Termin oczekiwania na SIII

Opinie, pytania i porady dotyczące zakupu Superba
Regulamin forum
1. Temat musi zaczynać się od [S1] lub [S2], a treść powinna być taka sama jak ta występująca w cenniku lub konfiguratorze, np. "[S2] Przygotowanie pod telefon GSM I"
2. Jeden wątek powinien dotyczyć jednej opcji wyposażenia dostępnej w cenniku lub konfiguratorze.
Awatar użytkownika
whity
Posty: 14835
Rejestracja: 23 sty 2015, o 16:53
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 333km / 703nm
Lokalizacja: MS

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: whity »

Z jakiej racji ty masz dostać gratisy a nie twoja firma?
Nie bójcie się być premium.

#stayPremium :)
Vekl
Posty: 32
Rejestracja: 22 kwie 2018, o 13:38
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: Vekl »

whity pisze:Z jakiej racji ty masz dostać gratisy a nie twoja firma?
Powiem Ci, że firmie to wisi. Mamy limit raty i jak ktoś nie wykorzysta jej na maxa, to jego strata. Robię dla nich po 60tys rocznie, głownie za granicą, dlaczego miał bym nie brać gratisów z salonu jakby była taka możliwość? Jeździłem już prawie rok za długo poprzednim samochodem. Firma ma zapewnić bezpieczeństwo podróży służbowych i jeśli sytuacja zmusza do jeżdżenia poprzednim leasingiem z 200tkm przebiegu, to robi się mało bezpiecznie i na potencjalne awarie narażają mnie odobiście. Zresztą na szczęście sam decyduję jakiej marki samochód zamawiamy i myślę, że dealerowi będzie zależeć, bym pomimo wszystko za trzy lata wrócił.
Awatar użytkownika
whity
Posty: 14835
Rejestracja: 23 sty 2015, o 16:53
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 333km / 703nm
Lokalizacja: MS

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: whity »

Tez mam takich asów, którzy uważają ze auto 3 letnie z przebiegiem >180.000km się nadaje na śmietnik. A jeżeli potem jest rozmowa o odkupieniu to są pierwsi, bo auto przecież jeszcze super. Dopóki auto jest serwisowane to nawet może mieć z 300.000 nalotu, i tak masz gowno do tego
Nie bójcie się być premium.

#stayPremium :)
Vekl
Posty: 32
Rejestracja: 22 kwie 2018, o 13:38
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: Vekl »

whity pisze:Tez mam takich asów, którzy uważają ze auto 3 letnie z przebiegiem >180.000km się nadaje na śmietnik. A jeżeli potem jest rozmowa o odkupieniu to są pierwsi, bo auto przecież jeszcze super. Dopóki auto jest serwisowane to nawet może mieć z 300.000 nalotu, i tak masz gowno do tego
W takim razie w mojej firmie bardziej cenią pracowników niż w Twojej, bo nikt u mnie by mi tak nie powiedział.
bellodc
Posty: 10
Rejestracja: 22 maja 2018, o 14:14
Samochód: Superb III
Silnik: 1.4TSI (150KM)
Imię: Krystian

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: bellodc »

Dorośli Panowie, a zagrywki z piaskownicy.
Odpuścicie? Zadzwonicie do dealera co z samochodami i tam się wyżyjcie jak w nocy nie było możliwości :D :D
none0047
Posty: 27
Rejestracja: 3 paź 2018, o 13:20
Samochód: Superb III 4x4
Rocznik: 2018
Silnik: 2.0TSI (272KM)

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: none0047 »

krzysztof pisze:
Vekl pisze:ja na moją 1,4/1,5 tsi czekam od lutego... wymusiliśmy na dealerze zastępcze, ale dali octavię trzyletnią, w dodatku jakąś dziwnie wyjeżdżoną jak na 71tys przebiegu. Superb miał być odblokowany na przełomie 39 i 40 tygodnia, ale jak na razie mamy już koniec tygodnia 40, a dealer nie odpisuje... jak tu czytam o możliwości otrzymania samochodu w 2019 to mi ciśnienie skacze.
Twój przypadek mnie pociesza że nie mam najgorzej - ja czekam od połowy marca. Leasing, samochód służbowy z firmy - koledzy się już ze mnie śmieją.

Samochód stoi najprawdopodobniej na parkingu STS w Swarzędzu pod Poznaniem i diler (Carsed) nie ma pojęcia kiedy nastąpi homologacja i zwolnienie blokady.

Zastanawia mnie jaka firma / instytut przeprowadza te homologacje WLTP - oni już powinni wiedzieć które miejsce ma ten model w kolejce.


Dostałem właśnie drugą odpowiedź, tym razem podpisany i zeskanowany druk, który mówi mniej więcej to samo, tylko że bardzo grzecznym tonem:
Szanowny Panie,

w odpowiedzi na zgłoszenie przekazana w dniu 4 października 2018 roku zapewniamy, że zarówno Dział marki Skoda w Volkswagen Group Polska Sp. z o.o. jak i Delaer Skoda w ramach posiadanych możliwości dokładają wszelkich starań aby zamawiane samochody były produkowane i dostarczone w możliwie najkrótszym terminie.

Sytuacja związana z opóźnieniem w dostawie auta nie wynika z opieszałości Delaera bądź jakiegokolwiek błędu w zamówieniu. Podyktowana jest ona zmianami w przepisach homologowania samochodów na terenie całej unii Europejskiej a co za tym idzie z przerwami w dostawach aut przez markę Volkswagen.

Wprowadzenie nowej normy pomiaru emisji spalin: WLTP wymaga przeprowadzenia homologacji oferowanych silników, co wiążę się z szeregiem pomiarów i testów. Proces ten jest skomplikowany i czasochłonny, wymaga precyzji i zaangażowania wielu organów spoza Grupy Volkswagen. Dokładny termin zakończenia procedury homologacyjnej nie jest w chwili obecnej znany.

Przepraszamy za wszelkie niedogodności i prosimy o cierpliwość. Liczymy, że pomimo zaistniałej sytuacji pozostanie Pan przy marce Skoda.
Skoda wkleiła mi dokładnie tą samą odpowiedź. Nie mają pojęcia kiedy będą benzyny...
Awatar użytkownika
whity
Posty: 14835
Rejestracja: 23 sty 2015, o 16:53
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 333km / 703nm
Lokalizacja: MS

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: whity »

Napewno :lol:
Nie bójcie się być premium.

#stayPremium :)
Awatar użytkownika
Camillinhio
Posty: 5897
Rejestracja: 8 wrz 2013, o 09:56
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Lokalizacja: Wrocław

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: Camillinhio »

Vekl pisze:
whity pisze:Z jakiej racji ty masz dostać gratisy a nie twoja firma?
Powiem Ci, że firmie to wisi. Mamy limit raty i jak ktoś nie wykorzysta jej na maxa, to jego strata. Robię dla nich po 60tys rocznie, głownie za granicą, dlaczego miał bym nie brać gratisów z salonu jakby była taka możliwość? Jeździłem już prawie rok za długo poprzednim samochodem. Firma ma zapewnić bezpieczeństwo podróży służbowych i jeśli sytuacja zmusza do jeżdżenia poprzednim leasingiem z 200tkm przebiegu, to robi się mało bezpiecznie i na potencjalne awarie narażają mnie odobiście. Zresztą na szczęście sam decyduję jakiej marki samochód zamawiamy i myślę, że dealerowi będzie zależeć, bym pomimo wszystko za trzy lata wrócił.
Taka trochę naciągana ta teoria z brakiem bezpieczeństwa w aucie mającym określony przebieg. Bo w sumie ma niewiele wspólnego z rzeczywistością. Równie niebezpieczne może być nowe auto na gwarancji. Firmy nie zmieniają aut, bo przebieg, tylko kiedy im się zamortyzują, czyli najczęściej po 2-3 latach.
Obrazek
haesbe
Posty: 125
Rejestracja: 3 wrz 2018, o 21:26
Samochód: Superb II combi
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Imię: Tomasz
Lokalizacja: Gdańsk (Południe)

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: haesbe »

No też muszę przyznać, że jak przeczytałem o tym bezpieczeństwie przy 200tys km to myślałem, że to taki żarcik;) Ale widać sprawa jest poważna, chyba czas jakieś dodatkowe ubezpieczenie na życie wykupić od 200 tyś:D

Wysłane z mojego SM-G955F przy użyciu Tapatalka
Vekl
Posty: 32
Rejestracja: 22 kwie 2018, o 13:38
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: Vekl »

Ja tam nie wiem czy poważna, ale takie mamy zasady korporacyjne - albo koniec leasingu albo 200tkm i wymiana. Firma kładzie bardzo duży nacisk na bezpieczeństwo i dotyczy to nawet samochodów służbowych. A jak auto po gwarancji, to jaki sens dla flotowca ryzykować awarię, za której naprawę firma płaci z własnej kieszeni? Woli widać wymusić zastępcze, skoro tak zrobił.
haesbe
Posty: 125
Rejestracja: 3 wrz 2018, o 21:26
Samochód: Superb II combi
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Imię: Tomasz
Lokalizacja: Gdańsk (Południe)

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: haesbe »

Vekl pisze:Ja tam nie wiem czy poważna, ale takie mamy zasady korporacyjne - albo koniec leasingu albo 200tkm i wymiana. Firma kładzie bardzo duży nacisk na bezpieczeństwo i dotyczy to nawet samochodów służbowych. A jak auto po gwarancji, to jaki sens dla flotowca ryzykować awarię, za której naprawę firma płaci z własnej kieszeni? Woli widać wymusić zastępcze, skoro tak zrobił.
Ale to przecież nie o awarię chodzi tylko o leasing, koszty.
Pierwszy raz się spotykam z hasłem że zmieniane są samochody bo dba się o dobro pracownika.

Ale może masz firmę idealną:)

Wysłane z mojego SM-G955F przy użyciu Tapatalka
Vekl
Posty: 32
Rejestracja: 22 kwie 2018, o 13:38
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: Vekl »

haesbe pisze:
Vekl pisze:Ja tam nie wiem czy poważna, ale takie mamy zasady korporacyjne - albo koniec leasingu albo 200tkm i wymiana. Firma kładzie bardzo duży nacisk na bezpieczeństwo i dotyczy to nawet samochodów służbowych. A jak auto po gwarancji, to jaki sens dla flotowca ryzykować awarię, za której naprawę firma płaci z własnej kieszeni? Woli widać wymusić zastępcze, skoro tak zrobił.
Ale to przecież nie o awarię chodzi tylko o leasing, koszty.
Pierwszy raz się spotykam z hasłem że zmieniane są samochody bo dba się o dobro pracownika.

Ale może masz firmę idealną:)

Wysłane z mojego SM-G955F przy użyciu Tapatalka
Nie, no oczywiście leasing się dawno skończył. Napisałem albo koniec leasingu, albo 200tkm. Normalnie nikt nie robi 200tkm przed końcem 3 lat, a teraz z winy nie dotrzymania terminu wydania superba przez dealera leasing dawno się skończył i 200tkm stuknęło.
Awatar użytkownika
CLO27
Posty: 9857
Rejestracja: 23 lis 2015, o 23:51
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: +-500 KM/600NM
Lokalizacja: Nowy Sacz

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: CLO27 »

Jakby o bezpieczenstwo chodziło to by ci volvo kupili :)
CZARNUCH SII 1,8 TSI mn moc seryjna x 2,5 ;)
viewtopic.php?f=18&t=7516
Kura SIII + Kuń GT + Dzik ZJ grand + Miś KQ :)
Awatar użytkownika
leszekmw
Posty: 3078
Rejestracja: 18 wrz 2013, o 14:13
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 213KM
Imię: leszek
Lokalizacja: lublin

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: leszekmw »

a można wziąć w lising auto od osoby prywatnej w jakiś sposób ?
Awatar użytkownika
whity
Posty: 14835
Rejestracja: 23 sty 2015, o 16:53
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 333km / 703nm
Lokalizacja: MS

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: whity »

CLO27 pisze:Jakby o bezpieczenstwo chodziło to by ci volvo kupili :)
albo jakieś super premium, zamiast zwykłego premium
Nie bójcie się być premium.

#stayPremium :)
ODPOWIEDZ