Termin oczekiwania na SIII

Opinie, pytania i porady dotyczące zakupu Superba
Regulamin forum
1. Temat musi zaczynać się od [S1] lub [S2], a treść powinna być taka sama jak ta występująca w cenniku lub konfiguratorze, np. "[S2] Przygotowanie pod telefon GSM I"
2. Jeden wątek powinien dotyczyć jednej opcji wyposażenia dostępnej w cenniku lub konfiguratorze.
alexyn
Posty: 367
Rejestracja: 26 kwie 2017, o 12:18
Samochód: Superb III
Silnik: 2.0TSI (190KM)
Imię: Alexyn
Lokalizacja: Trójmiasto

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: alexyn »

Lepiej szybciej niż wolniej - to oczywiste :) zachodzi jednak obawa...pośpiech jest wskazany tylko przy łapaniu pcheł jak głosi staropolskie przysłowie :-)
nok7
Posty: 53
Rejestracja: 30 cze 2017, o 06:36
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: nok7 »

dzisiaj dostalem info od dealera ze produkcja mojego przyszlego samochodu tak jak kolegi w tyg. 37 (zamawiane w tym samym czasie, wiec zdziwilbym sie gdyby daty znaczaco sie roznily)

powiedzieli mi ze dodatkowo 2-3 tyg na transport i rejestracje i mozna samochod odbierac

a wiec jak dobrze pojdzie to z salonu wyjade w tyg. 40, zamowienie w 32 czyli wszystko wskazuje, ze cykl ma szanse sie zamknac w 8 tygodni :)

z ciekawosci - ile fizycznie trwa produkcja samochodu w dniach roboczych???
zakladam, ze wymogi technologiczne (np schniecie i utwardzanie lakieru) wymuszaja czas nie krotszy niz...
szms
Zasłużony
Posty: 15316
Rejestracja: 13 maja 2012, o 10:59
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: szms »

20 godzin.
Awatar użytkownika
Wallygator
Posty: 81
Rejestracja: 14 cze 2017, o 09:32
Samochód: Superb III combi 4x4
Silnik: 1.6TDI (120KM)
Kontakt:

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: Wallygator »

Cholercia, moja już jest u dealera, ale jak pech to pech... Uszkodzenie lakieru w transporcie. Najgorsze jest to, że malutkie uszkodzenie (jakieś 4x2 mm na zderzaku tylnym pod lampą, zdarty lakier do plastiku), ale jest widoczne bo jest na przechodzącej przez środek krawędzi. Zobaczymy, czy da się naprawić miejscowo (koloru nie będzie widać, chodzi o odzyskanie krawędzi), jak nie to muszą zrzucić zderzak i malować... I do tego zrzucania nie jestem przekonany... I kolejny tydzień czekania. Da się wyrwać jakiś bonus za takie straty moralne ;-)?
alexyn
Posty: 367
Rejestracja: 26 kwie 2017, o 12:18
Samochód: Superb III
Silnik: 2.0TSI (190KM)
Imię: Alexyn
Lokalizacja: Trójmiasto

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: alexyn »

Wallygator pisze:Cholercia, moja już jest u dealera, ale jak pech to pech... Uszkodzenie lakieru w transporcie. Najgorsze jest to, że malutkie uszkodzenie (jakieś 4x2 mm na zderzaku tylnym pod lampą, zdarty lakier do plastiku), ale jest widoczne bo jest na przechodzącej przez środek krawędzi. Zobaczymy, czy da się naprawić miejscowo (koloru nie będzie widać, chodzi o odzyskanie krawędzi), jak nie to muszą zrzucić zderzak i malować... I do tego zrzucania nie jestem przekonany... I kolejny tydzień czekania. Da się wyrwać jakiś bonus za takie straty moralne ;-)?
Przyjmij wyrazy współczucia...Walcz, wszystko się da. Kwestia samozaparcia powiedziałbym. Auta w transporcie są chyba jakoś ubezpieczone więc dla salonu do żaden koszt :)
Awatar użytkownika
sane
Posty: 1820
Rejestracja: 7 lut 2017, o 09:59
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 335/450
Lokalizacja: Warszawa

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: sane »

Wallygator pisze:Da się wyrwać jakiś bonus za takie straty moralne ;-)?
Za zderzak? ;)
Możesz walczyć o jakiś "talon" na akcesoria, ale zderzak to tzw. "element plastikowy odejmowalny", więc lakierowanie zderzaka w żaden sposób nie pomniejsza wartości pojazdu.
Honda Civic VI iSR ¦ 2008-2013
Honda Accord VII Sport GT ¦ 2008 - 2017
Skoda Superb III Sportline ¦ 2017 - 2023

BMW 5 Series G30 LCi M Sport ¦ 2022 -
szms
Zasłużony
Posty: 15316
Rejestracja: 13 maja 2012, o 10:59
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: szms »

Ja bym po prostu chcial nowy zderzak, niech se sami lakieruja i zaloza. Nowy to nowy, a nie powtornie lakierowany po uszkodzeniu. 8-)
nok7
Posty: 53
Rejestracja: 30 cze 2017, o 06:36
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: nok7 »

szms pisze:20 godzin.
naprawde 20h wystarcza??
no to jestem mocno zaskoczony.. spodziewalem sie min. 2-3 dni

no to super wiadomosc - 40tydz na odbior auta wyglada jeszcze bardziej realnie

tak sobie sledze podobny watek na forum passata (rozwazalem czy pasek z ubozszym wyposazeniem czy superb z lepszym) i widze ze obecnie na vw sie zdecydowanie dluzej czeka - kolejny argument za skoda (zwlaszcza dla niecierpliwych)
Awatar użytkownika
Enriquez
Administrator
Posty: 13584
Rejestracja: 2 cze 2012, o 09:20
Samochód: Inny
Rocznik: 2022
Silnik: Inny
Imię: Marcin
Lokalizacja: Łódź - Wieś ELW

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: Enriquez »

Jak przyjedzie do dilera to w bagażniku będzie taka duża kartka A2 mniej więcej z kodami wyposażenia. Na niej znajdziesz godzinę wejścia na spawalnię i zejścia z produkcji. Mój się robił jakieś 28 godzin o ile pamiętam, ale mogę sprawdzić.
Pozdrawiam
Marcin
---
Nie udzielam porad technicznych na PW. Nie podejmuję się wykonywania żadnych modyfikacji w cudzych samochodach. Proszę mnie o to nie pytać.
szms
Zasłużony
Posty: 15316
Rejestracja: 13 maja 2012, o 10:59
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: szms »

nok7 pisze: naprawde 20h wystarcza??
no to jestem mocno zaskoczony.. spodziewalem sie min. 2-3 dni
to jest średnia, zależy od marki/modelu... jedne się robią 16 godzin, inn3 24... :)

ale nie kilka dni, to nie są lata 20ste XX w. :mrgreen: :lol:
Awatar użytkownika
sane
Posty: 1820
Rejestracja: 7 lut 2017, o 09:59
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 335/450
Lokalizacja: Warszawa

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: sane »

szms pisze:Ja bym po prostu chcial nowy zderzak, niech se sami lakieruja i zaloza. Nowy to nowy, a nie powtornie lakierowany po uszkodzeniu. 8-)
No wszystko zależy jak był uszkodzony...
Jeżeli był pęknięty, to oczywiście nowy, a nie jakieś spawanie plastików w nowym aucie. Ale samo malowanie w jaki sposób obniża jego walory użytkowe? :roll:
Honda Civic VI iSR ¦ 2008-2013
Honda Accord VII Sport GT ¦ 2008 - 2017
Skoda Superb III Sportline ¦ 2017 - 2023

BMW 5 Series G30 LCi M Sport ¦ 2022 -
szms
Zasłużony
Posty: 15316
Rejestracja: 13 maja 2012, o 10:59
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: szms »

Tak obniża. Chcąc sprzedać auto masz się w jakiś chory sposób tłumaczyć, że zanim NOWE odebrałeś to było już uszkodzone?
No panie czemu tu tyle mikronów.

Nie, nie. Jak kupuje nowy telefon to też nie chcę porysowanej (wymiennej) obudowy, nowe ma być nowe i koniec kropka. Samochód to nie miarka z OBI, żeby mogła być porysowana :mrgreen:
alexyn
Posty: 367
Rejestracja: 26 kwie 2017, o 12:18
Samochód: Superb III
Silnik: 2.0TSI (190KM)
Imię: Alexyn
Lokalizacja: Trójmiasto

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: alexyn »

szms pisze:Tak obniża. Chcąc sprzedać auto masz się w jakiś chory sposób tłumaczyć, że zanim NOWE odebrałeś to było już uszkodzone?
No panie czemu tu tyle mikronów.

Nie, nie. Jak kupuje nowy telefon to też nie chcę porysowanej (wymiennej) obudowy, nowe ma być nowe i koniec kropka. Samochód to nie miarka z OBI, żeby mogła być porysowana :mrgreen:
Zdecydowanie popieram powyższą opinię :)
WG
Posty: 213
Rejestracja: 8 cze 2017, o 12:42
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 286KM 620Nm
Imię: Włodek
Lokalizacja: Radonie

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: WG »

Ale na plastikowym zderzaku nawet nie zmierzysz grubości lakieru.
szms
Zasłużony
Posty: 15316
Rejestracja: 13 maja 2012, o 10:59
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: szms »

No akurat na zderzaku nie zmierzy to fakt. Super więc. NIc tylko otwierać szampana :lol:

Skoro nowy nieuszkodzony kosztuje 120 kzł, to po co mam odebrać auto po przygodzie za 120 kzł?
:lol:

Nie jestem wymagający, jestem tolerancyjny, ale takiego czegoś za chooojem bym nie przyjął.

Jak ktoś chce może odebrać nowy poobijany, porysowany, nawet obs...any. Ale nie taka jest idea kupna nowego samochodu. :roll:
ODPOWIEDZ