Termin oczekiwania na SIII

Opinie, pytania i porady dotyczące zakupu Superba
Regulamin forum
1. Temat musi zaczynać się od [S1] lub [S2], a treść powinna być taka sama jak ta występująca w cenniku lub konfiguratorze, np. "[S2] Przygotowanie pod telefon GSM I"
2. Jeden wątek powinien dotyczyć jednej opcji wyposażenia dostępnej w cenniku lub konfiguratorze.
JamesEnfield
Posty: 180
Rejestracja: 8 lip 2018, o 08:14
Samochód: Superb III 4x4
Silnik: 2.0TSI (220KM)

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: JamesEnfield »

Dlatego ja na odbior zabieram goscia z auto detailingu - usluga niedroga a minimalizujesz ryzyko :-) u mnie diler z Wieliczki
Awatar użytkownika
siemi1
Posty: 2345
Rejestracja: 25 mar 2013, o 14:13
Samochód: Superb III combi 4x4 Facelift
Rocznik: 2022
Silnik: Inny
Aktualnie: 2.0 TDi 200KM
Lokalizacja: Wawa_Bemowo

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: siemi1 »

Ciekawostka podobno wstrzymana jest produkcja 2.0TDI 150KM w Octavii info z dzisiaj od dilera. Importer ma w dupie dilerów a tracą klientów. Mój ma jakieś flotowe kilkanaście aut dla klienta co od maja czeka i możliwe że do q2.2019 będzie musiał czekać....
Mój wyprodukowany pytanie czy nie będzie problemu ze ściągnięciem i zarejestrowaniem w listopadzie... 2.0 TDI 190KM 4x4 Sportline z dodatkami.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Domówka:
OII FL, Elegance 2.0TDI Kombi, oszust RS Jest 171,7 KM i 402,9 Nm
Służbówka:
S3 FL, Scout 2.0TDI Kombi 200KM DSG7 4x4, Steel Grey/pakiet Black
Awatar użytkownika
Tom-Tdi
Sponsor
Sponsor
Posty: 3353
Rejestracja: 26 kwie 2016, o 00:09
Samochód: Superb III combi 4x4
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Aktualnie: 395KM / 515Nm
Lokalizacja: Augsburg

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: Tom-Tdi »

Dlawią się narzuconymi normami....
Vekl
Posty: 32
Rejestracja: 22 kwie 2018, o 13:38
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: Vekl »

crazywarrior69 pisze:
crazywarrior69 pisze:
crazywarrior69 pisze:Zamówienie Superb 1.5TSI DSG (początkowo zamówiony 1.4TSI, lecz został zmieniony na 1.5TSI)

Zamówiony: 24.04.2018
Początkowy termin produkcji: 32 tydzień.
Aktualny termin produkcji 36 tydzień.
W sumie będzie ponad 5 miesięcy czekania.
Zmiana terminu produkcji: 34 tydzień.
W tamtym tygodniu dostałem informację o tym, że samochód będzie gotów do odbioru za ok 2 tygodnie i że aktualnie jest w trakcie transportu do salonu.
Dzisiaj z kolej dostałem informację:
Aktualnie fabryka wstrzymała dostawy samochodów Skoda Superb z silnikiem 1.5 TSi do 24.09. Jest to związane ze zmianami homologacji aut.
Po wznowieniu dostaw samochód zostanie dostarczony w ciągu 10 dni.
Dwa tygodnie temu pytałem sprzedawcę czy można spodziewać się jakiś opóźnień w związku ze zmianami homologacji. Otrzymałem informację, że nie ma się czym martwi.
Ktoś ma podobną sytuację? Czy po prostu coś stało się z autem w transporcie i dają sobie czas na naprawienie samochodu?

Jak już będzie samochód to jeszcze kwestia leasingu. Myślę że całkowity czas oczekiwania to będzie prawie 6 miesięcy.
Mam to samo - dziś rano dealer poinformował mnie, że samochód nie będzie do odbioru, jak planowano, w przyszłym tygodniu. Wyprodukowany 17.08, ale został "zablokowany" do wysyłki ze względu na homologację. W tygodniu 39 (ostatni tydzień września) ma zostać odblokowany, ale UWAGA - wyjedzie po kolejnych OKOŁO 4 tygodniach. Znaczy mogą jeszcze coś wymyślić popaprańcy.
Na dzień dzisiejszy czekam na samochód 7 miesięcy. Będzie 9 lub dłużej. Dziękuję Skodo !

Superb kombi 1,5TSI (pierwotnie 1,4 TSI)
JamesEnfield
Posty: 180
Rejestracja: 8 lip 2018, o 08:14
Samochód: Superb III 4x4
Silnik: 2.0TSI (220KM)

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: JamesEnfield »

Jak wyglada mozliwosc odstapienia od zamowienia ? Ja placilem zaliczke a druk zamowienia w ogole nie reguluje odstapienia. Nie ukrywam ze nie moge czekac nie wiadomo ile :-)
Awatar użytkownika
crazywarrior69
Posty: 217
Rejestracja: 11 cze 2018, o 14:31
Samochód: Superb III Facelift
Rocznik: 2021
Silnik: 2.0TSI (190KM)
Aktualnie: MY2022
Lokalizacja: Wawa

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: crazywarrior69 »

(Chyba) Zaliczka jest zwrotna z definicji. Nie zależnie od tego która strona zrywa umowę.

W ramach rekompensaty powinni zaproponować albo upust albo (nawet lepiej) samochód zastępczy. Chociaż tak naprawdę pewnie nie ma co na to liczyć, bo i tak będą mieli mnóstwo klientów.

Ja mam czym jeździć, ale jeżeli komuś kończy się leasing, to przez taką sytuację może stracić mobilność.
Te opóźnienia też nie są mi na rękę bo sprzedaż aktualnego samochodu niebezpiecznie przesuwa się na zimowy okres.

Jeżeli następnym razem zdecyduje się na skodę, będzie trzeba zakładać, że termin odbioru będzie za 9mc.
Ostatnio zmieniony 29 sie 2018, o 11:03 przez crazywarrior69, łącznie zmieniany 1 raz.
JamesEnfield
Posty: 180
Rejestracja: 8 lip 2018, o 08:14
Samochód: Superb III 4x4
Silnik: 2.0TSI (220KM)

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: JamesEnfield »

Spoko w sumie w tej sytuacji diler sporo ryzykuje. No nic, chce auto ale ekstra 3 mc nie bede czekal ;)
Awatar użytkownika
crazywarrior69
Posty: 217
Rejestracja: 11 cze 2018, o 14:31
Samochód: Superb III Facelift
Rocznik: 2021
Silnik: 2.0TSI (190KM)
Aktualnie: MY2022
Lokalizacja: Wawa

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: crazywarrior69 »

Ryzykuje tyle, że samochód postoi kilka tygodni na placu i na pewno ktoś go kupi.
Awatar użytkownika
rydzio2001
Posty: 205
Rejestracja: 3 cze 2018, o 06:27
Samochód: Superb III
Silnik: 2.0TDI (190KM)
Imię: Marcin
Lokalizacja: 3city

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: rydzio2001 »

Mój Sportline 2.0TDI 190KM DSG w zeszłym tygodniu wyprodukowany, aktualnie znajduje się u importera i czeka na transport do Gdańska.
Z tego co rozmawiałem ze sprzedawcą to w systemie mają wgląd do tego, które egzemplarze będą zatrzymane do czasu homologacji. Zależy to od wyposażenia, które może wpływać na spalanie samochodu a nie przebadali tego wcześniej.
nothing is perfect ... besides whiskey
jal79
Posty: 59
Rejestracja: 23 lut 2015, o 12:11
Samochód: Superb III
Silnik: 1.6TDI (120KM)
Lokalizacja: Szczecin

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: jal79 »

TDI zchodza chyba bez opóznien. Mój do odbioru jutro.
Co za paradoks.... ja dokladnie czekalem 9 tygodni od zamowienia do odbioru. Inni pisza o 9 miesiacach.
Vekl
Posty: 32
Rejestracja: 22 kwie 2018, o 13:38
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: Vekl »

crazywarrior69 pisze:(Chyba) Zaliczka jest zwrotna z definicji. Nie zależnie od tego która strona zrywa umowę.

W ramach rekompensaty powinni zaproponować albo upust albo (nawet lepiej) samochód zastępczy. Chociaż tak naprawdę pewnie nie ma co na to liczyć, bo i tak będą mieli mnóstwo klientów.

Ja mam czym jeździć, ale jeżeli komuś kończy się leasing, to przez taką sytuację może stracić mobilność.
Te opóźnienia też nie są mi na rękę bo sprzedaż aktualnego samochodu niebezpiecznie przesuwa się na zimowy okres.

Jeżeli następnym razem zdecyduje się na skodę, będzie trzeba zakładać, że termin odbioru będzie za 9mc.

Mi się już leasing skończył i co chwila przedłużamy (mam już 180tkm), bo Skoda obiecywała 2,5 miesiąca oczekiwania na samochód przy składaniu zamówienia, a wyszło 9 miesięcy. Ale Skody nie interesuje to, że klient traci kasę, nie mają żadnej odpowiedzialności.
Proponowali mi jeszcze miesiąc temu rabat na diesla, ale nie skorzystałem, bo dla mnie za głośny, nieco słabszy niż mój benzyniak, a do tego prawdopodobnie nie będzie można wjechać nim niedługo do niektórych miast w Niemczech, a tam często jeżdżę. Diesle nie mają opóźnień, bo ich chcą jak najszybciej się pozbyć.
Awatar użytkownika
siemi1
Posty: 2345
Rejestracja: 25 mar 2013, o 14:13
Samochód: Superb III combi 4x4 Facelift
Rocznik: 2022
Silnik: Inny
Aktualnie: 2.0 TDi 200KM
Lokalizacja: Wawa_Bemowo

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: siemi1 »

Jak auto u importera juz jest to znaczy ze nie bedzie problemu z rejestracją? Wydaje mi sie ze 4x4 jakos to wltp inaczej przechodzi bo nigdzie nie wyczytalem aby z tymi silnikami dsg i 4lapem cos blokowali. U mnie dealer nie płakał ze w listopadzie odbieram i ze bedzie problem z rejestracja. Ale superba wyprodukowanego w maju co inna spolka u nas kupila nie odebrali do tej pory to dealer mowil mi ze musza zarejestrowac sami juznteraz bo bedzie problem z tym autem...

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka
Ostatnio zmieniony 29 sie 2018, o 22:25 przez siemi1, łącznie zmieniany 1 raz.
Domówka:
OII FL, Elegance 2.0TDI Kombi, oszust RS Jest 171,7 KM i 402,9 Nm
Służbówka:
S3 FL, Scout 2.0TDI Kombi 200KM DSG7 4x4, Steel Grey/pakiet Black
Awatar użytkownika
_tm_
Posty: 151
Rejestracja: 4 lis 2011, o 11:57
Samochód: Superb III combi 4x4
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Lokalizacja: Warszawa

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: _tm_ »

siemi1 pisze:Jak auto u importera kuz jest to znaczy ze nie bedzie problemu? Wydaje mi sie ze 4x4 jakos to wltp inaczej przechodzi. U mnje dealer nie plakal ze ze w listopad,ie odbieram. Ale supwrba wyprodukowanego w maju co inna spolka nke odebrala jeszcze to miwil ze musza zarejestrowac sami bo bedzie problem ...
Odstaw ten alkohol :)
Superb 3 Sportline 2.0 TSI DSG 4x4 [355KM@461Nm]
Alfa Romeo Stelvio 2.0 AT8 Q4 [280KM@470Nm]
Awatar użytkownika
siemi1
Posty: 2345
Rejestracja: 25 mar 2013, o 14:13
Samochód: Superb III combi 4x4 Facelift
Rocznik: 2022
Silnik: Inny
Aktualnie: 2.0 TDi 200KM
Lokalizacja: Wawa_Bemowo

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: siemi1 »

Poprawione.

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka
Domówka:
OII FL, Elegance 2.0TDI Kombi, oszust RS Jest 171,7 KM i 402,9 Nm
Służbówka:
S3 FL, Scout 2.0TDI Kombi 200KM DSG7 4x4, Steel Grey/pakiet Black
Awatar użytkownika
crazywarrior69
Posty: 217
Rejestracja: 11 cze 2018, o 14:31
Samochód: Superb III Facelift
Rocznik: 2021
Silnik: 2.0TSI (190KM)
Aktualnie: MY2022
Lokalizacja: Wawa

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: crazywarrior69 »

Będzie problem. Dealer mi na pisał, że nawet jeżeli ściągną samochód to i tak nie będzie można go zarejestrować.
ODPOWIEDZ