Forum Skoda Superb

Portal mi艂o艣nik贸w i u偶ytkownik贸w Skody Superb
Teraz jest 22 wrz 2018, o 05:56

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Regulamin dzia艂u

1. Temat musi zaczyna膰 si臋 od [S1] lub [S2], a tre艣膰 powinna by膰 taka sama jak ta wyst臋puj膮ca w cenniku lub konfiguratorze, np. "[S2] Przygotowanie pod telefon GSM I"
2. Jeden w膮tek powinien dotyczy膰 jednej opcji wyposa偶enia dost臋pnej w cenniku lub konfiguratorze.

Utw贸rz nowy w膮tek Odpowiedz w w膮tku  [ Posty: 7907 ]  Przejd藕 na stron臋 Poprzednia strona  1 ... 508, 509, 510, 511, 512, 513, 514 ... 528  Nast臋pna strona
Autor Wiadomo艣膰
PostNapisane: 8 cze 2018, o 12:04 

Imi臋: Marcin
Do艂膮czy艂(a): 3 cze 2018, o 06:27
Samoch贸d: Superb III
Silnik: 2.0TDI (190KM)
Dosta艂em dzisiaj informacje o tygodniu produkcji.
Zam贸wiony: 2 czerwca
Planowana produkcja: 36 tydzie艅 (1 tydzie艅 wrze艣nia)

Je艣li wszystko p贸jdzie tak jak jest zaplanowane to od zam贸wienia do produkcji/odbioru auta 3,5-4 miesi膮ca

G贸ra

G贸ra
PostNapisane: 8 cze 2018, o 14:00 

Do艂膮czy艂(a): 24 lis 2015, o 00:51
Samoch贸d: Superb II
Silnik: 1.8TSI CDAB (152KM)
Aktualnie: 350 KM/435NM
Camillinhio napisa艂(a):
Vekl napisa艂(a):
Camillinhio napisa艂(a):
Jak chcesz mie膰 cicho, bo jest to dla Ciebie wa偶ne, to szukaj innej marki samochodu ;)
Powiem Wam, ze z t膮 cisz膮 w samochodzie to nie jest taka prosta sprawa - wy偶sza klasa = ciszej. Je偶d偶臋 w Niemczech cz臋sto samochodami z wypo偶yczalni i pomy艣la艂 by cz艂owiek, ze jak dostaje wypasion膮 wersj臋 mercedesa c klasy to powinno by膰 ciszej ni偶 w passacie na przyk艂ad. A nie jest. Diesla tam tak s艂ycha膰, 偶e nie rozumiem za co ta kasa. Ba, nawet na biegu ja艂owym 60kmh samo toczenie opon bardzo s艂ycha膰. W E klasie podobnie - juz ciszej, ale z dieslem to nieporozumienie z wyciszeniem w tej klasie. Tylko taki przyk艂ad poda艂em. Mazda 6 - dziekuj臋, Insignia - g艂o艣na. Jak na razie tylko passat 艂adnie sobie radzi艂, no i audi a4 bylo bardzo dobrze wyciszone, z tych kt贸rymi tak je藕dzi艂em.

Wys艂ane z mojego SM-G950F przy u偶yciu Tapatalka
Superb i passat to teoretycznie podobne auta (cho膰 passat to nadal przewarto艣ciowana octavia ;)), ale w mojej ocenie w moim pastuchu jest znacznie ciszej, ni偶 w superbie. Do tego same fotele s膮 o niebo lepsze. Sam sporo je偶d偶臋, i g艂贸wnie te punkty decydowa艂y o tym, dlaczego mam auto dla ludu, a nie czeskiego maybacha. I wola艂bym gorzej wyposa偶onego passata, ni偶 superba. Kwestia silnika nie ma tu znaczenia. Ha艂asy b臋d膮 pochodzi艂y z innych miejsc (zw艂aszcza na autostradzie).

W tym nowszym superbie 2018 rzeczywi艣cie jest ciszej, tak偶e goni膮 idea艂 :)
W moim s2 i tak z wydechu jest tak glo艣no 偶e r贸偶nicy w ha艂asie bym nie zauwazyl...

G贸ra

PostNapisane: 8 cze 2018, o 15:26 

Do艂膮czy艂(a): 8 wrz 2013, o 09:56
Samoch贸d: Inny
Silnik: 2.0TDi SCW (240KM)
Nie 艣ledz臋 zmian w kolejnych rocznikach. Na etapie wyboru r贸偶nica by艂a spora. Passata pewnie te偶 poprawili, na bank ma nowsze "lepsze" oprogramowanie do diesla :P

Obrazek

G贸ra

PostNapisane: 8 cze 2018, o 16:36 

Imi臋: Mateusz
Do艂膮czy艂(a): 21 sty 2018, o 21:38
Samoch贸d: Superb III 4x4
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Aktualnie: seria
Depn膮艂em kiedy艣 nowe A4 1.4 150 KM i powiem wam, 偶e po pierwsze to ten d藕wi臋k przeszywaj膮cy od kabiny po uszy do "premium" nie pasuje, a po 2. nie chcia艂bym Audi z takimi osi膮gami nawet jakby by艂o ta艅sze ni偶 superb w dieslu ;)

G贸ra

PostNapisane: 8 cze 2018, o 22:29 

Do艂膮czy艂(a): 23 sty 2015, o 17:53
Silnik: Inny
Aktualnie: 333km / 703nm
Ogolnie Audi jest glosne :lol: tylko superb !

#stayPremium :)

G贸ra

PostNapisane: 9 cze 2018, o 07:53 

Do艂膮czy艂(a): 9 cze 2018, o 07:31
Samoch贸d: Superb III 4x4
Silnik: 2.0TDI (190KM)
Hej,
zam贸wienie 25 kwiecie艅. 5 czerwca info od sprzedawcy, 偶e auto ju偶 jest u niego na placu. Pierwotnie mia艂o by膰 na koniec czerwca.
Zam贸wiony superb liftback 2.0tdi 190KM 4x4 z dsg 7.
plus par臋 dodatk贸w
Auto kupiono u Danielcio z Inter Auto w Krakowie.
Pzdr
Luca

G贸ra

PostNapisane: 11 cze 2018, o 13:57 

Do艂膮czy艂(a): 3 kwi 2018, o 21:06
Silnik: 1.8TSI CJSC (180KM)
hej, wiecie ile trwa czekanie na odbi贸r samochodu, kiedy jest ju偶 u dealera w salonie? wiem 偶e czeka si臋 na jakie艣 dokumenty 偶eby zarejestrowa膰, ale nie wiem jak d艂ugo.

dodam tylko 偶e na sprowadzenie auta z Poznania do Warszawy czekali艣my 3 tygodnie :)

G贸ra

PostNapisane: 11 cze 2018, o 14:29 
Moderator

Do艂膮czy艂(a): 2 cze 2012, o 09:20
Silnik: 2.0TSI (220KM)
Aktualnie: 313 KM / 419 Nm
Musi przyj艣膰 karta pojazdu, z regu艂y nast臋pnego dnia, do dw贸ch dni.

Nie udzielam porad technicznych na PW. Nie podejmuj臋 si臋 wykonywania 偶adnych modyfikacji w cudzych samochodach. Prosz臋 mnie o to nie pyta膰.

G贸ra

PostNapisane: 11 cze 2018, o 14:37 

Do艂膮czy艂(a): 11 cze 2018, o 14:31
Silnik: 1.9TDI BXE (105KM)
Zam贸wienie Superb 1.5TSI DSG (pocz膮tkowo zam贸wiony 1.4TSI, lecz zosta艂 zmieniony na 1.5TSI)

Zam贸wiony: 24.04.2018
Pocz膮tkowy termin produkcji: 32 tydzie艅.
Aktualny termin produkcji 36 tydzie艅.
W sumie b臋dzie ponad 5 miesi臋cy czekania.

G贸ra

PostNapisane: 11 cze 2018, o 17:04 

Do艂膮czy艂(a): 25 maja 2018, o 19:05
Puti napisa艂(a):
hej, wiecie ile trwa czekanie na odbi贸r samochodu, kiedy jest ju偶 u dealera w salonie? wiem 偶e czeka si臋 na jakie艣 dokumenty 偶eby zarejestrowa膰, ale nie wiem jak d艂ugo.

dodam tylko 偶e na sprowadzenie auta z Poznania do Warszawy czekali艣my 3 tygodnie :)

Takie d艂ugie oczekiwanie na odbi贸r auta gdy ono jest ju偶 tak blisko nie wr贸偶y nic dobrego. Na Twoim miejscu przed odbiorem samochodu sprawdzi艂bym go miernikiem grubo艣ci lakieru. Nie oszukujmy si臋, szkody transportowe s膮 na porz膮dku dziennym, a lakierowanie musi troch臋 potrwa膰. :cry: :cry:

G贸ra

PostNapisane: 11 cze 2018, o 17:16 

Do艂膮czy艂(a): 25 maja 2018, o 19:05
mluczak84 napisa艂(a):
Puti napisa艂(a):

Takie d艂ugie oczekiwanie na odbi贸r auta gdy ono jest ju偶 tak blisko nie wr贸偶y nic dobrego. Na Twoim miejscu przed odbiorem samochodu sprawdzi艂bym go miernikiem grubo艣ci lakieru. Nie oszukujmy si臋, szkody transportowe s膮 na porz膮dku dziennym, a lakierowanie musi troch臋 potrwa膰. :cry: :cry:

Nie chc臋 Ci臋 straszy膰 ale t艂umaczenie dealera 偶e na dokumenty do rejestracji trzeba czeka膰 a偶 trzy tygodnie pachnie mi zwyk艂膮 wym贸wk膮 daj膮c膮 czas na doprowadzenie samochodu do wygl膮du ''jak z fabryki''. Takie czasy - 偶aden dealer z w艂asnej woli si臋 do czego艣 takiego nie przyzna, jak sam si臋 o to nie postarasz to zrobisz wielkie oczy :shock: :shock: jak bedziesz odsprzedawa艂 auto i wtedy na pewno kto艣 Ci sprawdzi grubo艣膰 lakieru.

G贸ra

PostNapisane: 11 cze 2018, o 18:31 

Do艂膮czy艂(a): 3 kwi 2018, o 21:06
mluczak84 napisa艂(a):
mluczak84 napisa艂(a):
Puti napisa艂(a):

Nie chc臋 Ci臋 straszy膰 ale t艂umaczenie dealera 偶e na dokumenty do rejestracji trzeba czeka膰 a偶 trzy tygodnie pachnie mi zwyk艂膮 wym贸wk膮 daj膮c膮 czas na doprowadzenie samochodu do wygl膮du ''jak z fabryki''. Takie czasy - 偶aden dealer z w艂asnej woli si臋 do czego艣 takiego nie przyzna, jak sam si臋 o to nie postarasz to zrobisz wielkie oczy :shock: :shock: jak bedziesz odsprzedawa艂 auto i wtedy na pewno kto艣 Ci sprawdzi grubo艣膰 lakieru.

Czekali艣my na sprowadzenie samochodu z Poznania do Warszawy 3 tygodnie, a dealer t艂umaczy艂 si臋 偶e nie wie co jest przyczyn膮 op贸藕nie艅 i nie wie kiedy b臋dzie. Kiedy w ko艅cu si臋 uda艂o, samoch贸d dotar艂 w zesz艂y czwartek do dealera, i do dzisiaj nie maj膮 papier贸w.

Co jeszcze warto sprawdzi膰 przy takim niejasnym zachowaniu dealera?

thx

G贸ra

PostNapisane: 12 cze 2018, o 05:54 

Do艂膮czy艂(a): 7 kwi 2012, o 17:20
Za transport aut z Poznania do dealer贸w odpowiada zupe艂nie niezale偶na od VW Polska i dealer贸w firma. To oni sami ustawiaj膮 sobie transport po kraju tak jak im pasuje, ale 3 tygodnie to faktycznie d艂ugo.
Obecnie jest niez艂e zamieszanie z silnikami benzynowymi i to wyd艂u偶a okres produkcji auta.
Aczkolwiek kole偶anka, o kt贸rej pisa艂em par臋 stron wcze艣niej, 偶e w styczniu 2018 zam贸wi艂a Ki臋 Stonic i mia艂a obra膰 j膮 na pocz. czerwca, do chwili obecnej auta nie odebra艂a. Teraz m贸wi膮 jej 偶e najprawdopodobniej 13-14.06 dopiero dotrze statkiem do Gdyni. W Kii te偶 ludzie porezygnowali z zam贸wie艅 bo si臋 wkurzyli na termin oczekiwania i jego ci膮g艂e przesuwanie.
Tak偶e nie tylko w Skodzie si臋 w tej chwili tyle czeka na auto.

G贸ra

PostNapisane: 12 cze 2018, o 09:21 

Imi臋: leszek
Do艂膮czy艂(a): 18 wrz 2013, o 14:13
Aktualnie: 177KM
Puti napisa艂(a):
Co jeszcze warto sprawdzi膰 przy takim niejasnym zachowaniu dealera?
a jeste艣 pewien 偶e znasz sie na tyle 偶eby co艣 sprawdzi膰 ?
je偶eli nie to zostaje Ci tylko wynaj臋cie rzeczoznawcy do odbioru..
osobi艣cie dla mnie to fanaberie ale przy tak d艂ugim oczekiwaniu mo偶e i faktycznie nie jest to g艂upi pomys艂..tm bardziej 偶e to nie maj膮tek taka us艂uga..

G贸ra

PostNapisane: 12 cze 2018, o 09:39 

Do艂膮czy艂(a): 4 lis 2011, o 12:57
Samoch贸d: Superb III combi 4x4
Silnik: 2.0TSI (280KM)
leszekmw napisa艂(a):
a jeste艣 pewien 偶e znasz sie na tyle 偶eby co艣 sprawdzi膰 ?

Gdyby si臋 zna艂 to by nie musia艂 pyta膰 co sprawdza膰 :lol:. Wniosek - bra膰 ze sob膮 eksperta albo nie da膰 si臋 zwariowa膰 i po prostu odebra膰 auto. Ja bym wybra艂 opcj臋 nr 2.

G贸ra

G贸ra
Wy艣wietl posty nie starsze ni偶:  Sortuj wg  
Utw贸rz nowy w膮tek Odpowiedz w w膮tku  [ Posty: 7907 ]  Przejd藕 na stron臋 Poprzednia strona  1 ... 508, 509, 510, 511, 512, 513, 514 ... 528  Nast臋pna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Nie mo偶esz rozpoczyna膰 nowych w膮tk贸w
Nie mo偶esz odpowiada膰 w w膮tkach
Nie mo偶esz edytowa膰 swoich post贸w
Nie mo偶esz usuwa膰 swoich post贸w
Nie mo偶esz dodawa膰 za艂膮cznik贸w

Szukaj:
Skocz do: