Termin oczekiwania na SIII

Opinie, pytania i porady dotyczące zakupu Superba
Regulamin forum
1. Temat musi zaczynać się od [S1] lub [S2], a treść powinna być taka sama jak ta występująca w cenniku lub konfiguratorze, np. "[S2] Przygotowanie pod telefon GSM I"
2. Jeden wątek powinien dotyczyć jednej opcji wyposażenia dostępnej w cenniku lub konfiguratorze.
grzgar
Posty: 20
Rejestracja: 17 paź 2018, o 09:05
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 240 KM/300 Nm
Imię: Grzesiek

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: grzgar »

Oooo, dziękować!

Co do leasingu - czy w Twoim przypadku leasingodawcą będzie może VW Bank?
Bo jeżeli tak, to mogę zgadywać, że i mi to samo zostanie zaproponowane - ba, patrząc na zmianę przepisów, to wolałbym nawet podpisać umowę ASAP...

Co do stwierdzenia, że od 20 grudnia muszą wydać wszystkie auta zamówione na ten rok - przeżyłbym pasterkę, ale dobrze by było, żeby odbiór miał jeszcze miejsce w tym roku :)
rockduck
Posty: 59
Rejestracja: 26 wrz 2018, o 14:11
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Imię: Łukasz

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: rockduck »

grzgar pisze:Oooo, dziękować!

Co do leasingu - czy w Twoim przypadku leasingodawcą będzie może VW Bank?
Bo jeżeli tak, to mogę zgadywać, że i mi to samo zostanie zaproponowane - ba, patrząc na zmianę przepisów, to wolałbym nawet podpisać umowę ASAP...
Tak, biorę w VW Bank i właśnie ze względu na przepisy będę podpisywał około 5/6 listopada umowę.
Pawel_81
Posty: 47
Rejestracja: 27 paź 2017, o 06:46
Samochód: Superb III
Silnik: 2.0TDI (190KM)

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: Pawel_81 »

Dokładnie rok temu 17.10 złożyłem zamówienie, wyprodukowany został koło połowy grudnia w ostatnim tygodniu produkcji,gdyby przeszedł na styczeń musiał bym dopłacić 17 tys zł lub zrezygnować z samochodu. Odbiór nastąpił 12.01, w okresie świąteczno - noworocznym czas dostawy z placu w Poznaniu jest wydłużony.
kwik2000
Posty: 8
Rejestracja: 27 sie 2018, o 16:22
Samochód: Superb III
Silnik: 1.4TSI CAXC (125KM)
Aktualnie: 150
Imię: Pawel

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: kwik2000 »

Powiedzcie co można wybrać alternatywnego za Superb - skusiłem się na 1.5 TSi bo fajnie sie spisywał w Golfie , ale czekam już od kwietnia i końca oczekiwania nie widać więc rezygnuje . Myślałem o Mazda 6 lub Mondeo ( Passat odpada bo mi sie nie podoba ) .

Ps w Dąbrowie pewnie będzie ciekawa SB do sprzedania jak dotrze - biała 1.5 tsi z Webasto i hakiem ;)
Ostatnio zmieniony 17 paź 2018, o 17:58 przez kwik2000, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
twrdxy
Posty: 227
Rejestracja: 21 sty 2018, o 20:38
Samochód: Inny
Rocznik: 2017
Silnik: Inny
Aktualnie: 305/600
Imię: Mateusz
Lokalizacja: WAW

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: twrdxy »

kwik2000 pisze:Powiedzcie co można wybrać alternatywnego za SuperB - skusiłem się na 1.5 TSi bo fajnie sie spisywał w Golfie , ale czekam już od kwietnia i końca oczekiwania nie widać więc rezygnuje . Myślałem o Mazda 6 lub Mondeo ( Passat odpada bo mi sie nie podoba ) .

Ps w Dąbrowie pewnie będzie ciekawa SB do sprzedania jak dotrze - biała 1.5 tsi z Webasto i hakiem ;)
Przenieś pan posta do właściwego wątku (np. "Co zamiast Superba?" - viewtopic.php?f=36&t=4034).
I zapamiętaj raz na zawsze, że na końcu nazwy modelu jest małe "b"... ;)
jest: V70 Inscription MY16
był: Kur złoty - S3 TSI 280 KM
...i parę innych po drodze
lookzovt
Posty: 30
Rejestracja: 28 lut 2018, o 06:30
Samochód: Superb III
Silnik: 0.8 SOHC
Lokalizacja: Toruń

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: lookzovt »

kwik2000 pisze:Powiedzcie co można wybrać alternatywnego za SuperB - skusiłem się na 1.5 TSi bo fajnie sie spisywał w Golfie , ale czekam już od kwietnia i końca oczekiwania nie widać więc rezygnuje . Myślałem o Mazda 6 lub Mondeo ( Passat odpada bo mi sie nie podoba ) .

Ps w Dąbrowie pewnie będzie ciekawa SB do sprzedania jak dotrze - biała 1.5 tsi z Webasto i hakiem ;)
Ja też bardzo mocno rozważam rezygnację, czekam jeszcze na jakąś sensowną propozycję od dealera, ale oglądam pasaty i arteony z wyprzedaży rocznika, ale z placu. Po oczekiwaniu od marca wyleczyłem się z zamawiania :-) Też miałem w końcu mieć webasto i chyba nici z tego.
kwik2000
Posty: 8
Rejestracja: 27 sie 2018, o 16:22
Samochód: Superb III
Silnik: 1.4TSI CAXC (125KM)
Aktualnie: 150
Imię: Pawel

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: kwik2000 »

Myślę ze jako to auta na zmówienie , nie będzie żadnych rabatów , no może przedłużą gwarancje o 4-8 miesięcy. Tym bardziej ze większość superb sprzedaje sie przez leasing i ludzie mają już przygotowane symulacje i porobione przedpłaty - chodź mi powiedzieli w banku że za zmianą sprzedawcy nie będzie problemu. Ma ktoś pomysł jak może wywalczyć np opony zimowe na alufelgach - z tego co wiem auta będą w grudniu , a są na letnich oponach.

Co do rabatów VW już są 15-20 tys tańsze na wyprzedaży rocznika. Za lepiej wyposażanego passata z tym ze bez webasto wyszło mnie 13 tys mniej.
Czytałem ten topic - ale nikt tam konkretnych modeli nie podaje .

B - poprawione
Awatar użytkownika
twrdxy
Posty: 227
Rejestracja: 21 sty 2018, o 20:38
Samochód: Inny
Rocznik: 2017
Silnik: Inny
Aktualnie: 305/600
Imię: Mateusz
Lokalizacja: WAW

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: twrdxy »

kwik2000 pisze:Czytałem ten topic - ale nikt tam konkretnych modeli nie podaje .
No tak, bo nie ma po co: wszak wszystko dziadostwo tylko superb najpremium, utrwalisz to sobie w miarę czytania forum :mrgreen:
jest: V70 Inscription MY16
był: Kur złoty - S3 TSI 280 KM
...i parę innych po drodze
JamesEnfield
Posty: 180
Rejestracja: 8 lip 2018, o 08:14
Samochód: Superb III 4x4
Silnik: 2.0TSI (220KM)

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: JamesEnfield »

twrdxy pisze:
kwik2000 pisze:Czytałem ten topic - ale nikt tam konkretnych modeli nie podaje .
No tak, bo nie ma po co: wszak wszystko dziadostwo tylko superb najpremium, utrwalisz to sobie w miarę czytania forum :mrgreen:
;)

Zmagalem sie z tym samym problemem i ostatecznie czekam cierpliwie. Nie znalazlem nic, co rownaloby sie wyposazeniem i silnikiem a nie odstawalo kosmicznie kosztowo. Tak samo skonfigurowany Arteon +45 tys., tak samo skonfigurowane A6 czy BMW 5 to juz w ogole sajgon. Mazda niestety nie zdecydowala sie na sprzedaz swojego 250 konnego turbo w EU (wielki blad, koszt sprowadzenia z USA to grubo ponad 200k) a Ford... no coz... to dlaczego nie Peugeot 508 ;-) Tym niemniej gdybym nie potrzebowal auta z bagaznikiem, wzialbym Alfe Giulie Veloce bo zadna jazda probna nie dala mi tyle radosci, a troche ich odbylem zanim sie zdecydowalem na Superba.
Kapi_the_real
Posty: 8
Rejestracja: 18 paź 2018, o 14:50
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: Kapi_the_real »

Od jakiegoś czasu byłem tylko pasywnym użytkownikiem tego forum, teraz jednak chciałbym dodać parę informacji które mogą się przydać.
Skoda superb LK 2.0 Tdi dsg zamówiona jakoś na początku września. Początkowy termin produkcji około 45 tygodnia. Obecny termin (dzisiaj się dowiedziałem) 49 tydzień (początek grudnia). Może będzie na święta.

P.s. Ktoś wspominał o Mazdzie zamiast superba. Osobiście mam Mazdę 3 (4 letnią). Rdzewieje na potęgę. Mechanik u którego byłem stwierdził, że to teraz norma dla tej marki...
rockduck
Posty: 59
Rejestracja: 26 wrz 2018, o 14:11
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Imię: Łukasz

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: rockduck »

Kapi_the_real pisze:Od jakiegoś czasu byłem tylko pasywnym użytkownikiem tego forum, teraz jednak chciałbym dodać parę informacji które mogą się przydać.
Skoda superb LK 2.0 Tdi dsg zamówiona jakoś na początku września. Początkowy termin produkcji około 45 tygodnia. Obecny termin (dzisiaj się dowiedziałem) 49 tydzień (początek grudnia). Może będzie na święta.

P.s. Ktoś wspominał o Mazdzie zamiast superba. Osobiście mam Mazdę 3 (4 letnią). Rdzewieje na potęgę. Mechanik u którego byłem stwierdził, że to teraz norma dla tej marki...
podali powód zmiany terminu?

ciekawe czy mój termin z 47 tygodnia tez przesuną..
Kapi_the_real
Posty: 8
Rejestracja: 18 paź 2018, o 14:50
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: Kapi_the_real »

Nie podali powodu. Teraz po prostu muszę czekać, co mi się średnio podoba. Gdybym wiedział to wybrałbym benzynę zamiast diesla.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
rockduck
Posty: 59
Rejestracja: 26 wrz 2018, o 14:11
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Imię: Łukasz

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: rockduck »

Kapi_the_real pisze:Nie podali powodu. Teraz po prostu muszę czekać, co mi się średnio podoba. Gdybym wiedział to wybrałbym benzynę zamiast diesla.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Ja również mam zamówioną 2.0 TDI L&K z terminem produkcji na 47 tydzień - ale podejrzewam, że jak tobie zmienili to i u mnie będzie podobnie :shock: jak walną mi przesunięcie takie jak u Ciebie czyli o 4 tygodnie to na bank w tym roku nie odbiorę...
Produkcja wypadnie w 51 tygodniu.. chyba, że przesuną je na 49 tak jak twoją 8-)
kwik2000
Posty: 8
Rejestracja: 27 sie 2018, o 16:22
Samochód: Superb III
Silnik: 1.4TSI CAXC (125KM)
Aktualnie: 150
Imię: Pawel

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: kwik2000 »

Taka informacja z dziś :

Witam Panie Pawle.

Miło mi w końcu poinformować, że samochód jest już w Poznaniu.

Myślę, że możemy się umówić na odbiór ok. czwartek/piątek???

Także wynika za 1.5 dostały w końcu homologacje
Awatar użytkownika
crazywarrior69
Posty: 217
Rejestracja: 11 cze 2018, o 14:31
Samochód: Superb III Facelift
Rocznik: 2021
Silnik: 2.0TSI (190KM)
Aktualnie: MY2022
Lokalizacja: Wawa

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: crazywarrior69 »

Dsg czy manual?
Postaram się potwierdzić tą wiadomość.

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka
ODPOWIEDZ