Termin oczekiwania na SIII

Opinie, pytania i porady dotyczące zakupu Superba
Regulamin forum
1. Temat musi zaczynać się od [S1] lub [S2], a treść powinna być taka sama jak ta występująca w cenniku lub konfiguratorze, np. "[S2] Przygotowanie pod telefon GSM I"
2. Jeden wątek powinien dotyczyć jednej opcji wyposażenia dostępnej w cenniku lub konfiguratorze.
bellodc
Posty: 10
Rejestracja: 22 maja 2018, o 14:14
Samochód: Superb III
Silnik: 1.4TSI (150KM)
Imię: Krystian

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: bellodc »

krzysztof pisze:Witam wszystkich jako kolejny z oczekujących na Superba. Podobnie jak kilka osób tutaj, miałem zamówioną wersję 1.4TSI którą zmieniono na 1.5TSI. Samochód wyprodukowany pod koniec sierpnia czeka na homologację.

Diler twierdzi że nie jest w stanie określić kiedy homologacja nastąpi, dowiedziałem się tylko że samochód jest już w Polsce, a dokładniej w Poznaniu (nie wiem niestety gdzie dokładnie). Zapytałem Skody o postęp homologacji i dostałem taką oto odpowiedź:
Szanowny Panie,

uprzejmie informuję, że w tej kwestii należy kontaktować się bezpośrednio z Dealerem, u którego zamówił Pan samochód.

Pełną listę Dealerów znajdzie Pan na naszej stronie http://www.skoda-auto.pl w zakładce "Dealerzy".

Dziękuję za zainteresowanie samochodami marki Skoda.
:lol:
To i tak połowa sukcesu, że jest już na placu w PL
rockduck
Posty: 59
Rejestracja: 26 wrz 2018, o 14:11
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Imię: Łukasz

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: rockduck »

U mnie dealer potwierdził produkcje na 47 tydzień. Może w grudniu będzie..
JamesEnfield
Posty: 180
Rejestracja: 8 lip 2018, o 08:14
Samochód: Superb III 4x4
Silnik: 2.0TSI (220KM)

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: JamesEnfield »

Info od dealera: transport 272 w 42 tygodniu, auto powinno byc gotowe w polowie listopada. Wczoraj dostali takie potwierdzenie od producenta.
Vekl
Posty: 32
Rejestracja: 22 kwie 2018, o 13:38
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: Vekl »

JamesEnfield pisze:Info od dealera: transport 272 w 42 tygodniu, auto powinno byc gotowe w polowie listopada. Wczoraj dostali takie potwierdzenie od producenta.
co to jest 272 ?
rockduck
Posty: 59
Rejestracja: 26 wrz 2018, o 14:11
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Imię: Łukasz

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: rockduck »

JamesEnfield pisze:Info od dealera: transport 272 w 42 tygodniu, auto powinno byc gotowe w polowie listopada. Wczoraj dostali takie potwierdzenie od producenta.
trochę im zejdzie z tym transportem :roll:
rockduck
Posty: 59
Rejestracja: 26 wrz 2018, o 14:11
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Imię: Łukasz

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: rockduck »

Vekl pisze:
JamesEnfield pisze:Info od dealera: transport 272 w 42 tygodniu, auto powinno byc gotowe w polowie listopada. Wczoraj dostali takie potwierdzenie od producenta.
co to jest 272 ?
dawna benzyna 280 KM - po zmianach i dołożeniu GPF wyszło tyle KM.
Vekl
Posty: 32
Rejestracja: 22 kwie 2018, o 13:38
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: Vekl »

ja na moją 1,4/1,5 tsi czekam od lutego... wymusiliśmy na dealerze zastępcze, ale dali octavię trzyletnią, w dodatku jakąś dziwnie wyjeżdżoną jak na 71tys przebiegu. Superb miał być odblokowany na przełomie 39 i 40 tygodnia, ale jak na razie mamy już koniec tygodnia 40, a dealer nie odpisuje... jak tu czytam o możliwości otrzymania samochodu w 2019 to mi ciśnienie skacze.
JamesEnfield
Posty: 180
Rejestracja: 8 lip 2018, o 08:14
Samochód: Superb III 4x4
Silnik: 2.0TSI (220KM)

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: JamesEnfield »

Ale leasing czy zakup prywatny? Bo zastepcze to pewnie nielatwo
krzysztof
Posty: 6
Rejestracja: 27 wrz 2018, o 11:39
Samochód: Superb III
Silnik: 1.4TSI (150KM)

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: krzysztof »

Vekl pisze:ja na moją 1,4/1,5 tsi czekam od lutego... wymusiliśmy na dealerze zastępcze, ale dali octavię trzyletnią, w dodatku jakąś dziwnie wyjeżdżoną jak na 71tys przebiegu. Superb miał być odblokowany na przełomie 39 i 40 tygodnia, ale jak na razie mamy już koniec tygodnia 40, a dealer nie odpisuje... jak tu czytam o możliwości otrzymania samochodu w 2019 to mi ciśnienie skacze.
Twój przypadek mnie pociesza że nie mam najgorzej - ja czekam od połowy marca. Leasing, samochód służbowy z firmy - koledzy się już ze mnie śmieją.

Samochód stoi najprawdopodobniej na parkingu STS w Swarzędzu pod Poznaniem i diler (Carsed) nie ma pojęcia kiedy nastąpi homologacja i zwolnienie blokady.

Zastanawia mnie jaka firma / instytut przeprowadza te homologacje WLTP - oni już powinni wiedzieć które miejsce ma ten model w kolejce.


Dostałem właśnie drugą odpowiedź, tym razem podpisany i zeskanowany druk, który mówi mniej więcej to samo, tylko że bardzo grzecznym tonem:
Szanowny Panie,

w odpowiedzi na zgłoszenie przekazana w dniu 4 października 2018 roku zapewniamy, że zarówno Dział marki Skoda w Volkswagen Group Polska Sp. z o.o. jak i Delaer Skoda w ramach posiadanych możliwości dokładają wszelkich starań aby zamawiane samochody były produkowane i dostarczone w możliwie najkrótszym terminie.

Sytuacja związana z opóźnieniem w dostawie auta nie wynika z opieszałości Delaera bądź jakiegokolwiek błędu w zamówieniu. Podyktowana jest ona zmianami w przepisach homologowania samochodów na terenie całej unii Europejskiej a co za tym idzie z przerwami w dostawach aut przez markę Volkswagen.

Wprowadzenie nowej normy pomiaru emisji spalin: WLTP wymaga przeprowadzenia homologacji oferowanych silników, co wiążę się z szeregiem pomiarów i testów. Proces ten jest skomplikowany i czasochłonny, wymaga precyzji i zaangażowania wielu organów spoza Grupy Volkswagen. Dokładny termin zakończenia procedury homologacyjnej nie jest w chwili obecnej znany.

Przepraszamy za wszelkie niedogodności i prosimy o cierpliwość. Liczymy, że pomimo zaistniałej sytuacji pozostanie Pan przy marce Skoda.
bellodc
Posty: 10
Rejestracja: 22 maja 2018, o 14:14
Samochód: Superb III
Silnik: 1.4TSI (150KM)
Imię: Krystian

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: bellodc »

Vekl pisze:ja na moją 1,4/1,5 tsi czekam od lutego... wymusiliśmy na dealerze zastępcze, ale dali octavię trzyletnią, w dodatku jakąś dziwnie wyjeżdżoną jak na 71tys przebiegu. Superb miał być odblokowany na przełomie 39 i 40 tygodnia, ale jak na razie mamy już koniec tygodnia 40, a dealer nie odpisuje... jak tu czytam o możliwości otrzymania samochodu w 2019 to mi ciśnienie skacze.
Wtedy dojdzie negocjacja ceny w ramach wyprzedaży rocznika.
Awatar użytkownika
zoltan1988
Posty: 18
Rejestracja: 9 lis 2017, o 02:31
Samochód: Superb III combi
Silnik: 2.0TDI (190KM)
Imię: Marcin
Lokalizacja: Katowice

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: zoltan1988 »

Ja dzisiaj dostałem potwierdzenie. 2.0TDI DSG - produkcja 47 tydzień, odbiór początek grudnia. Zamówiony 24 września.
rockduck
Posty: 59
Rejestracja: 26 wrz 2018, o 14:11
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Imię: Łukasz

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: rockduck »

zoltan1988 pisze:Ja dzisiaj dostałem potwierdzenie. 2.0TDI DSG - produkcja 47 tydzień, odbiór początek grudnia. Zamówiony 24 września.
To mamy ten sam termin :D gdzie zamawiałeś?
Awatar użytkownika
zoltan1988
Posty: 18
Rejestracja: 9 lis 2017, o 02:31
Samochód: Superb III combi
Silnik: 2.0TDI (190KM)
Imię: Marcin
Lokalizacja: Katowice

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: zoltan1988 »

rockduck pisze:
zoltan1988 pisze:Ja dzisiaj dostałem potwierdzenie. 2.0TDI DSG - produkcja 47 tydzień, odbiór początek grudnia. Zamówiony 24 września.
To mamy ten sam termin :D gdzie zamawiałeś?
Faktycznie. Katowice - Ganinex :)
Vekl
Posty: 32
Rejestracja: 22 kwie 2018, o 13:38
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: Vekl »

JamesEnfield pisze:Ale leasing czy zakup prywatny? Bo zastepcze to pewnie nielatwo
Leasing w sporej flocie. I też łatwo nie bylo. Za zastępcze dealerowi płaci ponoć importer...
Vekl
Posty: 32
Rejestracja: 22 kwie 2018, o 13:38
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: Vekl »

bellodc pisze:
Vekl pisze:ja na moją 1,4/1,5 tsi czekam od lutego... wymusiliśmy na dealerze zastępcze, ale dali octavię trzyletnią, w dodatku jakąś dziwnie wyjeżdżoną jak na 71tys przebiegu. Superb miał być odblokowany na przełomie 39 i 40 tygodnia, ale jak na razie mamy już koniec tygodnia 40, a dealer nie odpisuje... jak tu czytam o możliwości otrzymania samochodu w 2019 to mi ciśnienie skacze.
Wtedy dojdzie negocjacja ceny w ramach wyprzedaży rocznika.
Mi już to nic nie pomoże, jedynie moja firma zaoszczędzi (flota), a to małe pocieszenie... no chyba, że jakieś gratisy na salonie wyciągnę, ale co tam ciekawego mogą dać? Bo dywaniki mnie nie jarają... Chciałem lane asistanta ale raty nie starczyło, a teraz to już nie dołożą... :-(
ODPOWIEDZ