Termin oczekiwania na SIII

Opinie, pytania i porady dotyczące zakupu Superba
Regulamin forum
1. Temat musi zaczynać się od [S1] lub [S2], a treść powinna być taka sama jak ta występująca w cenniku lub konfiguratorze, np. "[S2] Przygotowanie pod telefon GSM I"
2. Jeden wątek powinien dotyczyć jednej opcji wyposażenia dostępnej w cenniku lub konfiguratorze.
jorgus
Posty: 100
Rejestracja: 5 paź 2019, o 13:10
Samochód: Superb III Facelift
Silnik: 1.5TSI DADA (150KM)
Lokalizacja: Wrocław

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: jorgus »

Seat robi jeszcze wpisy w książce serwisowej? Mam 4.5-letniego Rapida i książka serwisowa nie ma nawet miejsca na wpisy z przeglądów, także za wiele w niej do pokazywania nie ma.
Awatar użytkownika
orlik
Doradca
Posty: 2976
Rejestracja: 16 lis 2016, o 22:04
Samochód: Superb III 4x4
Silnik: 2.0TSI (272KM)
Aktualnie: 450/550
Lokalizacja: RZ

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: orlik »

Bo wszystko jest w wirtualnej książce w ASO, do sprawdzenia w każdym ASO przez właściciela samochodu.
jorgus
Posty: 100
Rejestracja: 5 paź 2019, o 13:10
Samochód: Superb III Facelift
Silnik: 1.5TSI DADA (150KM)
Lokalizacja: Wrocław

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: jorgus »

Składał ktoś świeżo zamówienie i ma już termin? Ja właśnie jestem na etapie składania, z tydzień temu słyszałem bodajże o potencjalnie 5 tygodniu 2020. Najbardziej by mi w środku ferii odbiór nie pasował (a u nas ostatnie w tym roku), więc dokładnie 3 miesiące od zamówienia do odbioru z serwisu pasowałoby mi idealnie.

P.S.
Nie wiem czy zauważyliście, uaktualnili ceny w cenniku wyprzedaż MY2020 (19 nie sprawdzałem) i konfiguratorze. Symbolicznie podskoczyły pakiety (dla L&K chyba akurat staniał) i ceny bazowe (dla mocniejszych silników TSI z 800 zyla a dla 1.5 o śmieszne 50 zł, diesel widzę że najwięcej bo z 1.5 tysia). Na opcjach nie zauważyłem różnicy.
Awatar użytkownika
timanfaya
Posty: 636
Rejestracja: 21 mar 2019, o 10:16
Samochód: Superb III combi 4x4 Facelift
Silnik: 2.0TSI (272KM)

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: timanfaya »

Pamiętaj ze od produkcji do odbioru mija średnio 2-3 tyg.
jorgus
Posty: 100
Rejestracja: 5 paź 2019, o 13:10
Samochód: Superb III Facelift
Silnik: 1.5TSI DADA (150KM)
Lokalizacja: Wrocław

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: jorgus »

Czyli powinno być akurat. Btw nie miałem racji - jednak w opcjach znalazłem zmianę. ACC staniał z 3100 zł na 2100. Za tyle to chyba nawet do manualnej skrzyni szkoda nie wziąć :)
jakimoto
Posty: 25
Rejestracja: 28 sie 2019, o 08:05
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: jakimoto »

Ile czasu mija od dnia wyprodukowania do dostarczenia auta do salonu?
Moja ma się produkować w przyszłym tygodniu i się zastanawiam czy do świąt zdążę odebrać.
Awatar użytkownika
Enriquez
Administrator
Posty: 13577
Rejestracja: 2 cze 2012, o 09:20
Samochód: Inny
Rocznik: 2022
Silnik: Inny
Imię: Marcin
Lokalizacja: Łódź - Wieś ELW

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: Enriquez »

Minimum 2 tygodnie.
Pozdrawiam
Marcin
---
Nie udzielam porad technicznych na PW. Nie podejmuję się wykonywania żadnych modyfikacji w cudzych samochodach. Proszę mnie o to nie pytać.
jakimoto
Posty: 25
Rejestracja: 28 sie 2019, o 08:05
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: jakimoto »

No to chyba nie ma szansy na święta :(
No chyba że od razu w poniedziałek by go zrobili. A salon wie tuż przed którego dnia dokładnie ma być produkowany? Czy tylko tydzień?
Awatar użytkownika
Enriquez
Administrator
Posty: 13577
Rejestracja: 2 cze 2012, o 09:20
Samochód: Inny
Rocznik: 2022
Silnik: Inny
Imię: Marcin
Lokalizacja: Łódź - Wieś ELW

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: Enriquez »

O ile kredyt czy leasing nie będzie się opierniczał, to czemu nie. Dziś jest 25 listopada.
Pozdrawiam
Marcin
---
Nie udzielam porad technicznych na PW. Nie podejmuję się wykonywania żadnych modyfikacji w cudzych samochodach. Proszę mnie o to nie pytać.
Awatar użytkownika
timanfaya
Posty: 636
Rejestracja: 21 mar 2019, o 10:16
Samochód: Superb III combi 4x4 Facelift
Silnik: 2.0TSI (272KM)

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: timanfaya »

Moja się produkowała w weekend, a już w poniedziałek była u importera, a we wtorek oglądałem na placu u dealera. Także z tym min. 2 tygodnie to niekoniecznie - choć może miałem dużo szczęścia z dobrym złożeniem terminów bo było super szybko.

Niestety później już było gorzej - strasznie długo przeciągało się załatwienie leasingu (sprzedawca nie miał czasu / IMO to nie on to powinien w ogóle robić, ale to już inna sprawa) i ostatecznie auto odebrałem pod koniec kolejnego tygodnia. Wyszły ok 2 tyg od produkcji.

Jak będzie zakup za gotówkę a auto przyjedzie szybko, to moim zdaniem jest szansa się zmieścić później 2 tygodni od produkcji.
grimson
Posty: 78
Rejestracja: 31 paź 2019, o 21:44
Samochód: Superb III 4x4 Facelift
Silnik: 2.0TDI (190KM)

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: grimson »

Obecnie czas oczekiwania na SIII to 3 miesiąca, info z dzisiaj z salonu.
lubelak
Posty: 6
Rejestracja: 1 wrz 2019, o 21:05
Samochód: Superb III
Silnik: 0.8 SOHC

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: lubelak »

U mnie miała być produkcja 49 tydzień a okazało się że leasing w przyszłym tygodniu otrzyma już dokumenty do rejestracji i odbiór prawdopodobnie za 2 tygodnie. Taka miła niespodzianka :). Zamówiona na początku września
Reez
Posty: 54
Rejestracja: 24 mar 2017, o 20:27
Samochód: Superb III Facelift
Silnik: 2.0TDI (190KM)

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: Reez »

1,5tsi ambition

Zamówiony: 29.09.19
Produkcja: 23.11.19
Odbiór: 5.12.19
modestvermin
Posty: 1
Rejestracja: 2 gru 2019, o 08:41
Samochód: Superb III Facelift
Silnik: 2.0TSI (190KM)
Imię: Mariusz

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: modestvermin »

Dziwne te wszystkie terminy wrześniowe. Ja zamówiłem około 6 września, produkcja na 10 grudnia i podobno przed Świętami mam otrzymać.
hukol
Posty: 7
Rejestracja: 8 gru 2019, o 19:36
Samochód: Superb II combi
Silnik: 2.0TDI CBBB (170KM)

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: hukol »

Ja mam bardzo nie miłą sytuacje z dealerem.
Zamówiłem superba 2.0 tdi 4x4, z dosyć bogatym wyposażeniem dodatkowym na początku października. W międzyczasie skontaktował się ze mną inny dealer, twierdząc że ma możliwości dostarczenia samochodu w trybie priorytetowym (produkcja miała się odbyć w ciągu około miesiąca).
Niestety głupi uwierzyłem.
Na chwilę obecną mijają już ponad 2 miesiące dealer ciągle coś kreci, zmienia terminy odbioru a to początek grudnia, a to druga połowa grudnia.
Czytając inne postu okazuje się że od wyprodukowania do odbioru mija około 2 tygodnie.
Tymczasem sprzedawca w czasie rozmów telefonicznych twierdzi że samochód jeszcze nie jest wyprodukowany, ale do odbioru powinien być za 2 tygodnie.
Mogę dodać że mój dotychczasowy salon w którym kupowałem samochody już przy zamawianiu w październiku podawał termin realizacji około 3 miesięcy.
To już 4 samochód skody, ale pierwszy raz spotykam się z takimi praktykami.
ODPOWIEDZ