂y produkowane i dostarczone w mo偶liwie najkr贸tszym terminie.

Sytuacja zwi膮zana z op贸藕nieniem w dostawie auta nie wynika z opiesza艂o艣ci Delaera b膮d藕 jakiegokolwiek b艂臋du w zam贸wieniu. Podyktowana jest ona zmianami w przepisach homologowania samochod贸w na terenie ca艂ej unii Europejskiej a co za tym idzie z przerwami w dostawach aut przez mark臋 Volkswagen.

Wprowadzenie nowej normy pomiaru emisji spalin: WLTP wymaga przeprowadzenia homologacji oferowanych silnik贸w, co wi膮偶臋 si臋聽z szeregiem pomiar贸w i test贸w. Proces ten jest skomplikowany i czasoch艂onny, wymaga precyzji i zaanga偶owania wielu organ贸w spoza Grupy Volkswagen. Dok艂adny termin zako艅czenia procedury homologacyjnej nie jest w chwili obecnej znany.

Przepraszamy za wszelkie niedogodno艣ci i prosimy o cierpliwo艣膰. Liczymy, 偶e pomimo zaistnia艂ej sytuacji pozostanie Pan przy marce Skoda.

Skoda wklei艂a mi dok艂adnie t膮 sam膮 odpowied藕. Nie maj膮 poj臋cia kiedy b臋d膮 benzyny...

G贸ra

PostNapisane: 5 pa藕 2018, o 09:01 

Napewno :lol:

G贸ra

PostNapisane: 5 pa藕 2018, o 09:10 

Do艂膮czy艂(a): 8 wrz 2013, o 09:56
Silnik: 2.0TDi SCW (240KM)
Vekl napisa艂(a):
whity napisa艂(a):

Powiem Ci, 偶e firmie to wisi. Mamy limit raty i jak kto艣 nie wykorzysta jej na maxa, to jego strata. Robi臋 dla nich po 60tys rocznie, g艂ownie za granic膮, dlaczego mia艂 bym nie bra膰 gratis贸w z salonu jakby by艂a taka mo偶liwo艣膰? Je藕dzi艂em ju偶 prawie rok za d艂ugo poprzednim samochodem. Firma ma zapewni膰 bezpiecze艅stwo podr贸偶y s艂u偶bowych i je艣li sytuacja zmusza do je偶d偶enia poprzednim leasingiem z 200tkm przebiegu, to robi si臋 ma艂o bezpiecznie i na potencjalne awarie nara偶aj膮 mnie odobi艣cie. Zreszt膮 na szcz臋艣cie sam decyduj臋 jakiej marki samoch贸d zamawiamy i my艣l臋, 偶e dealerowi b臋dzie zale偶e膰, bym pomimo wszystko za trzy lata wr贸ci艂.
Taka troch臋 naci膮gana ta teoria z brakiem bezpiecze艅stwa w aucie maj膮cym okre艣lony przebieg. Bo w sumie ma niewiele wsp贸lnego z rzeczywisto艣ci膮. R贸wnie niebezpieczne mo偶e by膰 nowe auto na gwarancji. Firmy nie zmieniaj膮 aut, bo przebieg, tylko kiedy im si臋 zamortyzuj膮, czyli najcz臋艣ciej po 2-3 latach.

Obrazek

G贸ra

PostNapisane: 5 pa藕 2018, o 09:23 

Imi臋: Tomasz
Do艂膮czy艂(a): 3 wrz 2018, o 21:26
Samoch贸d: Superb II combi
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
No te偶 musz臋 przyzna膰, 偶e jak przeczyta艂em o tym bezpiecze艅stwie przy 200tys km to my艣la艂em, 偶e to taki 偶arcik;) Ale wida膰 sprawa jest powa偶na, chyba czas jakie艣 dodatkowe ubezpieczenie na 偶ycie wykupi膰 od 200 ty艣:D

Wys艂ane z mojego SM-G955F przy u偶yciu Tapatalka

G贸ra

PostNapisane: 5 pa藕 2018, o 09:43 

Ja tam nie wiem czy powa偶na, ale takie mamy zasady korporacyjne - albo koniec leasingu albo 200tkm i wymiana. Firma k艂adzie bardzo du偶y nacisk na bezpiecze艅stwo i dotyczy to nawet samochod贸w s艂u偶bowych. A jak auto po gwarancji, to jaki sens dla flotowca ryzykowa膰 awari臋, za kt贸rej napraw臋 firma p艂aci z w艂asnej kieszeni? Woli wida膰 wymusi膰 zast臋pcze, skoro tak zrobi艂.

G贸ra

PostNapisane: 5 pa藕 2018, o 10:25 

Imi臋: Tomasz
Do艂膮czy艂(a): 3 wrz 2018, o 21:26
Samoch贸d: Superb II combi
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Vekl napisa艂(a):
Ja tam nie wiem czy powa偶na, ale takie mamy zasady korporacyjne - albo koniec leasingu albo 200tkm i wymiana. Firma k艂adzie bardzo du偶y nacisk na bezpiecze艅stwo i dotyczy to nawet samochod贸w s艂u偶bowych. A jak auto po gwarancji, to jaki sens dla flotowca ryzykowa膰 awari臋, za kt贸rej napraw臋 firma p艂aci z w艂asnej kieszeni? Woli wida膰 wymusi膰 zast臋pcze, skoro tak zrobi艂.
Ale to przecie偶 nie o awari臋 chodzi tylko o leasing, koszty.
Pierwszy raz si臋 spotykam z has艂em 偶e zmieniane s膮 samochody bo dba si臋 o dobro pracownika.

Ale mo偶e masz firm臋 idealn膮:)

G贸ra

PostNapisane: 5 pa藕 2018, o 10:33 

haesbe napisa艂(a):
Vekl napisa艂(a):
Ale to przecie偶 nie o awari臋 chodzi tylko o leasing, koszty.
Pierwszy raz si臋 spotykam z has艂em 偶e zmieniane s膮 samochody bo dba si臋 o dobro pracownika.

Ale mo偶e masz firm臋 idealn膮:)

Nie, no oczywi艣cie leasing si臋 dawno sko艅czy艂. Napisa艂em albo koniec leasingu, albo 200tkm. Normalnie nikt nie robi 200tkm przed ko艅cem 3 lat, a teraz z winy nie dotrzymania terminu wydania superba przez dealera leasing dawno si臋 sko艅czy艂 i 200tkm stukn臋艂o.

G贸ra

G贸ra
Wy艣wietl posty nie starsze ni偶:  Sortuj wg  
Utw贸rz nowy w膮tek Odpowiedz w w膮tku  [ Posty: 8301 ]  Przejd藕 na stron臋 Poprzednia strona  1 ... 530, 531, 532, 533, 534, 535, 536 ... 554  Nast臋pna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Nie mo偶esz rozpoczyna膰 nowych w膮tk贸w
Nie mo偶esz odpowiada膰 w w膮tkach
Nie mo偶esz edytowa膰 swoich post贸w
Nie mo偶esz usuwa膰 swoich post贸w
Nie mo偶esz dodawa膰 za艂膮cznik贸w

Szukaj:
Skocz do: