Termin oczekiwania na SIII

Opinie, pytania i porady dotyczące zakupu Superba
Regulamin forum
1. Temat musi zaczynać się od [S1] lub [S2], a treść powinna być taka sama jak ta występująca w cenniku lub konfiguratorze, np. "[S2] Przygotowanie pod telefon GSM I"
2. Jeden wątek powinien dotyczyć jednej opcji wyposażenia dostępnej w cenniku lub konfiguratorze.
Awatar użytkownika
twrdxy
Posty: 227
Rejestracja: 21 sty 2018, o 20:38
Samochód: Inny
Rocznik: 2017
Silnik: Inny
Aktualnie: 305/600
Imię: Mateusz
Lokalizacja: WAW

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: twrdxy »

bartm pisze:Koledzy, koleżanki
Czy doszły Was może słuchy o opóźnieniach w odbiorze samochodu z powodu możliwości instalacji filtra GPF (do silnika tsi)?
Dzis rozmawiałem ze sprzedającym i odbiór mojego może się opóżnić włanie przez to. Jak narazie jest jeszcze w Poznaniu i czeka na decyzje, czy wraca do Czech na montaż filtra czy jednak zostanie zarejestrowany. Mój silnik to 2.0TSI.
Podobno silnik 1.8/1.4 wracają do Czech na montaż.
Czyli, że co, daty wprowadzanych zmian podane na briskoda są "o dupę roztrzaś"? Ponoć zmiany miały wchodzić na linię produkcyjną dopiero po przerwie wakacyjnej (tydzień 36.).
WTF :shock:
jest: V70 Inscription MY16
był: Kur złoty - S3 TSI 280 KM
...i parę innych po drodze
bartm
Posty: 5
Rejestracja: 4 kwie 2018, o 13:28
Samochód: Superb III
Silnik: 2.0TSI (190KM)
Lokalizacja: 3City

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: bartm »

Czyli, że co, daty wprowadzanych zmian podane na briskoda są "o dupę roztrzaś"? Ponoć zmiany miały wchodzić na linię produkcyjną dopiero po przerwie wakacyjnej (tydzień 36.).
WTF
Taką informację otrzymałem dziś, jestem równie zdziwiony. Dowiedziałem się jedynie, że silniki 1.8/1.4, które są w Poznaniu wracają na montaż, co do 2.0 ostateczna decyzja jescze nie zapadła.
West
Posty: 186
Rejestracja: 30 lis 2016, o 11:03
Samochód: Superb III combi 4x4
Silnik: 2.0TSI (220KM)
Lokalizacja: Wawa

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: West »

Panowie chyba coś jest na rzeczy ponieważ na briskoda też rozwinęła się dyskusja o wstrzymaniu 2.0 tsi.

Wysłane z mojego HTC U11 przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
twrdxy
Posty: 227
Rejestracja: 21 sty 2018, o 20:38
Samochód: Inny
Rocznik: 2017
Silnik: Inny
Aktualnie: 305/600
Imię: Mateusz
Lokalizacja: WAW

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: twrdxy »

Moje zamówienie ma być realizowane od 19. tygodnia (za miesiąc), stan na 2 tygodnie temu, przed małymi zmianami w wyposażeniu (zmiany dopiero klepną w ten piątek wieczorem i wtedy będzie wiadomo czy coś się przesunęło).
Jeśli wpierdzielą GPF i DQ381 (7 biegów) i nie zmieni się termin realizacji to się nie pogniewam (skoro już teraz mają niby odsyłać benzyniaki do Czech na ofiltrowanie to nie powinno to zająć dużo czasu). Ale jak się okaże, że z faktu iż auto nie jest jeszcze zrobione przesuną produkcję na po wakacjach albo wrzucą sam GPF i zostawią 6-stopniową skrzynię... :evil:
@Enriquez - czeskie ptaszki coś ćwierkają w temacie? :mrgreen:
West pisze:Panowie chyba coś jest na rzeczy ponieważ na briskoda też rozwinęła się dyskusja o wstrzymaniu 2.0 tsi.
Masz linka do tematu może? Szukałem ale nie znalazłem.
jest: V70 Inscription MY16
był: Kur złoty - S3 TSI 280 KM
...i parę innych po drodze
Awatar użytkownika
kmink
Posty: 245
Rejestracja: 14 mar 2018, o 14:10
Samochód: Superb III combi 4x4
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Imię: Grzesiek
Lokalizacja: Poznań

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: kmink »

Przecież to od dawna wiadomo, że 2.0TSI 220KM i 280KM produkowane są do 31tygodnia, tak więc jak ktoś z jakiegoś powodu będzie miał przesunięcie produkcji to pewnie załapie się na DQ381 i GPF
Awatar użytkownika
twrdxy
Posty: 227
Rejestracja: 21 sty 2018, o 20:38
Samochód: Inny
Rocznik: 2017
Silnik: Inny
Aktualnie: 305/600
Imię: Mateusz
Lokalizacja: WAW

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: twrdxy »

kmink pisze:Przecież to od dawna wiadomo, że 2.0TSI 220KM i 280KM produkowane są do 31tygodnia, tak więc jak ktoś z jakiegoś powodu będzie miał przesunięcie produkcji to pewnie załapie się na DQ381 i GPF
A to nie może być tak, że np. zaczęły im deptać po piętach jakieś regulacje srunijne i emisja CO2 aż tak im nie styka, że nie wystarczyło wycofać ostatniego diesla bez SCR (190 DSG FWD) i przyspieszają przez to wprowadzenie GPF (lub GPF i DSG7) do wszystkich beznyniaków?

Chyba, że chodzi o zamówienia złożone po jakiejś tam dacie. Moje było klepnięte 20. lutego, a po nr-ze komisji było wiadomo, że 19. tydzień produkcja. Ale to było po uprzejmości sprawdzone w fabriken, a dealer nic w swoim systemie nie widział, ba! do dziś nie widzi.
jest: V70 Inscription MY16
był: Kur złoty - S3 TSI 280 KM
...i parę innych po drodze
West
Posty: 186
Rejestracja: 30 lis 2016, o 11:03
Samochód: Superb III combi 4x4
Silnik: 2.0TSI (220KM)
Lokalizacja: Wawa

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: West »

twrdxy pisze:Moje zamówienie ma być realizowane od 19. tygodnia (za miesiąc), stan na 2 tygodnie temu, przed małymi zmianami w wyposażeniu (zmiany dopiero klepną w ten piątek wieczorem i wtedy będzie wiadomo czy coś się przesunęło).
Jeśli wpierdzielą GPF i DQ381 (7 biegów) i nie zmieni się termin realizacji to się nie pogniewam (skoro już teraz mają niby odsyłać benzyniaki do Czech na ofiltrowanie to nie powinno to zająć dużo czasu). Ale jak się okaże, że z faktu iż auto nie jest jeszcze zrobione przesuną produkcję na po wakacjach albo wrzucą sam GPF i zostawią 6-stopniową skrzynię... :evil:
@Enriquez - czeskie ptaszki coś ćwierkają w temacie? :mrgreen:
West pisze:Panowie chyba coś jest na rzeczy ponieważ na briskoda też rozwinęła się dyskusja o wstrzymaniu 2.0 tsi.
Masz linka do tematu może? Szukałem ale nie znalazłem.
https://www.briskoda.net/forums/topic/4 ... in-my2019/
Od 4 str.

Wysłane z mojego HTC U11 przy użyciu Tapatalka
MotoFan
Posty: 37
Rejestracja: 26 wrz 2017, o 09:19
Samochód: Superb III
Silnik: 1.6TDI (120KM)
Lokalizacja: Łódź/Warszawa

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: MotoFan »

Zastanawiam się kiedy samochody z tym digital display zaczną zjeżdżać z taśmy produkcyjnej.
Mam produkcję na tydzień 22, ciekawe o ile bym musiał opóźnić żeby mieć AID już w samochodzie...
Awatar użytkownika
siemi1
Posty: 2345
Rejestracja: 25 mar 2013, o 14:13
Samochód: Superb III combi 4x4 Facelift
Rocznik: 2022
Silnik: Inny
Aktualnie: 2.0 TDi 200KM
Lokalizacja: Wawa_Bemowo

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: siemi1 »

MotoFan pisze:Zastanawiam się kiedy samochody z tym digital display zaczną zjeżdżać z taśmy produkcyjnej.
Mam produkcję na tydzień 22, ciekawe o ile bym musiał opóźnić żeby mieć AID już w samochodzie...
Zapomnij, tego nawet w cennikach nie ma jeszcze... moim zdaniem najwcześniej po wakacyjnej przerwie...
Domówka:
OII FL, Elegance 2.0TDI Kombi, oszust RS Jest 171,7 KM i 402,9 Nm
Służbówka:
S3 FL, Scout 2.0TDI Kombi 200KM DSG7 4x4, Steel Grey/pakiet Black
szkolniak
Posty: 13
Rejestracja: 23 mar 2018, o 12:43
Samochód: Superb III combi
Silnik: 2.0TDI (190KM)

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: szkolniak »

MotoFan, a kiedy składałeś zamówienie??
MotoFan
Posty: 37
Rejestracja: 26 wrz 2017, o 09:19
Samochód: Superb III
Silnik: 1.6TDI (120KM)
Lokalizacja: Łódź/Warszawa

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: MotoFan »

Na początku Marca.
bartm
Posty: 5
Rejestracja: 4 kwie 2018, o 13:28
Samochód: Superb III
Silnik: 2.0TSI (190KM)
Lokalizacja: 3City

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: bartm »

Koledzy, koleżanki,
Pytanie małe jak zawsze, w związku z ewentualnym opóźnionym odbiorem spowodowanym montażem filtrem GPF, można zrezygnować z zamówienia?
Do tej pory zostało złożone jedynie zamówienie, bez żadnych wpłat.
Awatar użytkownika
plipiec
Posty: 141
Rejestracja: 31 gru 2016, o 19:16
Samochód: Superb III combi
Silnik: 1.6TDI (120KM)
Imię: Paweł
Lokalizacja: Warszawa

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: plipiec »

bartm pisze:Koledzy, koleżanki,
Pytanie małe jak zawsze, w związku z ewentualnym opóźnionym odbiorem spowodowanym montażem filtrem GPF, można zrezygnować z zamówienia?
Do tej pory zostało złożone jedynie zamówienie, bez żadnych wpłat.
Na 99% tak. Masz jakieś zamówienie / umowę? Tam masz wszystko szczegółowo opisane.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
---------------------
naERANIE.pl - największy, polski portal popkulturowy.
Filmy, seriale, gry, ksiązki - zapowiedzi, wiadomości, recenzje...
bartm
Posty: 5
Rejestracja: 4 kwie 2018, o 13:28
Samochód: Superb III
Silnik: 2.0TSI (190KM)
Lokalizacja: 3City

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: bartm »

Mam jedynie standardowe zamówienie tylko i wyłącznie w formie elektronicznej, w ASO nic nie było podpisywane.
Obrazek
anastazyy
Posty: 396
Rejestracja: 24 gru 2017, o 21:00
Samochód: Superb III combi 4x4
Silnik: 2.0TSI (280KM)

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: anastazyy »

zrezygnować możesz zawsze - najwyżej stracisz to co wpłaciłeś. Mój ma być robiony w 16 tygodniu - cały czas widnieje jako 280KM sprzedawca mówi że na pewno jest bez filtra - inczej by widniał jako 272KM
ODPOWIEDZ