Termin oczekiwania na SIII

Opinie, pytania i porady dotyczące zakupu Superba
Regulamin forum
1. Temat musi zaczynać się od [S1] lub [S2], a treść powinna być taka sama jak ta występująca w cenniku lub konfiguratorze, np. "[S2] Przygotowanie pod telefon GSM I"
2. Jeden wątek powinien dotyczyć jednej opcji wyposażenia dostępnej w cenniku lub konfiguratorze.
invi
Posty: 48
Rejestracja: 27 paź 2016, o 19:52
Samochód: Superb III
Silnik: 2.0TSI (190KM)
Imię: Mariusz
Lokalizacja: Kraków

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: invi »

Ja również dzisiaj dzwoniłem i auto już jest w Polsce i chyba nawet dzisiaj trafi do dealera. Na szczęście nie ma szkód transportowych :). Pewnie to jeszcze trochę potrwa bo jeszcze rejestracja i finansowanie, ale mi się nie śpieszy, bo już nie chce na zimówki zmieniać więc luzik.
Awatar użytkownika
leszekmw
Posty: 3078
Rejestracja: 18 wrz 2013, o 14:13
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 213KM
Imię: leszek
Lokalizacja: lublin

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: leszekmw »

no trochę potrwa zanim te szkody podmalują co to ich nie było... :D

nie zakładanie zimówek w nowym wozie pod koniec stycznia ..odważnie..chyba ze nie będziesz nim jeździł za dużo albo masz inne auto do dyspozycji...
invi
Posty: 48
Rejestracja: 27 paź 2016, o 19:52
Samochód: Superb III
Silnik: 2.0TSI (190KM)
Imię: Mariusz
Lokalizacja: Kraków

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: invi »

Hehe. Mam inne auto do dyspozycji. I nie wydaje mi się żebym odebrał to auto jeszcze w lutym bo mam trochę na głowie w tym momencie. Może pod koniec a zaraz ocieplenie idzie to będzie ok.
mirekul75
Posty: 177
Rejestracja: 9 paź 2015, o 19:26
Samochód: Superb III
Silnik: 2.0TDI (190KM)
Lokalizacja: Dolnyśląsk

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: mirekul75 »

Maticsh pisze:W czwartek dzwonił do mnie dealer, że Superb dotarł do nich fizycznie. Czekają tylko na papiery, bo ponoć ze względów bezpieczeństwa trafiają do nich osobno. W tym tygodniu powinien być w moich rękach, wszystko zależy od szybkości ogarnięcia formalności na drodze leasing-salon. Czas oczekiwania na samochód w moim przypadku to równo 2 miesiące.
W moim przypadku auto mialo byc wyprodukowane w 51 tyg 2016, do salonu trafilo juz w 52 tyg 2016. Auto bylo juz gotowe do odbioru od 02 stycznia 2017, ale najwiecej czasu bo ok. 2 tyg stracilem na etapie formalnosci dot. leasingu.
Trzeba sie pilnowac na kazdym kroku. Myslalem, ze wszystko z leasingiem mialem ogarniete juz w listopadzie 2016, ale no wlasnie ale. Nie wiem na co liczyl przedstawiciel firmy leasingowej bo chyba myslal, ze nie przelicze sobie ich oferty. W 2016r. mialem ustalone parametry leasingu, a tu jak zaczalem liczyc to leasing wychodzil ponad 10% w dodatku dopiero na stanowcze zadanie Ogolnych Warunkow Leasingu i tu byl dopiero "Sajgon" :). Zapewniali, ze bede mogl sobie sam ubezp., bez GAP'ow i innych dodatków no i ZONK.
Poczulem sie wrecz oszukany. Przedstawiciel dosylal niby nowe super oferty, ale nigdy nie byly one jednoznaczne, nie miały jednej wartosci raty leasingowej.
Zrobilem "casting" bo wyslalem zapytanie do kilku firm leasingowych. Pozniej najleosza oferte wyslalem do reszty i tak do momentu, az na placu boju zostaly tylko dwie firmy. I tak wybor firmy leasingowej oraz formalnosci, rejestracja zajelo ok 2 tyg..
Czytajcie dokladnie oferte, umowe, Ogolne Warunki Leasingu oraz Tabele oplat bo wtedy wychodzi czy leasing jest tani. Samo ubezp. z leasingu generuje duzy koszt.
Myslalem, ze leasing Skody/VW bedzie najtanszy, a okazalo sie, ze byl najdrozszy, a szkoda bo wszystko szybciej by mozna zalatwic.

To sie rozpisalem :)
Awatar użytkownika
wbi
Posty: 634
Rejestracja: 5 wrz 2016, o 07:33
Samochód: Inny
Silnik: 1.9TDI AWX (130KM, 5b)
Imię: Wojtek
Lokalizacja: Legnica

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: wbi »

Pokaż lepiej auto mirekul75
Awatar użytkownika
skipper
Posty: 854
Rejestracja: 3 sty 2015, o 14:34
Samochód: Superb III
Silnik: 2.0TSI (220KM)
Lokalizacja: Kraków

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: skipper »

właśnie Mirek, dawaj zdjęcia, ile wyszło ubezpieczenie? gdzie brałeś leasing?
SIII L&K 2.0 TSI 220KM viewtopic.php?f=18&t=8480
mirekul75
Posty: 177
Rejestracja: 9 paź 2015, o 19:26
Samochód: Superb III
Silnik: 2.0TDI (190KM)
Lokalizacja: Dolnyśląsk

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: mirekul75 »

wbi pisze:Pokaż lepiej auto mirekul75
Wibi ty mnie nie prowokuj - wiesz dlaczego :D
Awatar użytkownika
wbi
Posty: 634
Rejestracja: 5 wrz 2016, o 07:33
Samochód: Inny
Silnik: 1.9TDI AWX (130KM, 5b)
Imię: Wojtek
Lokalizacja: Legnica

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: wbi »

Oj tam nie wstydź się że masz 275 szary biznes na forum przecie po Tobie jeszcze się kolejne szaraki zamelduja :lol:
Są tu z passatami i się nie wstydzą
mirekul75
Posty: 177
Rejestracja: 9 paź 2015, o 19:26
Samochód: Superb III
Silnik: 2.0TDI (190KM)
Lokalizacja: Dolnyśląsk

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: mirekul75 »

skipper pisze:właśnie Mirek, dawaj zdjęcia, ile wyszło ubezpieczenie? gdzie brałeś leasing?
Ubezpieczenie znalazlem w kwocie 2 500 - Uniqa, trzeba pamietac, ze Leasing musi wyrazic zgode najpierw na ubezp. "we wlasnym zakresie" jak i pozniej na firme oraz zakres oferowanego ubezpieczenia.

A jesli chodzi o Lesing to firma Impuls - Leasing i moge ta firme, a raczej ich przedstawiciela polecic:

Pani Agnieszka Granas
725 827 725

Powiedziec, ze od Mirosława :).

Przeczytalem troche niepochlebnych komentarzy o tej firmie, ale przemowily do mnie liczby :)
Rozmawialem z Pania Agnieszka o tych komentarzach no i potwierdzila to co w sumie jest oczywiste, a mianowicie ... trzeba czytac umowe i wszystko co do niej jest dolaczone, wszystko jest opisane. Generalnie trzeba pilnowac wszystkich terminow wynikajacych z umowy.

Obsługa miła i tu zaskoczenie bo nawet po podpisaniu umowy.

Powyzsze nie zmienia faktu, ze trzeba byc caly czas czujnym bo sa to firmy ustawione na zysk, a nie dzialalnosc charytatywna.
mirekul75
Posty: 177
Rejestracja: 9 paź 2015, o 19:26
Samochód: Superb III
Silnik: 2.0TDI (190KM)
Lokalizacja: Dolnyśląsk

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: mirekul75 »

wbi pisze:Oj tam nie wstydź się że masz 275 szary biznes na forum przecie po Tobie jeszcze się kolejne szaraki zamelduja :lol:
Są tu z passatami i się nie wstydzą
No i po ptakach, wydales mnie.

Jak bedzie jakis plener, auto umyte to zrobie kilka zdjec :D
Awatar użytkownika
Łuki_ssuperb
Posty: 5377
Rejestracja: 9 gru 2015, o 13:56
Samochód: Superb III
Silnik: 2.0TDI (190KM)
Aktualnie: Co by tu pomodzić...
Lokalizacja: Warszawa

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: Łuki_ssuperb »

Ja tam nie wiem po co Wy jeździcie w plener... ale ja napewno nie po to by robić zdjęcia samochodom :lol:
Wilki nie przejmują się tym co sądzą o nich barany...
Awatar użytkownika
CLO27
Posty: 9857
Rejestracja: 23 lis 2015, o 23:51
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: +-500 KM/600NM
Lokalizacja: Nowy Sacz

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: CLO27 »

mirekul75 pisze:
wbi pisze:Oj tam nie wstydź się że masz 275 szary biznes na forum przecie po Tobie jeszcze się kolejne szaraki zamelduja :lol:
Są tu z passatami i się nie wstydzą
No i po ptakach, wydales mnie.

Jak bedzie jakis plener, auto umyte to zrobie kilka zdjec :D
Ja tam chyba wiem czemu nie ma na razie fotek:) czekasz do lata pewnie hehe:)
CZARNUCH SII 1,8 TSI mn moc seryjna x 2,5 ;)
viewtopic.php?f=18&t=7516
Kura SIII + Kuń GT + Dzik ZJ grand + Miś KQ :)
invi
Posty: 48
Rejestracja: 27 paź 2016, o 19:52
Samochód: Superb III
Silnik: 2.0TSI (190KM)
Imię: Mariusz
Lokalizacja: Kraków

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: invi »

By the way.. nie wiem czy zauważyliście, ale na skoda-auto już jest nowa wersja konfiguratora.
Awatar użytkownika
plipiec
Posty: 141
Rejestracja: 31 gru 2016, o 19:16
Samochód: Superb III combi
Silnik: 1.6TDI (120KM)
Imię: Paweł
Lokalizacja: Warszawa

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: plipiec »

invi pisze:By the way.. nie wiem czy zauważyliście, ale na skoda-auto już jest nowa wersja konfiguratora.
Często ostatnio korzystam i nie widzę większych zmian. Co się zmieniło?
---------------------
naERANIE.pl - największy, polski portal popkulturowy.
Filmy, seriale, gry, ksiązki - zapowiedzi, wiadomości, recenzje...
invi
Posty: 48
Rejestracja: 27 paź 2016, o 19:52
Samochód: Superb III
Silnik: 2.0TSI (190KM)
Imię: Mariusz
Lokalizacja: Kraków

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: invi »

No cena l&k jest już z uwzględnioną podwyżką no i jest podgrzewana kierownica do wyboru itp. Chyba teraz jest zgodny z cennikiem. Ale teraz sie przyjrzalem i nie ma jeszcze DCC z progresywnym ukladem kierowniczym. Moze niedlugo dodadza ;)
ODPOWIEDZ